„Šaltinio“ mokyklos valgykloje diegiama naujovė
Įkelta:
2021-06-11
Nuotrauka
„Šaltinio“ progimnazijos nuotrauka
Aprašymas

„Šaltinio“ progimnazijos antrokėliai valgykloje atsiskaito EMP. „Šaltinio“ progimnazijos nuotrauka

 

„Šaltinio“ progimnazijoje mokiniai valgykloje jau gali atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, o elektroniniu mokinio pažymėjimu (EMP), kuris atstoja banko kortelę. Tiesa, visiškai išbandyti šios naujovės dėl karantino nepavyks, bet pradžia padaryta. 

– Žengiam pirmuosius žingsnelius, gana sudėtingai, – pirmaisiais įspūdžiais dalijosi „Šaltinio“ progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė. – Kai savivaldybės administracijoje pradėjome kalbėti apie EMP naudojimą valgykloje, buvo gegužės pradžia, tad per mėnesį būtume sistemą išbandę. Bet kol pastatė kasos aparatą, kol suderino su „Tamo“ dienynu, užsitęsė, o dalis pradinukų  vėl išėjo į nuotolinį mokymą. 

Mokykloje liko mokytis nedaug klasių, iš jų pasirinkta viena antrokų klasė. 

– Žengiam pirmuosius žingsnelius, gana sudėtingai, – pirmaisiais įspūdžiais dalijosi „Šaltinio“ progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė. – Kai savivaldybės administracijoje pradėjome kalbėti apie EMP naudojimą valgykloje, buvo gegužės pradžia, tad per mėnesį būtume sistemą išbandę. Bet kol pastatė kasos aparatą, kol suderino su „Tamo“ dienynu, užsitęsė, o dalis pradinukų  vėl išėjo į nuotolinį mokymą. 

– Tėveliai labai geranoriškai sutiko išbandyti naujovę. Tėvams paaiškinta, kaip gali įvesti pinigus. Su vaikais gali tartis, kokiu periodiškumu pinigėlius perves, – naujovės pliusus vardijo direktorė. – Tik įmušus į kasą tėvai iš karto „Tamo“ dienyne mato, ką vaikas valgė. Atsiranda kontrolė. Tėveliams nebepasakys, kad valgė valgykloje, o iš tiesų, kaip ne kartą susidūriau, sutinku prie perėjos su traškučiais ir kokakolos buteliu.  Ir perka didžiausią butelį ir didelę pakuotę traškučių. Vėliau tėvai sako, kad mokykloje brangūs pietūs, nors pavalgyti galima už 2 eurus. 

Pasak direktorės, praėjo per mažai laiko, kad būtų galima daugiau ką pasakyti, bet  kai kurie tobulintini dalykai jau aiškūs – pirmiausia jau žinoma, kaip pertvarkyti valgyklos erdvę, kad vaikams būtų patogiau, tiekėjai turi pastatyti spartesnį kasos aparatą. 

Kol kas į sistemą neįtraukti nemokamą maitinimą gaunantys vaikai.  

– Tėvai išsakė vieną nuogąstavimą – kad vaikai, nuolat naudodamiesi tik EMP,  neišmoks skaičiuoti grynųjų pinigų. Šiuo atveju vaikai mokosi elgtis su banko kortele, ir tai yra kitas finansinio raštingumo programos etapas. O mokytis skaičiuoti pinigus jie galės turguje, mugėse, kitose vietose, – teigė J. Lazdauskienė. 

Pasak savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, šiais metais bandomajam projektui – elektroninių mokinių pažymėjimų išbandymui teikiant maitinimo paslaugą – pasirinkta „Šaltinio“ mokykla. 

Nuo kitų mokslo metų už maitinimo paslaugą mokiniai turėtų atsiskaityti pažymėjimu jau visose mokyklose. 

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 8 valandas
Paaiškėjo, kas vadovaus naujai už verslo, turizmo plėtros skatinimą regione atsakingai VšĮ „Žaliasis regionas“. Tauragės rajono savivaldybės patalpose įsikursiančios viešosios įstaigos vadove tapo jurbarkietė Gaiva Mačiulaitienė – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 9 valandas
Pirmadienį iki 15 val. Tauragėje lankosi Nacionalinis kraujo centras. Gyventojai kviečiami dovanoti kraujo.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-07-23
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad gyventojų priimamasis du kartus per savaitę dirbs ilgesnėmis darbo valandomis, antradieniais nuo 7.00-17.00 val., o trečiadieniais nuo 8.00-18.00 val. Kitomis darbo dienomis dirbs įprastai nuo 8.00 iki 17.00 val.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Bijodami, kad reikės susimokėti, kai kurie žmonės atliekas veža ne į sąvartynus ar atliekų surinkimo aikšteles, o tiesiog į mišką ir taip teršia gamtą. Kai kurie jų sučiumpami, skiriamos baudos.  Ne visi žino, kad kai kurias atliekas galima pristatyti nemokamai. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo priežiūros vyr. specialistė Kristina Majienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kiekvienam gyventojui yra numatytas kiekis atliekų, kurias jis gali pristatyti nemokamai. Sudarytas ir nemokamai pristatomų atliekų sąrašas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Policija praneša apie antradienį iš kiemo Pilėnų gatvėje pavogtą betono pjaustyklę ,,K770“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noro įsirengti dujinį šildymą ir gyventi ekologiškiau taip paprastai įgyvendinti, atrodo, nepavyks. Su kokiais sunkumais susiduria prie dujotiekio savo namus prijungti svajojantys jovariškiai, kuo galėtų padėti savivaldybė ir ką apie tai mano rajono meras? Skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
Joniškės sodai
Įkelta:
2021-07-21
Joniškės soduose prie atliekų aikštelės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimasi, kad tai padės drausminti šioje vietoje neleistomis atliekomis atsikratančius asmenis.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
2021-07-20
Liepos 14-ąją Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistai paėmė Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandens mėginius bei atliko mikrobiologinius tyrimus.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-07-20
Įpusėjus vasarai abiturientai sulaukė beveik visų brandos egzaminų rezultatų – jau paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, geografijos, informacinių technologijų ir chemijos egzaminų rezultatai. Tauragės rajone aukščiausiu balu įvertinti dviejų abiturientų  lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminų rezultatai.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-20
Po gausybės skambučių ir ilgų pokalbių paaiškėjo: šiukšlės daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelėse – problema, kurios išspręsti taip lengvai nepavyksta. Vieni gyventojai, nors ir negali, atliekas sumeta prie konteinerių, o kol išsiaiškinama, kas jas turi tvarkyti, kyla pasipiktinimo banga – neapsikenčiama smarvės, musių ir baisaus vaizdo po daugiabučių langais.    
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
2021-07-19
Trūkstamų pedagogų paieškas mokyklos šiais metais pradėjo anksčiau nei įprastai. Mokytojų paklausa darbo rinkoje imdavo didėti rugpjūtį, tačiau šiemet tie procesai prasidėjo mokslo metams net nesibaigus. Net ketvirtadaliu – 25,3 proc. birželį augo laisvų darbo vietų skaičius pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams, palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu. Užimtumo tarnyboje buvo pateikti 208 darbo pasiūlymai pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams (pernai – 166), 50 – pradinio ugdymo mokytojams (pernai – 48), 11 – priešmokyklinio ugdymo pedagogams (16), 51 – specialiųjų poreikių mokinių mokytojams (15 laisvų darbo vietų daugiau nei pernai).
Nuotrauka
PILIES AIKŠTĖ
Įkelta:
2021-07-16
Nacionalinio kraujo centro vakcinavimo turas per Lietuvą antradienį lankysis Tauragėje. Turo metu visi norintys nuo 11.00 iki 16.00 val. galės atvykti į Tauragės pilies aikštę ir be išankstinės registracijos pasiskiepyti „Janssen“ vakcina nuo COVID-19, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
versmė
Įkelta:
2021-07-16
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vykdomos Tarptautinio bakalaureato (TB) diplomo programos moksleiviai jau sulaukė pagrindinės egzaminų sesijos rezultatų, o šie – išties puikūs. Konvertavus TB programos vertinimą į valstybinio brandos egzamino įvertinimą matyti, kad programoje besimokiusių 19-os mokinių aukščiausiu balu įvertintas 21 egzaminų darbas.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Vakcinacijos tempai sulėtėję ir tai neramina ne tik šalies aukščiausiosios valdžios atstovus, bet ir Tauragės vadovus. Kuriami planai, kaip paskatinti gyventojus skiepytis. Be to, kad visi norintieji gali pasiskiepyti be registracijos, planuojama dažniau vykti į seniūnijas ir siūlyti „Moderna“, „Vaxzevria“ vakcinas.  Tauragiškiai, kaip teigia medikai, labiausiai pageidauja „Johnson&Johnson“ vakcinos, kurios rajonui skiriama mažiau nei medikai galėtų suskiepyti.