Džiazo virusas sklis parke prie „Bangos“
Įkelta:
2021-07-03
Nuotrauka
Gloria
Aprašymas

Choras „Gloria“. Choro albumo nuotrauka 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Arina. Organizatorių nuotraukos 

 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

„Beatles‘n‘Jazz“. Organizatorių nuotraukos 

Šeštadienį parke prie „Bangos“ jau po pietų pradės skambėti muzika – čia „Tauragės džiazo dienų“ kontekste vyks jaunųjų talentų koncertas „Džiazo virusas 2021“. Džiazo gerbėjams savo meistriškumą demonstruos jaunimo muzikos kolektyvai iš Pasvalio, Jurbarko ir Tauragės, o pavakare jaunyste alsuos puikiai muzikinei visuomenei žinomi atlikėjai.

Koncerte pasirodys prieš ketverius metus įkurtas Tauragės kultūros centro jaunimo džiazo orkestras, vadovaujamas Arūno Rakevičiaus. Kolektyvas, šiuo metu vienijantis penkiolika muzikantų, tauragiškiams džiazo gerbėjams jau žinomas – ne kartą pasirodė miesto ir rajono renginiuose. Šiuo metu kolektyvas intensyviai repetuoja, ruošdamasis ne tik šeštadienio koncertui, bet ir rudenį planuojamam festivaliui-konkursui „Džiazo jūra 2022“, kuriame žada dalyvauti. Orkestro vadovas ir muzikantai tikisi šeštadienio popietę tauragiškių palaikymo bei gausių aplodismentų. 

XX amžiaus pradžioje atsiradę bigbendai net ir praėjus šimtmečiui vis dar populiarūs. Ir tuo bus galima įsitikinti išgirdus, kaip ir ką groja jaunieji muzikantai – muzikos mylėtojus turėtų pamaloninti net du jaunimo bigbendai – Pasvalio muzikos mokyklos „Small Big-Band“, vadovaujamas Arūno Viduolio, ir Gyčio Gvozdo vadovaujamas Jurbarko kultūros centro bigbendas „Jada“. Tikėtina, kad nusivylusių neliks, nes bus galima išgirsti, kaip groja šiandieninės sintetinės muzikos epochoje džiazo virusu „apkrėsti“ ir šia liga sergantys jaunuoliai.

Vakarinę džiazo festivalio programą parke prie „Bangos“ restorano tęs amžiumi kiek vyresni, tačiau savo sielomis ir polėkiais jauni atlikėjai. 

Naujame formate turėtų nuskambėti tauragiškių gospelo choro „Gloria“ atliekami kūriniai. Įprasta, kad choras atlieka savo kūrinius a cappella arba su instrumentine fonograma. Šeštadienio vakarą choristų pasirodymui akompanuos Artūras Chalikovas ir jo grupės muzikantai. Pasak choro vadovės Rasos Levickaitės-Šerpytienės, prieš koncertą visų atlikėjų laukia nemenkas iššūkis. Nors A. Chalikovas žinomas kaip džiazo ir krikščioniškosios muzikos atlikėjas, yra kūręs chorui aranžuotes ir choro atliekamus kūrinius puikiai žino, tačiau muzikantai ir choristai koncertui vis dar ruošiasi nuotoliniu būdu, o susitiks vienintelei bendrai „gyvai“ repeticijai tik koncerto dienos rytą.

Keletas kūrybingų ir energija trykštančių Klaipėdos jaunimo teatro aktorių pristatys nemenko populiarumo sulaukusį spektaklį-koncertą „Graži ir ta galinga“. Merginos pakvies į nuotaikingą kelionę laiku, kur bus pasiūlyta kitu žvilgsniu pažvelgti į istoriją keitusias moteris ir jų reikšmę mūsų šaliai bei kiekvienam iš mūsų asmeniškai.

Vyresniosios kartos muzikos gurmanus sugrįžti į vaikystę (daugeliui klausytojų jau net ne jaunystę) paskatins Aleksandro Belkino ir jo draugų projektas „Beatles‘n‘Jazz“. Juk skambės interpretacijos nepakartojamos ir nesenstančios legendinės grupės „The Beatles“ muzikos tema.

Džiazo muzika universali savo amžiumi – ji amžinai jauna, kaip ir dar viena šeštadienio koncerto atlikėja Arina. Su malonumu jaunimas klausėsi šios atlikėjos atliekamų kūrinių prieš trisdešimt metų, lygiai taip pat Arinos klausosi to „jaunimo“ vaikai čia ir dabar.

Tad kviečiame šeštadienį, liepos 3-ją, nuo 15 valandos, į parką prie „Bangos“, ir savaitgalis džiazo ritmu – garantuotas.

 

 

Nuotrauka
batalionas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kęstučio batalionas minėjo 30-ąsias įkūrimo metines, šventės metu Kęstučio batalionui buvo įteikta nauja kovinė vėliava bei atidengtas memorialinis akmuo, skirtas įamžinti Kęstučio bataliono 30-ies metų gyvavimą.
Nuotrauka
arfa
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kultūros rūmų rūsyje daug metų veikusi kavinė „Arfa“ lankytojų jau nebelaukia – ji uždaroma. Prieš kurį laiką šią kavinę įsigijusi restorano „Da Feng“ savininkė Alma Marozienė sako, kad atėjo laikas suvienyti jėgas – „Arfos“ darbuotojai prisijungs prie „Da Feng“ kolektyvo. O Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis tikisi, kad patalpos tuščios neliks – bus skelbiamas konkursas ir ieškoma naujų nuomininkų.
Nuotrauka
malkos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios.
Nuotrauka
miskasodis
Įkelta:
2022-08-12
Dideliais žingsniais vienu švariausių ir tvariausių regionų siekianti tapti Tauragė imasi dar vienos iniciatyvos – kartu su VšĮ „Myliu mišką“ ruošiasi pasodinti mišką ten, kur šiandien plyti pieva. Kad tikslas būtų įgyvendintas, prie iniciatyvos kviečiami prisidėti visi rajono gyventojai: jau šiandien tai padaryti galima įsigijus sodinukų, kuriuos spalio mėn. bus siūloma sodinti kartu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-11
Po nelaimės Panevėžyje, kai įvyko „Ekrano“ užtvankos avarija ir lūžo užtvankos šliuzas, aiškėja, kodėl įvyko nelaimė, – paseno metalas. Įvykis atvėrė seniai žiojinčią žaizdą – nemaža dalis užtvankų Lietuvoje neprižiūrimos arba pernelyg pasenusios. Kaip sako iš Tauragės kilęs hidrologas Kęstutis Šetkus, kai kurioms užtvankoms nebeatliekant funkcijų reikėtų pagalvoti apie jų demontavimą. Jis mano, kad diskusiją dėl demontavimo vertėtų pradėti ir dėl Tauragės mieste esančios užtvankos. Itin didelį nerimą jam kelia ir Balskų užtvanka. Jeigu griūtų ši, pasekmės būtų kur kas skaudesnės nei įvykus Tauragės miesto užtvankos avarijai, sako jis. Išsamiau apie Tauragės rajono užtvankas ir jų bėdas – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
saskrydis
Įkelta:
2022-08-11
Ariogaloje, Dubysos slėnyje, 32-ą kartą į sąskrydį „Su Lietuva širdy“ šeštadienį buvo susirinkę tremtiniai, politiniai kaliniai ir laisvės kovų dalyviai. Sąskrydžio metu priimta rezoliucija, išreiškianti palaikymą kariaujančiai Ukrainai ir raginanti griežtinti sankcijas Rusijai. Kaip visada, sąskrydyje dalyvavo ir būrys tauragiškių bei choras „Tremtinys“ vadovaujamas Romualdo Eičo. 
Nuotrauka
vaistinele
Įkelta:
2022-08-11
2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus keliems mėnesiams, vaistininkai ragina neatidėlioti vaistinėlės įsigijimo paskutinei akimirkai ir primena, kokios priemonės būtinai turi joje būti ir kokiu atitikties ženklu jos turi būti paženklintos.
Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
2022-08-09
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-04
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios. Išsamiau apie artėjančio šildymo sezono iššūkius – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sam
Įkelta:
2022-08-04
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad trečiadienį Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) patvirtintas pirmasis Lietuvoje beždžionių raupų atvejis asmeniui, priklausančiam 40–49 m. amžiaus grupei.
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-03
Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Visgi ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia.
Nuotrauka
gatves
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės rajono savivaldybės administracija liepos mėnesį pasirašė sutartis dėl 5 Tauragės rajono gatvių asfaltavimo darbų. Šią vasarą asfaltavimo darbai bus vykdomi Batakių mstl. Mokyklos, Lauksargių k. Klevų, Šidagių k. Molio, Skaudvilės m. Taikos ir Aukštupių k. Vingio gatvėse.