Kokie renginiai numatomi liepos 6-ąją Tauragės mieste ir kaimeliuose?  
Įkelta:
2021-07-05
Nuotrauka
a
Aprašymas

Liepos 6-osios minėjimas pernai.Tauragės kultūros centro archyvo nuotrauka

Jau rytoj, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, visų lietuvių širdys plaks vienu ritmu. Valstybės dienos proga Tauragės kultūros centras, miestelių, kaimų  bendruomenės kraštiečius kvies dalyvauti šventiniuose renginiuose. Svarbiausias akcentas – 21 val. visame pasaulyje išsibarsčiusių lietuvaičių giedamas himnas. 

Valstybės ir „Tautiškos giesmės“ diena Tauragėje

Šventinę dieną pradėti 12 val. tauragiškius kvies Bažnyčių ir Respublikos gatvėje vyksianti Mindauginių mugė, kurioje bus galima rasti Lietuvos amatininkų, tautodailės dirbinių. Tuo pat metu Pilies aikštėje mažųjų lauks nemokamų pramogų programa. 18 val. Pilies aikštėje savo muzikinę programą miesto gyventojams rodys Tauragės meno mokyklos solistai bei Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestras, o koncertui pasibaigus, 21 val., toje pačioje vietoje tauragiškių širdis vienys svarbiausioji valstybinės šventės dalis – „Tautiškos giesmės“ giedojimas. 21.10 val. Pilies aikštėje šventę vainikuos grupės „Lietuvaičiai“ koncertas.

Iniciatyva giedokime „Tautišką giesmę“

Vakare, 21 val., prisidėti prie himno giedojimo iniciatyvos kviečiama ne tik Tauragės miesto centre, bet ir tolimiausiuose rajono kampeliuose. Visi norintieji laukiami Taurų nuotykių parko pilyje, kur klausant lietuviškų dainų bus galima ir pabendrauti prie arbatos puodelio. „Tautišką giesmę“ giedoti numatyta ir Lauksargių seniūnijos parke, ant Pagramančio piliakalnio, prie Dapkiškių ir Dauglaukio kultūros namų, Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčioje, Lomių bendruomenės parke ir kitur.

Valstybės diena – sporto mėgėjams

Valstybės dienos proga jau 5-ąjį kartą organizuojamas „Dviračių iššūkio“ žygis. Renginio organizatorius laisvalaikio centras „Fortūna“ dalyviams parengė 100 kilometrų besitęsiantį maršrutą Tauragė–Pagramantis–Šilalė–Upyna–Bijotai–Skaudvilė–Batakiai–Tauragė. Žygio metu planuojama aplankyti Pagramančio piliakalnį,  Stasio Girėno tėviškę ir Girdiškės bažnyčią Šilalės rajone. Visi dviračių mėgėjai bei norintys praleisti dieną turiningai kviečiami žygį pradėti 9 val. „Lidl“ automobilių aikštelėje. Žygis nemokamas, būtina vilkėti atšvaitines liemenes, raginama su savimi turėti ir lietuviškos atributikos.

Mėgstančiųjų aktyvų laisvalaikį laukiama ir Mindaugo karūnavimo dienos minėjimui skirtoje, daugiau nei 20 metų rengiamoje tradicinėje sporto šventėje Dauglaukyje. Šioje sporto šventėje bus rengiamos krepšinio, tinklinio, šachmatų bei šaškių, bėgimo, dviračių ir šiemet pradėtos organizuoti plaukimo baidarėmis „Gagarino“ tvenkinyje varžybos. Kaip teigia Dauglaukio skyriaus kultūrinių renginių organizatorė Kristina Kuzminskienė, sporto mėgėjai šventėje dalyvauja gausiai – norinčiųjų susirenka ir iš Pagėgių ar Jurbarko, o šiemet tikimasi sulaukti dar didesnio dalyvių susidomėjimo. Šventės pradžia – 12 val., o vakare, iškart po „Tautiškos giesmės“ giedojimo, dalyvius ir žiūrovus džiugins Dauglaukio kultūros namų kolektyvų ir Bijotų kaimo kapelos „Bijotaičiai“ nario Karolio Kaminsko koncertas. Į koncertą patariama pasiimti pledus ar sulankstomas kėdutes.

 

 

Nuotrauka
turgelis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Artėjant atnaujinimo darbų pradžios terminui „Dunokų“ turgelio prekiautojai jau gyvena kraustymosi nuotaikomis. Šiandien ardomas vienas prekyvietės kioskų, likusių kioskų savininkai savo statinius ardys po savaitės. Prekyba šiame tauragiškių pamėgtame turgelyje vyks iki rugsėjo 30-os dienos.
Nuotrauka
a
Renginio iliustracija
Įkelta:
2021-09-14
Kaip ir kasmet visoje Europoje minima Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulinė gyventojų judėjimą skatinanti miestų kampanija. Jai skirti renginiai prasidės rugsėjo 16-ąją ir baigsis 22-ąją, kuri tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Aktyviausiems žadami prizai.
Nuotrauka
a
Petro Vaičaičio nuotraukos
Įkelta:
2021-09-14
Kartų parke prie Zumpės tvenkinio vėl burzgia technika – prasidėjo teritorijos sutvarkymo trečiojo etapo darbai, kurių pabaiga – kitų metų rugpjūtį. 
Nuotrauka
korona
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Nuo pirmadienio įsigaliojus naujajai tvarkai, daugumos parduotuvių durys lankytojams atsiveria tik parodžius galimybių pasus. Tauragėje be galimybių paso nepateksi į Prezidento gatvėje esantį prekybos centrą „Maxima“ ir Bernotiškės gatvėje – „Norfą“. Taip pat galimybių pasą reikia rodyti ir ne būtiniausių prekių parduotuvėse. Nuotaikų būta įvairių.
Nuotrauka
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-12
Ūkininkai neslepia – antrąja lietuvių duona vadinamos bulvės šiemet brangesnės. Dėl sausros ir kaitros šiemet jie sako bulvių prikasiantys mažiau nei pernai, jos žada būti ir smulkesnės, nors pastarųjų savaičių lietūs jas dar kiek paaugino. Vis dėlto kai kurie Tauragės rajono ūkininkai bulvių derliumi visai patenkinti. Tiesa, bulvių plotai vis mažėja.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-11
Nuo rugsėjo 13-osios, ateinančio pirmadienio, į didžiąsias parduotuves ar pasigražinti be galimybių paso nebus galima. Nors iki naujosios tvarkos įsigaliojimo liko kelios dienos, verslo atstovai vis dar nežino, kaip reikės aptarnauti klientus – savaitės pabaigoje  aiškių ir tikslių nurodymų vis dar nebuvo. Laukia darbingas savaitgalis, – sako verslo atstovai. O naujosios tvarkos laukiama su nerimu ir baime. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi Christian Erfurt („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Minėdami Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, vakar tauragiškiai leidosi į žygį Oko miške. Žengiant 5 kilometrų ilgio maršrutu prisiminta, kaip svarbu laiku pastebėti itin emociškai prastai besijaučiančius žmones, jų siunčiamus pagalbos prašymo ženklus. Pasak šią iniciatyvą organizavusios Tauragės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vadovės Daivos Genienės, spalio mėnesį vyks mokymai, kaip elgtis susidūrus su apie savižudybę svarstančiais žmonėmis. 
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Vytauto g. 141 vietoje buvusios sporto salės numatyta įrengti dvi kino teatro sales, o šalia jų – restoraną. Tai bus aukščiausius garso ir vaizdo kokybės standartus atitinkantis, šiuolaikiškas ir modernus kino teatras. Jau parengtas techninis kino salių projektas.
Nuotrauka
Pagramantis
Zigmo Mozuraičio nuotrauka
Įkelta:
2021-09-09
Antroji savaitės pusė idealiai tiks laiko praleidimui lauke – vyraus sausi, saulėti ir labai šilti orai. Pirma savaitgalio pusė dar daug kur bus vasariškai šilta ir be kritulių, tačiau sekmadienį jau sulauksime permainų.
Nuotrauka
savivaldybė
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-09-08
Artėjant šildymo sezonui nuo š. m. spalio 5 d. bus galima kreiptis ir pateikti prašymus dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijų. Kadangi padidės asmenų, besikreipiančių dėl būsto šildymo išlaidų, geriamo vandens išlaidų ir karšto vandens išlaidų kompensacijų, srautai bei siekiant saugesnio ir patogesnio gyventojų aptarnavimo, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius informuoja, kad nuo 2021 m. rugsėjo 16 d. pradedama išankstinė Tauragės miesto gyventojų registracija prašymams dėl kompensacijų už šildymą pateikti.
Nuotrauka
skiepai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-08
Nuo šiandien sustiprinančiąja trečia vakcinos doze kviečiama skiepytis dar daugiau visuomenės grupių, tarp jų – sveikatos sistemos, globos įstaigų, socialinės sistemos darbuotojai ir vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys, – skelbia Sveikatos apsaugos ministerija. 
Nuotrauka
Krantinė
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-07
Antradienį pradėti Jūros upės krantinės ir šlaito nuo pėsčiųjų tilto iki Tilžės plento kraštovaizdžio sutvarkymo projekto įgyvendinimo darbai. Teritorija nuo pėsčiųjų ir dviratininkų tilto aptverta – pjaunami menkaverčiai krūmai ir medžiai.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-07
Visai neseniai pakeista Tauragės miesto krepšinio aikštelės danga, netrukus atsiras ir ženklinimas. Šio objekto atnaujinimas – tiks vienas iš keleto. Naujos aikštelių dangos bus atnaujintos ir prie ugdymo įstaigų esančiose krepšinio aikštelėse.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
2021-09-07
Interneto puslapyje atvira.tauragė.lt skelbiama net 15 darbo skelbimų: ieškoma mokyklų direktorių, psichologų, muziejaus darbuotojų ir net kiemsargių. 
Nuotrauka
a
Nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-09-06
Praėjusią savaitę įvyko lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ priestato projekto pristatymas visuomenei. Tiesa, visuomenė pristatyme nedalyvavo. Prie nuotolinio susirinkimo prisijungė savivaldybės administracijos atstovai, projekto rengėjai. Belieka laukti, kada prasidės statybos, o po jų į modernias grupes sugužės mažieji tauragiškiai. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-06
Tauragės rajono savivaldybės administracija ieško viešosios tvarkos specialisto (-ės). Pagrindiniai reikalavimai: aukštasis universitetinis išsilavinimas studijavusiems teisę arba viešąjį administravimą.a