Galimybių pasai nuo pirmadienio: verslui – baimė ir nerimas 
Įkelta:
2021-09-11
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Aprašymas

Į didžiąsias prekybos tinklų parduotuves – tik su galimybių pasais


 

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Aprašymas

Lankantis mažose parduotuvėse privalu laikytis galiojančių reikalavimų

 

Nuo rugsėjo 13-osios, ateinančio pirmadienio, į didžiąsias parduotuves ar pasigražinti be galimybių paso nebus galima. Nors iki naujosios tvarkos įsigaliojimo liko kelios dienos, verslo atstovai vis dar nežino, kaip reikės aptarnauti klientus – savaitės pabaigoje  aiškių ir tikslių nurodymų vis dar nebuvo. Laukia darbingas savaitgalis, – sako verslo atstovai. O naujosios tvarkos laukiama su nerimu ir baime. 

Į didžiąsias parduotuves – tik su galimybių pasais 

Iš keturių Tauragės mieste esančių „Maximos“ parduotuvių Vyriausybės numatyti ribojimai bus taikomi tik vienai „Maxima XX“ parduotuvei, įsikūrusiai Prezidento g., nes jos prekybos plotas yra didesnis nei 1500 kv. m. 

„Ruošdamiesi svarstėme įvairius sprendimus, kaip įgyvendinti šį naują Vyriausybės numatytą ribojimą, siekdami, kad mūsų darbuotojai ir klientai patirtų kuo mažiau nepatogumų. Nuo rugsėjo 13 dienos prie parduotuvės, esančios Prezidento g. 72, durų stovės mūsų darbuotojai, kurie skenuos galimybių pasų QR kodus bei tikrins kitus dokumentus, kurie yra prilyginami galimybių pasui. Stengsimės, kad galimybių pasų patikra vyktų kuo sparčiau, ir labai tikimės savo klientų supratingumo ir geranoriškumo, jei teks lukterėti eilėje“, – komentavo Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė. 

Paklausta, ar įmonė patirs papildomų išlaidų dėl prievolės tikrinti pirkėjų galimybių pasus, ar padidėjusios sąnaudos neatsilieps prekių kainoms, „Maximos“ atstovė teigė, kad skaičiuojama, jog pirkėjų srautų valdymo ir apsaugos stiprinimas parduotuvių tinkle kas mėnesį papildomai pareikalaus apie 300 tūkst. eurų. 

„Kaip ir iki šiol, visus reikalavimus dėl COVID-19 prevencijos priemonių taikymo įgyvendiname savo veiklos sąnaudomis“, – teigė E. Dapkienė.

„Maxima X“ parduotuvėms Dariaus ir Girėno g. 63, Dariaus ir Girėno g. 34A ir Šlaito g. 1  Vyriausybės numatyti ribojimai įtakos neturės. Galimybių pasai nebus privalomi ir Skaudvilės „Maxima X“ parduotuvėje. 

„Šiose parduotuvėse, kaip ir iki šiol, prašysime savo klientų apsiperkant saugoti mūsų darbuotojus ir kitus pirkėjus, t.y. laikytis saugaus atstumo, dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas, neiti apsipirkti jaučiant peršalimo simptomus ir pan.,“ – informavo prekybos centro atstovė. 

Pasak prekybos centro „Norfa“ atstovo spaudai Dariaus Ryliškio, visose XXL ir HYPER formato parduotuvėse bus prašoma galimybių paso. Tauragėje tik parduotuvėje Bernotiškės g. pirkėjai bus įleidžiami su galimybių pasais. Juos, pasak tinklo atstovo, bent jau pirmosiomis savaitėmis planuojama tikrinti prie prekybos salės vartelių.

Į parduotuvęs „Lidl“ pirkėjai bus įleidžiami ir be galimybių paso. 

Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka

Daug baimės ir nerimo

Ketvirtadienio rytą kalbinta „Šaukštelio studijos“ vadovė Justina Visockienė sakė, kad kol kas  konkrečių nurodymų, kuriuos dažniausiai perduoda Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, įmonė negavo. 

– Įgyvendinsime tai, kas logikos ribose, nes šią minutę pavyzdiniuose nurodymuose daugelis dalykų su logika kertasi, – teigė sušių baro vadovė. 

–  Stebime vyriausybės  informaciją, bet kol kas nieko nežinome. Tik aišku, kad nuo pirmadienio   klientus priimame tik su galimybių pasais. Bet kaip visa tai reikės įgyvendinti, kaip aptarnauti klientus, kurie maistą išsineša, kaip atskirti srautus, nurodymų neturime, – apgailestavo J. Visockienė. – Tuos pačius klausimus kelia ir didesnių verslų – restoranų, viešbučių atstovai. Kolektyvas ir aš pati esame nežinioje. 

Kai bus aiškūs konkretūs nurodymai, pasak verslo atstovės, bus stengiamasi juos įgyvendinti.

– Įgyvendinsime tai, kas logikos ribose, nes šią minutę pavyzdiniuose nurodymuose daugelis dalykų su logika kertasi, – teigė sušių baro vadovė. 

Jeigu bus patvirtintas reikalavimas įrengti atskirą patalpą atsiimantiems maistą klientams be galimybių pasų, pasak kavinės vadovės, tai bus fiziškai neįgyvendinama. 

– O jei ir įgyvendinama, reikalauja papildomų finansų, gal ir atskiros kasos, atskiro žmogaus. Žiūrėsim, į ką atsižvelgs ministerija, nes Restoranų asociacija vyriausybei teikia visus pastebėjimus, kaip tai įgyvendinti realybėje. Ant popieriaus surašyti lengva, – kalbėjo J. Visockienė. 

Plėtos išvežimo paslaugą

Verslo atstovus gąsdina ne tik nežinia dėl reikalavimų įgyvendinimo – neramu ir dėl klientų sumažėjimo. 

Kol kas kavinėje jokių pakeitimų neatlikta, laukiama konkrečių nurodymų, o tada, kaip sako J. Visockienė, bus kimbama į reikalavimų įgyvendinimą. 

–  Kol kas išbandėme tik galimybių pasų kodų nuskanavimą. Manome, kad teks išplėtoti maisto išvežimo paslaugą – daugiau sušiukų pristatysime į namus, darbovietes. Mes keliausime pas klientus, o jų esame labai pasiilgę, – apie galimus pokyčius versle užsiminė J. Visockienė.

Per vasarą vėl prisiminęs bendravimo su klientais džiaugsmus, kavinės kolektyvas, pasak vadovės, labiausiai tikisi klientų geranoriškumo, kad nebūtų susipriešinimo tarp turinčių ir neturinčių galimybių pasus. 

– Visi darbuotojai pasiskiepiję, labai laukiam ir mylime savo klientus, bet privalome laikytis reikalavimų, nes gresia baudos, – teigė J. Visockienė. 

UAB „Šaukštelis“ priklausančiose greta veikiančioje 100 kv. m parduotuvėje klientus bus galima aptarnauti be galimybių pasų, bet prisėsti viduje jau būtų galima tik su galimybių pasu. Kai paaiškės keliami reikalavimai, tikėtina, pasak J. Visockienės, kad staliukų parduotuvėje bus atsisakyta. 

Prireiks galimybių pasų 

Nuo rugsėjo 13 d. grožio paslaugų teikėjai privalo aptarnauti tik galimybių pasą ar kitą dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo yra skiepytas, persirgęs ar atlikęs testą, turinčius lankytojus, nors paslaugų teikėjas, ūkinės veiklos vykdytojas ar jų darbuotojai galimybių paso turėti neprivalo. Jiems galioja reikalavimas testuotis arba būti pasitikrinus prieš veiklos pradžią. 

Apgyvendinimo vietų (pvz., viešbučių) klientų dokumentai, patvirtinantys atitiktį, turės būti tikrinami prieš apgyvendinant gyventojus. Asmenys apgyvendinami ne ilgesniam laikotarpiui nei galioja jų galimybių pasas, atliktas testas ar kitas dokumentas. Jeigu būtinas ilgesnis apgyvendinimas, nei nurodytų dokumentų galiojimas, pateikus naują (pratęstą) galimybių pasą ar naujo testo rezultatus, apgyvendinimo sutartis pratęsiama.

Nuo pirmadienio testuotis privalės visi gamybos srityje dirbantys asmenys, išskyrus darbuotojus, kurie persirgo COVID-19 liga, kuriems prieš mažiau nei 210 dienų COVID-19 liga buvo patvirtinta PGR ar greituoju antigeno testu, kurie prieš mažiau nei 60 dienų yra gavę teigiamą serologinio tyrimo atsakymą, išskyrus atvejus, kai serologinis tyrimas atliekamas po vakcinacijos, kurie buvo paskiepyti. 

Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka

Periodiškai tirtis dėl COVID-19 privalo asmens sveikatos priežiūros įstaigų, valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas asmens sveikatos priežiūros įstaigose teikiantys darbuotojai, socialinių paslaugų įstaigose, paslaugų gavėjo namuose ir kitose viešosiose erdvėse teikiamų socialinių paslaugų teikėjai, teikiantys švietimo paslaugas, vaistinių darbuotojai, krovinių tarptautinio vežimo veiklos, renginių, laisvalaikio, kultūros, meno paslaugų teikimo veiklos atstovai, teikiantieji viešojo maitinimo paslaugas, dirbantieji mažmeninės prekybos, viešojo administravimo ir kitose srityse. 

Vietose, kur aptarnaujama su galimybių pasais, kaukių dėvėjimas tik rekomenduojamas.

Be pasų

Nuo rugsėjo 13 d. be galimybių paso bus galima prekyba parduotuvėse, turgavietėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimas, turinčiose atskirą įėjimą iš lauko, kurių prekybos plotas neviršija 1 500 kv. m, nuotolinė prekyba, kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose. Galimas smulkaus remonto paslaugų užsakymas, kai kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir paslaugos teikėjo trunka ne ilgiau nei 15 min. Be galimybių paso teikiamos laidojimo paslaugos. Galimas muziejų ekspozicijų ir parodų lankymas, bibliotekų (knygų pasiėmimo ir grąžinimo tikslais) ir knygų atsiėmimo punktų paslaugos. Be galimybių paso teikiamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos (pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus, įskaitant testavimą), socialinės, psichologinės pagalbos ir psichoterapijos paslaugos, asmens sveikatos priežiūros įstaigose esančių ar globos įstaigose gyvenančių terminalinės būklės asmenų, nepilnamečių iki 14 metų bei nėščiųjų lankymas. Be galimybių pasų bus teikiamos veterinarijos, keleivių vežimo vietiniu (miesto ir priemiesčio) transportu, keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir lengvaisiais automobiliais taksi paslaugos. Paso neprireiks ir prireikus teisinių paslaugų, veikloms, susijusioms su vaiko teisių apsauga, pagalba smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems, nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis asmenims. 

Be galimybių pasų bus galimos atvirose erdvėse teikiamos paslaugos, vykdoma prekyba ir ūkinė veikla, komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 500 asmenų.

Aptarnaujant be galimybių pasų privalu dėvėti kaukes, laikytis atstumų, asmens higienos. Tikslesnių nurodymų įvairioms veikloms galima rasti vyriausybės sprendimuose. 

Nesilaikant naujos tvarkos galimos ir baudos – asmenims nuo 500 iki 1500 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų.

 

 

Nuotrauka
batalionas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kęstučio batalionas minėjo 30-ąsias įkūrimo metines, šventės metu Kęstučio batalionui buvo įteikta nauja kovinė vėliava bei atidengtas memorialinis akmuo, skirtas įamžinti Kęstučio bataliono 30-ies metų gyvavimą.
Nuotrauka
arfa
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kultūros rūmų rūsyje daug metų veikusi kavinė „Arfa“ lankytojų jau nebelaukia – ji uždaroma. Prieš kurį laiką šią kavinę įsigijusi restorano „Da Feng“ savininkė Alma Marozienė sako, kad atėjo laikas suvienyti jėgas – „Arfos“ darbuotojai prisijungs prie „Da Feng“ kolektyvo. O Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis tikisi, kad patalpos tuščios neliks – bus skelbiamas konkursas ir ieškoma naujų nuomininkų.
Nuotrauka
malkos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios.
Nuotrauka
miskasodis
Įkelta:
2022-08-12
Dideliais žingsniais vienu švariausių ir tvariausių regionų siekianti tapti Tauragė imasi dar vienos iniciatyvos – kartu su VšĮ „Myliu mišką“ ruošiasi pasodinti mišką ten, kur šiandien plyti pieva. Kad tikslas būtų įgyvendintas, prie iniciatyvos kviečiami prisidėti visi rajono gyventojai: jau šiandien tai padaryti galima įsigijus sodinukų, kuriuos spalio mėn. bus siūloma sodinti kartu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-11
Po nelaimės Panevėžyje, kai įvyko „Ekrano“ užtvankos avarija ir lūžo užtvankos šliuzas, aiškėja, kodėl įvyko nelaimė, – paseno metalas. Įvykis atvėrė seniai žiojinčią žaizdą – nemaža dalis užtvankų Lietuvoje neprižiūrimos arba pernelyg pasenusios. Kaip sako iš Tauragės kilęs hidrologas Kęstutis Šetkus, kai kurioms užtvankoms nebeatliekant funkcijų reikėtų pagalvoti apie jų demontavimą. Jis mano, kad diskusiją dėl demontavimo vertėtų pradėti ir dėl Tauragės mieste esančios užtvankos. Itin didelį nerimą jam kelia ir Balskų užtvanka. Jeigu griūtų ši, pasekmės būtų kur kas skaudesnės nei įvykus Tauragės miesto užtvankos avarijai, sako jis. Išsamiau apie Tauragės rajono užtvankas ir jų bėdas – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
saskrydis
Įkelta:
2022-08-11
Ariogaloje, Dubysos slėnyje, 32-ą kartą į sąskrydį „Su Lietuva širdy“ šeštadienį buvo susirinkę tremtiniai, politiniai kaliniai ir laisvės kovų dalyviai. Sąskrydžio metu priimta rezoliucija, išreiškianti palaikymą kariaujančiai Ukrainai ir raginanti griežtinti sankcijas Rusijai. Kaip visada, sąskrydyje dalyvavo ir būrys tauragiškių bei choras „Tremtinys“ vadovaujamas Romualdo Eičo. 
Nuotrauka
vaistinele
Įkelta:
2022-08-11
2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus keliems mėnesiams, vaistininkai ragina neatidėlioti vaistinėlės įsigijimo paskutinei akimirkai ir primena, kokios priemonės būtinai turi joje būti ir kokiu atitikties ženklu jos turi būti paženklintos.
Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
2022-08-09
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-04
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios. Išsamiau apie artėjančio šildymo sezono iššūkius – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sam
Įkelta:
2022-08-04
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad trečiadienį Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) patvirtintas pirmasis Lietuvoje beždžionių raupų atvejis asmeniui, priklausančiam 40–49 m. amžiaus grupei.
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-03
Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Visgi ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia.
Nuotrauka
gatves
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės rajono savivaldybės administracija liepos mėnesį pasirašė sutartis dėl 5 Tauragės rajono gatvių asfaltavimo darbų. Šią vasarą asfaltavimo darbai bus vykdomi Batakių mstl. Mokyklos, Lauksargių k. Klevų, Šidagių k. Molio, Skaudvilės m. Taikos ir Aukštupių k. Vingio gatvėse.