Elektros tiekėjo pasirinkimas: artėja antrasis etapas
Įkelta:
2021-06-21
Nuotrauka
gandras
Aprašymas

Asociatyvi nuotrauka

Ne mažiau nei 1000 kWh elektros energijos per metus sunaudojantys privatūs vartotojai artimiausiu metu sulauks pranešimų dėl elektros tiekėjo pasirinkimo. Tam laiko bus skirta iki šių metų gruodžio 18 dienos. Tai antrasis Lietuvos elektros rinkos liberalizavimo etapas. Tačiau ką daryti gyventojams, kurie  neseniai keitė būstą ir jų suvartojamos elektros energijos statistika tik pildoma? Išeičių yra, sako specialistai.

Antrasis etapas

2020 m. gegužės 7 d. LR Seimui priėmus Elektros energetikos įstatymo pataisas, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kuriose visi vartotojai gali pasirinkti tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol gyventojai mūsų šalyje elektros energiją pirko iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), rašoma pasirinktiekeja.lt puslapyje.

Programos metu bus siekiama apsaugoti socialiai jautrias gyventojų grupes, kad pokytis teiktų naudą visiems šalies gyventojams. Nuosekliai, nuo 2020 iki 2023 m. trimis etapais bus atsisakoma monopolinių visuomeninio tiekėjo paslaugų ir sukuriamos sąlygos aktyviai veikti nepriklausomiems elektros energijos tiekėjams. Laiku savo pasirinkimo neišreiškusiems gyventojams bus užtikrinamas laikinas garantinis elektros energijos tiekimas. Sąlygų elektros energijos tiekėjams aktyviai veikti kūrimu rūpinasi LR energetikos ministerija, o nuosekliu ir ilgalaikiu gyventojų informavimu – ESO.

Pernai, pirmajame etape, pasirinkti tiekėją turėjo vartotojai, kurie per metus suvartoja daugiau nei 5000 kWh elektros energijos. Antrasis etapas apima gyventojus, kurie suvartoja iki 5000 kWh, bet ne mažiau nei 1000 kWh. Trečiasis etapas kitais metais apims tuos vartotojus, kurie suvartoja iki 1000 kWh per metus. Jei per etapą, į kurį patenka gyventojai, jie nepasirinks elektros tiekėjo, garantinio tiekimo paslaugą dar pusę metų užtikrins ESO – tik šiuo atveju ji bus brangesnė nei būtų pasirinkus tiekėją. Po šio pusės metų laikotarpio ESO turi teisę garantinį tiekimą nutraukti.

Poreikiai tik formuojasi

Elektros suvartojimo statistika skaičiuojama konkrečiam būstui. Kaip skelbiama pranešimuose žiniasklaidai, kad nepriklausomi elektros tiekėjai pasiūlytų geriausią pasiūlymą, optimaliausia turėti 12 ar dar geriau – 24 mėnesių elektros energijos suvartojimo konkrečiame būste statistiką. Tačiau ką daryti gyventojams, kurie neseniai atsikraustė į naują būstą ir jų elektros suvartojimo statistika dar tik formuojasi. Taip atsitiko Aurelijai (vardas ir pavardė redakcijai žinomi), kuri su vyru neseniai persikėlė iš vieno į trijų kambarių butą.

– Senajame bute vieninteliai galingi elektros prietaisai buvo skalbimo mašina ir šaldytuvas. Dabar naujuose namuose veikia ne tik šie du prietaisai, bet ir televizorius, gartraukis, elektrinė viryklė, kuri viena sunaudoja daug elektros energijos. Artėja terminas, kai reikės pasirinkti elektros tiekėją, bet kaip galėsime gauti geriausią pasiūlymą, atsižvelgiant į suvartojamos energijos kiekį, jeigu ši statistika tik formuojasi? – nerimavo pašnekovė.

Sutartys neterminuotos

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė VERT Veiklos valdymo skyriaus vedėja Loreta Kimutytė, esminis elektros rinkos liberalizavimo principas – visi elektros vartotojai gali pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją nepriklausomai, į kurį etapą patenka ir nuo to, kada įsigijo būstą. Privalomumo sąlyga galioja tik tiems, kurie patenka į etape numatytas sąlygas. Taip pat specialistė pažymėjo, kad sutartys sudaromos neterminuotos, tad vartotojai turi galimybes bet kada pasirinkti jų poreikius atitinkantį pasiūlymą.

– Svarbu, kad vartotojas, gavęs pasiūlymą iš nepriklausomo elektros tiekėjo, įsivertintų visas siūlomas sąlygas ir pasirinktų jo poreikius labiausiai atitinkantį variantą (pvz., tai, kaip renkamės ir mobiliojo ryšio paslaugų tiekėją). Vartotojas turi teisę rinktis iš visų esamų nepriklausomų tiekėjų pasiūlymų, nepriklausomai nuo to, kuris pasiūlymas įvertinus vartotojo praeities laikotarpio suvartojimą, jam buvo pasiūlytas. Taip pat svarbu, kad nepriklausomo tiekimo sutartys, jeigu sutartyje nenurodyta kitaip, yra neterminuotos. Tai reiškia, kad pasikeitus suvartojimui, vartotojas gali nutraukti sutartį bei sudaryti naują sutartį su kitu tiekėju vartotojui palankesniu tarifu, – teigė L. Kimutytė.

 

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 9 valandas
Paaiškėjo, kas vadovaus naujai už verslo, turizmo plėtros skatinimą regione atsakingai VšĮ „Žaliasis regionas“. Tauragės rajono savivaldybės patalpose įsikursiančios viešosios įstaigos vadove tapo jurbarkietė Gaiva Mačiulaitienė – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 10 valandų
Pirmadienį iki 15 val. Tauragėje lankosi Nacionalinis kraujo centras. Gyventojai kviečiami dovanoti kraujo.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-07-23
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad gyventojų priimamasis du kartus per savaitę dirbs ilgesnėmis darbo valandomis, antradieniais nuo 7.00-17.00 val., o trečiadieniais nuo 8.00-18.00 val. Kitomis darbo dienomis dirbs įprastai nuo 8.00 iki 17.00 val.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Bijodami, kad reikės susimokėti, kai kurie žmonės atliekas veža ne į sąvartynus ar atliekų surinkimo aikšteles, o tiesiog į mišką ir taip teršia gamtą. Kai kurie jų sučiumpami, skiriamos baudos.  Ne visi žino, kad kai kurias atliekas galima pristatyti nemokamai. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo priežiūros vyr. specialistė Kristina Majienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kiekvienam gyventojui yra numatytas kiekis atliekų, kurias jis gali pristatyti nemokamai. Sudarytas ir nemokamai pristatomų atliekų sąrašas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Policija praneša apie antradienį iš kiemo Pilėnų gatvėje pavogtą betono pjaustyklę ,,K770“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noro įsirengti dujinį šildymą ir gyventi ekologiškiau taip paprastai įgyvendinti, atrodo, nepavyks. Su kokiais sunkumais susiduria prie dujotiekio savo namus prijungti svajojantys jovariškiai, kuo galėtų padėti savivaldybė ir ką apie tai mano rajono meras? Skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
Joniškės sodai
Įkelta:
2021-07-21
Joniškės soduose prie atliekų aikštelės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimasi, kad tai padės drausminti šioje vietoje neleistomis atliekomis atsikratančius asmenis.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
2021-07-20
Liepos 14-ąją Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistai paėmė Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandens mėginius bei atliko mikrobiologinius tyrimus.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-07-20
Įpusėjus vasarai abiturientai sulaukė beveik visų brandos egzaminų rezultatų – jau paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, geografijos, informacinių technologijų ir chemijos egzaminų rezultatai. Tauragės rajone aukščiausiu balu įvertinti dviejų abiturientų  lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminų rezultatai.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-20
Po gausybės skambučių ir ilgų pokalbių paaiškėjo: šiukšlės daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelėse – problema, kurios išspręsti taip lengvai nepavyksta. Vieni gyventojai, nors ir negali, atliekas sumeta prie konteinerių, o kol išsiaiškinama, kas jas turi tvarkyti, kyla pasipiktinimo banga – neapsikenčiama smarvės, musių ir baisaus vaizdo po daugiabučių langais.    
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
2021-07-19
Trūkstamų pedagogų paieškas mokyklos šiais metais pradėjo anksčiau nei įprastai. Mokytojų paklausa darbo rinkoje imdavo didėti rugpjūtį, tačiau šiemet tie procesai prasidėjo mokslo metams net nesibaigus. Net ketvirtadaliu – 25,3 proc. birželį augo laisvų darbo vietų skaičius pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams, palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu. Užimtumo tarnyboje buvo pateikti 208 darbo pasiūlymai pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams (pernai – 166), 50 – pradinio ugdymo mokytojams (pernai – 48), 11 – priešmokyklinio ugdymo pedagogams (16), 51 – specialiųjų poreikių mokinių mokytojams (15 laisvų darbo vietų daugiau nei pernai).
Nuotrauka
PILIES AIKŠTĖ
Įkelta:
2021-07-16
Nacionalinio kraujo centro vakcinavimo turas per Lietuvą antradienį lankysis Tauragėje. Turo metu visi norintys nuo 11.00 iki 16.00 val. galės atvykti į Tauragės pilies aikštę ir be išankstinės registracijos pasiskiepyti „Janssen“ vakcina nuo COVID-19, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
versmė
Įkelta:
2021-07-16
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vykdomos Tarptautinio bakalaureato (TB) diplomo programos moksleiviai jau sulaukė pagrindinės egzaminų sesijos rezultatų, o šie – išties puikūs. Konvertavus TB programos vertinimą į valstybinio brandos egzamino įvertinimą matyti, kad programoje besimokiusių 19-os mokinių aukščiausiu balu įvertintas 21 egzaminų darbas.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Vakcinacijos tempai sulėtėję ir tai neramina ne tik šalies aukščiausiosios valdžios atstovus, bet ir Tauragės vadovus. Kuriami planai, kaip paskatinti gyventojus skiepytis. Be to, kad visi norintieji gali pasiskiepyti be registracijos, planuojama dažniau vykti į seniūnijas ir siūlyti „Moderna“, „Vaxzevria“ vakcinas.  Tauragiškiai, kaip teigia medikai, labiausiai pageidauja „Johnson&Johnson“ vakcinos, kurios rajonui skiriama mažiau nei medikai galėtų suskiepyti.