Tauragiškių geidžiamiausia – „Johnson&Johnson“ vakcina
Įkelta:
2021-07-16
Nuotrauka
a
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Vakcinacijos tempai sulėtėję ir tai neramina ne tik šalies aukščiausiosios valdžios atstovus, bet ir Tauragės vadovus. Kuriami planai, kaip paskatinti gyventojus skiepytis. Be to, kad visi norintieji gali pasiskiepyti be registracijos, planuojama dažniau vykti į seniūnijas ir siūlyti „Moderna“, „Vaxzevria“ vakcinas.  Tauragiškiai, kaip teigia medikai, labiausiai pageidauja „Johnson&Johnson“ vakcinos, kurios rajonui skiriama mažiau nei medikai galėtų suskiepyti.   

Paskiepyta kiek per 40 proc. tauragiškių 

Ketvirtadienio duomenimis, Tauragėje jau paskiepytas 15 291 asmuo (iš jų per 13 600 asmenų pilnai) ir tai sudaro 41 proc. visų  gyventojų. Šalyje jau paskiepyta 46,1 proc. populiacijos.

Per praėjusią savaitę, kaip antradienį vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje informavo savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė, iš viso Tauragėje paskiepyti 897 asmenys. Iš jų pirmąja doze – 138,  antrąja – 571. 

Savivaldybės gydytoja akcentavo, kad laisvų vietų registruotis skiepams yra, gali tauragiškiai vakcinuotis ir be registracijos. 

Priminta, kad liepos 20-ąją vyks kraujo donorystės akcija, kai asmenys bus skiepijami  „Johnson&Johnson“ vakcina Pilies aikštėje nuo 11 iki 16 val. 

Šiuo metu Tauragėje, kaip skelbiaStatistikos departamentas, COVID-19 serga 2 tauragiškiai, nuo pandemijos pradžios mirė 87. Nuo liepos 2-osios susirgimų Tauragėje nefiksuota. 

Pritrūko 

Pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotoja Jolanta Eičaitė posėdyje informavo, kad pastaruoju metu „Johnson&Johnson“ vakcina paskiepyta 250 asmenų Tauragėje ir 100 Skaudvilėje. 

– Pirmadienį gavome 300 „Johnson&Johnson“ vakcinų. 200 dozių skirta skiepyti asmenis vakcinacijos centre Tauragės bendruomenių namuose ir 100 dozių Skaudvilėje, – antradienį informavo J. Eičaitė. 

Posėdyje kalbėta apie tai, kad „Johnson&Johnson“ vakcinų net pritrūko, Skaudvilėje nepaskiepyti liko apie 30 asmenų. 

Pasak J. Eičaitės, skiepijama ir kitomis vakcinomis, bet tai vyksta vangiai, nes 8 iš 10 norinčiųjų pasiskiepyti pageidauja „Johnson&Johnson“ vakcinų. 

Vykdami į seniūnijas medikai vešis ir „Moderna“, „Vaxzevria“ vakcinų tikintis, kad atsiras norinčiųjų skiepytis ir šiomis vakcinomis, jei pritrūktų „Johnson&Johnson“. 

„Modernos“ buteliuke yra 10 dozių, tad medikai nesiryžta likusias išpilti, pageidauja, kad seniūnijose būtų gyventojai suregistruoti ar sukviesti. 

– Seniūnijos turėtų įsitraukti į gyventojų raginimą skiepytis, reikėtų, jog žinotume bent preliminarų skaičių žmonių, kad galėtume skiepyti kitomis vakcinomis, nes rizikuojama išmesti daug vakcinų, – teigė J. Eičaitė, pateikusi pavyzdį, kad atsiradus tik vienam norinčiajam pasiskiepyti „Moderna“ vakcina, likusias devynias dozes reikėtų išmesti. 

Medikų pagyrų posėdyje sulaukė Skaudvilės seniūnas ir seniūnijos darbuotojai, kurie sukvietė tiek gyventojų, kad vakcinų net pritrūko. 

Tomas Raulinavičius, ESOC vadovas, posėdyje pasiūlė liepos, rugpjūčio mėnesiais sudaryti grafikus, važiuoti į seniūnijas bei siūlyti žmonėms ir kitas vakcinas. Savivaldybės gydytojai pavesta sudaryti grafikus, kad į seniūnijas būtų vykstama bent kartą per savaitę. 

– Sudarykime grafikus, važiuokime į seniūnijas ir nebijokim, kad vakcinų liks ir jas reikės išmesti, – ragino Tomas Raulinavičius, ESOC vadovas. 

Kitose savivaldybėse, pasak J. Eičaitės, skiepyti vykstama į darbovietes. Pasak T. Raulinavičiaus, verslo atstovai yra informuoti apie galimybę kviestis medikus į darbovietes. Nutarta darbdaviams vėl priminti apie galimybę pasiskiepyti darbo vietose.   

Nepilnamečiai skiepijasi vangiai

Nepilnamečiai mūsų savivaldybėje, pasak J. Eičaitės, skiepijasi vangiai, todėl kalbėta apie tai, kad reikėtų imtis skatinančių priemonių. Kokios jos galėtų būti, detaliau nekalbėta. Viena jų – šeimos gydytojams yra suteikta visa reikalinga informacija ir jų paprašyta paraginti tėvus skiepyti vaikus. Pasak T. Raulinavičiaus, artėja nauji mokslo metai ir pagal tendencijas tikėtina, kad privalomas testavimas išliks. Pasiskiepijusiems vaikams testuotis nebereikėtų. 

Posėdyje akcentuota, kad vaikai iki 16 m. vakcinuotis turi atvykti su tėvais, reikalingi tiek vaikų, tiek tėvų asmens dokumentai. 

J. Eičaitė užsiminė ir apie tai, kad medikai sulaukia provokacijų – mama atvedė nepilnametę pasiskiepyti, palydėjo į vakcinacijos vietą, laikėsi atokiau, o paklausta apie leidimą skiepyti vaiką sakė: „O aš jau galvojau, kad nepaklausit, kas aš esu ir ar sutinku, kad būtų paskiepytas vaikas“. 

 

 

 

Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 56 minutes
Trečiadienį rajono politikai Tauragės šeimos gerovės centrui perdavė nupirktą namą, kuriame kursis bendruomeniniai vaikų globos namai. Įkurtuvės planuojamos šiemet. Tarybos posėdyje priimta ir daugiau sprendimų, susijusių su turto perėmimu ir perdavimu. 
Nuotrauka
a
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 valanda
Prie Vilkyškių pieninės (VILVI), didžiausios pastarųjų metų investicijos Tauragėje, – išrūgų miltelių gamybos cecho ir modernaus sandėlio – jau plevėsuoja vėliavos, o savivaldybės tarybos nariams ir administracijai pristatyta įmonės veikla ir ateities planai.  
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Renovuoti namus panorę daugiabučių gyventojai susiduria su dilema – nors apšiltinti namai sunaudotų daug mažiau šilumos energijos ir dėl to pigiau atsieitų šildymas, ramybės neduoda tai, kiek kainuos pati renovacija, nes stebimas statybinių medžiagų kainų šuolis. Be to, aiškėja, kad butus renovuotuose pastatuose gali būti sunku parduoti. Taip nutiko Dobilo g. 9 ir 11 daugiabučių namų butų savininkams.
Nuotrauka
a
„Žvaigždutės“ nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien minima Tarptautinė diena be automobilio. Tiek šalyje, tiek visame pasaulyje, šiandien vairuotojai raginami susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, rinktis ekologišką transportą. Tauragėje nuo ryto uždaryta Bažnyčių gatvė, vyksta įvairios ugdomosios veiklos.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
prieš 1 dieną
Dariaus ir Girėno gatvėje kyla naujos degalinės konstrukcija. Kitąmet čia duris atvers nauja automatinė degalinė.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien į nuotolinį posėdį renkasi rajono savivaldybės taryba. Darbotvarkėje numatyta apsvarstyti 30 klausimų. 
Nuotrauka
a
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-22
Šernų lankymasis mieste pastaruoju metu, ko gero, populiariausia gyventojų pokalbių tema. Žmonės pasidalinę į dvi stovyklas, tuos, kurie bijo šernų ir baksnoja į medžiotojų būrelį, kodėl šie jų nešaudo, ir į tuos, kuriems tokie pokyčiai gamtoje kelia juoką. Tiesa, dėl netikėto šernų susidomėjimo Žalgirių mikrorajonu gyventojai iš dalies kalti patys – neturėdami kur dėti įvairių vaisių ir daržovių pertekliaus pila  jį pamiškėse ir net mikrorajone. O šernai puotauja, ir ne tik puotauja, bet ir nakvoja netoli tokių savavališkų šiukšlynų. Gali būti, jog nebeilgai – teritoriją prižiūrintis medžiotojų klubas spalio mėnesį žada kilti į medžioklę ir iš Žalgirių mikrorajono šernus varyti link Juodpetrių bei juos medžioti. 
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Nuo šiandien pradedamas šildymo sezonas Tauragės rajono ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo bei sveikatos priežiūros įstaigose. Galutinį sprendimą, ar įjungti šildymą patalpose, pagal poreikį priims įstaigų vadovai, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
sodra
sodra.lt nuotr.
Įkelta:
2021-09-21
„Sodra“ perspėja apie sukčių siunčiamus elektroninius laiškus, kuriuose pateikiamas fiktyvus susirašinėjimas su neva „Sodros“ darbuotojais. Nieko bendro su „Sodra“ šie pranešimai neturi.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad demencija yra vienas iš didžiausių ateities iššūkių viso pasaulio šalių visuomenėms. Rugsėjo 21 d. minint Pasaulio Alzheimerio ligos dieną, asociacija „Demencija Lietuvoje“ su partneriais – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, Lietuvos sporto universitetu, Nacionalinė dailės galerija ir kt. kviečia įsitraukti į renginių programą „Kalbėkime apie demenciją“, kuri vyksta visą rugsėjo mėnesį.
Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Savaitės pradžia daug kur bus niūri ir žvarbi, vietomis lis, o naktimis pasirodys šalnos. Antroje savaitės pusėje bus permainų – šiluma didės, tačiau lietus nesitrauks, bus vėjuota.
Nuotrauka
adakavo socialinių paslaugų namai
Adakavo socialinių paslaugų namų feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Adakavo socialinių paslaugų namai turėtų pereiti savivaldybės žinion – tokia naujiena sukėlė nemažai svarstymų ir abejonių. Jų direktorė Kristina Anulienė mato nemažai tokio sprendimo niuansų – pasak jos, reikėtų išsamiai išsiaiškinti, ar verta tai daryti ir jei taip, tai kada.  
Nuotrauka
a
Asociatyvi autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Žemės ūkio ministerijos parengtas žemės įstatymo pakeitimo projektas ragina suklusti – asmenys, kuriems sodininkų bendrijose buvo skirti žemės sklypai, arba jų teisių paveldėtojai turi išsipirkti neprivatizuotus mėgėjų sodo žemės sklypus. Neišsipirkti žemės sklypai nuo 2023 m. gali būti parduoti aukciono būdu.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Rugsėjo 16-ąją prasidėjo Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulinė gyventojų judėjimą skatinanti miestų kampanija. Tauragės savivaldybė darnaus judumo siekia jau keletą metų, pagrindinė idėja – gyventi ekologiškai, tausoti planetą. Ko gero, vienas didžiausių pasiekimų nuo 2016 m., kai buvo pradėtas įgyvendinti Tauragės darnaus judumo planas, yra nemokamas viešasis transportas, besiplečiantis dviračių takų tinklas. Tačiau, kaip sako viena darnaus judumo propaguotojų, tauragiškė, Tauragės rajono garbės ambasadorė Rūta Lukošiūnaitė, norint tausoti planetą reikia ne tik mažinti užterštumą anglies dioksidu, reikia siekti, kad žmogus būtų laimingas, kad mieste užtektų orą valančių medžių ir kad eisme neprapultų ir patys mažiausieji gamtos globotojai – vabzdžiai, kurie atsakingi už augalų dauginimąsi.
Nuotrauka
turgelis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-15
Artėjant atnaujinimo darbų pradžios terminui „Dunokų“ turgelio prekiautojai jau gyvena kraustymosi nuotaikomis. Šiandien ardomas vienas prekyvietės kioskų, likusių kioskų savininkai savo statinius ardys po savaitės. Prekyba šiame tauragiškių pamėgtame turgelyje vyks iki rugsėjo 30-os dienos.
Nuotrauka
a
Renginio iliustracija
Įkelta:
2021-09-14
Kaip ir kasmet visoje Europoje minima Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulinė gyventojų judėjimą skatinanti miestų kampanija. Jai skirti renginiai prasidės rugsėjo 16-ąją ir baigsis 22-ąją, kuri tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Aktyviausiems žadami prizai.
Nuotrauka
a
Petro Vaičaičio nuotraukos
Įkelta:
2021-09-14
Kartų parke prie Zumpės tvenkinio vėl burzgia technika – prasidėjo teritorijos sutvarkymo trečiojo etapo darbai, kurių pabaiga – kitų metų rugpjūtį. 
Nuotrauka
korona
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Nuo pirmadienio įsigaliojus naujajai tvarkai, daugumos parduotuvių durys lankytojams atsiveria tik parodžius galimybių pasus. Tauragėje be galimybių paso nepateksi į Prezidento gatvėje esantį prekybos centrą „Maxima“ ir Bernotiškės gatvėje – „Norfą“. Taip pat galimybių pasą reikia rodyti ir ne būtiniausių prekių parduotuvėse. Nuotaikų būta įvairių.