Galimybių pasai nuo pirmadienio: verslui – baimė ir nerimas 
Įkelta:
2021-09-11
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Aprašymas

Į didžiąsias prekybos tinklų parduotuves – tik su galimybių pasais


 

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Aprašymas

Lankantis mažose parduotuvėse privalu laikytis galiojančių reikalavimų

 

Nuo rugsėjo 13-osios, ateinančio pirmadienio, į didžiąsias parduotuves ar pasigražinti be galimybių paso nebus galima. Nors iki naujosios tvarkos įsigaliojimo liko kelios dienos, verslo atstovai vis dar nežino, kaip reikės aptarnauti klientus – savaitės pabaigoje  aiškių ir tikslių nurodymų vis dar nebuvo. Laukia darbingas savaitgalis, – sako verslo atstovai. O naujosios tvarkos laukiama su nerimu ir baime. 

Į didžiąsias parduotuves – tik su galimybių pasais 

Iš keturių Tauragės mieste esančių „Maximos“ parduotuvių Vyriausybės numatyti ribojimai bus taikomi tik vienai „Maxima XX“ parduotuvei, įsikūrusiai Prezidento g., nes jos prekybos plotas yra didesnis nei 1500 kv. m. 

„Ruošdamiesi svarstėme įvairius sprendimus, kaip įgyvendinti šį naują Vyriausybės numatytą ribojimą, siekdami, kad mūsų darbuotojai ir klientai patirtų kuo mažiau nepatogumų. Nuo rugsėjo 13 dienos prie parduotuvės, esančios Prezidento g. 72, durų stovės mūsų darbuotojai, kurie skenuos galimybių pasų QR kodus bei tikrins kitus dokumentus, kurie yra prilyginami galimybių pasui. Stengsimės, kad galimybių pasų patikra vyktų kuo sparčiau, ir labai tikimės savo klientų supratingumo ir geranoriškumo, jei teks lukterėti eilėje“, – komentavo Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė. 

Paklausta, ar įmonė patirs papildomų išlaidų dėl prievolės tikrinti pirkėjų galimybių pasus, ar padidėjusios sąnaudos neatsilieps prekių kainoms, „Maximos“ atstovė teigė, kad skaičiuojama, jog pirkėjų srautų valdymo ir apsaugos stiprinimas parduotuvių tinkle kas mėnesį papildomai pareikalaus apie 300 tūkst. eurų. 

„Kaip ir iki šiol, visus reikalavimus dėl COVID-19 prevencijos priemonių taikymo įgyvendiname savo veiklos sąnaudomis“, – teigė E. Dapkienė.

„Maxima X“ parduotuvėms Dariaus ir Girėno g. 63, Dariaus ir Girėno g. 34A ir Šlaito g. 1  Vyriausybės numatyti ribojimai įtakos neturės. Galimybių pasai nebus privalomi ir Skaudvilės „Maxima X“ parduotuvėje. 

„Šiose parduotuvėse, kaip ir iki šiol, prašysime savo klientų apsiperkant saugoti mūsų darbuotojus ir kitus pirkėjus, t.y. laikytis saugaus atstumo, dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas, neiti apsipirkti jaučiant peršalimo simptomus ir pan.,“ – informavo prekybos centro atstovė. 

Pasak prekybos centro „Norfa“ atstovo spaudai Dariaus Ryliškio, visose XXL ir HYPER formato parduotuvėse bus prašoma galimybių paso. Tauragėje tik parduotuvėje Bernotiškės g. pirkėjai bus įleidžiami su galimybių pasais. Juos, pasak tinklo atstovo, bent jau pirmosiomis savaitėmis planuojama tikrinti prie prekybos salės vartelių.

Į parduotuvęs „Lidl“ pirkėjai bus įleidžiami ir be galimybių paso. 

Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka

Daug baimės ir nerimo

Ketvirtadienio rytą kalbinta „Šaukštelio studijos“ vadovė Justina Visockienė sakė, kad kol kas  konkrečių nurodymų, kuriuos dažniausiai perduoda Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, įmonė negavo. 

– Įgyvendinsime tai, kas logikos ribose, nes šią minutę pavyzdiniuose nurodymuose daugelis dalykų su logika kertasi, – teigė sušių baro vadovė. 

–  Stebime vyriausybės  informaciją, bet kol kas nieko nežinome. Tik aišku, kad nuo pirmadienio   klientus priimame tik su galimybių pasais. Bet kaip visa tai reikės įgyvendinti, kaip aptarnauti klientus, kurie maistą išsineša, kaip atskirti srautus, nurodymų neturime, – apgailestavo J. Visockienė. – Tuos pačius klausimus kelia ir didesnių verslų – restoranų, viešbučių atstovai. Kolektyvas ir aš pati esame nežinioje. 

Kai bus aiškūs konkretūs nurodymai, pasak verslo atstovės, bus stengiamasi juos įgyvendinti.

– Įgyvendinsime tai, kas logikos ribose, nes šią minutę pavyzdiniuose nurodymuose daugelis dalykų su logika kertasi, – teigė sušių baro vadovė. 

Jeigu bus patvirtintas reikalavimas įrengti atskirą patalpą atsiimantiems maistą klientams be galimybių pasų, pasak kavinės vadovės, tai bus fiziškai neįgyvendinama. 

– O jei ir įgyvendinama, reikalauja papildomų finansų, gal ir atskiros kasos, atskiro žmogaus. Žiūrėsim, į ką atsižvelgs ministerija, nes Restoranų asociacija vyriausybei teikia visus pastebėjimus, kaip tai įgyvendinti realybėje. Ant popieriaus surašyti lengva, – kalbėjo J. Visockienė. 

Plėtos išvežimo paslaugą

Verslo atstovus gąsdina ne tik nežinia dėl reikalavimų įgyvendinimo – neramu ir dėl klientų sumažėjimo. 

Kol kas kavinėje jokių pakeitimų neatlikta, laukiama konkrečių nurodymų, o tada, kaip sako J. Visockienė, bus kimbama į reikalavimų įgyvendinimą. 

–  Kol kas išbandėme tik galimybių pasų kodų nuskanavimą. Manome, kad teks išplėtoti maisto išvežimo paslaugą – daugiau sušiukų pristatysime į namus, darbovietes. Mes keliausime pas klientus, o jų esame labai pasiilgę, – apie galimus pokyčius versle užsiminė J. Visockienė.

Per vasarą vėl prisiminęs bendravimo su klientais džiaugsmus, kavinės kolektyvas, pasak vadovės, labiausiai tikisi klientų geranoriškumo, kad nebūtų susipriešinimo tarp turinčių ir neturinčių galimybių pasus. 

– Visi darbuotojai pasiskiepiję, labai laukiam ir mylime savo klientus, bet privalome laikytis reikalavimų, nes gresia baudos, – teigė J. Visockienė. 

UAB „Šaukštelis“ priklausančiose greta veikiančioje 100 kv. m parduotuvėje klientus bus galima aptarnauti be galimybių pasų, bet prisėsti viduje jau būtų galima tik su galimybių pasu. Kai paaiškės keliami reikalavimai, tikėtina, pasak J. Visockienės, kad staliukų parduotuvėje bus atsisakyta. 

Prireiks galimybių pasų 

Nuo rugsėjo 13 d. grožio paslaugų teikėjai privalo aptarnauti tik galimybių pasą ar kitą dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo yra skiepytas, persirgęs ar atlikęs testą, turinčius lankytojus, nors paslaugų teikėjas, ūkinės veiklos vykdytojas ar jų darbuotojai galimybių paso turėti neprivalo. Jiems galioja reikalavimas testuotis arba būti pasitikrinus prieš veiklos pradžią. 

Apgyvendinimo vietų (pvz., viešbučių) klientų dokumentai, patvirtinantys atitiktį, turės būti tikrinami prieš apgyvendinant gyventojus. Asmenys apgyvendinami ne ilgesniam laikotarpiui nei galioja jų galimybių pasas, atliktas testas ar kitas dokumentas. Jeigu būtinas ilgesnis apgyvendinimas, nei nurodytų dokumentų galiojimas, pateikus naują (pratęstą) galimybių pasą ar naujo testo rezultatus, apgyvendinimo sutartis pratęsiama.

Nuo pirmadienio testuotis privalės visi gamybos srityje dirbantys asmenys, išskyrus darbuotojus, kurie persirgo COVID-19 liga, kuriems prieš mažiau nei 210 dienų COVID-19 liga buvo patvirtinta PGR ar greituoju antigeno testu, kurie prieš mažiau nei 60 dienų yra gavę teigiamą serologinio tyrimo atsakymą, išskyrus atvejus, kai serologinis tyrimas atliekamas po vakcinacijos, kurie buvo paskiepyti. 

Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka

Periodiškai tirtis dėl COVID-19 privalo asmens sveikatos priežiūros įstaigų, valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas asmens sveikatos priežiūros įstaigose teikiantys darbuotojai, socialinių paslaugų įstaigose, paslaugų gavėjo namuose ir kitose viešosiose erdvėse teikiamų socialinių paslaugų teikėjai, teikiantys švietimo paslaugas, vaistinių darbuotojai, krovinių tarptautinio vežimo veiklos, renginių, laisvalaikio, kultūros, meno paslaugų teikimo veiklos atstovai, teikiantieji viešojo maitinimo paslaugas, dirbantieji mažmeninės prekybos, viešojo administravimo ir kitose srityse. 

Vietose, kur aptarnaujama su galimybių pasais, kaukių dėvėjimas tik rekomenduojamas.

Be pasų

Nuo rugsėjo 13 d. be galimybių paso bus galima prekyba parduotuvėse, turgavietėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimas, turinčiose atskirą įėjimą iš lauko, kurių prekybos plotas neviršija 1 500 kv. m, nuotolinė prekyba, kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose. Galimas smulkaus remonto paslaugų užsakymas, kai kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir paslaugos teikėjo trunka ne ilgiau nei 15 min. Be galimybių paso teikiamos laidojimo paslaugos. Galimas muziejų ekspozicijų ir parodų lankymas, bibliotekų (knygų pasiėmimo ir grąžinimo tikslais) ir knygų atsiėmimo punktų paslaugos. Be galimybių paso teikiamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos (pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus, įskaitant testavimą), socialinės, psichologinės pagalbos ir psichoterapijos paslaugos, asmens sveikatos priežiūros įstaigose esančių ar globos įstaigose gyvenančių terminalinės būklės asmenų, nepilnamečių iki 14 metų bei nėščiųjų lankymas. Be galimybių pasų bus teikiamos veterinarijos, keleivių vežimo vietiniu (miesto ir priemiesčio) transportu, keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir lengvaisiais automobiliais taksi paslaugos. Paso neprireiks ir prireikus teisinių paslaugų, veikloms, susijusioms su vaiko teisių apsauga, pagalba smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems, nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis asmenims. 

Be galimybių pasų bus galimos atvirose erdvėse teikiamos paslaugos, vykdoma prekyba ir ūkinė veikla, komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 500 asmenų.

Aptarnaujant be galimybių pasų privalu dėvėti kaukes, laikytis atstumų, asmens higienos. Tikslesnių nurodymų įvairioms veikloms galima rasti vyriausybės sprendimuose. 

Nesilaikant naujos tvarkos galimos ir baudos – asmenims nuo 500 iki 1500 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų.

 

 

Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 21 minutę
Trečiadienį rajono politikai Tauragės šeimos gerovės centrui perdavė nupirktą namą, kuriame kursis bendruomeniniai vaikų globos namai. Įkurtuvės planuojamos šiemet. Tarybos posėdyje priimta ir daugiau sprendimų, susijusių su turto perėmimu ir perdavimu. 
Nuotrauka
a
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 46 minutes
Prie Vilkyškių pieninės (VILVI), didžiausios pastarųjų metų investicijos Tauragėje, – išrūgų miltelių gamybos cecho ir modernaus sandėlio – jau plevėsuoja vėliavos, o savivaldybės tarybos nariams ir administracijai pristatyta įmonės veikla ir ateities planai.  
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Renovuoti namus panorę daugiabučių gyventojai susiduria su dilema – nors apšiltinti namai sunaudotų daug mažiau šilumos energijos ir dėl to pigiau atsieitų šildymas, ramybės neduoda tai, kiek kainuos pati renovacija, nes stebimas statybinių medžiagų kainų šuolis. Be to, aiškėja, kad butus renovuotuose pastatuose gali būti sunku parduoti. Taip nutiko Dobilo g. 9 ir 11 daugiabučių namų butų savininkams.
Nuotrauka
a
„Žvaigždutės“ nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien minima Tarptautinė diena be automobilio. Tiek šalyje, tiek visame pasaulyje, šiandien vairuotojai raginami susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, rinktis ekologišką transportą. Tauragėje nuo ryto uždaryta Bažnyčių gatvė, vyksta įvairios ugdomosios veiklos.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
prieš 1 dieną
Dariaus ir Girėno gatvėje kyla naujos degalinės konstrukcija. Kitąmet čia duris atvers nauja automatinė degalinė.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien į nuotolinį posėdį renkasi rajono savivaldybės taryba. Darbotvarkėje numatyta apsvarstyti 30 klausimų. 
Nuotrauka
a
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-22
Šernų lankymasis mieste pastaruoju metu, ko gero, populiariausia gyventojų pokalbių tema. Žmonės pasidalinę į dvi stovyklas, tuos, kurie bijo šernų ir baksnoja į medžiotojų būrelį, kodėl šie jų nešaudo, ir į tuos, kuriems tokie pokyčiai gamtoje kelia juoką. Tiesa, dėl netikėto šernų susidomėjimo Žalgirių mikrorajonu gyventojai iš dalies kalti patys – neturėdami kur dėti įvairių vaisių ir daržovių pertekliaus pila  jį pamiškėse ir net mikrorajone. O šernai puotauja, ir ne tik puotauja, bet ir nakvoja netoli tokių savavališkų šiukšlynų. Gali būti, jog nebeilgai – teritoriją prižiūrintis medžiotojų klubas spalio mėnesį žada kilti į medžioklę ir iš Žalgirių mikrorajono šernus varyti link Juodpetrių bei juos medžioti. 
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Nuo šiandien pradedamas šildymo sezonas Tauragės rajono ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo bei sveikatos priežiūros įstaigose. Galutinį sprendimą, ar įjungti šildymą patalpose, pagal poreikį priims įstaigų vadovai, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
sodra
sodra.lt nuotr.
Įkelta:
2021-09-21
„Sodra“ perspėja apie sukčių siunčiamus elektroninius laiškus, kuriuose pateikiamas fiktyvus susirašinėjimas su neva „Sodros“ darbuotojais. Nieko bendro su „Sodra“ šie pranešimai neturi.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad demencija yra vienas iš didžiausių ateities iššūkių viso pasaulio šalių visuomenėms. Rugsėjo 21 d. minint Pasaulio Alzheimerio ligos dieną, asociacija „Demencija Lietuvoje“ su partneriais – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, Lietuvos sporto universitetu, Nacionalinė dailės galerija ir kt. kviečia įsitraukti į renginių programą „Kalbėkime apie demenciją“, kuri vyksta visą rugsėjo mėnesį.
Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Savaitės pradžia daug kur bus niūri ir žvarbi, vietomis lis, o naktimis pasirodys šalnos. Antroje savaitės pusėje bus permainų – šiluma didės, tačiau lietus nesitrauks, bus vėjuota.
Nuotrauka
adakavo socialinių paslaugų namai
Adakavo socialinių paslaugų namų feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Adakavo socialinių paslaugų namai turėtų pereiti savivaldybės žinion – tokia naujiena sukėlė nemažai svarstymų ir abejonių. Jų direktorė Kristina Anulienė mato nemažai tokio sprendimo niuansų – pasak jos, reikėtų išsamiai išsiaiškinti, ar verta tai daryti ir jei taip, tai kada.  
Nuotrauka
a
Asociatyvi autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Žemės ūkio ministerijos parengtas žemės įstatymo pakeitimo projektas ragina suklusti – asmenys, kuriems sodininkų bendrijose buvo skirti žemės sklypai, arba jų teisių paveldėtojai turi išsipirkti neprivatizuotus mėgėjų sodo žemės sklypus. Neišsipirkti žemės sklypai nuo 2023 m. gali būti parduoti aukciono būdu.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Rugsėjo 16-ąją prasidėjo Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulinė gyventojų judėjimą skatinanti miestų kampanija. Tauragės savivaldybė darnaus judumo siekia jau keletą metų, pagrindinė idėja – gyventi ekologiškai, tausoti planetą. Ko gero, vienas didžiausių pasiekimų nuo 2016 m., kai buvo pradėtas įgyvendinti Tauragės darnaus judumo planas, yra nemokamas viešasis transportas, besiplečiantis dviračių takų tinklas. Tačiau, kaip sako viena darnaus judumo propaguotojų, tauragiškė, Tauragės rajono garbės ambasadorė Rūta Lukošiūnaitė, norint tausoti planetą reikia ne tik mažinti užterštumą anglies dioksidu, reikia siekti, kad žmogus būtų laimingas, kad mieste užtektų orą valančių medžių ir kad eisme neprapultų ir patys mažiausieji gamtos globotojai – vabzdžiai, kurie atsakingi už augalų dauginimąsi.
Nuotrauka
turgelis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-15
Artėjant atnaujinimo darbų pradžios terminui „Dunokų“ turgelio prekiautojai jau gyvena kraustymosi nuotaikomis. Šiandien ardomas vienas prekyvietės kioskų, likusių kioskų savininkai savo statinius ardys po savaitės. Prekyba šiame tauragiškių pamėgtame turgelyje vyks iki rugsėjo 30-os dienos.
Nuotrauka
a
Renginio iliustracija
Įkelta:
2021-09-14
Kaip ir kasmet visoje Europoje minima Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulinė gyventojų judėjimą skatinanti miestų kampanija. Jai skirti renginiai prasidės rugsėjo 16-ąją ir baigsis 22-ąją, kuri tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Aktyviausiems žadami prizai.
Nuotrauka
a
Petro Vaičaičio nuotraukos
Įkelta:
2021-09-14
Kartų parke prie Zumpės tvenkinio vėl burzgia technika – prasidėjo teritorijos sutvarkymo trečiojo etapo darbai, kurių pabaiga – kitų metų rugpjūtį. 
Nuotrauka
korona
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Nuo pirmadienio įsigaliojus naujajai tvarkai, daugumos parduotuvių durys lankytojams atsiveria tik parodžius galimybių pasus. Tauragėje be galimybių paso nepateksi į Prezidento gatvėje esantį prekybos centrą „Maxima“ ir Bernotiškės gatvėje – „Norfą“. Taip pat galimybių pasą reikia rodyti ir ne būtiniausių prekių parduotuvėse. Nuotaikų būta įvairių.