Po gausybės skambučių ir ilgų pokalbių paaiškėjo: šiukšlės daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelėse – problema, kurios išspręsti taip lengvai nepavyksta. Vieni gyventojai, nors ir negali, atliekas sumeta prie konteinerių, o kol išsiaiškinama, kas jas turi tvarkyti, kyla pasipiktinimo banga – neapsikenčiama smarvės, musių ir baisaus vaizdo po daugiabučių langais.
Neapsikenčia smarvės ir musių
Į redakciją atvykusi Gedimino g. 23 daugiabučio gyventoja Nijolė pasakojo nebeapsikenčianti smarvės, sklindančios iš maždaug 10 metrų atstumu nuo langų stovinčių atliekų konteinerių.
– Priešais langus nuo naujų metų gyventojai sumetė eglutes, paskui kažkas kapojo šakas ir jas sumetė, gavosi nemaža krūva ir jos iki šiol niekas neišveža. Kreipiausi į būtų ūkį, atvažiavo, sakė „čia ne mūsų“. Prašiau ir tų, kurie veža šiukšles, neišveža. Dabar gyventojai pradėjo viską jau mesti. Eglutės jau apačioje, jų nesimato, jos jau gal ir supuvusios, – pasakojo tauragiškė.
Pavasarį, pasak moters, pastatė konteinerius, du jų atviri, benamiai maišelius išdrasko, per visą dieną varnos ten kuičiasi, išmėto ir popierius, kuriuos valytoja sumeta.
– Lango atidaryti negaliu, dar ryte, kol vėjelis prapučia, o vėliau vien musės. Kodėl tokius atvirus konteinerius pastatė po langais, į jį pila šiukšles net ne mūsų namo gyventojai? – klausė tauragiškė, akcentavusi, kad skambino į daugiabutį administruojantį Tauragės butų ūkį ir prašė gelbėti nuo musių, bet niekas esą šiukšlių taip ir nesutvarkė.
Mano, kad gali mesti bet kur
Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) vadovas Virgilijus Noreika teigė, kad komunalinėms atliekos mesti aikštelėje skirti du juodi konteineriai. Žaliąsias atliekas iš individualių valdų veža atliekų vežimo konkursą neseniai vėl laimėjęs UAB „Ekonovus“, iš aikštelių prie daugiabučių iki šiol prižiūrint administratoriui irgi veždavo „Ekonovus“.
– Nuo liepos 1-osios žaliąsias atliekas tvarkys daugiabučių namų administratoriai. Jie spręs, ką daryti – gal samdys „Dunokus“, gal patys veš. Iš juridinių asmenų žaliųjų atliekų priėmimas ir sutvarkymas pas mus kainuos 27 eurus už toną, tai tris kartus pigiau nei kainavo iki šiol, – aiškino V. Noreika.
O čiužinio, pasak TRATC vadovo, prie konteinerių gyventojai išmesti negali.
– Žmonės susimoka rinkliavą ir galvoja, kad gali mesti bet ką ir bet kur. Niekur taip pasaulyje nėra ir niekaip „neperlaužiam“ žmonių, – apie gyventojų sąmoningumą tinkamai tvarkytis atliekas kalbėjo direktorius. – Juk namuose žmonės susitvarko. Kai pasieksime, kad už ne vietoje išmestą čiužinį susimokės baudą, tada atsiras tvarka kaip Vokietijoje.
Aikštelę apžiūrėję TRATC atstovai redakcijai pranešė, kad dėl išmesto čiužinio informaciją perdavė seniūnijai, o už aikštelės ribų žaliąsias atliekas turi tvarkyti namų bendrijos.
– Kvapas jaučiamas, kokius du mėnesius šiukšlės nevežtos, tad galima suprasti ir gyventojų skundus. Patys kreipsimės į bendriją, nusiųsime nuotraukas ir prašysime, kad jie kuo greičiau susitvarkytų bešeimininkes atliekas. Be to, patys gyventojai turi būti supratingi ir uždaryti konteinerius, – apžiūrėję atliekų aikštelę situaciją pakomentavo TRATC atstovai.
Apie atliekas nežinojo
Tauragės butų ūkio, administruojančio daugiabutį Gedimino g. 23, direktorius Egidijus Vaitiekus, išgirdęs apie neišvežtų šiukšlių krūvą šalia daugiabučio, sakė apie problemą nežinąs ir stebėjosi, kodėl gyventojai pirmiau kreipiasi į spaudą.
– Buitinėms ir kitoms atliekos yra konteineriai. Žaliosios atliekos iki liepos 1-osios buvo metamos į rakinamus konteinerius ir buvo visos išvežtos. Nuo liepos 1-osios žaliosioms skirtų konteinerių daugiabučių atliekų aikštelėse neliko, atliekas turi tvarkyti namų administratorius, – teigė E. Vaitiekus. – Dabar derimės ir su savivaldybe, tariamės, kaip žaliąsias atliekas tvarkyti toliau. Kol nėra sprendimo, visos žaliosios atliekos prie daugiabučių – žolės, šakos - bus išvežtos iki penktadienio. Kiti daiktai prie konteinerių – ne administratoriaus problema, tai gyventojų bėdos, jie turėtų vežti tas atliekas į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelę Paberžių gatvėje.
Apžiūrėjęs minimą aikštelę, E. Vaitiekus sakė įtariantis, kad atliekos suneštos iš aplinkinių namų.
Visas šiukšles, pasak Butų ūkio vadovo, pažadėjo išvežti seniūnija.
Šioje vietoje žaliosioms atliekoms skirto konteinerio, pasak E. Vaitiekaus, niekada ir nebuvo, tam skirti konteineriai buvo kitose aikštelėse, įrengtose šalia kitų daugiabučių. Ir į juos atliekas galėdavo mesti tik daugiabučių aplinką tvarkantys darbuotojai. Pasak E. Vaitiekaus, daugiabučių gyventojai žaliųjų atliekų neturi, o Butų ūkis dabar, nelikus konteinerių, žaliąsias atliekas po tvarkymosi darbų išsiveža ir pristatys į sąvartyną.
Problema kompleksinė
Išgirdęs istoriją apie atliekas, kurių kratosi ir TRATC, ir Butų ūkis, o visų akys krypsta į seniūniją, miesto seniūnas Žilvinas Majus sakė:
– Man niekas neįrodys, kad turi tvarkyti seniūnija, bet sutvarkysime. Atliekos iš dangaus nenukrenta, konteinerinės aikštelės yra įsirengęs TRATC, stambiagabarites atliekas reikia vežti dažniau, vežėjas turėtų tankinti važiavimus ir problemos nebūtų.
Pasak seniūno, dėl šalia konteinerių sumetamų atliekų tvarkymo vyksta diskusijos – aiškinamasi, kas kokias atliekas turi tvarkyti.
– Kažkada susėsim su TRATC, Butų ūkiu, bet kol kas yra taip. Jei aikštelė TRATC, tai jie ir turėtų tvarkytis. Seniūnija, aišku, skirs lėšų, o kalbame apie tūkstančius ir tvarkysime. Pamiškėse, nuošaliose vietose, kuriose yra bešeimininkės atliekos, seniūnija sutvarko, bet čia yra prie konteinerių, jos nėra bešeimininkės atliekos, – nuomonę išsakė seniūnas. – Problema su atliekomis yra kompleksinė. Prie konteinerių kažkas atvežė padangų, kitas spintelę, trečias – čiužinį. Butų ūkis aptvarko aplinką ir sumeta žaliąsias atliekas, kažkas dar su priekaba privažiuoja ir turim, ką turim. Ir žmones suprantu, vaizdas ir manęs netenkina.
Pasak seniūno, pavasarį jau buvo sutarta, kad seniūnija rinks padangas ir pavojingas atliekas, kurių negalima vežti į sąvartyną, tai yra automobilių plastiką ir kitas.
– Bet kai viskas krenta ant seniūnijos pečių, kažkaip keista, – teigė Ž. Majus.
Vien padangų, kaip skaičiuoja seniūnas, per mėnesį surenkama apie 50.
– Jei 2-3 mėnesius nerinktume, tai galite įsivaizduoti, kiek jų būtų. Gyventojai žino, kad baldus galima nemokamai pristatyti į stambiagabaričių atliekų aikštelę, žaliąsias atliekas dabar namų administratoriai įpareigoti susitvarkyti, – mintį, kaip visi tvarkydami atliekas galėtų išvengti pūvančių krūvų, išsakė seniūnas. – Norisi žmonių supratingumo. Ir pats esu sustojęs prie šiukšlintojų, bandęs kalbėti, bet žmonės iškart puola. Kiti sako, ar tai geriau į mišką vežti. Ne į mišką, bet galima ieškoti būdų atliekas sutvarkyti taip, kad jos kitiems nekeltų pasipiktinimo.
Seniūnas neatmeta galimybės prie konteinerių aikštelių įrengti daugiau vaizdo stebėjimo kamerų. Ten, kur jos jau įrengtos – J.Tumo-Vaižganto, Dariaus ir Girėno, Vytauto, Laisvės gatvėse – pasak seniūno, prie konteinerių gyventojai šiukšlių tiek nebemeta.
Bijotų dvaro festivalis – kaip tas karamelinis saldainis: ilgai „grojantis“ ir suteikiantis saldų malonumą. O su kuo dar galima palyginti daugiau kaip mėnesį trunkantį renginį? Prieš porą savaičių Bijotų dvaro festivalio sumanytojai ir organizatoriai kvietė į Teatrų subuvimą, o jau šią savaitę į dar porą renginių. Vi
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ informuoja, kad 2025 m. liepos 20 d. nuo 9:00 iki 24:00 val. dėl planinių sistemos migravimo darbų į valstybinį duomenų centrą, laikinai neveiks kelių naudotojo mokesčio sumokėjimo sistema, todėl elektroninės vinjetės (e-vinjetė) nebus galimybės nusipirkti nei svetainėje keliumokestis.lt, nei iš plat
Rugpjūčio 14 d. 20 val. Klaipėdos festivalio klausytojai kviečiami į unikalų simfoninės muzikos koncertą „Kodas MKČ", skirtą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ajam jubiliejui. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras ir choras, Klaipėdos koncertų salės choras „Aukuras", diriguojami vyriausiojo teatro dirigento Tom
Prie Bilionių piliakalnio, etnografinėje sodyboje „Gīvenėms“, vėl susirinko tautodailininkai iš visos Lietuvos – kurti, bendrauti, dalintis idėjomis, tampančiomis medžio dirbiniais, skulptūromis, paveikslais, puošiančiais jau ne vien Bilionių seniūniją, bet visą Šilalės kraštą. Tradicinio tautodailės pl
Neįtikėtina, kaip aiškiai gitara ir akordeonas, grojant jais drauge, gali pasakoti istorijas. Vakar Tauragės geležinkelio stotyje įvykusiame koncerte tauragiškiai pabuvojo ir Pietų Amerikoje, ir Italijoje, ir Japonijoje. Tikėtina, jog dažnas, užmerkęs akis, mintimis paklajojo ir po savo gyvenimą – netradicinio instrumentų
Komandos formavimo žaidimai yra puikus būdas stiprinti bendradarbiavimą ir pasitikėjimą tarp darbuotojų. Įmonė siūlo platų įvairių veiklų spektrą, kuris apima komandinę dinamiką, kūrybines užduotis ir fizinio aktyvumo rungtis. Šie žaidimai leidžia darbuotojams atsiskleisti, gerinti bendravimo įgūdžius ir siekti bendro tikslo. Pasirinkti tin
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja apie pradėtus ikiteisminius tyrimus dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų disponavimo bei fizinio smurto atvejų. Narkotinės ir psichotropinės medžiagos 2025 m. liepos 9 d. apie 19.10 val. Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, patikrinimui buvo sustabdytas automobilis „Su
Paauglystė – išskirtinai jautrus ir iššūkių kupinas laikotarpis ne tik vaikams, bet ir jų tėvams bei mokytojams. Šiuolaikinius paauglius veikia nuolatinis informacijos srautas, socialinių tinklų įtaka ir išaugęs elektroninių patyčių mastas. Visa tai prisideda prie prastėjančios emocinės sveikatos, didėjančio
Liepos 12 dieną Tauragėje Pilies aikštėje užlies amatininkų, tautodailininkų ir kūrėjų šurmulys. Čia vyks „Amatų ir skonių mugė“ – renginys, kuriame ne tik galima įsigyti išskirtinių rankų darbo dirbinių, bet ir susipažinti su jų kūrėjais. „Mugėje susirinks kūrėjai, tautodailininkai ir amatininkai i&sca
Dubajuje dingo žinomas Lietuvos sportinių šokių šokėjas, tauragiškis Vykintas Širmas. Suteikti bet kokios informacijos apie dingusį brolį socialiniuose tinkluose prašo sesuo Dovilė Širmaitė. Portalas Lrt.lt praneša, kad paskutinė žinoma V. Širmo žinoma buvimo vieta – butų kompleksas &bd
Tauragėje paskutinį kartą lankęsis 2018 metais, Benas Norvilas savo viešnagės Lietuvoje metu aplankė Tauragės rajono savivaldybę, kur jam buvo įteiktas Garbės ambasadoriaus ženklelis. Tąkart išvykęs vienas, šįkart sugrįžo į gimtąjį kraštą su šeima. Spėjo sudalyvauti Pasaulio lietuvių žaidynėse ir šeimai apr