Daugiabučio renovacijos spąstai: atsieis tiek, kiek kainuoja butas
Įkelta:
2021-09-23
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

Daugiabutyje gyventojai šildosi kietu kuru

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

Dėl didelio pastato ploto ir mažo butų savininkų skaičiaus, renovacijos kaina – nemaža

Renovuoti namus panorę daugiabučių gyventojai susiduria su dilema – nors apšiltinti namai sunaudotų daug mažiau šilumos energijos ir dėl to pigiau atsieitų šildymas, ramybės neduoda tai, kiek kainuos pati renovacija, nes stebimas statybinių medžiagų kainų šuolis. Be to, aiškėja, kad butus renovuotuose pastatuose gali būti sunku parduoti. Taip nutiko Dobilo g. 9 ir 11 daugiabučių namų butų savininkams.

Planai renovuoti namus sustojo

– Kai iš buto savininko sužinojau, kokia bus renovacijos kaina, pagalvojau, kad tai didžiausia kvailystė. Be to, ir man, kaip nuomininkei, kyla nepatogumų: savininkas butą nori parduoti, nes jam už renovaciją mokėti per brangu. Kita vertus, kai jis pasako potencialiems pirkėjams, kad namas bus renovuojamas, šie nusprendžia buto nepirkti, – sakė Dobilo gatvės 11-ame daugiabutyje  gyvenanti Adrijana (vardas pakeistas, redakcijai žinomas). 

Lietuvoje, taip pat ir Tauragėje, aktyviai vykdoma renovacijos programa – siekiama, kad kuo daugiau namų būtų atnaujinti. Prieš butų savininkams apsisprendžiant, ar daugiabutyje vykdyti darbus, suskaičiuojama, kiek visa tai gali kainuoti. Kai galiausiai ekspertai pasako sumą gyventojams, šie balsuoja, ar nori renovacijos bei kokį variantą pasirinkti – pigesnį ar brangesnį. Tačiau nutinka, kad kol žmonės svarsto, medžiagų ir darbų kainos rinkoje pakyla. Skaičiuojama, kad karantino laikotarpiu statybinių medžiagų kainos šovė į viršų. Dviejų daugiabučių namų Tauragėje, Dobilo gatvėje, gyventojai jau ilgą laiką svajoja atnaujinti pastatus, bet bijo brangiai atsieinančio renovacijos proceso.

Tauragės miesto Dobilo gatvėje 9 ir 11 numeriais pažymėtų daugiabučių pirmininkė Rasa Jakštaitienė teigė, kad apie šių pastatų renovaciją kalbama jau seniai. „Tauragės žinių“ duomenimis, gyventojams ne vienerius metus kalbant apie atsinaujinimą, statybų kainos gerokai pakilo ir planai atnaujinti namus pakibo ant plauko. Specialistams teko rengti investicinius projektus, tačiau nebuvo žinoma, ar žmonės norės renovacijos, kuri atsieis išties nepigiai.

– Praėjusiais metais teikiau paraišką ankstyvą pavasarį, prieš vasaros pradžią buvo susirinkimas, – apie galiausiai prasidėjusį renovacijos procesą kalbėjo R. Jakštaitienė. 

Ji teigė, kad kadangi abu namai yra nedideli, ekonomiškai darbus vykdyti gali būti tiesiog nebenaudinga.

Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Sunku parduoti butą

– Namas yra pastatytas 1992 m. Taigi yra ir kur kas senesnių pastatų Tauragėje. Kiekviename bute yra krosnis, šildymas atsieina pigiau nei pastatuose, kurie šildomi centralizuotai. Taigi, tos šildymo kainos mums nėra tokios aktualios kaip gyvenant kituose daugiabučiuose, – sakė Dobilo gatvės 11 name butą besinuomojanti Adrijana. 

Žiemos sezono metu, skaičiavo moteris, kietasis kuras atsieina 200 eurų. Už tiek pavyksta apšildyti 3 kambarius.

Pasak jos, savininkas šį būstą nori parduoti, bet susiduria su sunkumais iškart, kai pasako, jog namas bus renovuojamas. 

– Kol dar butų kainos nebuvo pakilusios, jis galvojo, jog butą galėtų parduoti už 30 tūkst. eurų. Tiek pat turėtų kainuoti ir buto renovacija. Žmogus pagalvojo – kam jam mokėti už renovaciją, jei už tą kainą tokį pat butą nusipirktų?. Nutarė parduoti. Pernai sparčiai kilo butų kainos, aišku, jis savo buto kainą pakėlė. Susidomėjusių ir pasiruošusių mokėti tiek, kiek jis pageidauja, atsirasdavo, jie atvykdavo apžiūrėti buto. Butas geroje vietoje, nepereinami kambariai, balkonas, šalia – gamta. Tačiau išgirdę, kad ruošiamasi renovacijai, pirkėjai nebegrįždavo. Kas paėmęs paskolą butui dar norėtų įsipareigoti bankui 30-čiai tūkstančių eurų už renovaciją? – kalbėjo pašnekovė.

Moteris sakė, kad buto savininkas nenorėjo ginčytis su kaimynais, kurie svajojo apie renovaciją, dėl to ir pats padėjo parašą bei pritarė šiam nepigiai kainuosiančiam procesui. Vyras, pasak jos, tikėjosi, kad butą galės parduoti, dėl to net nesiginčijo, tačiau dabar jis susiduria su realybe.

Kiek reikėtų mokėti?

Taip pat 1992-aisiais statytame 3 aukštų daugiabutyje Dobilo g. 9  iš viso yra 9 butai. 

– Kadangi būtų tik 9, o plotas gana nemažas, tai vienam butui tenkanti suma ir yra tokia nežmoniška, – sakė Adrijana.

Pagal šiuo metu parengtą investicinį planą Dobilo g. 9 namo renovacija, jeigu gyventojai pasirinktų pirmąjį variantą, turėtų atsieiti beveik 323 tūkst. eurų. Jeigu gyventojai pritartų, būtų atnaujinta šildymo sistema, sutvarkytos vėdinimo sistemos, pakeistos stogo dangos, atliktas sienų šiltinimas,  įstiklinti balkonai, atnaujinta apšvietimo sistema, sutvarkyta laiptinė ir t.t. 

Tačiau yra numatytas ir antrasis variantas. Šis kiek brangesnis, siekiantis beveik 352 tūkst. eurų. Antruoju variantu daugiau lėšų numatyta statybos darbams, didinantiems energijos efektyvumą, taip pat ekspertizei bei techninei priežiūrai. 

Ta pati įmonė UAB „Grosaltera“ atliko ir 11 numeriu pažymėto pastato apžiūrą. Šiame name taip pat yra įrengti 9 butai. Nustatyta, kad sienos vietomis įdrėkusios, pamatai taip pat veikiami drėgmės, pastato stogas nesandarus. Daugiabučio namo išorinių atitvarų šiluminių techninių rodiklių vertės yra žemos, ir tai lemia didelius šiluminės energijos nuostolius. 

Pagal parengtą investicijų planą Dobilo g. 11 pagal vieną variantą renovacija kainuotų maždaug 313,8 tūkst. eurų. Iš esmės būtų atlikti panašūs darbai, kaip ir Dobilo g. 9. O štai jeigu gyventojai pasirinktų antrąjį variantą, tektų pakloti jau 342,7 tūkst. eurų.  

Abiejų namų renovacijos kainą padengtų gyventojai, įmokas butų savininkams tektų mokėti 20 metų. 

Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Kur vyksta renovacijos?

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) informuoja, kad būsto savininkai gali pasirinkti, ar įgyvendinti namo atnaujinimo projektą pagal Vyriausybės patvirtintą programą, ar pagal ją atitinkančias savivaldybių programas. 

Jeigu pastatas atnaujinimas daugiabučių namų administratorių ar bendrijų pirmininkų iniciatyva, gyventojai turi išreikšti sutikimą bei namo savininkai išlaidas dengia savo lėšomis arba kreipiasi kredito į finansinę instituciją.

Anot BETA, jeigu pastatas atnaujinamas savivaldybių iniciatyva, tuomet pačios savivaldybės savo iniciatyva atrenka neefektyviausiai energiją vartojančius daugiabučius namus ir paskiria programos administratorius, kurie įgyvendina šių daugiabučių namų atnaujinimą. „Šio modelio esmė yra ta, kad būsto savininkams patiems nereikia prisiimti jokių organizacinių ir kreditinių įsipareigojimų bei projekto įgyvendinimo rizikų“, – teigia BETA atstovai. 

„Kol kas visi Tauragėje renovuojami namai yra gyventojų iniciatyva, ir nesvarbu kieno iniciatyva – gyventojų ar savivaldybės – už renovacijos išlaidas apmoka turto savininkas. Šiuo metu renovacija vyksta Tauragės dvaro g. 30, 32, 32B, Dariaus ir Girėno 32 ir 34, Gedimino g. 27, 29, 31, 35, šių namų investiciniai projektai paruošti 2018–2019 metais“, – teigė UAB Tauragės šilumos tinklų Daugiabučių namų administravimo grupės vadovas Vytautas Navickas. 

O štai Dobilo g. 9 ir 11 namams investiciniai planai buvo paruošti pirmą kartą, anksčiau parengtų tokių planų nėra, – „Tauragės žinioms“ komentavo Tauragės šilumos tinklų direktorius Audrius Arcišauskas.

Kam reikalingas investicinis planas?

BETA atstovė ryšiams su visuomene Viktorija Voroncova teigė, kad pagal šiuo metu vykstantį kvietimą iš Tauragės rajono savivaldybės jau yra gauta 12 paraiškų daugiabučių namų atnaujinimui. Paraiškos daugiabučių renovacijai bus priimamos iki metų pabaigos, tad tikimasi jų sulaukti dar daugiau.

Gyventojai, kurie pasirenka renovuoti pastatą, domisi, kiek kainuos darbai. Tad tam yra sudaromas investicijų planas. Anot V. Voroncovos, jame nurodomos pastato energijos vartojimą mažinančios priemonės ir jų kaina.

„Renovacijos projekto administratorius konkurso būdu atrenka investicijų plano rengėją, kuris parengia pirminį plano variantą. Jame nurodomi pagrindiniai namo rodikliai, namo konstrukcijų ir inžinerinių sistemų būklė, numatomos namo atnaujinimo priemonės, preliminari kaina, atnaujinimo atsipirkimo laikas ir kiti susiję aspektai.

Rengiamas investicijų planas turi būti bent kartą viešai aptartas projekto administratoriaus suorganizuotame daugiabučio butų savininkų susirinkime.

Po susirinkimo namo administratorius užpildo išsamų protokolą, kurį perduoda investicijų plano rengėjui. Jis, atsižvelgdamas į susirinkimo metu išsakytas gyventojų pastabas ir pasiūlymus, patikslina rengiamą projektą ir pristato jį kitame susirinkime. Investicijų planas laikomas patvirtintu, jei jam pritaria ne mažiau nei 55 proc. visų daugiabučio namo butų savininkų“, – teigė V. Voroncova. 

Kainos keičiasi

Tiesa, investiciniame plane nurodyta suma esant rinkos pokyčiams statybinių medžiagų prekyboje gali pasikeisti.

„Pastatų atnaujinimo (modernizavimo) darbų kainynas atnaujinamas du kartus per metus, todėl rengiant investicijų planą yra vadovaujamasi šiuo metu rinkoje esančiomis kainomis.

Renovacijos darbų kaina negali viršyti investicijų plane numatytos sumos. Jeigu atsiranda papildomų investicijų poreikis, reikia koreguoti investicijų planą. Atnaujintam investicijų planui taip pat turi pritarti 55 proc. daugiabučio butų savininkų“, – aiškino V. Voroncova.

Sąlygas diktuoja ir statybų sektoriaus rinka. Štai BETA skaičiuoja, kad per 2020 m. labiausiai pabrango metalas (20 proc.) ir izoliacinės medžiagos (3 proc.). O pavyzdžiui, izoliacinė medžiaga putų polistirenas pabrango iki 20 proc. Tai paveikė gyventojų, norėjusių įsirengti ventiliuojamą fasadą, renovacijos kainą. Mechanizmų kainos per metus paaugo daugiau nei 5 proc. Artimiausiu metu kainų kryčio nenumatoma.

Visus pirkimus vykdo projekto administratorius, daugiabučio renovacijos darbų pirkimai vykdomi per Centrinės perkančiosios organizacijos elektroninį katalogą. 

Pagal BETA renovacijos žemėlapį, Tauragės rajono savivaldybėje yra renovuoti 75 daugiabučiai ir tai sudaro 13,2 proc. visų daugiabučių. Tikimasi, kad renovuotų namų rasis vis daugiau.

 

 
 

Nuotrauka
helovinas
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 3 valandas
Kadangi Visų Šventųjų diena, minima lapkričio 1-ąją, bus pirmadienį, o Mirusiųjų atminimo diena, arba Vėlinės, antradienį, laukia net 4 dienų ilgasis savaitgalis.
Nuotrauka
Eglučių alėja
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 3 valandas
Tęsiant pernai Tauragės kultūros centro pasiūlytą iniciatyvą, Eglučių puošimo akcija skelbiama ir šiemet. Eglučių alėja nusidrieks nuo Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčios iki Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios, prie kurios tradiciškai bus įkurta ir prakartėlė.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
prieš 6 valandas
Pirmomis savaitės dienomis šalyje vyraus menkai debesuoti ir sausi orai. Vėliau temperatūra pakils aukščiau, dangus apniuks ir atkeliaus lietus, tačiau ir tai netruks ilgai, nes jau savaitės gale vėl pradžiugins saulėti ir ramūs orai.
Nuotrauka
cigaretė
Lietuvos priklausomybės ligų instituto nuotrauka
Įkelta:
prieš 7 valandas
Net 51,4 proc. apklaustų suaugusių rūkančių ar vartojančių bedūmius gaminius vartotojų Lietuvoje nurodo nenorintys jų atsisakyti. Šio žalingo įpročio atsisakyti norėtų 36,2 proc. vartotojų; ši dalis yra panaši visose socialinėse-demografinėse šalies gyventojų grupėse. Apklausa taip pat rodo vartojimo slinktį link bedūmių tabako gaminių, – praneša viesuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“.
Nuotrauka
K. Donelaičio
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
prieš 9 valandas
Nuo šiol asmeninės higienos ir priežiūros (dušo) paslaugos, kaip skelbia Tauragės savivaldybė, teikiamos Tauragės šeimos gerovės centre, K. Donelaičio g. 21, Tauragėje. Ši paslauga teikiama asmenims (šeimoms), kurie dėl nepakankamų pajamų ar skurdo negali pasirūpinti savo higiena.
Nuotrauka
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-10-23
Praėjusią savaitę Žalgirių mikrorajone, tarp Miško ir Dainavos gatvių, pradėti žemės lyginimo darbai – ten ketinama įrengti gyventojų ilgai lauktas automobilių stovėjimo aikšteles. Atsiras ne tik vietų automobiliams, prie kai kurių daugiabučių aplinka pasikeis neatpažįstamai.
Nuotrauka
a
Tauragės kultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Nors orai ne patys maloniausi, pasiryžę nesėdėti namuose tikrai nepasigailėsite – šiandien laukia daug ir įvairių renginių, o mėgėjų teatrų festivalis „Kvartetas“ tęsis ir rytoj.
Nuotrauka
a
Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Vakar ir šią naktį ugniagesiams teko vykti į keturis iškvietimus. Visi jie – dėl ant kelio užvirtusių medžių šalinimo.
Nuotrauka
mokykla
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Šią savaitę Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pranešė, kad rudens atostogos, prasidėsiančios lapkričio 3 d., pratęsiamos dviem dienomis. „Manau, kad priimtas tikrai neblogas sprendimas”, - „Tauragės žinioms“ kalbėjo Skaudvilės gimnazijos direktorius Nerijus Jocys. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-10-21
Besisukiojantys po miestą ir kiek nutolusiose gyvenamosiose teritorijose pastebi įvairių aplinkos tvarkymo darbų. Ryškiausi jų, ko gero, Jovaruose – vadinamojoje vasaros estradoje keičiami suoliukai. Darbai vyksta ir Senamiesčio skvere – ten tiesiamas takas. Kur dar ir kokių darbų vyksta, iš kokių lėšų jie finansuojami, kas jų iniciatoriai – skaitykite laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
a
Dovydo Kaminsko feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-21
Iš Transporto inovacijų forumo, kuriame šiandien dalyvauja, Tauragės savivaldybės meras Dovydas Kaminskas grįš ne tuščiomis – Tauragei įteiktas Žaliausios savivaldybės apdovanojimas.
Nuotrauka
a
VMI infograma.
Įkelta:
2021-10-21
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo šiandien privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantys žemės mokesčio deklaracijų sulauks klasikiniu paštu iki lapkričio mėn. pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d.
Nuotrauka
Oko miškas
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-10-21
Lietuvos Respublikos Prezidentūra kviečia prisijungti prie Nacionalinio judumo iššūkio, kurio metu specialios mobiliosios programėlės #walk15 pagalba skaičiuojami žingsniai. Šia iniciatyva siekiama gyventojus paskatinti mažiau važinėti automobiliu, daugiau vaikščioti pėsčiomis ir taip prisidėti prie oro taršos mažinimo.
Nuotrauka
a
Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-21
Vakar pranešta apie metrologinius reiškinius mobiliuose telefonuose, sinoptikai perspėjo apie šalies vakariniuose rajonuose prognozuojamą stiprų vėją.  Informuota, kad gūsiai vietomis gali siekti net iki 30 m/s, tad Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kaip apsaugoti savo ir savo turtą esant tokioms oro sąlygomis.
Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-21
Antroje savaitės pusėje numatomos stiprios orų permainos – įsismarkaus vėjas, prapliups lietus, o temperatūra šoktels aukštyn. Visgi, šilumos šuolis bus labai trumpas ir nuo penktadienio jau palaipsniui vės.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-21
Spalio 19 dieną su UAB „Saugus eismas“ pasirašyta sutartis dėl saugaus eismo priemonių diegimo Jūros gatvėje. Numatyta apšviesti pėsčiųjų perėjas, panaikinti nereikalingas kelio ženklų atramas, pastatyti greičio ribojimo ir kitus naujus kelio ženklus. Sutarties vertė – 19 897 Eur, – praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-20
Tauragės rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos vyriausiojo specialisto pareigas pradėjo eiti Paulius Goštautas. Vyriausiasis specialistas rūpinsis rajono aplinkosaugos prevencijos klausimais, vykdys savivaldybės teritorijoje viešosios tvarkos užtikrinimą, organizuos įvairius planinius ir neplaninius patikrinimus ir prevencines priemones, spręs su šiais klausimais susijusias problemas, teiks pagal savo kompetenciją siūlymus savivaldybės administracijai, nagrinės gaunamus piliečių skundus, prašymus ir pasiūlymus, – praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
a
Lietuvos teismų informacinis plakatas
Įkelta:
2021-10-20
Kaip ir kiekvienais metais, Lietuvos Konstitucijos ir Europos teisės dienos proga Lietuvos teismų darbuotojai spalio 25 d. teiks nemokamas teisines konsultacijas.
Nuotrauka
testai
R. Rumšienės/LRT nuotr.
Įkelta:
2021-10-19
Seimas padėjo tašką ir priėmė galutinį sprendimą dėl to, kas turėtų mokėti už nepasiskiepijusių darbuotojų testus. Už tai, kad nepasiskiepijusieji darbuotojai turėtų testuotis savo lėšomis pasisakė 65 parlamentarų, 2 buvo prieš, o 3 susilaikė, – praneša LRT.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-19
Vasarą mieste atsiras vietelė piknikams Margarita RIMKUTĖ Greta pėsčiųjų ir dviratininkų tilto išlyginta žemė, čia bus įrengtas pikniko parkas. Pikniko parkas – tai vieno Danijoje gyvenančio kraštiečio pasiūlyta idėja rajono savivaldybės įgyvendinamam projektui „Idėja Tauragei“. Metų pradžioje pikniko parko įrengimo projektas sulaukė tauragiškių palaikymo ir paskelbtas nugalėtoju. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė miesto seniūnas Žilvinas Majus, teritorijoje prie upės neseniai buvo nustumdytas viršutinis žemės sluoksnis, pavasarį šis plotas bus apsėtas žole. – Netrukus pradėsime pirkimus mažiesiems architektūros elementams įsigyti, kitaip tariant, pirksime suolus, stalus, šiukšliadėžes. Parke planuojame įrengti tris poilsiavietes su šašlykinėmis. Gal dar kokią sūpynę pastatysime, – sakė seniūnas. Pikniko parkas užims 30–35 arų teritoriją, kad chuliganai jo nenuniokotų, bus įrengtas apšvietimas ir kameros. Orams atšilus, pavasarį, prasidės parko apželdinimo darbai, o poilsiavimo sezoną parke tikimasi pradėti vasarą. Parko apželdinimu užsiims tauragiškis Andrius Miliauskis. „Idėja Tauragei“ – tai rajono savivaldybės iniciatyva įtraukti tauragiškius prisidėti prie viešosios infrastruktūros gerinimo. Tauragiškiai teikė pasiūlymus, ką būtų galima įrengti mieste, dėl dėmesio vertų idėjų paskelbtas balsavimas. Pikniko parkas pateko į mažos vertės projektų Tauragės mieste kategoriją. Šio projekto įgyvendinimui rajono savivaldybė yra numačiusi iki 20 tūkst. eurų. Pikniko parkas gimė kraštiečio, Tauragėje gyvenamąją vietą deklaravusio ir vasarą gimtajame mieste leidžiančio Beno Budriko galvoje. Vyras gyvena Danijoje, šioje šalyje nusižiūrėjo idėją iškyloms skirtą vietą įrengti mieste, o tam tinkama vieta – hipodromo teritorija. „Norintieji paiškylauti paprastai važiuoja už miesto. O tiems, kurie negali išvažiuoti, tokios vietos mieste nėra. Tad pagalvojau, kad būtų visai smagu turėti tokią vietą. Žmonės renkasi prie pėsčiųjų tilto, sėdi ant turėklų, tad idėjos gryninimas prasidėjo nuo suolelių pastatymo“, – pristatydamas idėją, metų pradžioje sakė B. Budrikas. Tikimasi, kad ši erdvė taip bus pritaikyta ir renginiams organizuoti (vaikų šventėms, poezijos, muzikos vakarams ir kt.) Autorės nuotrauka
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-10-19
Gripas – ūmi virusinė kvėpavimo takų infekcija, kuri ne tik nesirenka žmonių pagal amžių, bet yra viena dažniausių ligų, sukeliančių epidemijas. Įgavęs pagreitį, oro lašeliniu būdu plintantis gripas kasmet susargdina tūkstančius gyventojų. Marijampolės „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Vilma Rucevičiūtė sako, kad gripo komplikacijų pasitaiko beveik kiekvieno sezono metu, nors to galima išvengti pasiskiepijus.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-19
Seimas praėjusią savaitę patvirtino 100 eurų išmoką pasiskiepijusiems vyresniems nei 75 metų amžiaus asmenims. Nuo gruodžio 1-osios darbuotojai, kurie nenori skiepytis, už testus privalės susimokėti patys. Tokį sprendimą, praėjusią savaitę priimtą vyriausybės, dar turės patvirtinti Seimas. Kol kas netyla diskusijos ir apie tai, kad tam tikrų profesijų atstovai skiepytis turėtų privaloma tvarka, bet šis sprendimas kol kas atidėtas. Apie šiuo metu siūlomus ir tvirtinamus sprendimus „Tauragės žinios“ pasiteiravo Tauragės savivaldybės tarybos narių nuomonės. Galimybę išreikšti savo poziciją suteikėme visiems – kiekvienam tarybos nariui klausimai išsiųsti elektroniniais laiškais, dalis neatsakiusiųjų sulaukė skambučių telefonu. Pateikiame atsakiusių politikų poziciją. Beveik trečdalis tarybos narių nusprendė savo nuomonės visuomenei svarbiais klausimais neišsakyti. 
Nuotrauka
Tauragės šilumos tinklai
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-10-18
Tauragiškiai – vieni iš mažiausiai mokančių už šildymą Lietuvos gyventojų. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija paskelbė duomenis, kurie rodo, jog šių metų mėnesio centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Tauragėje už vieną kilovatvalandę siekia 4,49 euro centus ir yra trečioje vietoje tarp mažiausiai mokančių Lietuvos miestų.