Putų patrankos šūvis paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią
Įkelta:
2021-09-03
Nuotrauka
putos
Nuotraukos autorius:
Margaritos Rimkutės nuotrauka
,
Nuotrauka
premijos
Nuotraukos autorius:
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Aprašymas

Mokslo ir žinių dieną buvo apdovanoti geriausių rezultatų pasiekę Tauragės rajono moksleiviai

 

,
Nuotrauka
Skaudvilės gimnazija
Nuotraukos autorius:
Skaudvilės gimnazijos feisbuko paskyros nuotrauka
Aprašymas

Skaudvillės gimnazija

Pirmąją mokslo metų dieną mieste šypsojosi ne tik į mokyklas išsiruošę mokiniai, bet ir saulutė. Mokyklos vaikus pasitiko atsinaujinusios, su kai kuriose jų įrengtais moderniais kabinetais, laboratorijomis. Po šventinių renginių mokyklose pramogauti traukta į Pilies aikštę, kur laukė batutai, vietinių kolektyvų pasirodymai. Putų patrankos šūvis simboliškai tarsi paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. O šventę vainikavo populiaraus atlikėjo Sauliaus Prūsaičio koncertas. 

Prie nuotolinio mokymo tikisi nebegrįžti

Tauragės „Versmės“ gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė teigė, kad šiais metais į mokyklą susirinko 440 moksleivių. Ji skaičiavo, kad šiais metais yra 120 naujų mokinių. Praėjusiais mokslo metais mokykla į gyvenimą išleido 110 abiturientų.

– Mokinių nemažėja. Žaviuosi mokytojais, kurie yra pasiryžę dirbti su jais, nes pasiskiepijo. Manau, kad nusiteikę ir mokiniai. Tuo net neabejoju. Ketvirtokų auklėtojos sakė, kad pasiskiepijusių mokinių tikrai daug. Aš visuomet mėgstu bendrauti su vaikais, ėjau koridoriumi šiandien (Rugsėjo 1-ąją – red. past.) ir klausinėjau, kaip jiems sekasi, kaip jaučiasi. Pirmokų klausiau, kodėl jie be kaukių, atsakė, kad yra skiepyti. Malonu girdėti. Tėvai ir vaikai sąmoningi, nori, kad mokymas vyktų mokykloje, o ne nuotoliniu būdu, taigi pasirūpino saugumu, – sakė D. Pukelienė. 

Pasak direktorės, pasiskiepijo ir visi mokytojai bei didžioji dalis likusio mokyklos personalo.

– Manau, kad į nuotolinį mokymą nebegrįšime, – vylėsi D. Pukelienė.

Pašnekovė džiaugėsi, kad šiuo metu mokytojų gimnazijoje netrūksta, kad čia dirbti pasirinko nauji vokiečių kalbos ir matematikos mokytojai. 

Nuotrauka
Skaudvilės gimnazija
Skaudvilės gimnazijos feisbuko paskyros nuotrauka

Mano, kad vaikų daugės

Jovarų pagrindinės mokyklos direktorius Algimantas Kaminskis „Tauragės žinioms“ sakė, kad skaičiuojant ir visus mokyklos skyrius Lauksargiuose, Gaurėje, Dauglaukyje, Dacijonuose, Baltrušaičiuose, Jovaruose, Eičiuose iš viso susirinko maždaug 630 moksleivių.

– Žinoma, vaikų skaičius augs, kadangi darželiuose jų padaugės, na, yra dar ir iš užsienio grįžtančių vaikų, – teigė direktorius. 

Jis sakė, kad daugelis mokytojų pasiskiepiję, kiti turi priežasčių to nedaryti, tačiau testuojasi.

– Pedagogų netrūksta, visų dalykų mokytojų užtenka. Esame nusiteikę darbingai, – sakė A. Kaminskis.

Susiras naujų draugų 

Jovarų pagrindinės mokyklos Rugsėjo 1-osios šventėje dalyvavusi antrokės mama Raimonda sakė, kad nauji mokslo metai, nors ir prasidėjo džiaugsmingai, vis dar kelia nerimą, ar vaikams neteks grįžti prie nuotolinio mokymo. 

– Esame pasiruošę naujiems mokslo metams. Karantinas sukėlė nemažai iššūkių – tikėkimės, kad jau nebebus taip, kad vėl vaikai mokysis namuose, – sakė ji.

Moteris skaičiavo, kad išleisti antrokę dukrą į mokyklą atsiėjo iki 200 eurų. 

Nuotrauka
Rugsėjo 1
Jono Valaičio nuotrauka

– Reikalingi įvairūs reikmenys, pratybos, – sakė antrokėlės mama. 

Pašnekovė teigė, kad jos dukra pradeda lankyti naują mokyklą. Pakalbinta antrokė Elė sakė esanti pasiruošusi naujiems mokslo metams, bet pasiilgs draugų iš mokyklos, kurioje mokėsi praėjusiais mokslo metais.

– Bet susirasiu draugų ir čia. Tik šiek tiek bijau, – neslėpė mergaitė. 

Dovana mokyklai – medelis

„Aušros“ progimnazijos bendruomenė naujuosius mokslo metus pasitiko kiemelyje prie mokyklos. Skambėjo sveikinimai, mokinių atliekamos dainos. 

– Visi norime, kad bendrystė, bendravimas ir mokslai vyktų visus mokslo metus mokykloje. Todėl visos bendruomenės labai prašau: šiuo ypatingu metu saugokimės patys, saugokime kitus. Linkiu, kad ši diena būtų džiaugsminga, kad visus lydėtų noras mokyti ir mokytis, – linkėjo progimnazijos direktorė Snieguolė Bastakienė.  

Mokyklos direktorė pasidžiaugė mokyklos tarybos dovana – medeliu.  

Įsivaizduokite gimnazijos antroką, kuris pirmaisiais metais mokėsi sunkiau, tačiau vėliau padarė didžiulę pažangą ir dabar buvo apdovanotas pažangos premija. 300 eurų tokiam vaikui yra išties dideli pinigai ir stipri paskata

 

Pažangiausiems skyrė pinigines premijas

Tradiciškai Mokslo ir žinių dieną buvo apdovanoti ir geriausių rezultatų pasiekę Tauragės rajono moksleiviai bei jų mokytojai.

Šiemet piniginėms premijoms iš Tauragės savivaldybės biudžeto skirta 18 525 eurų, dalimi lėšų prisidėjo ir vienas iš šios iniciatyvos pradininkų – Tauragės Rotary klubas.

Klasėms, kurios padarė didžiausią pažangą, buvo skirta po 2 500 eurų, o jų vadovams (kuratoriams) – po 625 eurus. Dešimčiai didžiausią pažangą padariusių mokinių atiteko po 300 eurų, dešimtukus visų ugdymo plano dalykų metiniuose įvertinimuose turintiems klasių mokiniams – po 200 eurų,  o visi 100 balų įvertinimus už valstybinius brandos egzaminus gavę abiturientai išsidalino 2600 eurų.

„Įsivaizduokite gimnazijos antroką, kuris pirmaisiais metais mokėsi sunkiau, tačiau vėliau padarė didžiulę pažangą ir dabar buvo apdovanotas pažangos premija. 300 eurų tokiam vaikui yra išties dideli pinigai ir stipri paskata“, – džiaugėsi Tauragės „Versmės“ gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė.

Nuotrauka
premijos
Margaritos Rimkutės nuotrauka

Pilies aikštėje – batutų parkas 

Po renginių mokyklose būriai mokinių, darželinukų ir jų tėvelių traukė į Pilies aikštę, kur jų laukė pripučiamų batutų parkas. Vaikai ant jų šokinėjo, lakstė, čiuožinėjo, įveikinėjo kliūtis, tėveliai savo atžalas džiugino cukraus vata, saldžiomis spurgytėmis.

Nuo 12 val. aikštėje savo veiklas pristatė Tauragės meno mokyklos, Sporto centro pedagogai. Vaikai galėjo išbandyti badmintoną, kyokushin karatė, pamėtyti kamuolį. Užsiregistruoti į būrelius kvietė šokių kolektyvai, kiti būreliai, savo veiklas pristatė Tauragės visuomenės sveikatos biuras, Tauragės bendruomenės pareigūnės.

Mažieji turėjo galimybę pasivažinėti elektrinėmis mašinėlėmis, vyresnieji vakarop šėlo Sauliaus Prūsaičio koncerte.

Parengė Raimonda Alysienė, Margarita Rimkutė, Jonas Valaitis

 

Nuotraukas iš Rogsėjo 1-osios renginių žiūrėkite čia.

  

Nuotrauka
biblioteka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 valanda
Bibliotekos visoje Lietuvoje išgyveno perversmą – vasarą atnaujintos informacijos sistemos. Tačiau bibliotekininkai ir skaitytojai iki šiol susiduria su trikdžiais, nepatogumais, duomenų trūkumu informacinėse sistemose. Vis dažniau bibliotekose susidaro ir skaitytojų eilės. Anot Tauragės savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorės Meilutės Parnarauskienės, skaudu girdėti kritiką, jog nesklandumai kyla dėl to, kad esą bibliotekininkės dirba „senoviškai“.
Nuotrauka
stream
Birutės Mozurkevičienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
„Šaltinio“ progimnazijoje vieną savaitę mokiniai rinkosi į netradicines integruotas pamokas – vyko STREAM (gamtos mokslai, technologijos, skaitymas ir rašymas, inžinerija, menai ir matematika) užsiėmimai. Toks ugdymas šalyje dabar populiarus, spalio pabaigoje ir Tauragėje buvo atidarytas STEAM (neįtrauktas skaitymas ir rašymas) centras, kuris specializuosis tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energijos srityje. Šiemet giliau ir plačiau paanalizuota, kaip klimato kaita veikia mūsų aplinką – 5–8 klasių mokiniai gilinosi į atliekų, energijos, vandens, sveikos gyvensenos problemas. Informacijos jie gavo nemažai: susitiko su Tauragės miesto meru Dovydu Kaminsku, kuris papasakojo apie ambicingą siekį tapti žaliausiu ir gyvybingiausiu rajonu ne tik respublikoje, bet ir visame Baltijos regione. Mokiniai lankėsi ir rajono STEAM centre, dalyvavo pamokose šia tema. „Šaltinio“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Birutė Mozurkevičienė surinko aštuntos klasės mokinių žinutes apie tai, kaip jie galėtų prisidėti prie ekologiško miesto kūrimo.
Nuotrauka
a
Birutės Slavinskienės nuotrauka 
Įkelta:
2021-12-03
Žemę užklojęs sniegas primena – artėja didžiosios metų šventės. Tauragė joms ruošiasi: miestas kasdien gražėja, o  Pilies aikštėje jau stovi svarbiausias šventės akcentas – gražuolė Kalėdų eglė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-12-02
Liko beveik metai iki galutinio termino atsisakyti lauko tualetų, kaip to reikalauja ES, ir įsivesti vandentiekį bei nuotekų tinklus. Bet aiškėja, kad Tauragės rajone iš seno įpratimo gyventojai nuotekas galimai leidžia į tvenkinius, ežerus ar gruntą. Nes taip pigiau. Aplinkosauga žiūri į tai pro pirštus. Savivaldybė yra parengusi paramos valymo įrenginiams aprašą, bet kompensacijomis pasinaudoti skuba ne visi. Išsamiau apie problemą – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
a
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotrauka
Įkelta:
2021-12-02
Vakar apie 11 val. kilus gaisrui gyvenamajame name Zarasų rajone, Matuliškių kaime, jame apdegusį garbaus amžiaus gyventoją iki greitosios pagalbos medikų automobilio teko vežti... arklio tempiamomis rogėmis. Net ir į gaisrą išskubėjusių ugniagesių automobiliai užklimpo nepravažiuojamuose keliuose.
Nuotrauka
a
Asociatyvi dzukijostv.lt nuotr.
Įkelta:
2021-12-02
Tauragės miesto gyventojai, kuriems paskirta parama maisto produktais iš Europos pagalbos labiausiais skurstantiems asmenims fondo programos, gruodžio mėnesio maisto paketus galės atsiimti adresu Vymerio g. 2 nuo gruodžio 6 dienos.
Nuotrauka
a
Vido Bičkaus feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Antradienio pavakarę Skaudvilės Turgaus aikštėje pastatyta 12 metrų aukščio eglė. Atvežta ji iš vienos  Dariaus ir Girėno gatvės sodybų kiemo. Greta jos kuriasi mažų eglučių alėja.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Gruodžio 1 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiojo specialisto (savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus) pareigas pradėjo eiti Tomas Šimašius, praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Gruodžio mėnesį policijos pareigūnai keliuose vykdys prevencines priemones. Nuo šiandien prasideda pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų kontrolė. Tarpušvenčiu pareigūnai stebės ar elektriniais paspirtukais ir dviračiais važinėjantys gyventojai yra blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Šį rytą sudėtingos eismo sąlygos dėl buvusio ar besitęsiančio snygio ir susidariusio plikledžio didžiojoje šalies dalyje - šiaurės Lietuvoje, Telšių, Tauragės, Kauno apskrityse ir Lazdijų rajone, čia valstybinės reikšmės kelių dangos vietomis provėžotos ir slidžios, padengtos prispausto ar puraus sniego sluoksniu iki 10 cm, – praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Šį penktadienį Tauragėje vyks Kalėdų eglės įžiebimo šventė, koncertuos gerai žinomi atlikėjai, vyks mugė, kurioje dalyvaus tautodailininkai iš visos Lietuvos. Mugė vyks netoli pagrindinės miesto eglės, automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje prie Tauragės viešbučio, tad nuo ketvirtadienio popietės iki šeštadienio ryto ji bus užverta, – praneša Tauragės rajono savivaldybė. 
Nuotrauka
a
Kultūros centro nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Metus brandinta mintis įsteigti Tauragės kraštotyros draugiją tapo realybe ir lapkričio 24 dieną vyko pirmasis oficialus asociacijos „ Tauragės kraštotyros draugija“ surinkimas. Į asociaciją įstojo dvylika narių. Pirmojo susirinkimo metu buvo aptarti lūkesčiai ir ateities darbai, – praneša Tauragės kultūros centras.
Nuotrauka
Stadionas
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-11-30
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse stadionas neparduotas, atgauti skolą savivaldybei nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Turto vertintojai puse milijono eurų suma įvertino automobilių stovėjimo aikštelę, dušus, persirengimo patalpas bei patį stadioną. Savivaldybės taryba nusprendė turto neperimti.
Nuotrauka
a
LRT nuotr.
Įkelta:
2021-11-29
Nuo lapkričio 29 d. nepasiturinčius šalies gyventojus pasieks šiais metais paskutinė parama maisto produktais ir higienos prekėmis. Paramos nepasiturintieji šiemet sulaukė vasario, balandžio, birželio, rugpjūčio ir spalio mėnesiais. Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, – praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
siunta
Įkelta:
2021-11-28
Artėjant šventiniam laikotarpiui, Lietuvos paštas primena, kad tinkamas adresavimas ypač svarbus sklandžiam siuntos pristatymui. Ne pilnas adresas, senas pašto kodas, automatiškai suvesti neatnaujinti duomenys iš el. parduotuvių – tai tik kelios priežastys, dėl kurių siuntos kartais vėluoja arba visai nepasiekia gavėjų. Pastebima, kad iki šiol net iki 10 proc. siuntų Lietuvos paštą pasiekia netinkamai adresuotos.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
1956 m. darbščių ir kūrybingų žmonių iniciatyva Tauragėje gimė dainų ir šokių ansamblis, vėliau gavęs gražų „Jūros“ vardą. Pilnutėlėje Kultūros rūmų salėje šiandien kolektyvas švenčia 65-ąjį jubiliejinį gimtadienį.
Nuotrauka
a
Jovarų pagrindinės mokyklos konkurse dalyvavusių mokinių apdovanojimas. Tarp apdovanotųjų – ir pagrindinio prizo laimėtoja Kamilė Kuraitė su savo piešiniu. „Lions“ klubo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Ar pastebėjote piešinių parodą B. Baltrušaitytės bibliotekos languose? Tai tarptautinio Taikos plakato konkurso „We Are All Connected“ („Mes visi esame susiję“) rajoninio turo dalyvių piešiniai. Konkurse dalyvavo trisdešimt septyni mokiniai iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos, „Aušros“ ir Martyno Mažvydo progimnazijų bei Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijų, Skaudvilės gimnazijos Batakių skyriaus. Mokinius dalyvauti konkurse pakvietė Tauragės „Lions“ klubas.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Tauragėje šiandien atidaryta knygų mugė. Tauragės knygų mugė apjungia dviejuose kultūros įstaigos, Tauragės kultūros centre ir B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vykstančius renginius: knygų pristatymus, susitikimus su autoriais.
Nuotrauka
a
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Europos vaistų agentūrai (EVA) rekomendavus skiepyti 5-11 metų vaikus nuo COVID-19 ligos, šios amžiaus grupės vakcinacija kitą mėnesį prasidės ir Lietuvoje. Specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio antroje pusėje, – praneša Sveikatos apsaugos ministerija.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Trečiadienį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje rajono politikai patvirtino naujas pareigybes Tauragės ligoninėje, priėmė kelis sprendimus, susijusius su turtu.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-11-25
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse parduoti stadioną ir atgauti skolą nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti iš varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Plačiau skaitykite rytojaus numerio vedamajame.