Prasidėjo egzaminai: šiandien laikomas lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas
Įkelta:
2021-06-07
Nuotrauka
Versme
Aprašymas

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą Tauragės rajono mokiniai laikė „Versmės“ gimnazijoje. Autorės nuotrauka

Pirmadienį prasidėjo pagrindinė 2020-2021 mokslo metų brandos egzaminų sesija. Iš viso Tauragės rajone brandos egzaminus laikys 412 kandidatų. Šiandien laikomas lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas. Minėtą valstybinį egzaminą laikys 198 kandidatai, mokyklinį – 214.

Kaip sakė „Tauragės žinioms“ sakė „Versmės“ gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė, jų ugdymo įstaigoje pirmadienį valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikė 101 Tauragės rajono abiturientas. „Versmės“ gimnazistai šį egzaminą laikė M. Mažvydo progimnazijoje.

– Pas mus laiko Skaudvilės, „Žalgirių“ gimnazijų ir Profesinio rengimo centro mokiniai. Kitas egzaminų centras yra M. Mažvydo progimnazijoje. Mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą jaunuoliai laiko „Žalgiriuose“, – sakė direktorė.

Pasak švietimo skyriaus vyr. specialistės Linos Oželytės, iš Valstybinių brandos egzaminų populiariausi egzaminai – anglų kalba (231 dalyvis) ir matematika (200 dalyvių). Istorijos egzamine žinias pasitikrins 101 asmuo, kituose egzaminuose – mažiau nei 100.

Visi valstybiniai brandos egzaminai bus laikomi Tauragėje (Tauragės „Versmės“ gimnazijoje, Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijoje, Tauragės profesiniame rengimo centre ir Tauragės Žalgirių gimnazijoje), išskyrus chemijos egzaminą, kurį rinkosi tik 3 kandidatai –  jie egzaminą laikys Šilalės egzamino centre.

Egzaminų sesija, lyginant su 2019 m., prasidėjo dviem savaitėmis vėliau. Užsienio k. valstybinio brandos egzamino kalbėjimo dalys, turėjusios vykti balandžio mėnesį, nukeltos ir vyks birželį. Taip pat padidinti intervalai tarp lietuvių kalbos ir literatūros ir matematikos egzaminų (iki 11 kalendorinių dienų), informacinių technologijų ir matematikos (iki 7 kalendorinių dienų), chemijos ir fizikos (iki 4 kalendorinių dienų), istorijos ir matematikos (iki 7 dienų). Tarp valstybinių brandos egzaminų –  laisva diena arba įterptas mokyklinis brandos egzaminas.

Pagrindinės sesijos Lietuvių kalbos ir literatūros Valstybinio brandos egzamino rezultatus planuojama paskelbti liepos 15-ąją, visų kitų egzaminų – liepos 23 dieną. Apeliacijas ketinama išnagrinėti iki rugpjūčio 3 dienos.

Pagrindinės sesijos rezultatai skelbiami ir brandos atestatai gali būti išduodami nelaukiant pakartotinės sesijos ar apeliacijos rezultatų.

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 8 valandas
Paaiškėjo, kas vadovaus naujai už verslo, turizmo plėtros skatinimą regione atsakingai VšĮ „Žaliasis regionas“. Tauragės rajono savivaldybės patalpose įsikursiančios viešosios įstaigos vadove tapo jurbarkietė Gaiva Mačiulaitienė – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 9 valandas
Pirmadienį iki 15 val. Tauragėje lankosi Nacionalinis kraujo centras. Gyventojai kviečiami dovanoti kraujo.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-07-23
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad gyventojų priimamasis du kartus per savaitę dirbs ilgesnėmis darbo valandomis, antradieniais nuo 7.00-17.00 val., o trečiadieniais nuo 8.00-18.00 val. Kitomis darbo dienomis dirbs įprastai nuo 8.00 iki 17.00 val.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Bijodami, kad reikės susimokėti, kai kurie žmonės atliekas veža ne į sąvartynus ar atliekų surinkimo aikšteles, o tiesiog į mišką ir taip teršia gamtą. Kai kurie jų sučiumpami, skiriamos baudos.  Ne visi žino, kad kai kurias atliekas galima pristatyti nemokamai. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo priežiūros vyr. specialistė Kristina Majienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kiekvienam gyventojui yra numatytas kiekis atliekų, kurias jis gali pristatyti nemokamai. Sudarytas ir nemokamai pristatomų atliekų sąrašas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Policija praneša apie antradienį iš kiemo Pilėnų gatvėje pavogtą betono pjaustyklę ,,K770“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noro įsirengti dujinį šildymą ir gyventi ekologiškiau taip paprastai įgyvendinti, atrodo, nepavyks. Su kokiais sunkumais susiduria prie dujotiekio savo namus prijungti svajojantys jovariškiai, kuo galėtų padėti savivaldybė ir ką apie tai mano rajono meras? Skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
Joniškės sodai
Įkelta:
2021-07-21
Joniškės soduose prie atliekų aikštelės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimasi, kad tai padės drausminti šioje vietoje neleistomis atliekomis atsikratančius asmenis.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
2021-07-20
Liepos 14-ąją Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistai paėmė Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandens mėginius bei atliko mikrobiologinius tyrimus.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-07-20
Įpusėjus vasarai abiturientai sulaukė beveik visų brandos egzaminų rezultatų – jau paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, geografijos, informacinių technologijų ir chemijos egzaminų rezultatai. Tauragės rajone aukščiausiu balu įvertinti dviejų abiturientų  lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminų rezultatai.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-20
Po gausybės skambučių ir ilgų pokalbių paaiškėjo: šiukšlės daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelėse – problema, kurios išspręsti taip lengvai nepavyksta. Vieni gyventojai, nors ir negali, atliekas sumeta prie konteinerių, o kol išsiaiškinama, kas jas turi tvarkyti, kyla pasipiktinimo banga – neapsikenčiama smarvės, musių ir baisaus vaizdo po daugiabučių langais.    
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
2021-07-19
Trūkstamų pedagogų paieškas mokyklos šiais metais pradėjo anksčiau nei įprastai. Mokytojų paklausa darbo rinkoje imdavo didėti rugpjūtį, tačiau šiemet tie procesai prasidėjo mokslo metams net nesibaigus. Net ketvirtadaliu – 25,3 proc. birželį augo laisvų darbo vietų skaičius pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams, palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu. Užimtumo tarnyboje buvo pateikti 208 darbo pasiūlymai pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams (pernai – 166), 50 – pradinio ugdymo mokytojams (pernai – 48), 11 – priešmokyklinio ugdymo pedagogams (16), 51 – specialiųjų poreikių mokinių mokytojams (15 laisvų darbo vietų daugiau nei pernai).
Nuotrauka
PILIES AIKŠTĖ
Įkelta:
2021-07-16
Nacionalinio kraujo centro vakcinavimo turas per Lietuvą antradienį lankysis Tauragėje. Turo metu visi norintys nuo 11.00 iki 16.00 val. galės atvykti į Tauragės pilies aikštę ir be išankstinės registracijos pasiskiepyti „Janssen“ vakcina nuo COVID-19, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
versmė
Įkelta:
2021-07-16
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vykdomos Tarptautinio bakalaureato (TB) diplomo programos moksleiviai jau sulaukė pagrindinės egzaminų sesijos rezultatų, o šie – išties puikūs. Konvertavus TB programos vertinimą į valstybinio brandos egzamino įvertinimą matyti, kad programoje besimokiusių 19-os mokinių aukščiausiu balu įvertintas 21 egzaminų darbas.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Vakcinacijos tempai sulėtėję ir tai neramina ne tik šalies aukščiausiosios valdžios atstovus, bet ir Tauragės vadovus. Kuriami planai, kaip paskatinti gyventojus skiepytis. Be to, kad visi norintieji gali pasiskiepyti be registracijos, planuojama dažniau vykti į seniūnijas ir siūlyti „Moderna“, „Vaxzevria“ vakcinas.  Tauragiškiai, kaip teigia medikai, labiausiai pageidauja „Johnson&Johnson“ vakcinos, kurios rajonui skiriama mažiau nei medikai galėtų suskiepyti.