Gyventojų iniciatyvos: statys namelį, įrengs lauko sceną, poilsio erdvę mieste 
Įkelta:
2021-06-22
Nuotrauka
Pėsčiųjų tiltas
Aprašymas

Prie pėsčiųjų ir dviračių tako, hipodromo teritorijoje, bus sukurta poilsio ir laisvalaikio praleidimo erdvė. Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
rec
Aprašymas

Didelės vertės projekto finansavimą laimėjusi Stragutės bendruomenė svajoja turėti vietą susibūrimams. Stragutės bendruomenės feisbuko nuotrauka

 

Dvi savaites trukusio balsavimo metu Tauragės rajono gyventojai rinko iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Trijose kategorijose pateikta keturiolika projektų. Daugiausia gyventojų palaikymo sulaukė projektai „Stragutės pastogė“, „Judėk lengviau, gyvenk smagiau“ ir „Pikniko parkas“.

Statys bendruomenės namelį

Praėjusį savaitgalį 10-metį atšventusios Stragutės kaimo bendruomenės pirmininkė Vilija Mockaitienė sako, kad visi renginiai, susiėjimai vyksta jos namų sklype. Tad atsiradus progai nuspręsta sudalyvauti konkurse ir pabandyti laimę laimėti lėšų nameliui arba, kaip patys sako, pastogei įrengti.  

– Nusprendėme pabandyti sėkmę, nors tiksliau reikėtų sakyti, – aktyviai padirbėti. Ir per bendruomenės šventę sakiau, kad net ir Seimas galėtų pavydėti, kokie aktyvūs buvo rinkimai, kokia buvo aktyvi agitacija ir gyvai, ir per feisbuką. Laimėjome dideliu skirtumu ir labai džiaugiamės, – pasakojo pirmininkė. 

Prieš įgyvendinant projektą bendruomenė dar turi išspręsti ir sklypo klausimą, nes dabartinis 16 a sklypas po įvairiausių „lopymo“ darbų vis tiek tvinsta. Kaip sako pirmininkė, matyt, šaltinių toje vietoje esama ir vanduo veržiasi. 

120 narių skaičiuojanti bendruomenė turi savo ansamblį, kuriame susibūrę muzikantai ir dainorėlės. Be tradicinės Antaninių šventės, pirmininkė paminėjo ir Liepos 6-osios proga rengiamus žygius, ir po jų kartu su viso pasaulio lietuviais giedamą himną. 

– Dalyvaujame ir kaimyninių bendruomenių renginiuose – esam nuolatiniai Eičių grybų šventės nugalėtojai, nes turim daug grybautojų, Baltrušaičių šventėse dalyvaujam. Esam aktyvi bendruomenė ir , matyt, tas aktyvumas davė rezultatą – laimėjome projektą, – bendruomenės narių vardu pasidžiaugė V. Mockaitienė.  

Patalpose vyks bendruomenės susirinkimai, ansamblio repeticijos, įvairios edukacijos ir vakaronės. Numatyta, kad į šias patalpas bus perkelta ir Stragutės bibliotekėlė.

Nuotrauka
rec

Svajoja apie lauko sceną

Mažos vertės projektą „Judėk lengviau, gyvenk smagiau“ pateikė Baltrušaičių kultūros namų kultūrinių renginių organizatorė ir kaimo seniūnaitė Edyta Lobšienė, kuriai talkino bendruomenės narė Genutė Peterienė ir bibliotekininkė Ona Kniurienė.  

– Kiekvienais metais kaip kultūrinių renginių organizatorė susiduriu su didele problema – neturime lauko scenos. Vis reikia prašyti, kad suręstų kokią pavėsinę – ir bendruomenė finansiškai nukenčia, ir seniūnija būna įdarbinta. Tad buvome suinteresuoti turėti lauko sceną, – pasakojo E. Lobšienė. 

Kartu buvo pagalvota apie sportuoti norinčius kaimo žmones. 

– Gyventojai pageidavo treniruoklių, kuriuos kiti kaimai turi. Turime ir erdvę, kurią reikia sutvarkyti ir pastatyti treniruoklius. Ir vaikai kaime neturi erdvės žaidimams, tad įtraukėme į projektą ir sūpynę vaikams, – vardijo pašnekovė. 

O kad idėjos reikalingos ir sulaukė Baltrušaičių ir aplinkinių kaimų gyventojų palaikymo, rodo aktyvus balsavimas ir projekto finansavimo laimėjimas. 

– Esu laiminga ir didžiuojuosi, kad žmonėms to reikia, – neslėpė E. Lobšienė. 

Iškylų vieta mieste 

Kraštietis, Tauragėje gyvenamąją vietą deklaravęs ir vasarą gimtajame mieste leidžiantis Benas Budrikas, įsikūręs Danijoje, šioje šalyje nusižiūrėjo idėją iškyloms skirtą vietą įrengti mieste, o tam tinkama vieta – hipodromo teritorija. 

– Pikniko parkas sugalvotas kaip idėja išnaudoti tą vietą. Norintieji paiškylauti paprastai važiuoja už miesto. O tiems, kurie negali išvažiuoti,  tokios vietos mieste nėra. Tad pagalvojau, kad būtų visai smagu turėti tokią vietą. Žmonės renkasi prie pėsčiųjų tilto, sėdi ant turėklų, tad idėjos gryninimas prasidėjo nuo suolelių pastatymo, – vardijo B. Budrikas.  

Įgyvendinant šį mažos vertės projektą Jūros pakrantės, Butkelių (hipodromo) teritorijoje, prie pėsčiųjų ir dviračių tako, bus sukurta poilsio ir turiningo laisvalaikio praleidimo erdvė. Tikimasi, kad ši erdvė taip bus pritaikyta renginiams organizuoti (vaikų šventėms, poezijos, muzikos vakarams ir kt.).

Balsavimo rezultatai 

Kaip skelbiama savivaldybės interneto svetainėje, didelės vertės projektų kategorijoje „Stragutės pastogė“ surinko 1395 balsus, mažos vertės projektų Tauragės rajone kategorijoje laimėjusi iniciatyva „Judėk lengviau, gyvenk smagiau“  – 663 balsus, o mažos vertės projektų Tauragės mieste kategorijoje daugiausiai simpatijų sulaukusi „Pikniko parko“ iniciatyva – 1370 balsų. 

Šias iniciatyvas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybės administracija. Mažos vertės projektus numatyta įgyvendinti per vienerius, didelės – per dvejus metus. Projektų įgyvendinimas 100 proc. finansuojamas savivaldybės biudžeto lėšomis. Didelės vertės projektui įgyvendinti bus skirta 60 tūkst. eurų, mažos vertės – po 20 tūkst. eurų. 

Iš viso iniciatyvų konkurse sulaukta 3249 Tauragės rajono gyventojų balsai, iš jų įskaityti 2970 (neįskaityti sugadinti biuleteniai, ne rajono gyventojų atiduoti balsai, jaunesnių nei 16 metų ir daugiau nei vieną kartą balsavusių rajono gyventojų balsai).

Balsavimas vyko internetu ir „popieriniu“ būdu (bibliotekose), pastarąjį būdą kraštiečiai rinkosi dažniau. Gauti 2468 popieriniai balsavimo biuleteniai ir 781 elektroniniai gyventojų balsai. 

 

 

 

 

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 6 valandas
Paaiškėjo, kas vadovaus naujai už verslo, turizmo plėtros skatinimą regione atsakingai VšĮ „Žaliasis regionas“. Tauragės rajono savivaldybės patalpose įsikursiančios viešosios įstaigos vadove tapo jurbarkietė Gaiva Mačiulaitienė – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 7 valandas
Pirmadienį iki 15 val. Tauragėje lankosi Nacionalinis kraujo centras. Gyventojai kviečiami dovanoti kraujo.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-07-23
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad gyventojų priimamasis du kartus per savaitę dirbs ilgesnėmis darbo valandomis, antradieniais nuo 7.00-17.00 val., o trečiadieniais nuo 8.00-18.00 val. Kitomis darbo dienomis dirbs įprastai nuo 8.00 iki 17.00 val.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Bijodami, kad reikės susimokėti, kai kurie žmonės atliekas veža ne į sąvartynus ar atliekų surinkimo aikšteles, o tiesiog į mišką ir taip teršia gamtą. Kai kurie jų sučiumpami, skiriamos baudos.  Ne visi žino, kad kai kurias atliekas galima pristatyti nemokamai. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo priežiūros vyr. specialistė Kristina Majienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kiekvienam gyventojui yra numatytas kiekis atliekų, kurias jis gali pristatyti nemokamai. Sudarytas ir nemokamai pristatomų atliekų sąrašas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Policija praneša apie antradienį iš kiemo Pilėnų gatvėje pavogtą betono pjaustyklę ,,K770“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noro įsirengti dujinį šildymą ir gyventi ekologiškiau taip paprastai įgyvendinti, atrodo, nepavyks. Su kokiais sunkumais susiduria prie dujotiekio savo namus prijungti svajojantys jovariškiai, kuo galėtų padėti savivaldybė ir ką apie tai mano rajono meras? Skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
Joniškės sodai
Įkelta:
2021-07-21
Joniškės soduose prie atliekų aikštelės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimasi, kad tai padės drausminti šioje vietoje neleistomis atliekomis atsikratančius asmenis.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
2021-07-20
Liepos 14-ąją Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistai paėmė Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandens mėginius bei atliko mikrobiologinius tyrimus.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-07-20
Įpusėjus vasarai abiturientai sulaukė beveik visų brandos egzaminų rezultatų – jau paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, geografijos, informacinių technologijų ir chemijos egzaminų rezultatai. Tauragės rajone aukščiausiu balu įvertinti dviejų abiturientų  lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminų rezultatai.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-20
Po gausybės skambučių ir ilgų pokalbių paaiškėjo: šiukšlės daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelėse – problema, kurios išspręsti taip lengvai nepavyksta. Vieni gyventojai, nors ir negali, atliekas sumeta prie konteinerių, o kol išsiaiškinama, kas jas turi tvarkyti, kyla pasipiktinimo banga – neapsikenčiama smarvės, musių ir baisaus vaizdo po daugiabučių langais.    
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
2021-07-19
Trūkstamų pedagogų paieškas mokyklos šiais metais pradėjo anksčiau nei įprastai. Mokytojų paklausa darbo rinkoje imdavo didėti rugpjūtį, tačiau šiemet tie procesai prasidėjo mokslo metams net nesibaigus. Net ketvirtadaliu – 25,3 proc. birželį augo laisvų darbo vietų skaičius pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams, palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu. Užimtumo tarnyboje buvo pateikti 208 darbo pasiūlymai pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams (pernai – 166), 50 – pradinio ugdymo mokytojams (pernai – 48), 11 – priešmokyklinio ugdymo pedagogams (16), 51 – specialiųjų poreikių mokinių mokytojams (15 laisvų darbo vietų daugiau nei pernai).
Nuotrauka
PILIES AIKŠTĖ
Įkelta:
2021-07-16
Nacionalinio kraujo centro vakcinavimo turas per Lietuvą antradienį lankysis Tauragėje. Turo metu visi norintys nuo 11.00 iki 16.00 val. galės atvykti į Tauragės pilies aikštę ir be išankstinės registracijos pasiskiepyti „Janssen“ vakcina nuo COVID-19, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
versmė
Įkelta:
2021-07-16
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vykdomos Tarptautinio bakalaureato (TB) diplomo programos moksleiviai jau sulaukė pagrindinės egzaminų sesijos rezultatų, o šie – išties puikūs. Konvertavus TB programos vertinimą į valstybinio brandos egzamino įvertinimą matyti, kad programoje besimokiusių 19-os mokinių aukščiausiu balu įvertintas 21 egzaminų darbas.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Vakcinacijos tempai sulėtėję ir tai neramina ne tik šalies aukščiausiosios valdžios atstovus, bet ir Tauragės vadovus. Kuriami planai, kaip paskatinti gyventojus skiepytis. Be to, kad visi norintieji gali pasiskiepyti be registracijos, planuojama dažniau vykti į seniūnijas ir siūlyti „Moderna“, „Vaxzevria“ vakcinas.  Tauragiškiai, kaip teigia medikai, labiausiai pageidauja „Johnson&Johnson“ vakcinos, kurios rajonui skiriama mažiau nei medikai galėtų suskiepyti.