Orai: karštį lydės liūtys ir perkūnijos
Įkelta:
2021-06-21
Nuotrauka
orai
Aprašymas

Klaipėda. Birželio 20 d. Zigmo Mozuraičio nuotrauka

Stichinė kaitra Lietuvoje tęsis ir šios savaitės pradžioje, tačiau nuo antradienio šalį vis dažniau aplankys ir audringesni momentai – liūtys bei perkūnijos.

Šiandien Lietuvoje be kritulių, saulė svilins ir toliau. Karštis laipsniu kitu bus netgi intensyvesnis ir svyruos apie 30–34 laipsnius. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Vilniuje ir Šiauliuose įdienojus oras kais iki 31, Kaune ir Panevėžyje iki 32 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 30 laipsnių karščio.

Antradienio naktis numatoma labai šilta, temperatūra svyruos apie 19–22 laipsnius šilumos. Dienos metu bus labai tvanku, išsilaikys panašus karštis kaip ir pirmadienį. Tačiau jau sulauksime ir neramesnių orų – danguje augs debesys, vietomis nušniokš trumpos liūtys, griaudės perkūnija. Pirmiausia tai pajus vakarinė šalies dalis. Pūs juntamesnis pietinių krypčių vėjas. Vilniuje ir Šiauliuose termometrai fiksuos 31, Kaune ir Panevėžyje 32 laipsnius karščio. Klaipėdoje bus apie 29 laipsnius karščio.

Trečiadienį lietingesnių epizodų bus daugiau, vėl trankysis perkūnija. Naktis bus ramesnė, temperatūra sieks 18–22 laipsnius šilumos, kai kur palis. Dienos metu, ypač po pietų, vietomis prapliups lietus, grūmos perkūnija. Tad Joninių laužus gali gesinti krituliai. Pūs nepastovios krypties vėjas, perkūnijos metu jis bus gūsingas. Vilniuje ir Kaune dieną bus apie 31, Panevėžyje apie 32 laipsnius karščio. Šiauliuose oras įkais iki 30 laipsnių, o Klaipėdoje vyraus 25 laipsnių šiluma.

Ketvirtadienio naktį kai kurias vietoves laistys lietus, triukšmaus perkūnija. Bus apie 17–22 laipsnius šilumos. Dienos metu dar ne kartą prapliups lietūs, griaudės perkūnija. Suksis vakarinių krypčių vėjas. Vakarinė šalies dalis jau atsikvėps lengviau, čia bus apie 22 laipsnius šilumos. Vilniuje bus apie 30, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 29 laipsnius karščio.

Penktadienį per šalį vėl keliaus drėgmės pritvinkę debesys, nestigs perkūnijų. Nakties metu vyraus 15–20 laipsnių šiluma. Dienos metu šalies rytuose dar bus apie 30 laipsnių karščio, o vakarinėje šalies dalyje – apie 22–24 laipsnius šilumos. Vilniuje oras įkais iki 29, Kaune ir Panevėžyje iki 27 laipsnių. Šiauliuose bus apie 26, Klaipėdoje apie 24 laipsnius šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį visa Lietuva galės lengviau atsikvėpti, kadangi intensyvaus karščio banga atsitrauks ir temperatūros jau labiau primins lietuvišką vasarą.  Šeštadienį stiprės vakarų, pietvakarių vėjas. Daug kur palis, bet šį kartą, tikėtina, ramiau. Dienos metu temperatūra daug kur svyruos apie 25 laipsnius, tik pajūryje bus gerokai gaiviau. Sekmadienį lietaus ir perkūnijos debesys apsilankys vėl, gaivins pietvakarių, vakarų vėjas. Dienos metu temperatūra tik kai kur šiek tiek perkops 20 laipsnių ribą. Visoje šalyje jau bus gerokai gaiviau.    

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 10 valandų
Paaiškėjo, kas vadovaus naujai už verslo, turizmo plėtros skatinimą regione atsakingai VšĮ „Žaliasis regionas“. Tauragės rajono savivaldybės patalpose įsikursiančios viešosios įstaigos vadove tapo jurbarkietė Gaiva Mačiulaitienė – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 11 valandų
Pirmadienį iki 15 val. Tauragėje lankosi Nacionalinis kraujo centras. Gyventojai kviečiami dovanoti kraujo.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-07-23
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad gyventojų priimamasis du kartus per savaitę dirbs ilgesnėmis darbo valandomis, antradieniais nuo 7.00-17.00 val., o trečiadieniais nuo 8.00-18.00 val. Kitomis darbo dienomis dirbs įprastai nuo 8.00 iki 17.00 val.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Bijodami, kad reikės susimokėti, kai kurie žmonės atliekas veža ne į sąvartynus ar atliekų surinkimo aikšteles, o tiesiog į mišką ir taip teršia gamtą. Kai kurie jų sučiumpami, skiriamos baudos.  Ne visi žino, kad kai kurias atliekas galima pristatyti nemokamai. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo priežiūros vyr. specialistė Kristina Majienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kiekvienam gyventojui yra numatytas kiekis atliekų, kurias jis gali pristatyti nemokamai. Sudarytas ir nemokamai pristatomų atliekų sąrašas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Policija praneša apie antradienį iš kiemo Pilėnų gatvėje pavogtą betono pjaustyklę ,,K770“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noro įsirengti dujinį šildymą ir gyventi ekologiškiau taip paprastai įgyvendinti, atrodo, nepavyks. Su kokiais sunkumais susiduria prie dujotiekio savo namus prijungti svajojantys jovariškiai, kuo galėtų padėti savivaldybė ir ką apie tai mano rajono meras? Skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
Joniškės sodai
Įkelta:
2021-07-21
Joniškės soduose prie atliekų aikštelės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimasi, kad tai padės drausminti šioje vietoje neleistomis atliekomis atsikratančius asmenis.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
2021-07-20
Liepos 14-ąją Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistai paėmė Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandens mėginius bei atliko mikrobiologinius tyrimus.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-07-20
Įpusėjus vasarai abiturientai sulaukė beveik visų brandos egzaminų rezultatų – jau paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, geografijos, informacinių technologijų ir chemijos egzaminų rezultatai. Tauragės rajone aukščiausiu balu įvertinti dviejų abiturientų  lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminų rezultatai.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-20
Po gausybės skambučių ir ilgų pokalbių paaiškėjo: šiukšlės daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelėse – problema, kurios išspręsti taip lengvai nepavyksta. Vieni gyventojai, nors ir negali, atliekas sumeta prie konteinerių, o kol išsiaiškinama, kas jas turi tvarkyti, kyla pasipiktinimo banga – neapsikenčiama smarvės, musių ir baisaus vaizdo po daugiabučių langais.    
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
2021-07-19
Trūkstamų pedagogų paieškas mokyklos šiais metais pradėjo anksčiau nei įprastai. Mokytojų paklausa darbo rinkoje imdavo didėti rugpjūtį, tačiau šiemet tie procesai prasidėjo mokslo metams net nesibaigus. Net ketvirtadaliu – 25,3 proc. birželį augo laisvų darbo vietų skaičius pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams, palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu. Užimtumo tarnyboje buvo pateikti 208 darbo pasiūlymai pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams (pernai – 166), 50 – pradinio ugdymo mokytojams (pernai – 48), 11 – priešmokyklinio ugdymo pedagogams (16), 51 – specialiųjų poreikių mokinių mokytojams (15 laisvų darbo vietų daugiau nei pernai).
Nuotrauka
PILIES AIKŠTĖ
Įkelta:
2021-07-16
Nacionalinio kraujo centro vakcinavimo turas per Lietuvą antradienį lankysis Tauragėje. Turo metu visi norintys nuo 11.00 iki 16.00 val. galės atvykti į Tauragės pilies aikštę ir be išankstinės registracijos pasiskiepyti „Janssen“ vakcina nuo COVID-19, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
versmė
Įkelta:
2021-07-16
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vykdomos Tarptautinio bakalaureato (TB) diplomo programos moksleiviai jau sulaukė pagrindinės egzaminų sesijos rezultatų, o šie – išties puikūs. Konvertavus TB programos vertinimą į valstybinio brandos egzamino įvertinimą matyti, kad programoje besimokiusių 19-os mokinių aukščiausiu balu įvertintas 21 egzaminų darbas.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Vakcinacijos tempai sulėtėję ir tai neramina ne tik šalies aukščiausiosios valdžios atstovus, bet ir Tauragės vadovus. Kuriami planai, kaip paskatinti gyventojus skiepytis. Be to, kad visi norintieji gali pasiskiepyti be registracijos, planuojama dažniau vykti į seniūnijas ir siūlyti „Moderna“, „Vaxzevria“ vakcinas.  Tauragiškiai, kaip teigia medikai, labiausiai pageidauja „Johnson&Johnson“ vakcinos, kurios rajonui skiriama mažiau nei medikai galėtų suskiepyti.