Gyventojų iniciatyvos: statys namelį, įrengs lauko sceną, poilsio erdvę mieste 
Įkelta:
2021-06-22
Nuotrauka
Pėsčiųjų tiltas
Aprašymas

Prie pėsčiųjų ir dviračių tako, hipodromo teritorijoje, bus sukurta poilsio ir laisvalaikio praleidimo erdvė. Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
rec
Aprašymas

Didelės vertės projekto finansavimą laimėjusi Stragutės bendruomenė svajoja turėti vietą susibūrimams. Stragutės bendruomenės feisbuko nuotrauka

 

Dvi savaites trukusio balsavimo metu Tauragės rajono gyventojai rinko iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Trijose kategorijose pateikta keturiolika projektų. Daugiausia gyventojų palaikymo sulaukė projektai „Stragutės pastogė“, „Judėk lengviau, gyvenk smagiau“ ir „Pikniko parkas“.

Statys bendruomenės namelį

Praėjusį savaitgalį 10-metį atšventusios Stragutės kaimo bendruomenės pirmininkė Vilija Mockaitienė sako, kad visi renginiai, susiėjimai vyksta jos namų sklype. Tad atsiradus progai nuspręsta sudalyvauti konkurse ir pabandyti laimę laimėti lėšų nameliui arba, kaip patys sako, pastogei įrengti.  

– Nusprendėme pabandyti sėkmę, nors tiksliau reikėtų sakyti, – aktyviai padirbėti. Ir per bendruomenės šventę sakiau, kad net ir Seimas galėtų pavydėti, kokie aktyvūs buvo rinkimai, kokia buvo aktyvi agitacija ir gyvai, ir per feisbuką. Laimėjome dideliu skirtumu ir labai džiaugiamės, – pasakojo pirmininkė. 

Prieš įgyvendinant projektą bendruomenė dar turi išspręsti ir sklypo klausimą, nes dabartinis 16 a sklypas po įvairiausių „lopymo“ darbų vis tiek tvinsta. Kaip sako pirmininkė, matyt, šaltinių toje vietoje esama ir vanduo veržiasi. 

120 narių skaičiuojanti bendruomenė turi savo ansamblį, kuriame susibūrę muzikantai ir dainorėlės. Be tradicinės Antaninių šventės, pirmininkė paminėjo ir Liepos 6-osios proga rengiamus žygius, ir po jų kartu su viso pasaulio lietuviais giedamą himną. 

– Dalyvaujame ir kaimyninių bendruomenių renginiuose – esam nuolatiniai Eičių grybų šventės nugalėtojai, nes turim daug grybautojų, Baltrušaičių šventėse dalyvaujam. Esam aktyvi bendruomenė ir , matyt, tas aktyvumas davė rezultatą – laimėjome projektą, – bendruomenės narių vardu pasidžiaugė V. Mockaitienė.  

Patalpose vyks bendruomenės susirinkimai, ansamblio repeticijos, įvairios edukacijos ir vakaronės. Numatyta, kad į šias patalpas bus perkelta ir Stragutės bibliotekėlė.

Nuotrauka
rec

Svajoja apie lauko sceną

Mažos vertės projektą „Judėk lengviau, gyvenk smagiau“ pateikė Baltrušaičių kultūros namų kultūrinių renginių organizatorė ir kaimo seniūnaitė Edyta Lobšienė, kuriai talkino bendruomenės narė Genutė Peterienė ir bibliotekininkė Ona Kniurienė.  

– Kiekvienais metais kaip kultūrinių renginių organizatorė susiduriu su didele problema – neturime lauko scenos. Vis reikia prašyti, kad suręstų kokią pavėsinę – ir bendruomenė finansiškai nukenčia, ir seniūnija būna įdarbinta. Tad buvome suinteresuoti turėti lauko sceną, – pasakojo E. Lobšienė. 

Kartu buvo pagalvota apie sportuoti norinčius kaimo žmones. 

– Gyventojai pageidavo treniruoklių, kuriuos kiti kaimai turi. Turime ir erdvę, kurią reikia sutvarkyti ir pastatyti treniruoklius. Ir vaikai kaime neturi erdvės žaidimams, tad įtraukėme į projektą ir sūpynę vaikams, – vardijo pašnekovė. 

O kad idėjos reikalingos ir sulaukė Baltrušaičių ir aplinkinių kaimų gyventojų palaikymo, rodo aktyvus balsavimas ir projekto finansavimo laimėjimas. 

– Esu laiminga ir didžiuojuosi, kad žmonėms to reikia, – neslėpė E. Lobšienė. 

Iškylų vieta mieste 

Kraštietis, Tauragėje gyvenamąją vietą deklaravęs ir vasarą gimtajame mieste leidžiantis Benas Budrikas, įsikūręs Danijoje, šioje šalyje nusižiūrėjo idėją iškyloms skirtą vietą įrengti mieste, o tam tinkama vieta – hipodromo teritorija. 

– Pikniko parkas sugalvotas kaip idėja išnaudoti tą vietą. Norintieji paiškylauti paprastai važiuoja už miesto. O tiems, kurie negali išvažiuoti,  tokios vietos mieste nėra. Tad pagalvojau, kad būtų visai smagu turėti tokią vietą. Žmonės renkasi prie pėsčiųjų tilto, sėdi ant turėklų, tad idėjos gryninimas prasidėjo nuo suolelių pastatymo, – vardijo B. Budrikas.  

Įgyvendinant šį mažos vertės projektą Jūros pakrantės, Butkelių (hipodromo) teritorijoje, prie pėsčiųjų ir dviračių tako, bus sukurta poilsio ir turiningo laisvalaikio praleidimo erdvė. Tikimasi, kad ši erdvė taip bus pritaikyta renginiams organizuoti (vaikų šventėms, poezijos, muzikos vakarams ir kt.).

Balsavimo rezultatai 

Kaip skelbiama savivaldybės interneto svetainėje, didelės vertės projektų kategorijoje „Stragutės pastogė“ surinko 1395 balsus, mažos vertės projektų Tauragės rajone kategorijoje laimėjusi iniciatyva „Judėk lengviau, gyvenk smagiau“  – 663 balsus, o mažos vertės projektų Tauragės mieste kategorijoje daugiausiai simpatijų sulaukusi „Pikniko parko“ iniciatyva – 1370 balsų. 

Šias iniciatyvas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybės administracija. Mažos vertės projektus numatyta įgyvendinti per vienerius, didelės – per dvejus metus. Projektų įgyvendinimas 100 proc. finansuojamas savivaldybės biudžeto lėšomis. Didelės vertės projektui įgyvendinti bus skirta 60 tūkst. eurų, mažos vertės – po 20 tūkst. eurų. 

Iš viso iniciatyvų konkurse sulaukta 3249 Tauragės rajono gyventojų balsai, iš jų įskaityti 2970 (neįskaityti sugadinti biuleteniai, ne rajono gyventojų atiduoti balsai, jaunesnių nei 16 metų ir daugiau nei vieną kartą balsavusių rajono gyventojų balsai).

Balsavimas vyko internetu ir „popieriniu“ būdu (bibliotekose), pastarąjį būdą kraštiečiai rinkosi dažniau. Gauti 2468 popieriniai balsavimo biuleteniai ir 781 elektroniniai gyventojų balsai. 

 

 

 

 

 

Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
prieš 3 valandas
Tauragės rajono savivaldybė šiandien pranešė, jog nuo ryt, rugsėjo 28-osios, Tauragėje pradedamas šildymo sezonas.
Nuotrauka
a
R. Danisevičiaus nuotr.
Įkelta:
prieš 4 valandas
Visos politinės partijos iki spalio 1 dienos Teisingumo ministerijai privalo pateikti savo partijos narių sąrašus. Pagal šiuo metu galiojančias Politinių partijų įstatymo nuostatas, politinėje partijoje turi būti mažiausiai 2000 narių.
Nuotrauka
Bažnyčių aikštelė
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 5 valandas
Apleista, duobėta teritorija pačiame miesto centre, prie vienos gražiausių Bažnyčių gatvės, seniai buvo virtusi piktžaizde. Pagaliau žengtas pirmasis žingsnis, kad visiems akis badanti problema būtų išspręsta. Tiesa, nesušlampant kojų ir nelaužant automobilių ja naudotis bus galima dar negreit – kol kas savivaldybės tarybos prašyta tik leisti užsakyti techninį projektą. O sumą šiems remonto darbams atlikti teks rasti nemažą – maždaug 150 tūkst. eurų.
Nuotrauka
a
Zigmo Mozuraičio nuotrauka
Įkelta:
prieš 7 valandas
Pirmadienio orai bus palankūs pasivaikščiojimams rudenėjančioje gamtoje, tačiau vėliau dangus vis labiau niauksis, protarpiais palis, stiprės vėjas. Visgi, savaitei baigiantis orų permainos gali pradžiuginti. 
Nuotrauka
baseinas
"Tauragės žinių" archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Tarybos sprendimu, atsižvelgus į Tauragės sporto centro prašymus, patikslinti baseino teikiamų paslaugų įkainiai. Tiesa, iki šiol galioję įkainiai nesikeičia, patvirtinti kai kurie pakeitimai. Vienas jų – baseine lankytis pigiau galės šeimos, nes įtrauktas šeimos bilietas. 
Nuotrauka
Šilumos tinklai
Tauragės šilumos tinklų feisbuko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Trečiadienį į tarybos posėdį susirinkę politikai patvirtino naujajam šildymo sezonui vidutines kuro kainas, kurios bus taikomos apskaičiuojant kompensaciją už būsto šildymą ir karšto vandens ruošimą nepasiturintiems gyventojams. Konstatuota, kad kompensacijų poreikis auga, o kuro kainos kyla. 
Nuotrauka
Ligoninė
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Tauragės ligoninės Psichiatrijos skyriaus pacientai sunerimę, kad skyrius uždaromas, o žmonės, kuriems gydymas labai reikalingas, paliekami likimo valiai. Jie nesupranta, kodėl priimtas toks sprendimas, ir ketina protestuoti. Pasak ligoninės direktoriaus, skyrius uždaromas todėl, kad darbuotojai reikalingi kovidiniam skyriui.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos infograma
Įkelta:
2021-09-24
Trečiadienį savivaldybės tarybos politikai patvirtino du naujus miesto autobusų maršrutus. Besinaudojantieji nemokamu viešuoju transportu, tikimasi, jau kitų metų pradžioje galės pasiekti Norkaičius, o atokesnių miesto vietovių gyventojai – miesto centrą. Autobusai kursuos ir pro baseiną. 
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-24
Trečiadienį rajono politikai Tauragės šeimos gerovės centrui perdavė nupirktą namą, kuriame kursis bendruomeniniai vaikų globos namai. Įkurtuvės planuojamos šiemet. Tarybos posėdyje priimta ir daugiau sprendimų, susijusių su turto perėmimu ir perdavimu. 
Nuotrauka
a
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-24
Prie Vilkyškių pieninės (VILVI), didžiausios pastarųjų metų investicijos Tauragėje, – išrūgų miltelių gamybos cecho ir modernaus sandėlio – jau plevėsuoja vėliavos, o savivaldybės tarybos nariams ir administracijai pristatyta įmonės veikla ir ateities planai.  
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Šią savaitę Tauragės rajono savivaldybės administracija su UAB „Irvytis“ pasirašė sutartį dėl Atokvėpio aikštelės įrengimo Tauragės miesto Žalgirių mikrorajone, prie daugiabučio gyvenamojo namo, esančio adresu Ateities takas 4. Ši aikštelė skirta senjorams.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Renovuoti namus panorę daugiabučių gyventojai susiduria su dilema – nors apšiltinti namai sunaudotų daug mažiau šilumos energijos ir dėl to pigiau atsieitų šildymas, ramybės neduoda tai, kiek kainuos pati renovacija, nes stebimas statybinių medžiagų kainų šuolis. Be to, aiškėja, kad butus renovuotuose pastatuose gali būti sunku parduoti. Taip nutiko Dobilo g. 9 ir 11 daugiabučių namų butų savininkams.
Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės  nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Savivaldybė kviečia siūlyti kandidatus Tauragės rajono savivaldybės garbės ženklui „Už nuopelnus Tauragės rajonui“ gauti. Garbės ženklas už nuopelnus skiriamas Lietuvos Respublikos, bet kurios užsienio valstybės asmeniui arba institucijai. Tokius apdovanojimus jau yra gavę 16 mūsų kraštui nusipelniusių asmenų. 
Nuotrauka
a
„Žvaigždutės“ nuotrauka
Įkelta:
2021-09-22
Šiandien minima Tarptautinė diena be automobilio. Tiek šalyje, tiek visame pasaulyje, šiandien vairuotojai raginami susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, rinktis ekologišką transportą. Tauragėje nuo ryto uždaryta Bažnyčių gatvė, vyksta įvairios ugdomosios veiklos.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-22
Dariaus ir Girėno gatvėje kyla naujos degalinės konstrukcija. Kitąmet čia duris atvers nauja automatinė degalinė.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-22
Šiandien į nuotolinį posėdį renkasi rajono savivaldybės taryba. Darbotvarkėje numatyta apsvarstyti 30 klausimų. 
Nuotrauka
a
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-22
Šernų lankymasis mieste pastaruoju metu, ko gero, populiariausia gyventojų pokalbių tema. Žmonės pasidalinę į dvi stovyklas, tuos, kurie bijo šernų ir baksnoja į medžiotojų būrelį, kodėl šie jų nešaudo, ir į tuos, kuriems tokie pokyčiai gamtoje kelia juoką. Tiesa, dėl netikėto šernų susidomėjimo Žalgirių mikrorajonu gyventojai iš dalies kalti patys – neturėdami kur dėti įvairių vaisių ir daržovių pertekliaus pila  jį pamiškėse ir net mikrorajone. O šernai puotauja, ir ne tik puotauja, bet ir nakvoja netoli tokių savavališkų šiukšlynų. Gali būti, jog nebeilgai – teritoriją prižiūrintis medžiotojų klubas spalio mėnesį žada kilti į medžioklę ir iš Žalgirių mikrorajono šernus varyti link Juodpetrių bei juos medžioti. 
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Nuo šiandien pradedamas šildymo sezonas Tauragės rajono ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo bei sveikatos priežiūros įstaigose. Galutinį sprendimą, ar įjungti šildymą patalpose, pagal poreikį priims įstaigų vadovai, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
sodra
sodra.lt nuotr.
Įkelta:
2021-09-21
„Sodra“ perspėja apie sukčių siunčiamus elektroninius laiškus, kuriuose pateikiamas fiktyvus susirašinėjimas su neva „Sodros“ darbuotojais. Nieko bendro su „Sodra“ šie pranešimai neturi.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad demencija yra vienas iš didžiausių ateities iššūkių viso pasaulio šalių visuomenėms. Rugsėjo 21 d. minint Pasaulio Alzheimerio ligos dieną, asociacija „Demencija Lietuvoje“ su partneriais – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, Lietuvos sporto universitetu, Nacionalinė dailės galerija ir kt. kviečia įsitraukti į renginių programą „Kalbėkime apie demenciją“, kuri vyksta visą rugsėjo mėnesį.
Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Savaitės pradžia daug kur bus niūri ir žvarbi, vietomis lis, o naktimis pasirodys šalnos. Antroje savaitės pusėje bus permainų – šiluma didės, tačiau lietus nesitrauks, bus vėjuota.