Pagaliau! Palaimintas apleistos aikštelės remonto projektas  
Įkelta:
2021-09-27
Nuotrauka
Bažnyčių aikštelė
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka

Apleista, duobėta teritorija pačiame miesto centre, prie vienos gražiausių Bažnyčių gatvės, seniai buvo virtusi piktžaizde. Pagaliau žengtas pirmasis žingsnis, kad visiems akis badanti problema būtų išspręsta. Tiesa, nesušlampant kojų ir nelaužant automobilių ja naudotis bus galima dar negreit – kol kas savivaldybės tarybos prašyta tik leisti užsakyti techninį projektą. O sumą šiems remonto darbams atlikti teks rasti nemažą – maždaug 150 tūkst. eurų.

Seniai badė akis

Apleista teritorija tarp Bažnyčių g. 20, 20 A, 20 B, 20 C, 20 D, 20 E ir 22 jau seniai prašėsi dėmesio: ši aikštelė ne tik labai neestetiškai atrodo, bet ir kelia pavojų. Ten daugybė gilių duobių, kuriose galima ne tik išsisukti koją, bet ir sulaužyti automobilį. Aikštele naudojasi daug žmonių: pro ją iš Bažnyčių gatvės einama į turgelį Prezidento gatvėje, toje gatvėje įsikūrusias įstaigas, tauragiškiai ir miesto svečiai, atvykę į miesto centrą, ten pasistato automobilius. Taigi trečiadienį į tarybos posėdį susirinkę rajono politikai svarstė, ar pritarti aikštelės sutvarkymui ir pavesti administracijai vykdyti Tauragės sutvarkymo projektavimo ir darbų užsakovo funkcijas. 

Pasak sprendimo projekto, teritorijos žemės sklypas yra valstybės nuosavybė, tačiau jame bus statomas savivaldybei nuosavybės teise priklausantis statinys – automobilių stovėjimo aikštelė. Kadangi pagal Savivaldos įstatymo 48 straipsnio 2 dalį „savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto savininko funkcijas, susijusias su savivaldybei nuosavybės teise priklausančiu turtu, remdamasi įstatymais įgyvendina savivaldybės taryba“, todėl ir naujo statinio statybai reikalingas tarybos pritarimas. Gavus tarybos pritarimą bus kreipiamasi į Nacionalinę žemės tarnybą dėl sutikimo statyti statinį valstybinėje žemėje išdavimo ir atliekami kiti statinio projektavimo darbai.

Prieš tarybos posėdį Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Faustas Sragauskas politikams aiškino, kad pritarus tarybai apleista teritorija bus sutvarkyta  –  įrengti lietaus nuotekų tinklai, automobilių stovėjimo vietos ir pan. Ši teritorija yra pačiame miesto centre – strategiškai svarbioje miesto vietoje, įsiterpusi turgelio ir kitų verslo subjektų. Turėti tvarkingą aikštelę šioje vietoje svarbu ne tik dėl vietos gyventojų, bet ir svečių iš kitų miestų ar valstybių.

Šiuo metu ten yra apleista ir netvarkinga automobilių stovėjimo aikštelė, pilna duobių, kuriose po lietaus kaupiasi vanduo. 

– Prašome, kad būtų leista rengti šios aikštelės techninį projektą ir ją sutvarkyti. Numatoma, kad reikėtų įrengti lietaus nuotekų tinklus, pagerintą dangą, galimai – apšvietimą, nes ten yra įėjimas iš Bažnyčių gatvės į turgelį, Prezidento gatvę. Taip būtų pagerintas miesto įvaizdis, nes šita aikštelė yra šalia vienos gražesnių Tauragės gatvių. Preliminarus šios aikštelės plotas 1200 kv. m, tai kainuotų iki 120–150 tūkst. eurų. Paskaičiuota preliminariai, pagal analogiškų aikštelių remontą. Tikrieji skaičiai paaiškės parengus techninį projektą. Tada bus aišku, kiek kokių iškilimų yra, kur ką nuvesti ir iš kur atvesti, kiek procedūrų metu kas pasikeis, – sakė F. Sragauskas. 

Politikams kilo klausimų

Nors kone visi pasisakiusieji sutiko, kad problema yra ir spręsti ją reikia, svarstant šį klausimą ir Ekonomikos, ir bendrajame komitetų posėdyje politikams kilo daug klausimų. Antai tarybos narys Vaclovas Karbauskis klausė, ar neatsirado norinčių prisidėti prie šio projekto, juk toje teritorijoje yra ir verslo įmonių. F. Sragauskas atsakė, kad bus galima verslininkams siūlyti prisidėti, kai bus parengtas techninis projektas. 

O Viktoras Kovšovas teigė, kad ten yra ir privačių garažų, dalis jų – apverktinos ar netgi avarinės būklės, ir klausė, ar buvo preliminariai derinta su jų savininkais, kad tas mini kvartaliukas būtų sutvarkytas iš esmės.

– Kiek žinau, Geodezijos skyrius kreipėsi, tų garažų savininkams rašė įspėjimus. Dar gegužės 25 d. garažų savininkams išsiųsti raštai dėl susitvarkymo. Jei nesusitvarkys, jiems bus taikomos administracinės nuobaudos, – paaiškino F. Sragauskas. – Problema ta, kad dalis garažų savininkų yra deklaravę išvykimą į užsienį, jų gyvenamoji vieta šiuo metu nežinoma.     

Jis informavo, kad šioje vietoje yra ir 5 savivaldybei priklausantys garažai: trys priklauso Kultūros centrui, vienas – „Santakos“ muziejui ir vienas – Šeimos gerovės centrui.

Pasak V. Kovšovo, garažų sutvarkymo klausimą būtina spręsti, nes sutvarkius aikštelę jie gadins visą vaizdą.

Nutolins kitų žmonių lūkesčius?

Paklaustas, kiek automobilių stovėjimo vietų bus aikštelėje, F. Sragauskas teigė, kad maždaug  20–30. Konkretus skaičius paaiškės tik techninio projekto rengimo metu.

V. Karbauskis replikavo, kad tuomet vienos vietos kaina išeina labai didelė.

– Man kyla abejonių, ar tikrai reikės 150 tūkst. eurų.  Dabar įrenginėjama kita aikštelė, ten viena automobilio stovėjimo vieta atsieis 3 tūkstančius eurų , o čia – 7–8 tūkst. eurų suma. Reiktų su mažesne suma apsieiti... – svarstė jis.

O Pranas Petrošius klausė, iš kokių pinigų tai bus daroma, ir teigė, esą tai nutolins kitų žmonių, kurių gatvės surašytos į remontuotinų objektų eilę, viltis ir lūkesčius. Esą reiktų turėti viziją ir įtraukti į bendrus projektus, o ne remontuoti išskirtinai.

Į tai F. Sragauskas atsakė, tad šis objektas neįtrauktas į jokią programą – jam bus skiriamas papildomas finansavimas iš savivaldybės biudžeto arba paskolos lėšų, kitiems projektams neatsilieps. 

Sigitas Mičiulis kolegoms sakė:

– Kai bus projektas, bus aiški suma, tada taryba ir spręs, ar įtraukti į bendrą sąrašą ir kurioj vietoj, ar ieškoti verslo įmonių, kurios galėtų prisidėti, ir tada darbai būtų atliekami be eilės. Tas kiemas baisus, problema sena, žmonės kėlė klausimus jau prieš šešetą metų, o vieta iš tiesų yra centre, prestižinė. 

P. Petrošius nenurimo: 

– Vis dėlto visiškai kitaip numatoma, jau finansavimas numatomas, apeinant kitų žmonių interesus daroma. Jei kažkas laukia eilės, eiliškumą turi turėti visas miestas.

Pasak F. Sragausko, finansavimas dar nėra numatytas, dėl jo tikrai dar kartą bus einama į tarybą. Šįkart sprendimas toks, kad savivaldybės administracijai pavedamos užsakovo funkcijos projektavimui. 

Dokumentų rengimas užtruks

Tarybos narys Roberta Piečia sakė, kad ši aikštelė bado akis jau daugelį metų, reiktų ieškoti finansavimo  ir galų gale sutvarkyti, ir kuo greičiau, tuo geriau.  

Į diskusiją įsijungė ir meras Dovydas Kaminskas. Pasak jo, reikia startuoti bent jau su dokumentacijos parengimu, nes ten daug įvairių niuansų ir dėl žemės sklypų, ir dėl garažų, taigi dokumentų rengimas tikrai užtruks. 

– Biurokratija užtrunka metus ar net dvejus, tai tiesiog noriu, kad būtume pasiruošę. O tada jau spręsime, ar dėti į eiliškumą ir į kurią vietą, o gal tai bus kompleksinis sutvarkymas, – sakė jis.   

V. Kovšovas teigė, esą teks pritarti tam projektui, nors abejonių lieka: 

– Yra Bažnyčių gatvėje ir daugiau aikštelių. Neramu, kad nėra sisteminio požiūrio. Tai tvarkykim visas. Kodėl vienos tvarkomos, o kitos ne? Aišku, kas įsikūrę gretimuose pastatuose, kas gaus didžiausią naudą. Einant iš muziejaus į Šubartinę – trumpesnis kelias. Einant su svečiais tenka daryti lankstą, kad neparodytume šios piktžaizdės. Tad, nors ir abejodamas, šiam projektui pritarsiu.

Beje, tarybos posėdžio metų F. Sragauskas teigė, kad parengti techninio aikštelės sutvarkymo projekto šiemet nebus spėta – procedūros užtrunka.

Svarstant šį klausimą Sigitas Kancevyčius paklausė apie kitą, irgi labai apleistą vietą – pašto kiemą. Meras atsakė, kad ten privatus sklypas, yra trys savininkai, taigi savivaldybė jo sutvarkyti tikrai negalės. Jis teigė su savininkais ne kartą kalbėjęs ir pats, ir ankstesnis meras, deja, situacija nesikeičia. 

 

Nuotrauka
helovinas
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 4 valandas
Kadangi Visų Šventųjų diena, minima lapkričio 1-ąją, bus pirmadienį, o Mirusiųjų atminimo diena, arba Vėlinės, antradienį, laukia net 4 dienų ilgasis savaitgalis.
Nuotrauka
Eglučių alėja
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 4 valandas
Tęsiant pernai Tauragės kultūros centro pasiūlytą iniciatyvą, Eglučių puošimo akcija skelbiama ir šiemet. Eglučių alėja nusidrieks nuo Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčios iki Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios, prie kurios tradiciškai bus įkurta ir prakartėlė.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
prieš 7 valandas
Pirmomis savaitės dienomis šalyje vyraus menkai debesuoti ir sausi orai. Vėliau temperatūra pakils aukščiau, dangus apniuks ir atkeliaus lietus, tačiau ir tai netruks ilgai, nes jau savaitės gale vėl pradžiugins saulėti ir ramūs orai.
Nuotrauka
cigaretė
Lietuvos priklausomybės ligų instituto nuotrauka
Įkelta:
prieš 8 valandas
Net 51,4 proc. apklaustų suaugusių rūkančių ar vartojančių bedūmius gaminius vartotojų Lietuvoje nurodo nenorintys jų atsisakyti. Šio žalingo įpročio atsisakyti norėtų 36,2 proc. vartotojų; ši dalis yra panaši visose socialinėse-demografinėse šalies gyventojų grupėse. Apklausa taip pat rodo vartojimo slinktį link bedūmių tabako gaminių, – praneša viesuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“.
Nuotrauka
K. Donelaičio
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
prieš 10 valandų
Nuo šiol asmeninės higienos ir priežiūros (dušo) paslaugos, kaip skelbia Tauragės savivaldybė, teikiamos Tauragės šeimos gerovės centre, K. Donelaičio g. 21, Tauragėje. Ši paslauga teikiama asmenims (šeimoms), kurie dėl nepakankamų pajamų ar skurdo negali pasirūpinti savo higiena.
Nuotrauka
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-10-23
Praėjusią savaitę Žalgirių mikrorajone, tarp Miško ir Dainavos gatvių, pradėti žemės lyginimo darbai – ten ketinama įrengti gyventojų ilgai lauktas automobilių stovėjimo aikšteles. Atsiras ne tik vietų automobiliams, prie kai kurių daugiabučių aplinka pasikeis neatpažįstamai.
Nuotrauka
a
Tauragės kultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Nors orai ne patys maloniausi, pasiryžę nesėdėti namuose tikrai nepasigailėsite – šiandien laukia daug ir įvairių renginių, o mėgėjų teatrų festivalis „Kvartetas“ tęsis ir rytoj.
Nuotrauka
a
Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Vakar ir šią naktį ugniagesiams teko vykti į keturis iškvietimus. Visi jie – dėl ant kelio užvirtusių medžių šalinimo.
Nuotrauka
mokykla
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Šią savaitę Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pranešė, kad rudens atostogos, prasidėsiančios lapkričio 3 d., pratęsiamos dviem dienomis. „Manau, kad priimtas tikrai neblogas sprendimas”, - „Tauragės žinioms“ kalbėjo Skaudvilės gimnazijos direktorius Nerijus Jocys. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-10-21
Besisukiojantys po miestą ir kiek nutolusiose gyvenamosiose teritorijose pastebi įvairių aplinkos tvarkymo darbų. Ryškiausi jų, ko gero, Jovaruose – vadinamojoje vasaros estradoje keičiami suoliukai. Darbai vyksta ir Senamiesčio skvere – ten tiesiamas takas. Kur dar ir kokių darbų vyksta, iš kokių lėšų jie finansuojami, kas jų iniciatoriai – skaitykite laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
a
Dovydo Kaminsko feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-21
Iš Transporto inovacijų forumo, kuriame šiandien dalyvauja, Tauragės savivaldybės meras Dovydas Kaminskas grįš ne tuščiomis – Tauragei įteiktas Žaliausios savivaldybės apdovanojimas.
Nuotrauka
a
VMI infograma.
Įkelta:
2021-10-21
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo šiandien privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantys žemės mokesčio deklaracijų sulauks klasikiniu paštu iki lapkričio mėn. pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d.
Nuotrauka
Oko miškas
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-10-21
Lietuvos Respublikos Prezidentūra kviečia prisijungti prie Nacionalinio judumo iššūkio, kurio metu specialios mobiliosios programėlės #walk15 pagalba skaičiuojami žingsniai. Šia iniciatyva siekiama gyventojus paskatinti mažiau važinėti automobiliu, daugiau vaikščioti pėsčiomis ir taip prisidėti prie oro taršos mažinimo.
Nuotrauka
a
Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-21
Vakar pranešta apie metrologinius reiškinius mobiliuose telefonuose, sinoptikai perspėjo apie šalies vakariniuose rajonuose prognozuojamą stiprų vėją.  Informuota, kad gūsiai vietomis gali siekti net iki 30 m/s, tad Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kaip apsaugoti savo ir savo turtą esant tokioms oro sąlygomis.
Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-21
Antroje savaitės pusėje numatomos stiprios orų permainos – įsismarkaus vėjas, prapliups lietus, o temperatūra šoktels aukštyn. Visgi, šilumos šuolis bus labai trumpas ir nuo penktadienio jau palaipsniui vės.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-21
Spalio 19 dieną su UAB „Saugus eismas“ pasirašyta sutartis dėl saugaus eismo priemonių diegimo Jūros gatvėje. Numatyta apšviesti pėsčiųjų perėjas, panaikinti nereikalingas kelio ženklų atramas, pastatyti greičio ribojimo ir kitus naujus kelio ženklus. Sutarties vertė – 19 897 Eur, – praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-20
Tauragės rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos vyriausiojo specialisto pareigas pradėjo eiti Paulius Goštautas. Vyriausiasis specialistas rūpinsis rajono aplinkosaugos prevencijos klausimais, vykdys savivaldybės teritorijoje viešosios tvarkos užtikrinimą, organizuos įvairius planinius ir neplaninius patikrinimus ir prevencines priemones, spręs su šiais klausimais susijusias problemas, teiks pagal savo kompetenciją siūlymus savivaldybės administracijai, nagrinės gaunamus piliečių skundus, prašymus ir pasiūlymus, – praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
a
Lietuvos teismų informacinis plakatas
Įkelta:
2021-10-20
Kaip ir kiekvienais metais, Lietuvos Konstitucijos ir Europos teisės dienos proga Lietuvos teismų darbuotojai spalio 25 d. teiks nemokamas teisines konsultacijas.
Nuotrauka
testai
R. Rumšienės/LRT nuotr.
Įkelta:
2021-10-19
Seimas padėjo tašką ir priėmė galutinį sprendimą dėl to, kas turėtų mokėti už nepasiskiepijusių darbuotojų testus. Už tai, kad nepasiskiepijusieji darbuotojai turėtų testuotis savo lėšomis pasisakė 65 parlamentarų, 2 buvo prieš, o 3 susilaikė, – praneša LRT.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-19
Vasarą mieste atsiras vietelė piknikams Margarita RIMKUTĖ Greta pėsčiųjų ir dviratininkų tilto išlyginta žemė, čia bus įrengtas pikniko parkas. Pikniko parkas – tai vieno Danijoje gyvenančio kraštiečio pasiūlyta idėja rajono savivaldybės įgyvendinamam projektui „Idėja Tauragei“. Metų pradžioje pikniko parko įrengimo projektas sulaukė tauragiškių palaikymo ir paskelbtas nugalėtoju. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė miesto seniūnas Žilvinas Majus, teritorijoje prie upės neseniai buvo nustumdytas viršutinis žemės sluoksnis, pavasarį šis plotas bus apsėtas žole. – Netrukus pradėsime pirkimus mažiesiems architektūros elementams įsigyti, kitaip tariant, pirksime suolus, stalus, šiukšliadėžes. Parke planuojame įrengti tris poilsiavietes su šašlykinėmis. Gal dar kokią sūpynę pastatysime, – sakė seniūnas. Pikniko parkas užims 30–35 arų teritoriją, kad chuliganai jo nenuniokotų, bus įrengtas apšvietimas ir kameros. Orams atšilus, pavasarį, prasidės parko apželdinimo darbai, o poilsiavimo sezoną parke tikimasi pradėti vasarą. Parko apželdinimu užsiims tauragiškis Andrius Miliauskis. „Idėja Tauragei“ – tai rajono savivaldybės iniciatyva įtraukti tauragiškius prisidėti prie viešosios infrastruktūros gerinimo. Tauragiškiai teikė pasiūlymus, ką būtų galima įrengti mieste, dėl dėmesio vertų idėjų paskelbtas balsavimas. Pikniko parkas pateko į mažos vertės projektų Tauragės mieste kategoriją. Šio projekto įgyvendinimui rajono savivaldybė yra numačiusi iki 20 tūkst. eurų. Pikniko parkas gimė kraštiečio, Tauragėje gyvenamąją vietą deklaravusio ir vasarą gimtajame mieste leidžiančio Beno Budriko galvoje. Vyras gyvena Danijoje, šioje šalyje nusižiūrėjo idėją iškyloms skirtą vietą įrengti mieste, o tam tinkama vieta – hipodromo teritorija. „Norintieji paiškylauti paprastai važiuoja už miesto. O tiems, kurie negali išvažiuoti, tokios vietos mieste nėra. Tad pagalvojau, kad būtų visai smagu turėti tokią vietą. Žmonės renkasi prie pėsčiųjų tilto, sėdi ant turėklų, tad idėjos gryninimas prasidėjo nuo suolelių pastatymo“, – pristatydamas idėją, metų pradžioje sakė B. Budrikas. Tikimasi, kad ši erdvė taip bus pritaikyta ir renginiams organizuoti (vaikų šventėms, poezijos, muzikos vakarams ir kt.) Autorės nuotrauka
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-10-19
Gripas – ūmi virusinė kvėpavimo takų infekcija, kuri ne tik nesirenka žmonių pagal amžių, bet yra viena dažniausių ligų, sukeliančių epidemijas. Įgavęs pagreitį, oro lašeliniu būdu plintantis gripas kasmet susargdina tūkstančius gyventojų. Marijampolės „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Vilma Rucevičiūtė sako, kad gripo komplikacijų pasitaiko beveik kiekvieno sezono metu, nors to galima išvengti pasiskiepijus.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-19
Seimas praėjusią savaitę patvirtino 100 eurų išmoką pasiskiepijusiems vyresniems nei 75 metų amžiaus asmenims. Nuo gruodžio 1-osios darbuotojai, kurie nenori skiepytis, už testus privalės susimokėti patys. Tokį sprendimą, praėjusią savaitę priimtą vyriausybės, dar turės patvirtinti Seimas. Kol kas netyla diskusijos ir apie tai, kad tam tikrų profesijų atstovai skiepytis turėtų privaloma tvarka, bet šis sprendimas kol kas atidėtas. Apie šiuo metu siūlomus ir tvirtinamus sprendimus „Tauragės žinios“ pasiteiravo Tauragės savivaldybės tarybos narių nuomonės. Galimybę išreikšti savo poziciją suteikėme visiems – kiekvienam tarybos nariui klausimai išsiųsti elektroniniais laiškais, dalis neatsakiusiųjų sulaukė skambučių telefonu. Pateikiame atsakiusių politikų poziciją. Beveik trečdalis tarybos narių nusprendė savo nuomonės visuomenei svarbiais klausimais neišsakyti. 
Nuotrauka
Tauragės šilumos tinklai
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-10-18
Tauragiškiai – vieni iš mažiausiai mokančių už šildymą Lietuvos gyventojų. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija paskelbė duomenis, kurie rodo, jog šių metų mėnesio centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Tauragėje už vieną kilovatvalandę siekia 4,49 euro centus ir yra trečioje vietoje tarp mažiausiai mokančių Lietuvos miestų.