Birželį – didžiausias nelaimingų nutikimų pikas dviratininkams. Kaip apsisaugoti?
Įkelta:
2021-06-07
Nuotrauka
Aprašymas
Urtės Drąsutytės nuotrauka

Pavasarį į gatves išrieda gausus dviratininkų būrys, o draudikai pastebi, kad nelaimingi nutikimai jų vairuotojams kainuoja vis brangiau. Pernai, lyginant su 2019 metais, nuostolių suma augo 20 tūkst. eurų ir viršijo 140 tūkst. eurų sumą per metus, o daugiausiai nelaimių bendrovė fiksavo būtent birželį.

Vis daugiau kalbama apie dviračių, kaip transporto priemonės, populiarumą, o draudikai sako, kad nelaimių keliaujant šia transporto priemone taip pat gausu ir primena, kaip apsisaugoti.

„Kuo daugiau dviratininkų išrieda į gatves, tuo dažniau fiksuojama ir nelaimingų atsitikimų – pernai metų statistika rodo, kad, lyginant gegužę su birželio mėnesiu, nelaimingų nutikimų padaugėjo 37 proc. Bendrai pernai birželis dviratininkams buvo avaringiausias mėnuo per visus metus“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Anot eksperto, bendrai 2019 metais buvo skirta kiek daugiau nei 121 tūkst. eurų per metus žaloms padengti, o 2020 metais suma jau viršijo 140 tūkst. eurų.

Nuo nubrozdintų kelių iki sunkių sužalojimų

 „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad šiemet dviratininkų patirtoms žaloms padengti jau skirta daugiau nei 12 tūkst. eurų.

„Vidutiniškai dviratininkų traumos kainuoja apie 300 eurų ir ši suma kasmet nežymiai auga. Vairuotojų patiriamos traumos įvairios – dominuoja minkštųjų audinių sužalojimai, nubrozdinimai, žaizdos, tačiau pasitaiko ir sunkių traumų: lūžių, galvos smegenų sutrenkimų, net mirčių. Kalbant apie lūžius – dažniausi čiurnos ar dilbio kaulų lūžiai, dažnas peties išnirimas, raktikaulio traumos“, – apie dviratininkų patiriamus sužalojimus pasakoja Artūras Juodeikis.

Bendrovė pastebi, kad dažniausiai nelaimės nutinka vairuotojams pasirinkus važiuoti ne dviračių takais, o važiuojamąja kelio dalimi. Čia galima išvystyti greitį ir nutinka skaudžiausios nelaimės – susidūrimas su automobiliais.

„Itin atsargiems reikėtų būti tamsiu paros metu, nelaimingų atsitikimų galima išvengti dėvint šviesą atspindinčią liemenę, įsitikinus ar dviračio atšvaitai yra pritvirtinti tvarkingai, ar veikia lempos, ar pats dviratis yra tvarkingas, veikia stabdžiai“, – teigia „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

Artūras Juodeikis taip pat primena, kad dviratininkams būtina dėvėti šalmus ir šviesą atspindinčias liemenes ir rekomenduoja pasirinkti tinkamą aprangą – storesnius audinius, kurie bent kiek apsaugotų kūną nuo sužalojimų. Taip pat atkreipia dėmesį į vairavimo stilių sakydamas, kad dažnai nelaimės priežastimi tampa neatsargumas, kuomet dviračio vairą laikome viena ranka, o kita kalbame telefonu ar net vairuodami naršome socialiniuose tinkluose.

Kainuoti gali ir aplinkinių saugumas

Anot Artūro Juodeikio, tretieji asmenys ar jų turtas taip pat dažnai nukenčia ir dviratininkams gali nemažai kainuoti.

„Pernai 7000 eurų sumos žalas sumokėjome, siekdami padengti dviratininkų sukeltus nuostolius kitų žmonių turtui ar sveikatai. Dažniausias nutikimas – subraižytas automobilis, kuomet dviratininkai jį užkabina vairu ar pedalais pravažiuodami. Pasitaiko ir susidūrinimų su praeiviais. Itin dažnai netyčia tokias žalas sukelia vaikai ar augintiniai”, – patirtimi dalinasi ekspertais.

Bendrovė akcentuoja, kad svarbiausia – sąmoningas vairavimas, tinkamai pasirinktas kelionės maršrutas.

„Rinkitės keliones dviračių takais ir venkite vietų, kuriose gausus tiek pėsčiųjų judėjimas, tiek ir intensyvus automobilių eismas keliuose”, – pataria draudimo ekspertas.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 588 tūkstančiams privačių ir verslo klientų. Bendrovė užima didžiausią ne gyvybės draudimo rinkos dalį šalyje ir turi daugiau nei 1000 darbuotojų komandą visoje Lietuvoje. „Lietuvos draudimas“ yra ne kartą pripažintas Geriausiu darbdaviu Baltijos šalyse.

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 7 valandas
Paaiškėjo, kas vadovaus naujai už verslo, turizmo plėtros skatinimą regione atsakingai VšĮ „Žaliasis regionas“. Tauragės rajono savivaldybės patalpose įsikursiančios viešosios įstaigos vadove tapo jurbarkietė Gaiva Mačiulaitienė – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 8 valandas
Pirmadienį iki 15 val. Tauragėje lankosi Nacionalinis kraujo centras. Gyventojai kviečiami dovanoti kraujo.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-07-23
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad gyventojų priimamasis du kartus per savaitę dirbs ilgesnėmis darbo valandomis, antradieniais nuo 7.00-17.00 val., o trečiadieniais nuo 8.00-18.00 val. Kitomis darbo dienomis dirbs įprastai nuo 8.00 iki 17.00 val.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Bijodami, kad reikės susimokėti, kai kurie žmonės atliekas veža ne į sąvartynus ar atliekų surinkimo aikšteles, o tiesiog į mišką ir taip teršia gamtą. Kai kurie jų sučiumpami, skiriamos baudos.  Ne visi žino, kad kai kurias atliekas galima pristatyti nemokamai. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo priežiūros vyr. specialistė Kristina Majienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kiekvienam gyventojui yra numatytas kiekis atliekų, kurias jis gali pristatyti nemokamai. Sudarytas ir nemokamai pristatomų atliekų sąrašas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Policija praneša apie antradienį iš kiemo Pilėnų gatvėje pavogtą betono pjaustyklę ,,K770“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noro įsirengti dujinį šildymą ir gyventi ekologiškiau taip paprastai įgyvendinti, atrodo, nepavyks. Su kokiais sunkumais susiduria prie dujotiekio savo namus prijungti svajojantys jovariškiai, kuo galėtų padėti savivaldybė ir ką apie tai mano rajono meras? Skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
Joniškės sodai
Įkelta:
2021-07-21
Joniškės soduose prie atliekų aikštelės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimasi, kad tai padės drausminti šioje vietoje neleistomis atliekomis atsikratančius asmenis.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
2021-07-20
Liepos 14-ąją Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistai paėmė Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandens mėginius bei atliko mikrobiologinius tyrimus.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-07-20
Įpusėjus vasarai abiturientai sulaukė beveik visų brandos egzaminų rezultatų – jau paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, geografijos, informacinių technologijų ir chemijos egzaminų rezultatai. Tauragės rajone aukščiausiu balu įvertinti dviejų abiturientų  lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminų rezultatai.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-20
Po gausybės skambučių ir ilgų pokalbių paaiškėjo: šiukšlės daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelėse – problema, kurios išspręsti taip lengvai nepavyksta. Vieni gyventojai, nors ir negali, atliekas sumeta prie konteinerių, o kol išsiaiškinama, kas jas turi tvarkyti, kyla pasipiktinimo banga – neapsikenčiama smarvės, musių ir baisaus vaizdo po daugiabučių langais.    
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
2021-07-19
Trūkstamų pedagogų paieškas mokyklos šiais metais pradėjo anksčiau nei įprastai. Mokytojų paklausa darbo rinkoje imdavo didėti rugpjūtį, tačiau šiemet tie procesai prasidėjo mokslo metams net nesibaigus. Net ketvirtadaliu – 25,3 proc. birželį augo laisvų darbo vietų skaičius pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams, palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu. Užimtumo tarnyboje buvo pateikti 208 darbo pasiūlymai pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams (pernai – 166), 50 – pradinio ugdymo mokytojams (pernai – 48), 11 – priešmokyklinio ugdymo pedagogams (16), 51 – specialiųjų poreikių mokinių mokytojams (15 laisvų darbo vietų daugiau nei pernai).
Nuotrauka
PILIES AIKŠTĖ
Įkelta:
2021-07-16
Nacionalinio kraujo centro vakcinavimo turas per Lietuvą antradienį lankysis Tauragėje. Turo metu visi norintys nuo 11.00 iki 16.00 val. galės atvykti į Tauragės pilies aikštę ir be išankstinės registracijos pasiskiepyti „Janssen“ vakcina nuo COVID-19, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
versmė
Įkelta:
2021-07-16
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vykdomos Tarptautinio bakalaureato (TB) diplomo programos moksleiviai jau sulaukė pagrindinės egzaminų sesijos rezultatų, o šie – išties puikūs. Konvertavus TB programos vertinimą į valstybinio brandos egzamino įvertinimą matyti, kad programoje besimokiusių 19-os mokinių aukščiausiu balu įvertintas 21 egzaminų darbas.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Vakcinacijos tempai sulėtėję ir tai neramina ne tik šalies aukščiausiosios valdžios atstovus, bet ir Tauragės vadovus. Kuriami planai, kaip paskatinti gyventojus skiepytis. Be to, kad visi norintieji gali pasiskiepyti be registracijos, planuojama dažniau vykti į seniūnijas ir siūlyti „Moderna“, „Vaxzevria“ vakcinas.  Tauragiškiai, kaip teigia medikai, labiausiai pageidauja „Johnson&Johnson“ vakcinos, kurios rajonui skiriama mažiau nei medikai galėtų suskiepyti.