Džiazo virusas sklis parke prie „Bangos“
Įkelta:
2021-07-03
Nuotrauka
Gloria
Aprašymas

Choras „Gloria“. Choro albumo nuotrauka 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Arina. Organizatorių nuotraukos 

 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

„Beatles‘n‘Jazz“. Organizatorių nuotraukos 

Šeštadienį parke prie „Bangos“ jau po pietų pradės skambėti muzika – čia „Tauragės džiazo dienų“ kontekste vyks jaunųjų talentų koncertas „Džiazo virusas 2021“. Džiazo gerbėjams savo meistriškumą demonstruos jaunimo muzikos kolektyvai iš Pasvalio, Jurbarko ir Tauragės, o pavakare jaunyste alsuos puikiai muzikinei visuomenei žinomi atlikėjai.

Koncerte pasirodys prieš ketverius metus įkurtas Tauragės kultūros centro jaunimo džiazo orkestras, vadovaujamas Arūno Rakevičiaus. Kolektyvas, šiuo metu vienijantis penkiolika muzikantų, tauragiškiams džiazo gerbėjams jau žinomas – ne kartą pasirodė miesto ir rajono renginiuose. Šiuo metu kolektyvas intensyviai repetuoja, ruošdamasis ne tik šeštadienio koncertui, bet ir rudenį planuojamam festivaliui-konkursui „Džiazo jūra 2022“, kuriame žada dalyvauti. Orkestro vadovas ir muzikantai tikisi šeštadienio popietę tauragiškių palaikymo bei gausių aplodismentų. 

XX amžiaus pradžioje atsiradę bigbendai net ir praėjus šimtmečiui vis dar populiarūs. Ir tuo bus galima įsitikinti išgirdus, kaip ir ką groja jaunieji muzikantai – muzikos mylėtojus turėtų pamaloninti net du jaunimo bigbendai – Pasvalio muzikos mokyklos „Small Big-Band“, vadovaujamas Arūno Viduolio, ir Gyčio Gvozdo vadovaujamas Jurbarko kultūros centro bigbendas „Jada“. Tikėtina, kad nusivylusių neliks, nes bus galima išgirsti, kaip groja šiandieninės sintetinės muzikos epochoje džiazo virusu „apkrėsti“ ir šia liga sergantys jaunuoliai.

Vakarinę džiazo festivalio programą parke prie „Bangos“ restorano tęs amžiumi kiek vyresni, tačiau savo sielomis ir polėkiais jauni atlikėjai. 

Naujame formate turėtų nuskambėti tauragiškių gospelo choro „Gloria“ atliekami kūriniai. Įprasta, kad choras atlieka savo kūrinius a cappella arba su instrumentine fonograma. Šeštadienio vakarą choristų pasirodymui akompanuos Artūras Chalikovas ir jo grupės muzikantai. Pasak choro vadovės Rasos Levickaitės-Šerpytienės, prieš koncertą visų atlikėjų laukia nemenkas iššūkis. Nors A. Chalikovas žinomas kaip džiazo ir krikščioniškosios muzikos atlikėjas, yra kūręs chorui aranžuotes ir choro atliekamus kūrinius puikiai žino, tačiau muzikantai ir choristai koncertui vis dar ruošiasi nuotoliniu būdu, o susitiks vienintelei bendrai „gyvai“ repeticijai tik koncerto dienos rytą.

Keletas kūrybingų ir energija trykštančių Klaipėdos jaunimo teatro aktorių pristatys nemenko populiarumo sulaukusį spektaklį-koncertą „Graži ir ta galinga“. Merginos pakvies į nuotaikingą kelionę laiku, kur bus pasiūlyta kitu žvilgsniu pažvelgti į istoriją keitusias moteris ir jų reikšmę mūsų šaliai bei kiekvienam iš mūsų asmeniškai.

Vyresniosios kartos muzikos gurmanus sugrįžti į vaikystę (daugeliui klausytojų jau net ne jaunystę) paskatins Aleksandro Belkino ir jo draugų projektas „Beatles‘n‘Jazz“. Juk skambės interpretacijos nepakartojamos ir nesenstančios legendinės grupės „The Beatles“ muzikos tema.

Džiazo muzika universali savo amžiumi – ji amžinai jauna, kaip ir dar viena šeštadienio koncerto atlikėja Arina. Su malonumu jaunimas klausėsi šios atlikėjos atliekamų kūrinių prieš trisdešimt metų, lygiai taip pat Arinos klausosi to „jaunimo“ vaikai čia ir dabar.

Tad kviečiame šeštadienį, liepos 3-ją, nuo 15 valandos, į parką prie „Bangos“, ir savaitgalis džiazo ritmu – garantuotas.

 

 

Nuotrauka
turgelis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Artėjant atnaujinimo darbų pradžios terminui „Dunokų“ turgelio prekiautojai jau gyvena kraustymosi nuotaikomis. Šiandien ardomas vienas prekyvietės kioskų, likusių kioskų savininkai savo statinius ardys po savaitės. Prekyba šiame tauragiškių pamėgtame turgelyje vyks iki rugsėjo 30-os dienos.
Nuotrauka
a
Renginio iliustracija
Įkelta:
2021-09-14
Kaip ir kasmet visoje Europoje minima Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulinė gyventojų judėjimą skatinanti miestų kampanija. Jai skirti renginiai prasidės rugsėjo 16-ąją ir baigsis 22-ąją, kuri tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Aktyviausiems žadami prizai.
Nuotrauka
a
Petro Vaičaičio nuotraukos
Įkelta:
2021-09-14
Kartų parke prie Zumpės tvenkinio vėl burzgia technika – prasidėjo teritorijos sutvarkymo trečiojo etapo darbai, kurių pabaiga – kitų metų rugpjūtį. 
Nuotrauka
korona
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Nuo pirmadienio įsigaliojus naujajai tvarkai, daugumos parduotuvių durys lankytojams atsiveria tik parodžius galimybių pasus. Tauragėje be galimybių paso nepateksi į Prezidento gatvėje esantį prekybos centrą „Maxima“ ir Bernotiškės gatvėje – „Norfą“. Taip pat galimybių pasą reikia rodyti ir ne būtiniausių prekių parduotuvėse. Nuotaikų būta įvairių.
Nuotrauka
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-12
Ūkininkai neslepia – antrąja lietuvių duona vadinamos bulvės šiemet brangesnės. Dėl sausros ir kaitros šiemet jie sako bulvių prikasiantys mažiau nei pernai, jos žada būti ir smulkesnės, nors pastarųjų savaičių lietūs jas dar kiek paaugino. Vis dėlto kai kurie Tauragės rajono ūkininkai bulvių derliumi visai patenkinti. Tiesa, bulvių plotai vis mažėja.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-11
Nuo rugsėjo 13-osios, ateinančio pirmadienio, į didžiąsias parduotuves ar pasigražinti be galimybių paso nebus galima. Nors iki naujosios tvarkos įsigaliojimo liko kelios dienos, verslo atstovai vis dar nežino, kaip reikės aptarnauti klientus – savaitės pabaigoje  aiškių ir tikslių nurodymų vis dar nebuvo. Laukia darbingas savaitgalis, – sako verslo atstovai. O naujosios tvarkos laukiama su nerimu ir baime. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi Christian Erfurt („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Minėdami Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, vakar tauragiškiai leidosi į žygį Oko miške. Žengiant 5 kilometrų ilgio maršrutu prisiminta, kaip svarbu laiku pastebėti itin emociškai prastai besijaučiančius žmones, jų siunčiamus pagalbos prašymo ženklus. Pasak šią iniciatyvą organizavusios Tauragės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vadovės Daivos Genienės, spalio mėnesį vyks mokymai, kaip elgtis susidūrus su apie savižudybę svarstančiais žmonėmis. 
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Vytauto g. 141 vietoje buvusios sporto salės numatyta įrengti dvi kino teatro sales, o šalia jų – restoraną. Tai bus aukščiausius garso ir vaizdo kokybės standartus atitinkantis, šiuolaikiškas ir modernus kino teatras. Jau parengtas techninis kino salių projektas.
Nuotrauka
Pagramantis
Zigmo Mozuraičio nuotrauka
Įkelta:
2021-09-09
Antroji savaitės pusė idealiai tiks laiko praleidimui lauke – vyraus sausi, saulėti ir labai šilti orai. Pirma savaitgalio pusė dar daug kur bus vasariškai šilta ir be kritulių, tačiau sekmadienį jau sulauksime permainų.
Nuotrauka
savivaldybė
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-09-08
Artėjant šildymo sezonui nuo š. m. spalio 5 d. bus galima kreiptis ir pateikti prašymus dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijų. Kadangi padidės asmenų, besikreipiančių dėl būsto šildymo išlaidų, geriamo vandens išlaidų ir karšto vandens išlaidų kompensacijų, srautai bei siekiant saugesnio ir patogesnio gyventojų aptarnavimo, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius informuoja, kad nuo 2021 m. rugsėjo 16 d. pradedama išankstinė Tauragės miesto gyventojų registracija prašymams dėl kompensacijų už šildymą pateikti.
Nuotrauka
skiepai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-08
Nuo šiandien sustiprinančiąja trečia vakcinos doze kviečiama skiepytis dar daugiau visuomenės grupių, tarp jų – sveikatos sistemos, globos įstaigų, socialinės sistemos darbuotojai ir vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys, – skelbia Sveikatos apsaugos ministerija. 
Nuotrauka
Krantinė
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-07
Antradienį pradėti Jūros upės krantinės ir šlaito nuo pėsčiųjų tilto iki Tilžės plento kraštovaizdžio sutvarkymo projekto įgyvendinimo darbai. Teritorija nuo pėsčiųjų ir dviratininkų tilto aptverta – pjaunami menkaverčiai krūmai ir medžiai.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-07
Visai neseniai pakeista Tauragės miesto krepšinio aikštelės danga, netrukus atsiras ir ženklinimas. Šio objekto atnaujinimas – tiks vienas iš keleto. Naujos aikštelių dangos bus atnaujintos ir prie ugdymo įstaigų esančiose krepšinio aikštelėse.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
2021-09-07
Interneto puslapyje atvira.tauragė.lt skelbiama net 15 darbo skelbimų: ieškoma mokyklų direktorių, psichologų, muziejaus darbuotojų ir net kiemsargių. 
Nuotrauka
a
Nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-09-06
Praėjusią savaitę įvyko lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ priestato projekto pristatymas visuomenei. Tiesa, visuomenė pristatyme nedalyvavo. Prie nuotolinio susirinkimo prisijungė savivaldybės administracijos atstovai, projekto rengėjai. Belieka laukti, kada prasidės statybos, o po jų į modernias grupes sugužės mažieji tauragiškiai. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-06
Tauragės rajono savivaldybės administracija ieško viešosios tvarkos specialisto (-ės). Pagrindiniai reikalavimai: aukštasis universitetinis išsilavinimas studijavusiems teisę arba viešąjį administravimą.a