Nepageidaujama reklama pašto dėžutėje: kalti gali būti ir kaimynai
Įkelta:
2021-06-24
Nuotrauka
gt
Aprašymas

Skaitytojos atsiųsta nuotrauka

Gyventojai, net išreiškę pageidavimą reklamos negauti, pašto dėžutėse kartais vis dar randa krūvas skrajučių. Vieni, ypač vyresni žmonės, tokiu „turtu“ pašto dėžutėse džiaugiasi – reklaminiuose leidiniuose jie išstudijuoja didžiųjų prekybos tinklų kainas, išsirenka, kur, ką ir kada bus galima nusipirkti pigiau. O kitus žmones namuose sparčiai besikaupiančios bereikalingos popierių krūvos erzina, todėl jie visokiais būdais nori jų atsikratyti. 

Kova su vėjo malūnais?

Į „Tauragės žinias“ kreipėsi moteris, kuri teigė pavargusi kovoti su nepageidaujama reklama pašto dėžutėje. „Kone kasdien pašto dėžutė būna prigrūsta reklaminių leidinių. Manęs jie visiškai nedomina – nesu iš tų, kurie ieško akcijų ir pagal reklamas renkasi, kur eiti apsipirkti. Juo labiau, kad man svarbu saugoti gamtą: ar bent įsivaizduojate, kiek medžių iškertama, kad būtų atspausdinami tie niekam nereikalingi leidiniai?“. Moteris pasakojo prieš kurį laiką ant pašto dėžutės užsiklijavusi lipduką, kad reklamos nepageidauja, tačiau niekas nepasikeitė. Ji skundėsi, kad išsiaiškinti, kas tuos reklaminius leidinius nešioja, niekaip nepavyksta. Kita skaitytoja Jolita pasakojo irgi ant savo pašto dėžutės turi užklijavusi pranešimą, jog reklamos nepageidauja. Tačiau ji sakė vis dar kartais sulaukianti tokios reklamos. Tuomet ji sakė ieškanti reklamos atstovų adresų ir rašanti jiems elektroninius laiškus, kad tokios reklamos nepageidauja.
„Gyvendama bute buvau užklijavusi lipduką „Nedėti reklamos. Ačiū“, tačiau niekas jo nepaisė, o gal po poros savaičių lipduko nebeliko – jis buvo nukrapštytas. Dabar gyvename nuosavame name – reklamos negauname be jokių papildomų prašymų“, – pasakojo į redakciją užsukusi skaitytoja Dalia.

„Griežtai draudžiama“


Tai kas gi nešioja tas reklamas? Galbūt Lietuvos paštas? Paprašyta pakomentuoti situaciją, Lietuvos pašto Komunikacijos departamento atstovė Monika Pivoraitė teigė, kad „neadresuotos reklamos platinimo paslaugos teikiamos laikantis tiek įstatymuose, tiek vidiniuose įmonės dokumentuose numatytų taisyklių. „Jose numatyta, kad į lipdukais apie nepageidaujamą reklamą pažymėtas gyventojų pašto dėžutes reklamą dėti griežtai draudžiama. Laiškininkai visada atsižvelgia į ant dėžutės esančius lipdukus ir į tokias pašto dėžutes reklamos nededa“, – laiške redakcijai rašo ji. 

Pašto atstovė pridūrė, kad jos žiniomis, neadresuotos reklamos platinimo paslaugas teikia ne tik Lietuvos paštas. 

„Pasistengia“ kaimynai?

Reklamos platinimo paslaugas teikia ir įmonė „Verslo spaudos centras“, įsikūrusi Vilniuje. Regiono vadovas Ovidijus Augaitis, paklaustas, ar įmonės darbuotojai, nešiodami reklamą, atsižvelgia į ant pašto dėžučių užklijuotus lipdukus, draudžiančius tai daryti, sakė:

– Be jokios abejonės. Kai tik atsirado toks reikalavimas, visi mūsų darbuotojai su juo susipažino ir jį įgyvendina. Į tokiais lipdukais pažymėtas dėžutes dėti reklamą jiems griežtai draudžiama.

O. Augaitis pasidalijo įmonės darbuotojų patirtimi: pasak jo, nors platintojai reklamų į draudžiamas dėžutes nededa, tokią „paslaugą“ neretai padaro kaimynai:

– Pavyzdžiui, grįždami iš darbo randa savo dėžutėje pluoštą reklamų ir, nenorėdami neštis jo į namus, be jokios sąžinės graužaties perdeda jį į kaimyno dėžutę. 

Šioje įmonė dirbanti Zigrita irgi pasakojo tokių atvejų pastebinti  dažnai. Pasak jos, žmonės taip elgiasi visai nepaisydami, kad ant kaimyno dėžutės užklijuotas lipdukas, draudžiantis dėti reklamą.

– Arba kartais tiesiog numeta ant žemės... – sakė Zigrita. 

Galima kreiptis į VVTAT

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Dalia Malinauskienė, „Tauragės žinių“ paklausta, kaip elgtis, jei nepageidauji gauti reklamos, atsakė: „Reklamos įstatymo 13 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad reklama telefonu, telefaksu, elektroniniu paštu gali būti teikiama tik reklamos vartotojo sutikimu arba jo prašymu, o 2 dalyje nustatyta, kad draudžiama tiesiogiai teikti reklamą konkrečiam asmeniui, jeigu yra aiškiai išreikštas šio asmens nesutikimas. Vartotojai, kurie į savo pašto dėžutes gauna komercinės veiklos subjekto reklamą, kurios nenorėtų gauti, ant savo pašto dėžutės turėtų užsiklijuoti aiškiai matomą lipduką su užrašu „Reklamos gauti nepageidauju“. Jei į pašto dėžutę, ant kurios užklijuotas toks lipdukas, reklama yra toliau teikiama, vartotojai turi teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, pateikdami pasirašytą prašymą bei pridėdami nepageidaujamos reklamos teikimą pagrindžiančius įrodymus (skleistos reklamos (lankstinuko, reklaminio leidinio ar pan. kopiją) bei pašto dėžutės nuotrauką, kurioje matytųsi, jog ant jos yra įrašas „reklamos gauti nepageidauju“. D. Malinauskienė atkreipė dėmesį, kad tyrimo dėl nepageidaujamos reklamos teikimo į pašto dėžutę procedūra yra sudėtinga, vartotojai ne visada gali pateikti nepageidaujamos reklamos teikimo įrodymus (pvz. filmuotą medžiagą), be to, dažnai pasitaiko ir tokių atvejų, kai reklamą į vartotojų pašto dėžutes permeta kaimynai ar žaidžiantys jų vaikai. Todėl už nepageidaujamos reklamos teikimo į pašto dėžutę sankcijos taikomos itin retai.

Gresia baudos

Pasak jos, 2020 metais VVTAT priėmė 49 nutarimus dėl Reklamos įstatymo pažeidimų. Iš jų – 7 nutarimai dėl nepageidaujamos reklamos. Už minėto įstatymo pažeidimus komercinės veiklos subjektams gali būti skiriamas įspėjimas arba bauda iki 3 proc. metinių pajamų praėjusiais finansiniais metais, bet ne daugiau nei 100 000 EUR, o pažeidimą padarius pakartotinai per vienerius metus įspėjimas arba bauda iki 6 proc. metinių pajamų praėjusiais finansiniais metais, tačiau ne daugiau nei 200 000 EUR.“

 

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 10 valandų
Paaiškėjo, kas vadovaus naujai už verslo, turizmo plėtros skatinimą regione atsakingai VšĮ „Žaliasis regionas“. Tauragės rajono savivaldybės patalpose įsikursiančios viešosios įstaigos vadove tapo jurbarkietė Gaiva Mačiulaitienė – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 11 valandų
Pirmadienį iki 15 val. Tauragėje lankosi Nacionalinis kraujo centras. Gyventojai kviečiami dovanoti kraujo.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-07-23
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad gyventojų priimamasis du kartus per savaitę dirbs ilgesnėmis darbo valandomis, antradieniais nuo 7.00-17.00 val., o trečiadieniais nuo 8.00-18.00 val. Kitomis darbo dienomis dirbs įprastai nuo 8.00 iki 17.00 val.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Bijodami, kad reikės susimokėti, kai kurie žmonės atliekas veža ne į sąvartynus ar atliekų surinkimo aikšteles, o tiesiog į mišką ir taip teršia gamtą. Kai kurie jų sučiumpami, skiriamos baudos.  Ne visi žino, kad kai kurias atliekas galima pristatyti nemokamai. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo priežiūros vyr. specialistė Kristina Majienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kiekvienam gyventojui yra numatytas kiekis atliekų, kurias jis gali pristatyti nemokamai. Sudarytas ir nemokamai pristatomų atliekų sąrašas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Policija praneša apie antradienį iš kiemo Pilėnų gatvėje pavogtą betono pjaustyklę ,,K770“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noro įsirengti dujinį šildymą ir gyventi ekologiškiau taip paprastai įgyvendinti, atrodo, nepavyks. Su kokiais sunkumais susiduria prie dujotiekio savo namus prijungti svajojantys jovariškiai, kuo galėtų padėti savivaldybė ir ką apie tai mano rajono meras? Skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
Joniškės sodai
Įkelta:
2021-07-21
Joniškės soduose prie atliekų aikštelės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimasi, kad tai padės drausminti šioje vietoje neleistomis atliekomis atsikratančius asmenis.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
2021-07-20
Liepos 14-ąją Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistai paėmė Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandens mėginius bei atliko mikrobiologinius tyrimus.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-07-20
Įpusėjus vasarai abiturientai sulaukė beveik visų brandos egzaminų rezultatų – jau paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, geografijos, informacinių technologijų ir chemijos egzaminų rezultatai. Tauragės rajone aukščiausiu balu įvertinti dviejų abiturientų  lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminų rezultatai.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-20
Po gausybės skambučių ir ilgų pokalbių paaiškėjo: šiukšlės daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelėse – problema, kurios išspręsti taip lengvai nepavyksta. Vieni gyventojai, nors ir negali, atliekas sumeta prie konteinerių, o kol išsiaiškinama, kas jas turi tvarkyti, kyla pasipiktinimo banga – neapsikenčiama smarvės, musių ir baisaus vaizdo po daugiabučių langais.    
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
2021-07-19
Trūkstamų pedagogų paieškas mokyklos šiais metais pradėjo anksčiau nei įprastai. Mokytojų paklausa darbo rinkoje imdavo didėti rugpjūtį, tačiau šiemet tie procesai prasidėjo mokslo metams net nesibaigus. Net ketvirtadaliu – 25,3 proc. birželį augo laisvų darbo vietų skaičius pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams, palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu. Užimtumo tarnyboje buvo pateikti 208 darbo pasiūlymai pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams (pernai – 166), 50 – pradinio ugdymo mokytojams (pernai – 48), 11 – priešmokyklinio ugdymo pedagogams (16), 51 – specialiųjų poreikių mokinių mokytojams (15 laisvų darbo vietų daugiau nei pernai).
Nuotrauka
PILIES AIKŠTĖ
Įkelta:
2021-07-16
Nacionalinio kraujo centro vakcinavimo turas per Lietuvą antradienį lankysis Tauragėje. Turo metu visi norintys nuo 11.00 iki 16.00 val. galės atvykti į Tauragės pilies aikštę ir be išankstinės registracijos pasiskiepyti „Janssen“ vakcina nuo COVID-19, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
versmė
Įkelta:
2021-07-16
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vykdomos Tarptautinio bakalaureato (TB) diplomo programos moksleiviai jau sulaukė pagrindinės egzaminų sesijos rezultatų, o šie – išties puikūs. Konvertavus TB programos vertinimą į valstybinio brandos egzamino įvertinimą matyti, kad programoje besimokiusių 19-os mokinių aukščiausiu balu įvertintas 21 egzaminų darbas.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Vakcinacijos tempai sulėtėję ir tai neramina ne tik šalies aukščiausiosios valdžios atstovus, bet ir Tauragės vadovus. Kuriami planai, kaip paskatinti gyventojus skiepytis. Be to, kad visi norintieji gali pasiskiepyti be registracijos, planuojama dažniau vykti į seniūnijas ir siūlyti „Moderna“, „Vaxzevria“ vakcinas.  Tauragiškiai, kaip teigia medikai, labiausiai pageidauja „Johnson&Johnson“ vakcinos, kurios rajonui skiriama mažiau nei medikai galėtų suskiepyti.