Sunkūs abitūros metai bakalaureato programoje pasiteisino – rezultatai puikūs 
Įkelta:
2021-07-16
Nuotrauka
versmė
Aprašymas

Tauragės „Versmės“ gimnazija didžiuojasi TB egzaminų rezultatais. Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka

 

 

Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vykdomos Tarptautinio bakalaureato (TB) diplomo programos moksleiviai jau sulaukė pagrindinės egzaminų sesijos rezultatų, o šie – išties puikūs. Konvertavus TB programos vertinimą į valstybinio brandos egzamino įvertinimą matyti, kad programoje besimokiusių 19-os mokinių aukščiausiu balu įvertintas 21 egzaminų darbas.  

Gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė neslepia, jog metai buvo labai sudėtingi, ir džiaugiasi, kad nepaisant pandemijos sukeltų sunkumų gerų rezultatų pasiekti pavyko.

– Mokytojai tikėjosi tokių rezultatų, nes matė, kad mokiniai dirbo iki paskutinės minutės – taip, kaip mokytojai juos ir „vedė“, – sakė mokyklos direktorė.

O iššūkių ruošiantis egzaminams buvo tikrai didelių. Tauragės „Versmės“ gimnazijos TB programos koordinatė Ingrida Vaičienė teigė, kad nuotolinis mokymasis buvo tikras iššūkis ne tik motyvacijos, laiko planavimo, bet ir psichologine prasme. Antraisiais šios programos mokslo metais reikia atsiskaityti visų dalykų vidinio vertinimo darbus, baigti parašyti išplėstinį rašinį (Extented Essay) bei Pažinimo teorijos (Theory of Knowledge) esė – visiems teko prisitaikyti prie nuotolinio mokymosi ir padirbėti, kad būtų pasiekti tokie rezultatai. Koordinatorės teigimu, reikėjo pakeisti mokymo ir mokymosi įpročius, nes mokiniams teko prisiimti daugiau atsakomybės gilinant žinias savarankiškai, o mokytojams susidoroti su padidėjusiu darbo krūviu pritaikant mokymo medžiagą darbui nuotoliniu būdu, taisant padidėjusį kiekį rašomųjų, atsiskaitomųjų darbų, konsultuojant mokinius.

Nuotrauka
Dalia Pukelienė

Būta ir palengvinimų 

Dėl COVID-9 pandemijos ir ilgalaikio mokymosi nuotoliniu būdu TB organizacija dar 2020-ųjų metų pavasarį priėmė sprendimą palengvinti šių metų egzaminus. 

– Jau prieš metus žinojome, kokios temos iš mokomųjų dalykų nebus įtrauktos į egzaminą. Taip pat laikantiesiems egzaminus 2021-ųjų gegužę buvo peržiūrėtos visų dalykų vertinimo taškų ribos, todėl mokiniui sudarytos visos galimybės gauti aukštesnius įvertinimus, – sakė programos koordinatorė I.  Vaičienė.

Šiais mokslo metais mažiau atlikta ir laboratorinių darbų, todėl Tarptautinio bakalaureato organizacija fizikos, biologijos ir chemijos mokomųjų dalykų egzaminų užduotis, kuriose turėjo būti daugiau praktikos, parengė teoriniu principu.

Sunkus darbas atsiperka

Itin blizgančiais pasiekimais – visų laikytų egzaminų ir mokslo metų laikotarpiu rašytų išplėstinio rašinio ir Pažinimo teorijos darbų aukščiausiais įvertinimais džiaugiasi gimnazijos mokinys Eitas Rimkus. Vaikinas neslepia, kad egzaminų rezultatai yra nuoseklaus darbo vaisius. Nors buvo įdėta nemažai pastangų, išvengti bemiegių naktų ir pasilikti laiko sau – pavyko.

Moksleivis rodo puikius rezultatus ir olimpiadose – įveikęs rajoninės, respublikinės ir tarptautinės geografijos olimpiados etapus Eitas su dar trimis jaunaisiais geografais atstovaus Lietuvai pasaulinėje olimpiadoje. Nors Stambule turėjusi vykti olimpiada bus rengiama nuotoliniu būdu, Eitas vis tiek džiaugiasi turįs galimybę svetur garsinti ne tik gimnazijos, bet ir gimtosios šalies vardą.

– Po egzaminų norėjosi šiek tiek atsipūsti, todėl šiuo metu dar neskyriau daug laiko olimpiados ruošimuisi, tačiau artimiausiu metu planuoju ruoštis intensyviau, – ketinimais dalinosi Eitas.

Nuotrauka
a

Studijuos užsienyje

Visad tiksliuosius mokslus studijuoti norėjęs Eitas džiaugiasi per pastaruosius metus atradęs naują sau įdomią sritį – ekonometriją, į kurią gilintis ketina Nyderlandų universitete. Vaikinas teigia, kad lig šiol ketino pasilikti Lietuvoje, tačiau dabar norisi praplėsti akiratį, įgyti daugiau tarptautinės patirties, peržengti savo komforto zoną – lygiai taip, kaip ir prieš ateinant mokytis į Tarptautinio bakalaureato programą. 

Studijas užsienyje renkasi ir daugiau šios programos mokinių. Išlaikytų egzaminų rezultatais besidžiaugianti Marija Vasiliauskaitė viename Prancūzijos universitetų ketina studijuoti verslo vadybą. Studijų programa plati – mergina turės galimybę išmokti marketingo, ekonomikos, prekinio ženklo kūrimo, finansų ir teisės pagrindų. Marija džiaugiasi, kad TB diplomas yra pripažintas beveik visų pasaulio šalių universitetų, todėl nereikia laikyti papildomų anglų kalbos ir kitų disciplinų rezultatų, o tai palengvina stojimo procesą. 

Ir kitų savivaldybių moksleiviai

Tauragės „Versmės“ gimnazijoje siūloma visame pasaulyje pripažįstama TB programa siekia ugdyti konceptualų ir analitiškai mąstantį mokinį, kuris būtų atviras žinioms ir naujovėms. Šiemet programą baigę moksleiviai sako ją pasirinkę norėdami pagerinti anglų kalbos žinias ir pažinti kitokią mokymo metodiką, kurioje orientuojamasi į žinių gylį ir jų pritaikymą. Dabar moksleiviai džiaugiasi įgiję laiko planavimo ir akademinio raštingumo įgūdžių, kurie tikrai pravers ir ateityje.

Programa trunka dvejus paskutinius vidurinio mokymosi metus, tad gimnazijos direktorė sako, kad daugiausiai ją renkasi „Versmėje“ „užauginti“ moksleiviai. Jau sudarytose klasėse yra mokinių iš Šilalės. Komplektuojamoje klasėje, kurioje dar yra laisvų vietų, prašymą mokytis gimnazija gavo iš Šilalės Simono Gaudiešiaus gimnazijos.

 

Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 34 minutes
Trečiadienį rajono politikai Tauragės šeimos gerovės centrui perdavė nupirktą namą, kuriame kursis bendruomeniniai vaikų globos namai. Įkurtuvės planuojamos šiemet. Tarybos posėdyje priimta ir daugiau sprendimų, susijusių su turto perėmimu ir perdavimu. 
Nuotrauka
a
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 59 minutes
Prie Vilkyškių pieninės (VILVI), didžiausios pastarųjų metų investicijos Tauragėje, – išrūgų miltelių gamybos cecho ir modernaus sandėlio – jau plevėsuoja vėliavos, o savivaldybės tarybos nariams ir administracijai pristatyta įmonės veikla ir ateities planai.  
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Renovuoti namus panorę daugiabučių gyventojai susiduria su dilema – nors apšiltinti namai sunaudotų daug mažiau šilumos energijos ir dėl to pigiau atsieitų šildymas, ramybės neduoda tai, kiek kainuos pati renovacija, nes stebimas statybinių medžiagų kainų šuolis. Be to, aiškėja, kad butus renovuotuose pastatuose gali būti sunku parduoti. Taip nutiko Dobilo g. 9 ir 11 daugiabučių namų butų savininkams.
Nuotrauka
a
„Žvaigždutės“ nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien minima Tarptautinė diena be automobilio. Tiek šalyje, tiek visame pasaulyje, šiandien vairuotojai raginami susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, rinktis ekologišką transportą. Tauragėje nuo ryto uždaryta Bažnyčių gatvė, vyksta įvairios ugdomosios veiklos.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
prieš 1 dieną
Dariaus ir Girėno gatvėje kyla naujos degalinės konstrukcija. Kitąmet čia duris atvers nauja automatinė degalinė.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien į nuotolinį posėdį renkasi rajono savivaldybės taryba. Darbotvarkėje numatyta apsvarstyti 30 klausimų. 
Nuotrauka
a
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-22
Šernų lankymasis mieste pastaruoju metu, ko gero, populiariausia gyventojų pokalbių tema. Žmonės pasidalinę į dvi stovyklas, tuos, kurie bijo šernų ir baksnoja į medžiotojų būrelį, kodėl šie jų nešaudo, ir į tuos, kuriems tokie pokyčiai gamtoje kelia juoką. Tiesa, dėl netikėto šernų susidomėjimo Žalgirių mikrorajonu gyventojai iš dalies kalti patys – neturėdami kur dėti įvairių vaisių ir daržovių pertekliaus pila  jį pamiškėse ir net mikrorajone. O šernai puotauja, ir ne tik puotauja, bet ir nakvoja netoli tokių savavališkų šiukšlynų. Gali būti, jog nebeilgai – teritoriją prižiūrintis medžiotojų klubas spalio mėnesį žada kilti į medžioklę ir iš Žalgirių mikrorajono šernus varyti link Juodpetrių bei juos medžioti. 
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Nuo šiandien pradedamas šildymo sezonas Tauragės rajono ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo bei sveikatos priežiūros įstaigose. Galutinį sprendimą, ar įjungti šildymą patalpose, pagal poreikį priims įstaigų vadovai, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
sodra
sodra.lt nuotr.
Įkelta:
2021-09-21
„Sodra“ perspėja apie sukčių siunčiamus elektroninius laiškus, kuriuose pateikiamas fiktyvus susirašinėjimas su neva „Sodros“ darbuotojais. Nieko bendro su „Sodra“ šie pranešimai neturi.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad demencija yra vienas iš didžiausių ateities iššūkių viso pasaulio šalių visuomenėms. Rugsėjo 21 d. minint Pasaulio Alzheimerio ligos dieną, asociacija „Demencija Lietuvoje“ su partneriais – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, Lietuvos sporto universitetu, Nacionalinė dailės galerija ir kt. kviečia įsitraukti į renginių programą „Kalbėkime apie demenciją“, kuri vyksta visą rugsėjo mėnesį.
Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Savaitės pradžia daug kur bus niūri ir žvarbi, vietomis lis, o naktimis pasirodys šalnos. Antroje savaitės pusėje bus permainų – šiluma didės, tačiau lietus nesitrauks, bus vėjuota.
Nuotrauka
adakavo socialinių paslaugų namai
Adakavo socialinių paslaugų namų feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Adakavo socialinių paslaugų namai turėtų pereiti savivaldybės žinion – tokia naujiena sukėlė nemažai svarstymų ir abejonių. Jų direktorė Kristina Anulienė mato nemažai tokio sprendimo niuansų – pasak jos, reikėtų išsamiai išsiaiškinti, ar verta tai daryti ir jei taip, tai kada.  
Nuotrauka
a
Asociatyvi autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Žemės ūkio ministerijos parengtas žemės įstatymo pakeitimo projektas ragina suklusti – asmenys, kuriems sodininkų bendrijose buvo skirti žemės sklypai, arba jų teisių paveldėtojai turi išsipirkti neprivatizuotus mėgėjų sodo žemės sklypus. Neišsipirkti žemės sklypai nuo 2023 m. gali būti parduoti aukciono būdu.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Rugsėjo 16-ąją prasidėjo Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulinė gyventojų judėjimą skatinanti miestų kampanija. Tauragės savivaldybė darnaus judumo siekia jau keletą metų, pagrindinė idėja – gyventi ekologiškai, tausoti planetą. Ko gero, vienas didžiausių pasiekimų nuo 2016 m., kai buvo pradėtas įgyvendinti Tauragės darnaus judumo planas, yra nemokamas viešasis transportas, besiplečiantis dviračių takų tinklas. Tačiau, kaip sako viena darnaus judumo propaguotojų, tauragiškė, Tauragės rajono garbės ambasadorė Rūta Lukošiūnaitė, norint tausoti planetą reikia ne tik mažinti užterštumą anglies dioksidu, reikia siekti, kad žmogus būtų laimingas, kad mieste užtektų orą valančių medžių ir kad eisme neprapultų ir patys mažiausieji gamtos globotojai – vabzdžiai, kurie atsakingi už augalų dauginimąsi.
Nuotrauka
turgelis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-15
Artėjant atnaujinimo darbų pradžios terminui „Dunokų“ turgelio prekiautojai jau gyvena kraustymosi nuotaikomis. Šiandien ardomas vienas prekyvietės kioskų, likusių kioskų savininkai savo statinius ardys po savaitės. Prekyba šiame tauragiškių pamėgtame turgelyje vyks iki rugsėjo 30-os dienos.
Nuotrauka
a
Renginio iliustracija
Įkelta:
2021-09-14
Kaip ir kasmet visoje Europoje minima Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulinė gyventojų judėjimą skatinanti miestų kampanija. Jai skirti renginiai prasidės rugsėjo 16-ąją ir baigsis 22-ąją, kuri tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Aktyviausiems žadami prizai.
Nuotrauka
a
Petro Vaičaičio nuotraukos
Įkelta:
2021-09-14
Kartų parke prie Zumpės tvenkinio vėl burzgia technika – prasidėjo teritorijos sutvarkymo trečiojo etapo darbai, kurių pabaiga – kitų metų rugpjūtį. 
Nuotrauka
korona
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Nuo pirmadienio įsigaliojus naujajai tvarkai, daugumos parduotuvių durys lankytojams atsiveria tik parodžius galimybių pasus. Tauragėje be galimybių paso nepateksi į Prezidento gatvėje esantį prekybos centrą „Maxima“ ir Bernotiškės gatvėje – „Norfą“. Taip pat galimybių pasą reikia rodyti ir ne būtiniausių prekių parduotuvėse. Nuotaikų būta įvairių.