Nors negalima, bet elektrinius paspirtukus nuomojasi ir nepilnamečiai
Įkelta:
2021-07-15
Nuotrauka
paspirtukas
Aprašymas

Elektrinių paspirtukų vairuotojams būtina laikytis visų kelių eismo taisyklių. Asociatyvi autoriaus nuotrauka

,
Nuotrauka
paspirtukas
Aprašymas

Raimondos Alysienės nuotrauka

Elektriniai paspirtukai gali suteikti neįkainojamų įspūdžių – važiuoti jais smagu ir vaikams, ir suaugusiesiems. Tačiau jie tampa ne tik pramoga, bet ir rimtu rūpesčiu – pareigūnai su nerimu stebi kartais įvykstančius incidentus, į kuriuos pakliūva elektrinių paspirtukų vairuotojai. Kol kas mirčių Tauragėje išvengta, į automobilį Tauragėje atsitrenkęs neblaivus paauglys atsipirko nedideliais sužalojimais ir išgąsčiu. Vis tik kilo klausimas, kaip nepilnametis sugebėjo išsinuomoti elektrinį paspirtuką, kai tokia paslauga teikiama tik nuo 18-os metų? 

Neblaivus paauglys trenkėsi į automobilį

Tauragės apskrities policijos atstovai pranešė, kad birželio 23-osios vakarą susižalojo elektrinį paspirtuką vairavęs ir staiga į automobilį trenkęsis neblaivus paauglys, kuriam buvo nustatytas 1,2 prom. girtumas. Pasak policijos atstovų, automobilio vairuotojas buvo blaivus. Nelaimė įvyko automobiliui važiuojant iš kiemo į Šilalės gatvę.

Apie įvykį buvo informuoti ir vaiko teisių apsaugos specialistai, nes, kaip paaiškėjo, eismo įvykio kaltininkui vos 14 metų, o tuo metu elektrinius paspirtukus išsinuomoti gali asmenys, kurių amžius siekia tik nuo 18 metų. Pareigūnus sudomino, kaip paaugliui pavyko gauti paspirtuką. Galbūt išnuomojo vyresnis draugas? Gal vaikinas prieš išsinuomodamas transporto priemonę nurodė neteisingą gimimo datą? 

Tauragėje šią vasarą paspirtukus pradėjo nuomoti kompanija „Bolt“. Bendrovės paspirtukų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta komentavo, kad „Bolt“ elektrinių paspirtukų naudojimosi taisyklės nurodo, jog paslauga leidžiama naudotis tik pilnamečiams asmenims, o platformos naudotojai savo asmens duomenis, nurodančius amžių, įveda registruodamiesi, kartu įvesdami ir banko kortelės duomenis paslaugoms apmokėti. 

„Įvedus šiuos duomenis kiekvienas klientas privalo patvirtinti, kad įvesti duomenys yra teisingi. Taisyklių nepaisymo griežtai netoleruojame. Paaiškėjus, kad transporto priemone klientas naudojosi ne savo vardu ar meluodamas kitus duomenis, jam užblokuojama galimybė ateityje naudotis „Bolt“ paspirtukais, nes tokiais veiksmais klientas sukelia grėsmę savo ir kitų eismo dalyvių saugumui“, – dėstė E. Balta.

Nuotrauka
paspirtukas

Vis tik aiškėja, kad patikrinti, ar kliento duomenys dėl amžiaus yra teisingi, ne taip jau ir paprasta.

Su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi vieno nepilnamečio mama pasakojo, kad jos sūnus parsisiuntė mobiliąją programėlę ir joje tiesiog nurodė neteisingus duomenis bei laisvai išsinuomojo paspirtuką. 

– Juk reikėtų, kad būtų kažkoks saugiklis ir būtų galima patikrinti, ar žmogus tikrai yra tokio amžiaus, kokį nurodo… Tačiau mano sūnui jokių problemų nekilo, jis užsiregistravo, – sakė moteris.

Kaip elgtis?

Tauragės apskrities policija skaičiuoja, kad pastarosiomis savaitėmis įvyko du įvykiai, susiję su neatsakingu dviejų ratų transporto priemonių vairavimu. Vienas jų – jau minėtas incidentas Šilalės gatvėje, o kitas nutiko – kai važiuodamas dviračiu žmogus buvo partrenktas pėsčiųjų perėjoje.

Tiek dviratininkams, tiek elektrinių paspirtukų vairuotojams yra taikomi tie patys reikalavimai.

Tauragės apskrities policija skelbia, kad gatvėse pastebint vis daugiau elektrinių paspirtukų, mopedų ir kitų dviračių priemonių, jų vairuotojams būtina žinoti, kaip dalyvauti eisme nepažeidžiant Kelių eismo taisyklių. 

Skelbiama, kad elektrinių paspirtukų vairuotojai, važiuodami šaligatviais, visuomet turi suteikti pirmenybę pėstiesiems ir jiems netrukdyti – važiuojant šaligatviu ir pasivijus ta pačia kryptimi einantį pėsčiąjį, privaloma sumažinti važiavimo greitį, kad būtų galima saugiai apvažiuoti priekyje einantįjį.

„Dviračiu, motoriniu dviračiu, ar šiai kategorijai priskirtinu elektriniu paspirtuku, elektriniais riedžiais ir pan., galima važiuoti dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais, arba dviračių juostomis, kur jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu. Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, elektrinio paspirtuko vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti, kelti pavojaus. Svarbu žinoti, jog šių transporto priemonių vairuotojams draudžiama kirsti važiuojamąją dalį pėsčiųjų perėjomis“, – rašoma Tauragės apskrities policijos pranešime. 

Policija primena, kad kai kelyje nėra dviračių tako, pėsčiųjų ir dviračių tako arba dešinėje kelio pusėje nėra dviračių juostos, kelkraščio, taip pat tais atvejais, kai jais važiuoti negalima (duobėti ir panašiai), tuomet leidžiama važiuoti šaligatviu arba viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto. 

–Vis pastebiu, kad jaunimas važiuoja tiesiog vidury gatvės, ir sukinėdamas vairą dar manevruoja po visą kelią. Panašu, kad tėvai nesugeba paaiškinti vaikams, kaip saugiai elgtis, tik ir belieka laukti, kol įvyks kokia nelaimė, – apgailestavo į „Tauragės žinių“ redakciją paskambinusi viena skaitytojų. 

Elektrinių paspirtukų vairuotojai, dažnai pastebima, važiuodami keliu nedėvi ir juos lengviau leidžiančių pamatyti priemonių, nors, kaip skelbia policija, važiuodamas važiuojamąja dalimi, žmogus privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio (paspirtuko) priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. 

Važiuojant tokia transporto priemone nepilnamečiams (iki 18 metų) privalomas saugos šalmas.

Pagal kelių eismo taisykles, važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu (elektriniu paspirtuku – greitis iki 25 km/val., galia ne didesnė kaip 1 kW) leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o išklausiusiems Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos nustatytą mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. 

Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. 

Tiesa, verta atkreipti dėmesį, kad gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas. Suaugusieji turi užtikrinti, kad nepilnamečiai tinkamai elgtųsi kelyje, patiems rodyti tinkamą (gerą) pavyzdį.

Jeigu nėra laikomasi šių eismo taisyklių, tai gali užtraukti baudą nuo 20 iki 40 eurų.

„Informuojame, kad policijos pareigūnai bendradarbiaudami su policijos rėmėjais ypatingą dėmesį skirs elektrinių paspirtukų ir motorinių dviračių kontrolei“, – įspėja policijos pareigūnai.

 

 

 

Nuotrauka
turgelis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Artėjant atnaujinimo darbų pradžios terminui „Dunokų“ turgelio prekiautojai jau gyvena kraustymosi nuotaikomis. Šiandien ardomas vienas prekyvietės kioskų, likusių kioskų savininkai savo statinius ardys po savaitės. Prekyba šiame tauragiškių pamėgtame turgelyje vyks iki rugsėjo 30-os dienos.
Nuotrauka
a
Renginio iliustracija
Įkelta:
2021-09-14
Kaip ir kasmet visoje Europoje minima Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulinė gyventojų judėjimą skatinanti miestų kampanija. Jai skirti renginiai prasidės rugsėjo 16-ąją ir baigsis 22-ąją, kuri tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Aktyviausiems žadami prizai.
Nuotrauka
a
Petro Vaičaičio nuotraukos
Įkelta:
2021-09-14
Kartų parke prie Zumpės tvenkinio vėl burzgia technika – prasidėjo teritorijos sutvarkymo trečiojo etapo darbai, kurių pabaiga – kitų metų rugpjūtį. 
Nuotrauka
korona
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Nuo pirmadienio įsigaliojus naujajai tvarkai, daugumos parduotuvių durys lankytojams atsiveria tik parodžius galimybių pasus. Tauragėje be galimybių paso nepateksi į Prezidento gatvėje esantį prekybos centrą „Maxima“ ir Bernotiškės gatvėje – „Norfą“. Taip pat galimybių pasą reikia rodyti ir ne būtiniausių prekių parduotuvėse. Nuotaikų būta įvairių.
Nuotrauka
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-12
Ūkininkai neslepia – antrąja lietuvių duona vadinamos bulvės šiemet brangesnės. Dėl sausros ir kaitros šiemet jie sako bulvių prikasiantys mažiau nei pernai, jos žada būti ir smulkesnės, nors pastarųjų savaičių lietūs jas dar kiek paaugino. Vis dėlto kai kurie Tauragės rajono ūkininkai bulvių derliumi visai patenkinti. Tiesa, bulvių plotai vis mažėja.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-11
Nuo rugsėjo 13-osios, ateinančio pirmadienio, į didžiąsias parduotuves ar pasigražinti be galimybių paso nebus galima. Nors iki naujosios tvarkos įsigaliojimo liko kelios dienos, verslo atstovai vis dar nežino, kaip reikės aptarnauti klientus – savaitės pabaigoje  aiškių ir tikslių nurodymų vis dar nebuvo. Laukia darbingas savaitgalis, – sako verslo atstovai. O naujosios tvarkos laukiama su nerimu ir baime. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi Christian Erfurt („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Minėdami Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, vakar tauragiškiai leidosi į žygį Oko miške. Žengiant 5 kilometrų ilgio maršrutu prisiminta, kaip svarbu laiku pastebėti itin emociškai prastai besijaučiančius žmones, jų siunčiamus pagalbos prašymo ženklus. Pasak šią iniciatyvą organizavusios Tauragės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vadovės Daivos Genienės, spalio mėnesį vyks mokymai, kaip elgtis susidūrus su apie savižudybę svarstančiais žmonėmis. 
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Vytauto g. 141 vietoje buvusios sporto salės numatyta įrengti dvi kino teatro sales, o šalia jų – restoraną. Tai bus aukščiausius garso ir vaizdo kokybės standartus atitinkantis, šiuolaikiškas ir modernus kino teatras. Jau parengtas techninis kino salių projektas.
Nuotrauka
Pagramantis
Zigmo Mozuraičio nuotrauka
Įkelta:
2021-09-09
Antroji savaitės pusė idealiai tiks laiko praleidimui lauke – vyraus sausi, saulėti ir labai šilti orai. Pirma savaitgalio pusė dar daug kur bus vasariškai šilta ir be kritulių, tačiau sekmadienį jau sulauksime permainų.
Nuotrauka
savivaldybė
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-09-08
Artėjant šildymo sezonui nuo š. m. spalio 5 d. bus galima kreiptis ir pateikti prašymus dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijų. Kadangi padidės asmenų, besikreipiančių dėl būsto šildymo išlaidų, geriamo vandens išlaidų ir karšto vandens išlaidų kompensacijų, srautai bei siekiant saugesnio ir patogesnio gyventojų aptarnavimo, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius informuoja, kad nuo 2021 m. rugsėjo 16 d. pradedama išankstinė Tauragės miesto gyventojų registracija prašymams dėl kompensacijų už šildymą pateikti.
Nuotrauka
skiepai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-08
Nuo šiandien sustiprinančiąja trečia vakcinos doze kviečiama skiepytis dar daugiau visuomenės grupių, tarp jų – sveikatos sistemos, globos įstaigų, socialinės sistemos darbuotojai ir vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys, – skelbia Sveikatos apsaugos ministerija. 
Nuotrauka
Krantinė
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-07
Antradienį pradėti Jūros upės krantinės ir šlaito nuo pėsčiųjų tilto iki Tilžės plento kraštovaizdžio sutvarkymo projekto įgyvendinimo darbai. Teritorija nuo pėsčiųjų ir dviratininkų tilto aptverta – pjaunami menkaverčiai krūmai ir medžiai.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-07
Visai neseniai pakeista Tauragės miesto krepšinio aikštelės danga, netrukus atsiras ir ženklinimas. Šio objekto atnaujinimas – tiks vienas iš keleto. Naujos aikštelių dangos bus atnaujintos ir prie ugdymo įstaigų esančiose krepšinio aikštelėse.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
2021-09-07
Interneto puslapyje atvira.tauragė.lt skelbiama net 15 darbo skelbimų: ieškoma mokyklų direktorių, psichologų, muziejaus darbuotojų ir net kiemsargių. 
Nuotrauka
a
Nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-09-06
Praėjusią savaitę įvyko lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ priestato projekto pristatymas visuomenei. Tiesa, visuomenė pristatyme nedalyvavo. Prie nuotolinio susirinkimo prisijungė savivaldybės administracijos atstovai, projekto rengėjai. Belieka laukti, kada prasidės statybos, o po jų į modernias grupes sugužės mažieji tauragiškiai. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-06
Tauragės rajono savivaldybės administracija ieško viešosios tvarkos specialisto (-ės). Pagrindiniai reikalavimai: aukštasis universitetinis išsilavinimas studijavusiems teisę arba viešąjį administravimą.a