Renata Bilbokaitė. Koks mokytojas mokys regionų vaikus?
Įkelta:
2021-06-21
Nuotrauka
rec
Aprašymas

Komentaro autorė: prof. dr. Renata Bilbokaitė, VU Šiaulių akademijos direktorė

Mokytojai, baigę mokslus Vilniaus ar Kauno universitetuose, į regionų mokyklas atvyksta retai. Apie 80 proc. Šiaurės Lietuvos švietimo sistemos žmonių yra baigę pedagogikos mokslus Šiauliuose, o kaimų mokyklose didžiųjų universitetų absolventų likę, matyt, tik vienas kitas, ir tai iš vyresnės kartos.

Komentaro autorė: prof. dr. Renata Bilbokaitė, VU Šiaulių akademijos direktorė

Nuotrauka
rec

Ne paslaptis, kad mokytojų trūksta visose Lietuvos mokyklose, labiausiai — specialiųjų pedagogų, ikimokyklinio ugdymo ir pradinio ugdymo specialistų bei, žinoma, dalykininkų, ypač STEAM krypties. Mokytis specialiosios pedagogikos ir logopedijos į Šiaulius suvažiuoja jaunimas iš visos Lietuvos. Daug jų, baigę studijas, grįžta į didmiesčius, tačiau likusiems regione darbo visada yra. 

Žiniasklaida rašo, kad šiemet mokyklas paliks 1400 pedagogų. Regionų mokyklose situacija bus itin sudėtinga, nes nors mokytojų trūksta, tačiau kartu mažėja ir dirbančių mokytojų dalykininkų darbo krūviai. Mokytojai priversti imtis mokyti dviejų dalykų, net negiminingų, kad per abu surinktų etatą. Mokyklų vadovams tenka nuolat spręsti problemą, ar bus kam dirbti tose mokyklose, tačiau norėtųsi iškelti ir kitą klausimą — o koks mokytojas mokys regionų vaikus?

Taip, mokytojų rengimui Lietuvoje keliama be galo daug reikalavimų. Tiek daug, kad ima atrodyti, jog ruošiame astronautus, kosmoso tyrėjus ir planetų kolonistus. Tik finansavimas, palyginti su NASA, turbūt milijonus kartų mažesnis. 

Pedagogų rengimo centrai turi turėti gerą bazę ir naujausias laboratorijas, itin aukšto meistriškumo tarptautinio lygio mokslininkus, kurių veiklos rezultatai turi turėti didelę įtaką keičiant nacionalinę švietimo politiką ir gerinant švietimo kokybę. Negana to, būtinas glaudus ryšys su pedagogais praktikais ir metodinė didaktinė meistrystė. Pedagogų rengimo centrai – o tokių Lietuvoje yra trys: Vilniaus universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas ir VU Šiaulių akademija — ne tik turi būti pedagoginės lyderystės židiniai Lietuvoje, bet ir reikšmingai atpažįstami tarptautinėje erdvėje. Visa tai įmanoma, jeigu bus politinė valia ir toliau remti bei koncentruoti išteklius pedagogų rengimo centruose.

Šiuo metu pedagoginės krypties programas Lietuvoje siūlo daug mokymo įstaigų. Jei absolventas nori įstoti studijuoti pedagogikos į kurį nors universitetą, jis turi surinkti bent 5,4 balo, tam reikia šešių dalykų vidurkio, o stojant į kolegijas pakanka surinkti 4,3 balo ir tam užtenka penkių dalykų vidurkio.

Kiekvienas pedagogikos bakalauro studentas visus ketverius studijų metus kas mėnesį iš valstybės gauna po 300 eurų. Tai labai didelė paspirtis, prie kurios dar gali prisidėti skatinamosios, vienkartinės bei socialinės stipendijos. Vis dėlto, norint parengti motyvuotą ir kvalifikuotą mokytoją, vien noro ir finansinio skatinimo neužtenka. 

Pedagoginių programų yra, tačiau mokytojų Lietuvoje vis tiek trūksta, o Mokytojų, bent jau regionų mokyklose, greit gali tekti ieškoti su žiburiu. 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 6 valandas
Paaiškėjo, kas vadovaus naujai už verslo, turizmo plėtros skatinimą regione atsakingai VšĮ „Žaliasis regionas“. Tauragės rajono savivaldybės patalpose įsikursiančios viešosios įstaigos vadove tapo jurbarkietė Gaiva Mačiulaitienė – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 7 valandas
Pirmadienį iki 15 val. Tauragėje lankosi Nacionalinis kraujo centras. Gyventojai kviečiami dovanoti kraujo.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-07-23
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad gyventojų priimamasis du kartus per savaitę dirbs ilgesnėmis darbo valandomis, antradieniais nuo 7.00-17.00 val., o trečiadieniais nuo 8.00-18.00 val. Kitomis darbo dienomis dirbs įprastai nuo 8.00 iki 17.00 val.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Bijodami, kad reikės susimokėti, kai kurie žmonės atliekas veža ne į sąvartynus ar atliekų surinkimo aikšteles, o tiesiog į mišką ir taip teršia gamtą. Kai kurie jų sučiumpami, skiriamos baudos.  Ne visi žino, kad kai kurias atliekas galima pristatyti nemokamai. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo priežiūros vyr. specialistė Kristina Majienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kiekvienam gyventojui yra numatytas kiekis atliekų, kurias jis gali pristatyti nemokamai. Sudarytas ir nemokamai pristatomų atliekų sąrašas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Policija praneša apie antradienį iš kiemo Pilėnų gatvėje pavogtą betono pjaustyklę ,,K770“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noro įsirengti dujinį šildymą ir gyventi ekologiškiau taip paprastai įgyvendinti, atrodo, nepavyks. Su kokiais sunkumais susiduria prie dujotiekio savo namus prijungti svajojantys jovariškiai, kuo galėtų padėti savivaldybė ir ką apie tai mano rajono meras? Skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
Joniškės sodai
Įkelta:
2021-07-21
Joniškės soduose prie atliekų aikštelės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimasi, kad tai padės drausminti šioje vietoje neleistomis atliekomis atsikratančius asmenis.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
2021-07-20
Liepos 14-ąją Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistai paėmė Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandens mėginius bei atliko mikrobiologinius tyrimus.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-07-20
Įpusėjus vasarai abiturientai sulaukė beveik visų brandos egzaminų rezultatų – jau paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, geografijos, informacinių technologijų ir chemijos egzaminų rezultatai. Tauragės rajone aukščiausiu balu įvertinti dviejų abiturientų  lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminų rezultatai.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-20
Po gausybės skambučių ir ilgų pokalbių paaiškėjo: šiukšlės daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelėse – problema, kurios išspręsti taip lengvai nepavyksta. Vieni gyventojai, nors ir negali, atliekas sumeta prie konteinerių, o kol išsiaiškinama, kas jas turi tvarkyti, kyla pasipiktinimo banga – neapsikenčiama smarvės, musių ir baisaus vaizdo po daugiabučių langais.    
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
2021-07-19
Trūkstamų pedagogų paieškas mokyklos šiais metais pradėjo anksčiau nei įprastai. Mokytojų paklausa darbo rinkoje imdavo didėti rugpjūtį, tačiau šiemet tie procesai prasidėjo mokslo metams net nesibaigus. Net ketvirtadaliu – 25,3 proc. birželį augo laisvų darbo vietų skaičius pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams, palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu. Užimtumo tarnyboje buvo pateikti 208 darbo pasiūlymai pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams (pernai – 166), 50 – pradinio ugdymo mokytojams (pernai – 48), 11 – priešmokyklinio ugdymo pedagogams (16), 51 – specialiųjų poreikių mokinių mokytojams (15 laisvų darbo vietų daugiau nei pernai).
Nuotrauka
PILIES AIKŠTĖ
Įkelta:
2021-07-16
Nacionalinio kraujo centro vakcinavimo turas per Lietuvą antradienį lankysis Tauragėje. Turo metu visi norintys nuo 11.00 iki 16.00 val. galės atvykti į Tauragės pilies aikštę ir be išankstinės registracijos pasiskiepyti „Janssen“ vakcina nuo COVID-19, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
versmė
Įkelta:
2021-07-16
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vykdomos Tarptautinio bakalaureato (TB) diplomo programos moksleiviai jau sulaukė pagrindinės egzaminų sesijos rezultatų, o šie – išties puikūs. Konvertavus TB programos vertinimą į valstybinio brandos egzamino įvertinimą matyti, kad programoje besimokiusių 19-os mokinių aukščiausiu balu įvertintas 21 egzaminų darbas.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Vakcinacijos tempai sulėtėję ir tai neramina ne tik šalies aukščiausiosios valdžios atstovus, bet ir Tauragės vadovus. Kuriami planai, kaip paskatinti gyventojus skiepytis. Be to, kad visi norintieji gali pasiskiepyti be registracijos, planuojama dažniau vykti į seniūnijas ir siūlyti „Moderna“, „Vaxzevria“ vakcinas.  Tauragiškiai, kaip teigia medikai, labiausiai pageidauja „Johnson&Johnson“ vakcinos, kurios rajonui skiriama mažiau nei medikai galėtų suskiepyti.