Įsirengiantiems nuotekų tinklus – daugiau laiko statyboms
Įkelta:
2021-09-28
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Ekrano nuotrauka

Neseniai rašėme apie tai, kad individualius nuotekų valymo įrenginius įrengti ketinantiems kaimo gyventojams atsirado galimybė gauti kompensaciją. Praėjusią savaitę individualių buitinių nuotekų valymo įrenginių įrengimo dalinio kompensavimo tvarkos apraše atlikti pakeitimai. Pareiškėjams suteikta daugiau laiko valymo įrenginių statyboms bei numatyta konkreti data, kada paraiškos bus priimamos.

Įrengimui – kiek daugiau nei metai

Pagal naująją tvarką numatyta konkreti data, kada bus priimamos paraiškos kompensacijai gauti – nuo kovo 1 iki kovo 31 d. dienos.

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Petras Kulikauskas, Tauragės rajono savivaldybės Architektūros ir geodezijos skyriaus vyr. specialistas, įrenginio statybas galima pradėti tik sulaukus komisijos atsakymo.

– Gavęs atsakymą iš komisijos žmogus jau gali įsirengti valymo įrenginį. Tada į savivaldybės administraciją reikia kreiptis antrąkart. Šį kartą reikia pateikti mokėjimo prašymą kartu su juo pridedant ir statybos leidimą, sąskaitą-faktūrą, kitaip tariant, įrodymą, jog tą valymo įrenginį tu jau pastatei. Svarbi sąlyga: mokėjimo prašymą būtina pateikti ne vėliau kaip iki kitų metų liepos 1 dienos. Tai reiškia, jog nuo paraiškos pateikimo asmuo turi metus ir keletą mėnesių, per tą laiką gali pasistatyti valymo įrenginį, – paaiškino Architektūros ir geodezijos skyriaus vyr. specialistas.

Pasak jo, kompensacija už valymo įrenginio įrengimą į pareiškėjo sąskaitą būtų pervedama po mokėjimo prašymo pateikimo praėjus mėnesiui-dviem.

Kreipėsi 98

Pasak P. Kulikausko, savivaldybė šiemet sulaukė 98 gyventojų, norinčių įsirengti valymo įrenginius, paraiškų, 19 jų atmesta. Dvidešimt pareiškėjų jau sulaukė atsakymo, jog jų prašymas kompensuoti išlaidas bus tenkinamas. Jų įrenginių statybų išlaidų kompensavimui skirta 20 tūkst. eurų.

Praėjusią savaitę pasikeitus kompensacijų teikimo tvarkos aprašui tiems pareiškėjams, kurie dar nesulaukė jokio Tauragės rajono savivaldybės administracijos atsakymo, prašymų pateikti iš naujo neteks. Šiuo metu atsakymo laukia 59 pareiškėjai.

Kaimų gyventojams

Tiesa, individualių nuotekų valymo įrenginių statybos išlaidos nebus kompensuojamos Tauragės, Skaudvilės miestų, Juodpetrių (Bernotiškės) ir Joniškės sodų teritorijose. Šis finansavimas skirtas tik kaimų gyventojams. Prieš tarybą vykusiame bendrajame komitetų posėdyje tarybos nariai klausė, kodėl šios teritorijos neįtrauktos į sąrašą. 

Kaip sakė P. Kulikauskas, Tauragės rajono savivaldybės Architektūros ir geodezijos skyriaus vyr. specialistas, kompensavimas ateityje bus numatytas ir miestiečiams.

– Su „Tauragės vandenimis“ rengiant programą buvo numatyta pirmiausia orientuotis į kaimiškąsias teritorijas. Tokia pirminė idėja. Sodų teritorijose būtų tikslinga nutiesti centralizuotus nuotekų tinklus, prie kurių žmonės galės prisijungti. Sklypai soduose yra suprojektuoti labai arti vienas kito ir kiekviename sklypų pradedant projektuoti individualius nuotekų tinklus bus sunku laikytis apsauginių zonų, galimi kaimynų teisių pažeidimai, – kalbėjo P. Kulikauskas.

 

Praėjusią savaitę tarybos posėdžio metu rajono meras Dovydas Kaminskas teigė, kad kita priežastis, kodėl kompensavimas nėra skiriamas miestiečiams ir sodų gyventojams, yra ta, jog tai pareikalautų pernelyg didelių savivaldybės biudžeto lėšų. Be to, norima sodiečius paskatinti ateityje jungtis prie ketinamų įrengti centralizuotų nuotekų tinklų.

Kitų metų biudžete toms paraiškoms, kurios atitiks tvarko aprašo sąlygas, ketinama numatyti ne mažiau 50 tūkst. eurų, o tarybai leidus, kaip sakė P. Kulikauskas, nuotekų valymo įrenginių įrengimui kasmet būtų galima skirti po 100 tūkst. eurų.

Visi individualių buitinių nuotekų valymo įrenginių įrengimo dalinio kompensavimo tvarkos aprašo pakeitimai patvirtinti trečiadienį tarybos posėdžio metu.

„Tauragės žinios“ primena, kad tinkamomis kompensuoti galės būti pripažintos pareiškėjų, kurie neturi techninės galimybės prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų ir tokių tinklų neplanuojama įrengti artimiausius 3 metus, paraiškos.

Vienam pareiškėjui ketinama kompensuoti skirti 50 proc. patirtų išlaidų, bet ne daugiau kaip tūkstantį eurų.

 

 

Nuotrauka
stream
Birutės Mozurkevičienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
„Šaltinio“ progimnazijoje vieną savaitę mokiniai rinkosi į netradicines integruotas pamokas – vyko STREAM (gamtos mokslai, technologijos, skaitymas ir rašymas, inžinerija, menai ir matematika) užsiėmimai. Toks ugdymas šalyje dabar populiarus, spalio pabaigoje ir Tauragėje buvo atidarytas STEAM (neįtrauktas skaitymas ir rašymas) centras, kuris specializuosis tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energijos srityje. Šiemet giliau ir plačiau paanalizuota, kaip klimato kaita veikia mūsų aplinką – 5–8 klasių mokiniai gilinosi į atliekų, energijos, vandens, sveikos gyvensenos problemas. Informacijos jie gavo nemažai: susitiko su Tauragės miesto meru Dovydu Kaminsku, kuris papasakojo apie ambicingą siekį tapti žaliausiu ir gyvybingiausiu rajonu ne tik respublikoje, bet ir visame Baltijos regione. Mokiniai lankėsi ir rajono STEAM centre, dalyvavo pamokose šia tema. „Šaltinio“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Birutė Mozurkevičienė surinko aštuntos klasės mokinių žinutes apie tai, kaip jie galėtų prisidėti prie ekologiško miesto kūrimo.
Nuotrauka
a
Birutės Slavinskienės nuotrauka 
Įkelta:
2021-12-03
Žemę užklojęs sniegas primena – artėja didžiosios metų šventės. Tauragė joms ruošiasi: miestas kasdien gražėja, o  Pilies aikštėje jau stovi svarbiausias šventės akcentas – gražuolė Kalėdų eglė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-12-02
Liko beveik metai iki galutinio termino atsisakyti lauko tualetų, kaip to reikalauja ES, ir įsivesti vandentiekį bei nuotekų tinklus. Bet aiškėja, kad Tauragės rajone iš seno įpratimo gyventojai nuotekas galimai leidžia į tvenkinius, ežerus ar gruntą. Nes taip pigiau. Aplinkosauga žiūri į tai pro pirštus. Savivaldybė yra parengusi paramos valymo įrenginiams aprašą, bet kompensacijomis pasinaudoti skuba ne visi. Išsamiau apie problemą – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
a
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotrauka
Įkelta:
2021-12-02
Vakar apie 11 val. kilus gaisrui gyvenamajame name Zarasų rajone, Matuliškių kaime, jame apdegusį garbaus amžiaus gyventoją iki greitosios pagalbos medikų automobilio teko vežti... arklio tempiamomis rogėmis. Net ir į gaisrą išskubėjusių ugniagesių automobiliai užklimpo nepravažiuojamuose keliuose.
Nuotrauka
a
Asociatyvi dzukijostv.lt nuotr.
Įkelta:
2021-12-02
Tauragės miesto gyventojai, kuriems paskirta parama maisto produktais iš Europos pagalbos labiausiais skurstantiems asmenims fondo programos, gruodžio mėnesio maisto paketus galės atsiimti adresu Vymerio g. 2 nuo gruodžio 6 dienos.
Nuotrauka
a
Vido Bičkaus feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Antradienio pavakarę Skaudvilės Turgaus aikštėje pastatyta 12 metrų aukščio eglė. Atvežta ji iš vienos  Dariaus ir Girėno gatvės sodybų kiemo. Greta jos kuriasi mažų eglučių alėja.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Gruodžio 1 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiojo specialisto (savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus) pareigas pradėjo eiti Tomas Šimašius, praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Gruodžio mėnesį policijos pareigūnai keliuose vykdys prevencines priemones. Nuo šiandien prasideda pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų kontrolė. Tarpušvenčiu pareigūnai stebės ar elektriniais paspirtukais ir dviračiais važinėjantys gyventojai yra blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Šį rytą sudėtingos eismo sąlygos dėl buvusio ar besitęsiančio snygio ir susidariusio plikledžio didžiojoje šalies dalyje - šiaurės Lietuvoje, Telšių, Tauragės, Kauno apskrityse ir Lazdijų rajone, čia valstybinės reikšmės kelių dangos vietomis provėžotos ir slidžios, padengtos prispausto ar puraus sniego sluoksniu iki 10 cm, – praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Šį penktadienį Tauragėje vyks Kalėdų eglės įžiebimo šventė, koncertuos gerai žinomi atlikėjai, vyks mugė, kurioje dalyvaus tautodailininkai iš visos Lietuvos. Mugė vyks netoli pagrindinės miesto eglės, automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje prie Tauragės viešbučio, tad nuo ketvirtadienio popietės iki šeštadienio ryto ji bus užverta, – praneša Tauragės rajono savivaldybė. 
Nuotrauka
a
Kultūros centro nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Metus brandinta mintis įsteigti Tauragės kraštotyros draugiją tapo realybe ir lapkričio 24 dieną vyko pirmasis oficialus asociacijos „ Tauragės kraštotyros draugija“ surinkimas. Į asociaciją įstojo dvylika narių. Pirmojo susirinkimo metu buvo aptarti lūkesčiai ir ateities darbai, – praneša Tauragės kultūros centras.
Nuotrauka
Stadionas
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-11-30
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse stadionas neparduotas, atgauti skolą savivaldybei nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Turto vertintojai puse milijono eurų suma įvertino automobilių stovėjimo aikštelę, dušus, persirengimo patalpas bei patį stadioną. Savivaldybės taryba nusprendė turto neperimti.
Nuotrauka
a
LRT nuotr.
Įkelta:
2021-11-29
Nuo lapkričio 29 d. nepasiturinčius šalies gyventojus pasieks šiais metais paskutinė parama maisto produktais ir higienos prekėmis. Paramos nepasiturintieji šiemet sulaukė vasario, balandžio, birželio, rugpjūčio ir spalio mėnesiais. Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, – praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
siunta
Įkelta:
2021-11-28
Artėjant šventiniam laikotarpiui, Lietuvos paštas primena, kad tinkamas adresavimas ypač svarbus sklandžiam siuntos pristatymui. Ne pilnas adresas, senas pašto kodas, automatiškai suvesti neatnaujinti duomenys iš el. parduotuvių – tai tik kelios priežastys, dėl kurių siuntos kartais vėluoja arba visai nepasiekia gavėjų. Pastebima, kad iki šiol net iki 10 proc. siuntų Lietuvos paštą pasiekia netinkamai adresuotos.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
1956 m. darbščių ir kūrybingų žmonių iniciatyva Tauragėje gimė dainų ir šokių ansamblis, vėliau gavęs gražų „Jūros“ vardą. Pilnutėlėje Kultūros rūmų salėje šiandien kolektyvas švenčia 65-ąjį jubiliejinį gimtadienį.
Nuotrauka
a
Jovarų pagrindinės mokyklos konkurse dalyvavusių mokinių apdovanojimas. Tarp apdovanotųjų – ir pagrindinio prizo laimėtoja Kamilė Kuraitė su savo piešiniu. „Lions“ klubo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Ar pastebėjote piešinių parodą B. Baltrušaitytės bibliotekos languose? Tai tarptautinio Taikos plakato konkurso „We Are All Connected“ („Mes visi esame susiję“) rajoninio turo dalyvių piešiniai. Konkurse dalyvavo trisdešimt septyni mokiniai iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos, „Aušros“ ir Martyno Mažvydo progimnazijų bei Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijų, Skaudvilės gimnazijos Batakių skyriaus. Mokinius dalyvauti konkurse pakvietė Tauragės „Lions“ klubas.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Tauragėje šiandien atidaryta knygų mugė. Tauragės knygų mugė apjungia dviejuose kultūros įstaigos, Tauragės kultūros centre ir B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vykstančius renginius: knygų pristatymus, susitikimus su autoriais.
Nuotrauka
a
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Europos vaistų agentūrai (EVA) rekomendavus skiepyti 5-11 metų vaikus nuo COVID-19 ligos, šios amžiaus grupės vakcinacija kitą mėnesį prasidės ir Lietuvoje. Specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio antroje pusėje, – praneša Sveikatos apsaugos ministerija.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Trečiadienį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje rajono politikai patvirtino naujas pareigybes Tauragės ligoninėje, priėmė kelis sprendimus, susijusius su turtu.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-11-25
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse parduoti stadioną ir atgauti skolą nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti iš varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Plačiau skaitykite rytojaus numerio vedamajame. 
Nuotrauka
a
Užimtumo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Išbandymu tapusi pandemija skaudžiausiai  darbo rinkoje palietė vyresnio amžiaus žmones. Šalyje gyvena 282 tūkst. 50-64 metų amžiaus darbingo amžiaus gyventojų, o rudenį į darbo paieškas įsitraukė net 78 tūkst. žmonių, kuriems yra daugiau nei 50 metų. Užimtumo tarnybos vyresnių klientų struktūroje daugumą (68,1 proc.) sudaro  vyresni nei  55 metų amžiaus asmenys.