Šeimos gerovės centras: laukiantys pokyčiai, suskaičiuotos išlaidos
Įkelta:
2021-07-09
Nuotrauka
Socialinių paslaugų centras
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino, kad nuo spalio 1-osios visi seniūnijose dirbantys socialiniai darbuotojai, padedantys šeimoms, priklausys Tauragės šeimos gerovės centrui. Jame teikiamos paslaugos ne tik bėdų patiriančioms šeimoms, bet ir be namų likusiems asmenims. Skaičiuojama, kad jų apgyvendinimui per metus reikia daugiau nei 100 tūkst. eurų. 

Socialiniai darbuotojai bus perkelti

Nuo spalio 1 d. seniūnijų socialiniai darbuotojai, dirbantys su šeimomis, tęs savo darbą Šeimos gerovės centre – tokį sprendimą patvirtino savivaldybės tarybos politikai. 

Centro vadovė Lina Baziliauskienė teigė, kad tokiu žingsniu siekiama geriau panaudoti turimus išteklius. „Sprendimo projekto tikslas –  siekiant gerinti socialinių paslaugų kokybę ir užtikrinti teikiamų socialinių paslaugų teikimo veiksmingumą, racionaliai panaudojant turimus išteklius, tikslinga perkelti socialinių darbuotojų, teikiančių socialines paslaugas šeimoms, pareigybes iš seniūnijų į Tauragės rajono savivaldybės biudžetinės įstaigą Tauragės šeimos gerovės centrą, kuris organizuoja atvejo vadybos procesus Tauragės rajono savivaldybėje“, – dėstė L.  Baziliauskienė. 

Pasak jos, dėl atvejo vadybos ir pagalbos šeimoms organizavimo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija raštu  buvo pateikusi rekomendaciją dėl seniūnijose su šeimomis dirbančių socialinių darbuotojų perkėlimo į socialinių paslaugų įstaigą taip užtikrinant efektyvesnę pagalbą šeimoms.

„Siūlomų perkelti darbuotojų atliekamų funkcijų pobūdis nepasikeis, perkėlimas bus atliekamas užtikrinant darbuotojų darbo santykių tęstinumą ir darbuotojų socialines garantijas.  Atlikus šiuos pakeitimus savivaldybėje bus užtikrintas didesnis darbuotojų darbo krūvio pasiskirstymo tolygumas tarp tos pačios  pareigybės darbuotojų, atliekančių tas pačias funkcijas, taip pat užtikrintas vienodos socialinio darbo praktikos formavimas teikiant socialines paslaugas šeimoms visoje Tauragės rajono savivaldybėje. Darbuotojų darbo vietas palieka kaimo vietovėje esančių seniūnijų administracijose bei bus sudaryta galimybė, teikiant paslaugas šeimoms, naudotis  seniūnijos tarnybiniu transportu pagal  su Tauragės šeimos gerovės centru sudarytas sutartis“, – aiškino L.  Baziliauskienė.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos sprendimu, iš viso nuo spalio mėnesio centre bus 102 pareigybės. Anot L.Baziliauskienės, į šį etatų skaičių įskaičiuojamos 14,5 seniūnijų socialinių darbuotojų etato, o šiuo metu centre dirba 58 socialiniai darbuotojai, lankomos priežiūros darbuotojai, socialinių darbuotojų padėjėjai.

Suskaičiavo 2020-ųjų išlaidas

Skaičiuojama, kad apgyvendinimas nakvynės namuose asmeniui praėjusiais metais valstybei kainavo 421 eurą per mėnesį. Vidutiniškai Tauragės nakvynės namuose per mėnesį buvo apgyvendinta 20 asmenų, tad iš viso per metus išleista 100 975 eurai, iš kurių  darbo užmokesčiui skirta 85 740 eurų, prekėms ir komunalinėms paslaugoms – 15 235 eurai.

Pasak Tauragės šeimos gerovės centro vadovės Linos Baziliauskienės, kalbant apie prekes, dažniausiai prireikia kanceliarinių priemonių, įvairių buities, švaros ir valymo reikmenų. Į išlaikymui skiriamą sumą maitinimas nėra įskaičiuojamas.

„Nakvynės namuose gyvenantys asmenys maitinasi savo lėšomis“, – tikino L. Baziliauskienė. 

Tokia pati kaina siekia ir už laikiną apnakvindinimą, nes beveik visi asmenys, pasinaudoję laikinu apgyvendinimu, pasilieka gyventi nakvynės namuose.

Šeimos gerovės centre yra priimami gyventi ir asmenys, ištikti krizių, pavyzdžiui, patyrę smurtą ir turėję palikti nesaugius namus.

L. Baziliauskienė pasakojo, kad šiuo metu Šeimos gerovės centro Krizių centre gyvena 3 moterys ir 3 vaikai.

Skaičiuojama, kad Krizių centre gyvenančiam asmeniui suteikti paslaugas dienai kainavo 14 eurų, iš kurių darbo užmokesčiui buvo skiriama 11 eurų, 2 eurai – šildymui ir elektros energijai.

Tuo metu socialinių įgūdžių ugdymo paslaugai suteikti valandai buvo skiriama 8,90 euro.

„Paslaugos, teikiamos asmenims (šeimoms), siekiant stiprinti jų bendravimo gebėjimus (ieškant pagalbos, prisitaikant prie naujų situacijų, dalyvaujant visuomenės gyvenime, užmezgant ir palaikant ryšius su artimaisiais ir pan.) ir (ar) organizuojant jų darbinį užimtumą“, – paaiškino L. Baziliauskienė.

Patvirtino paslaugų kainas

Praėjusiais metais patirtų išlaidų pagrindu buvo nustatytos šiais metais teikiamų socialinių paslaugų kainos. Vieno asmens apgyvendinimui nakvynės namuose skiriamas 421 euras, Krizių centre – 14 eurų per parą. Psichologo paslaugos kaina už valandą siekia 9,47 euro.

„Nuo šių metų sausio 1 d. suteiktos 142 individualios konsultacijos, vyko 23 grupiniai užsiėmimai, kurių metu iš viso dalyvavo 115 žmonių, 8 skambučiai telefonu, 35 apsilankymai šeimose“, – psichologo paslaugos poreikį komentavo L.Baziliauskienė.

Neįgaliesiems, senyvo amžiaus asmenims, turintiems teisę naudotis transporto paslaugomis,  kaina už 1 km už Tauragės rajono ribų siekia 0,2 euro, mieste – 0,37 euro. Pagalbos į namus  valandos kaina siekia 3,93 euro.

Priklausomai nuo gaunamų pajamų, dalį paslaugų kainų padengia patys paslaugų gavėjai, dalis padengiama iš valstybės biudžeto.  

 

 

 

Nuotrauka
turgelis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Artėjant atnaujinimo darbų pradžios terminui „Dunokų“ turgelio prekiautojai jau gyvena kraustymosi nuotaikomis. Šiandien ardomas vienas prekyvietės kioskų, likusių kioskų savininkai savo statinius ardys po savaitės. Prekyba šiame tauragiškių pamėgtame turgelyje vyks iki rugsėjo 30-os dienos.
Nuotrauka
a
Renginio iliustracija
Įkelta:
2021-09-14
Kaip ir kasmet visoje Europoje minima Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulinė gyventojų judėjimą skatinanti miestų kampanija. Jai skirti renginiai prasidės rugsėjo 16-ąją ir baigsis 22-ąją, kuri tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Aktyviausiems žadami prizai.
Nuotrauka
a
Petro Vaičaičio nuotraukos
Įkelta:
2021-09-14
Kartų parke prie Zumpės tvenkinio vėl burzgia technika – prasidėjo teritorijos sutvarkymo trečiojo etapo darbai, kurių pabaiga – kitų metų rugpjūtį. 
Nuotrauka
korona
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Nuo pirmadienio įsigaliojus naujajai tvarkai, daugumos parduotuvių durys lankytojams atsiveria tik parodžius galimybių pasus. Tauragėje be galimybių paso nepateksi į Prezidento gatvėje esantį prekybos centrą „Maxima“ ir Bernotiškės gatvėje – „Norfą“. Taip pat galimybių pasą reikia rodyti ir ne būtiniausių prekių parduotuvėse. Nuotaikų būta įvairių.
Nuotrauka
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-12
Ūkininkai neslepia – antrąja lietuvių duona vadinamos bulvės šiemet brangesnės. Dėl sausros ir kaitros šiemet jie sako bulvių prikasiantys mažiau nei pernai, jos žada būti ir smulkesnės, nors pastarųjų savaičių lietūs jas dar kiek paaugino. Vis dėlto kai kurie Tauragės rajono ūkininkai bulvių derliumi visai patenkinti. Tiesa, bulvių plotai vis mažėja.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-11
Nuo rugsėjo 13-osios, ateinančio pirmadienio, į didžiąsias parduotuves ar pasigražinti be galimybių paso nebus galima. Nors iki naujosios tvarkos įsigaliojimo liko kelios dienos, verslo atstovai vis dar nežino, kaip reikės aptarnauti klientus – savaitės pabaigoje  aiškių ir tikslių nurodymų vis dar nebuvo. Laukia darbingas savaitgalis, – sako verslo atstovai. O naujosios tvarkos laukiama su nerimu ir baime. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi Christian Erfurt („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Minėdami Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, vakar tauragiškiai leidosi į žygį Oko miške. Žengiant 5 kilometrų ilgio maršrutu prisiminta, kaip svarbu laiku pastebėti itin emociškai prastai besijaučiančius žmones, jų siunčiamus pagalbos prašymo ženklus. Pasak šią iniciatyvą organizavusios Tauragės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vadovės Daivos Genienės, spalio mėnesį vyks mokymai, kaip elgtis susidūrus su apie savižudybę svarstančiais žmonėmis. 
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Vytauto g. 141 vietoje buvusios sporto salės numatyta įrengti dvi kino teatro sales, o šalia jų – restoraną. Tai bus aukščiausius garso ir vaizdo kokybės standartus atitinkantis, šiuolaikiškas ir modernus kino teatras. Jau parengtas techninis kino salių projektas.
Nuotrauka
Pagramantis
Zigmo Mozuraičio nuotrauka
Įkelta:
2021-09-09
Antroji savaitės pusė idealiai tiks laiko praleidimui lauke – vyraus sausi, saulėti ir labai šilti orai. Pirma savaitgalio pusė dar daug kur bus vasariškai šilta ir be kritulių, tačiau sekmadienį jau sulauksime permainų.
Nuotrauka
savivaldybė
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-09-08
Artėjant šildymo sezonui nuo š. m. spalio 5 d. bus galima kreiptis ir pateikti prašymus dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijų. Kadangi padidės asmenų, besikreipiančių dėl būsto šildymo išlaidų, geriamo vandens išlaidų ir karšto vandens išlaidų kompensacijų, srautai bei siekiant saugesnio ir patogesnio gyventojų aptarnavimo, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius informuoja, kad nuo 2021 m. rugsėjo 16 d. pradedama išankstinė Tauragės miesto gyventojų registracija prašymams dėl kompensacijų už šildymą pateikti.
Nuotrauka
skiepai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-08
Nuo šiandien sustiprinančiąja trečia vakcinos doze kviečiama skiepytis dar daugiau visuomenės grupių, tarp jų – sveikatos sistemos, globos įstaigų, socialinės sistemos darbuotojai ir vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys, – skelbia Sveikatos apsaugos ministerija. 
Nuotrauka
Krantinė
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-07
Antradienį pradėti Jūros upės krantinės ir šlaito nuo pėsčiųjų tilto iki Tilžės plento kraštovaizdžio sutvarkymo projekto įgyvendinimo darbai. Teritorija nuo pėsčiųjų ir dviratininkų tilto aptverta – pjaunami menkaverčiai krūmai ir medžiai.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-07
Visai neseniai pakeista Tauragės miesto krepšinio aikštelės danga, netrukus atsiras ir ženklinimas. Šio objekto atnaujinimas – tiks vienas iš keleto. Naujos aikštelių dangos bus atnaujintos ir prie ugdymo įstaigų esančiose krepšinio aikštelėse.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
2021-09-07
Interneto puslapyje atvira.tauragė.lt skelbiama net 15 darbo skelbimų: ieškoma mokyklų direktorių, psichologų, muziejaus darbuotojų ir net kiemsargių. 
Nuotrauka
a
Nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-09-06
Praėjusią savaitę įvyko lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ priestato projekto pristatymas visuomenei. Tiesa, visuomenė pristatyme nedalyvavo. Prie nuotolinio susirinkimo prisijungė savivaldybės administracijos atstovai, projekto rengėjai. Belieka laukti, kada prasidės statybos, o po jų į modernias grupes sugužės mažieji tauragiškiai. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-06
Tauragės rajono savivaldybės administracija ieško viešosios tvarkos specialisto (-ės). Pagrindiniai reikalavimai: aukštasis universitetinis išsilavinimas studijavusiems teisę arba viešąjį administravimą.a