Žalumos niekada nebus per daug: tauragiškiai puošia savo miestą 
Įkelta:
2021-05-05
Nuotrauka
k
Aprašymas

Margaritos Rimkutės nuotrauka

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

Jovariškiai jau keletą metų plečia parką Jūros pakrantėje. Daivos Genienės nuotrauka  

 

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

„Lions“ klubo nariai medelius sodino J. Tumo-Vaižganto gatvės gale. „Lions“ klubo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

Liberalų partijos nariai medelius sodino Moksleivių alėjoje. Jovitos Verpečinskienės nuotrauka

 

Pavasaris žengia nedrąsiai, vis dar nusileisdamas žiemai, kuri traukdamasi gąsdina sniegu ar kruša. Vis dėlto nemalonūs orai netrukdo gražinti miestą – tai vienur, tai kitur sodinami medžiai. Į medžių sodinimo talkas jau rinkosi Jovarų bendruomenė, Tauragės liberalai, „Lions“ klubo nariai, o netrukus Kartų parke sužaliuos magnolijų alėja. 

Medžiai gydo pyktį, liūdesį

Balandžio pabaigoje Lietuvos liberalų sąjungos Tauragės skyriaus nariai, tarp jų – ir Tauragės savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, medelius sodino seniūnijos parinktoje vietoje – daugiabučių namų kvartalo kieme Moksleivių alėjoje. Kaip pasakojo Seimo nario Romualdo Vaitkaus patarėja Diana Skarbalė, sodinukų nusipirkę patys, liberalai kartu su bičiuliais ten pasodino 8 klevus ir tiek pat pušaičių. Dar vienas klevas pasodintas prie Tauragės viešbučio vietoj iškirsto medžio. Kiekvieną pasodintą medelį papuošė lentelė su tekstu, primenančiu apie medžių naudą, ir raginimu juos saugoti. 

Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus feisbuko paskyroje rašo: „Ne be reikalo sakoma, jog medžiai gali gydyti pyktį, liūdesį ir pagerinti žmogaus psichologinę būklę. Nesunku įsitikinti, jog tai tikrų tikriausia tiesa! Tauragėje su šaunia komanda pasodinome keletą klevų bei pušelių. Tikime, kad pasodinti medeliai bus mylimi ir puoselėjami“. 

Šia gražia iniciatyva Seimo narys teigia norįs paraginti gyventojus nebūti abejingus ir prisidėti prie miesto erdvių žalinimo, gražinimo ir teigiamos energijos kūrimo mūsų gyvenamojoje aplinkoje ir kviečia kurti teigiamą ilgai išliekančią energiją ir taip paliekant žalią pėdsaką ateities kartoms.

Galbūt naujo skvero pradžia

O Tauragės „Lions“ klubo nariai J. Tumo-Vaižganto gatvės gale pasodino 20 liepaičių. Jie tikisi, kad galbūt jos taps naujo skvero pradžia. Nusipirkę medelius iš Radviliškio medelyno, vietą suderinę su seniūnija, jie paruošė tvirtus kuolus, iš vakaro iškasė duobes ir net pasirūpino cisterna su vandeniu palaistymui.  

– Tiesiog ėmėme ir pasodinome, ir visi tai galime padaryti – pasodinti po medį, o kadangi mūsų klubas didelis, visi pridėjo ranką ir viską padarėme per keletą valandų. Tikimės žmonių sąmoningumo ir bendruomeniškumo, kad medeliai toliau augtų, labai noriu tikėti, kad po kelerių metų ši vieta bus jauki ir maloni pasivaikščioti ir laiką leisti, – teigė Tauragės „Lions“ klubo prezidentas Valdas Latoža.

Nuotrauka
k

Jovariškiai neabejingi savo aplinkai

Jovarų bendruomenė jau turi senas medelių sodinimo tradicijas. Kaip pasakoja bendruomenės pirmininkė Palmyra Gylienė, medžius jovariškiai sodina kasmet, tik pernai akcija nevyko dėl karantino. 

– Medelius jau daug metų visada sodiname didžiuliame plote Laisvės gatvės gale, link pajūrio. Prieš trejetą metų pasodinome ten 100 ąžuoliukų. Jau ir berželių turime nemažai pasodinę, šiemet beržynas jau visai gražiai atrodo. Pakraštyje yra daug klevų pridygę, juos iškasam ir pasodinam toliau. Čia tokia ilgalaikė mūsų akcija, – pasakojo ji. 

Nors, pasak bendruomenės pirmininkės, šiemet surengti medelių sodinimo talką dėl karantino suvaržymų buvo sunkiau, vis dėlto jovariškiai neliko abejingi savo aplinkai. Šiemet bendruomenės nariai, sugalvoję, kad gal reikėtų tarp lapuočių įmaišyti ir spygliuočių, pasodino apie 100 eglaičių ir 200 pušelių. Sodinukų jie nepirko, o, suderinę su urėdija, išsikasė miške, iš po elektros linijų.

Prasmingas darbas dovanoja puikių emocijų 

Aktyvi Jovarų bendruomenės narė Daiva Genienė teigia pagal veidus talkos nuotraukose suskaičiavusi, kad dalyvavo apie 45 žmones, įskaitant ir vaikus. Ji pasidalijo ir emocija: „Toks saulėtas buvo mūsų Jovarų bendruomenės aktyvo šeštadienis. Taip, tarsi nieko ypatingo –  tik tas bendras noras gyventi gražiau. Tik žmonių skirtas asmeninis laikas, kurio visiems taip trūksta. Tik savanoriškas  (t. y., neapmokamas) darbas. Tik bičiuliškas pokalbis bedirbant. Tik pasidalinta šypsena, nušvitusi jau 2 žmonių veiduose. Tik keli glėbiai medžių sodinukų. Tik cisterna vandens jų palaistymui. Tik priekaba atsivežtų kuoliukų medeliams parišti. Tik įsivaizdavimas, kaip bus gražu, kai medžiai užaugs. Tik į talką atsivestas vaikas – pakėlęs svetimą šiukšlę, tikėtina, kad pats šiukšlės nenumes. Tik staiga sugalvotas kažkieno paskatinimas vaikams. Tik nematomas vieno iš talkininkų rūpestis atnešti visiems atsigerti, kad dirbantys neištrokštų. Tik dėmesingas paprašymas „Paskolink savo grėblį išbandyti, o tu pailsėk tuo metu“. Tik gražus brandaus amžiaus pavyzdys jaunesniems. Tik kažkieno kantriai nutylėtas nugaros ar peties skausmas. Tik kasmet tarsi užsakytas geras oras. Tik balsu išreikšti pamąstymai. Tik viena kita pritrinta pūslė nuo grėblio. Tik motyvuojantis visų gerumas. Tik prasmingas pokytis tavyje pačiame. Tik... ar tikrai tai nieko ypatingo?“

Džiaugdamasis gražiomis miestiečių iniciatyvomis, Tauragės seniūnas Žilvinas Majus sako, kad seniūnija turi numačiusi ir daugiau vietų, kurias galima būtų apsodinti medeliais. 

Nuotrauka
k

Kartų parke – magnolijos

Magnolija – nuostabaus grožio augalas, akį traukiantis akcentas, apie kurį svajoja daugelis sodininkų. Šis medis arba krūmas pavasarį apsipila gražiais stambiais žiedais dar prieš išleisdamas lapelius. Kitu metų laiku magnolijos atrodo gerai dėl savo formos – tai platus tvarkingas krūmas arba didelis taisyklingos lajos formos medis ir dėl žvilgančių tamsiai žalių lapų. Magnolijų yra įvairiausių rūšių. 

Netrukus visa jų alėja papuoš Kartų parką. Alėją pasodinti ketina bendrovės „Ansell Protective Solutions Lithuania“ kolektyvas įmonės veiklos 15 metų sukakties proga.

Pasak Tauragės industriniame parke įsikūrusios bendrovės direktorės Daivutės Kriščiūnienės, ruošiantis minėti 15 metų įmonės veiklos Tauragėje sukaktį svarstyta, kuo būtų galima prisidėti prie miesto gražinimo.

– Pasitarę su savivaldybe, seniūnijos apželdinimo specialiste, nutarėme Kartų parke pasodinti magnolijų alėją. Magnolija – gražus medis, – pasakojo direktorė.     

Konkreti data, kada jos bus pasodintos, dar nėra aiški. Pasak D. Kriščiūnienės, tai priklauso nuo savivaldybės – dar reikia susitarti, kokioje vietoje medžiai bus sodinami ir kiek jų bus, o ir nuo orų. Direktorė mano, kad magnolijų bus pasodinta maždaug 10–12, gal ir daugiau, priklausomai nuo to, kaip bus galima jas išdėstyti.  

– Kol kas laukiam – specialistai turi išmatuoti, pasakyti, kiek ten tų medelių tilps, – sakė ji.

Kas ir kokia proga pasodino medelius, primins informacinė lentelė. Iškilmingas magnolijų alėjos atidarymas planuojamas vėliau.  

Įmonės dešimtmetį prieš 5 metus šventusi įmonė sukaktį įamžino vardine grindinio plytele Pilies aikštėje. 

Įmonėje, besispecializuojančioje cheminės apsaugos, narų kostiumų, dujokaukių ir slaugos priemonių gamyboje, šiuo metu darbuojasi 106 žmonės.

 

 

Nuotrauka
siuksl
woroni.com puslapio nuotrauka
Įkelta:
prieš 44 minutes
Pakelti svetimą šiukšlę – jau nebe tabu. Vis daugiau Lietuvos žmonių įsitraukia į aplinkos tvarkymą ir stengiasi mažinti taršą, todėl birželį Lietuvoje vyksta „Misija: švari vasara!“, skatinanti gamtoje pakelti svetimą šiukšlę, nepalikti savų ir tokiu pavyzdžiu dalytis socialiniuose tinkluose.
Nuotrauka
menės
Tauragės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
prieš 2 valandas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ projekto „Kultūros muitinės“ renginių idėjinė amplitudė kasmet aprėpia skirtingas temas: nuo kulinarinio paveldo tyrinėjimų iki perkusijos meistrų improvizacijų, teatralizuotų, žiūrovus įtraukiančių istorinių performansų. Šiais metais organizatoriai teigia neketinantys sustoti ir kviečia dalyvauti „Kultūros muitinės“ vardą pateisinsiančiuose renginiuose. Pirmasis – jau šiandien. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 7 valandas
Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. Jai paminėti visą savaitę, birželio 28-liepos 4 dienomis, Lietuvoje vyks specialūs globėjų savaitės renginiai – susitikimai, piknikai, pokalbiai su globėjais, filmų peržiūros ir kt. Renginių metu visuomenei bus pasakojama apie globą, jos svarbą, globėjo vaidmenį ir jo prasmingumą bei pagerbiami patys globėjai, padėkojant jiems už globojamus ar užaugintus vaikus.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Epidemiologinei situacijai šalyje gerėjant, Vyriausybė šiandien skubos tvarka priėmė sprendimą be testavimo į mokyklas leisti grįžti beveik visų šalies savivaldybių mokiniams. Taip pat Vyriausybės sprendimu vaikų vasaros stovyklų grupės galės būti didesnės, o organizuojant neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei profesinio mokymo veiklas nebeliks dalyvių skaičiaus ribojimo.
Nuotrauka
tremtin
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-14
Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena. Diena, kai prisimename tuos, kurie ne savo valia namus paliko gyvuliniuose vagonuose, o daugelis tolimame svetimame krašte atgulė ir amžinojo poilsio. Vis dėlto lietuviai, labai gerbiantys savo išėjusius artimuosius, laikė gyvųjų pareiga palaidoti juos tėvynėje. Nepaisydami sunkumų jie vyko į Sibirą ir darė tai, ko niekada neįsivaizdavo galėsiantys padaryti – savo rankomis išsikasti artimųjų kaulus ir juos parsivežti namo. Skaitytojų dėmesiui  – dvi istorijos apie tai, kaip mirusių artimųjų palaikai grįžo į tėvynę. 
Nuotrauka
tremtin
Kultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-06-14
1941 m. birželio 14-ąją prasidėję masiniai lietuvių tautos trėmimai, Sibiro kryptimi per visą tremties laikotarpį pasiuntė dešimtis tūkstančių tautiečių. Tai nesuvokiami skaičiai, kuriuos dažnai galima rasti istorijos vadovėliuose, tačiau ištremti buvo ne skaičiai, o žmonės.
Nuotrauka
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-14
Birželio 11-ąją su UAB „Patikimas turtas“ savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl naujų lauko treniruoklių įsigijimo ir jų montavimo Kartų parke (Moksleivių alėjoje). Prie Zumpės tvenkinio bus įrengta 400 kv. metrų ploto treniruoklių aikštelė, kurią sudarys dešimt įvairių treniruoklių, skirtų skirtingoms kūno dalims treniruoti. 
Nuotrauka
geles
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2021-06-11
Tauragiškių ir miesto svečių akis džiugina tūkstančiai įvairiaspalvių žiedų. Gėlynų zonos nelieka nepastebėtos, o kai kur jos tampa patrauklia lokacija fotografijoms, ypač – asmenukėms. Dabar pavasarines gėles jau keičia vasarinės – pelargonijos, šalavijai, serenčiai. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-11
Dvi savaites trukusio balsavimo metu Tauragės rajono gyventojai rinko iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Trijose kategorijose pateikta keturiolika projektų.  Daugiausia gyventojų palaikymo sulaukė projektai „Stragutės pastogė“, „Judėk lengviau, gyvenk smagiau“ ir „Pikniko parkas“.
Nuotrauka
„Šaltinio“ progimnazijos nuotrauka
Įkelta:
2021-06-11
„Šaltinio“ progimnazijoje mokiniai valgykloje jau gali atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, o elektroniniu mokinio pažymėjimu (EMP), kuris atstoja banko kortelę. Tiesa, visiškai išbandyti šios naujovės dėl karantino nepavyks, bet pradžia padaryta. 
Nuotrauka
anon
Įkelta:
2021-06-10
Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, prisimename tuos, kurie ne savo valia namus paliko gyvuliniuose vagonuose, o daugelis tolimame svetimame krašte atgulė ir amžinojo poilsio. Vis dėlto lietuviai, labai gerbiantys savo išėjusius artimuosius, laikė savo pareiga palaidoti juos tėvynėje. Šiame numeryje – dvi istorijos apie tai, kaip mirusių artimųjų palaikai iš Sibiro grįžo į tėvynę. 
Nuotrauka
orai
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-10
Vasaros startas tikrai negaili karščiu alsuojančių dienų. Visgi, artimiausiomis paromis danguje vis dažniau pasirodys lietumi nešini debesys, o savaitės pabaigoje šiek tiek atslūgs ir pats karštis.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-06-10
Dalis moksleivių beveik baigė mokslo metus, abiturientams prasidėjo egzaminų sesija. Tiesa, ilsėsis ne visi – kai kurie ieškos sezoninio darbo: tai naudinga gyvenimo aprašymui, patirčiai, o svarbiausia – tai proga užsidirbti. Viešojoje erdvėje  darbo ieškančių jaunuolių skelbimų gausu, bet Užimtumo tarnyboje Tauragės regione registruota tik 13 darbo pasiūlymų moksleiviams. O yra ir tokių darbdavių, kurie gali nepatyrusiais jaunuoliais pasinaudoti. 
Nuotrauka
fuxai
Įkelta:
2021-06-09
Norintys siekti aukštojo mokslo arba ketinantys įgyti profesiją jau gali teikti prašymus. Priimami jie internetu – bendrojo priėmimo sistemoje www.lamabpo.lt. Tauragėje studentams, mokiniams duris atveria Kauno kolegijos Tauragės skyrius ir Tauragės profesinio rengimo centras.
Nuotrauka
technika
Įkelta:
2021-06-07
Kartu su vasara nuo birželio 1 d. startavo aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“, kuris aktyviai kvies Lietuvos bendruomenes rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir laimėti projekto rėmėjų prizus. Projekto metu, su bendruomene sutartu laiku ir sutartoje vietoje atliekos bus surenkamos buitinės elektronikos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos.
Nuotrauka
fontanas
Įkelta:
2021-06-04
Šiandien krantinėje prie Jūros upės po ilgos pertraukos vėl veikia fontanas-skulptūra „Gyvybės medis“. Tiesa, šiek tiek atsinaujinęs – tautodailininko Stepono Juškos skulptūrą papildė kalvio Kęstučio Plyskaičio kaltos kompozicijos.
Nuotrauka
rec
Įkelta:
2021-06-04
Persirgę, gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą arba pasiskiepiję gyventojai jau gali naudotis vadinamuoju Galimybių pasu, suteikiančiu galimybę, pavyzdžiui, lankytis renginiuose ar kavinių viduje, sporto klubuose ir baseinuose. Tiesa, pasakyti, kiek tauragiškių jau turi Galimybių pasą, šį dokumentą išduodantis Registrų centras negali.
Nuotrauka
la cafe
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-04
Terasos „ant bangos“! Ši mada, ypač išpopuliarėjusi karantino laikotarpiu, neaplenkė ir Pilies aikštės. Jau kelerius metus čia veikianti lauko kavinė „La cafe“ šiomis dienomis irgi pakvies į terasą – čia bus galima ir atsigaivinti, ir užkąsti.