Prie nuotekų tinklų dar turėtų prisijungti 305 būstai
Įkelta:
2021-05-04
Nuotrauka
Tauragės vandenys
Aprašymas

Autoriaus nuotrauka

Daugiau nei 1,6 mln. eurų – tokį finansavimą skyrė Europos Sąjungos (ES) fondai Tauragės mieste ir rajone atliekamiems darbams, kurių metu tiesiami ir rekonstruojami nuotekų tinklai, prie jų prijungiami nauji namų ūkiai. Šį projektą, pradėtą dar 2015 metų pradžioje, ketinama įgyvendinti iki šių metų rugpjūčio. Tačiau projektų, kuriais tvarkomi nuotekų tinklai, yra ir daugiau. UAB „Tauragės vandenys“ technikos direktorius „Tauragės žinioms“ atskleidė, kiek Tauragės būstų dar ketinama prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų.

Susiduria su sunkumais

95,46 procento – tiek šiuo metu yra prijungta būstų prie centralizuotų nuotekų tinklų Tauragės aglomeracijoje, kuri apima ne tik Tauragės miestą, bet ir Butkelių, Dacijonų, Grineidžių, Norkaičių, Papušynės, Taurų ir Tauragės dvaro kaimus. ES direktyva numato, kad gyvenvietėse ir miestuose, kuriuose gyvena per 2 tūkst. žmonių, daugiau nei 98 procentų nuotekų ateityje turės būti tvarkomos centralizuotai, tad vis daugiau namų Tauragėje ketinama prijungti prie bendro tinklo. Tiesa, šį tikslą pasiekti gali būti sudėtinga – ne visi gyventojai to nori.

„Iki Europos Sąjungos reikalavimo prijungti 98 procentus gyventojų dar reikia prijungti apie 305 būstus“, – skaičiavo „Tauragės vandenų“ technikos direktorius Jonas Gečas. 

Jis prognozavo, kad šiuo metu vykdant „Tauragės vandenų“ projektus 140 būstų turėtų būti prijungta, kitus gyventojus teks kalbinti ir paraginti prisijungti.

„Belieka surasti ir prikalbinti norinčius tapti UAB „Tauragės vandenys“ abonentais 165 būstus. Tai labai daug ir sudėtinga tai pasiekti, nes gyventojai nesutinka, nenori, neturi lėšų, kiti būstai negyvenami“, – apgailestavo technikos direktorius.

Darbus kompensuoja

J. Gečas teigia, kad gyventojai, pageidaujantys prisijungti prie gyvenviečių ir Tauragės miesto centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų, turėtų savo lėšomis įsirengti vandentiekio ir nuotekų tinklus nuo sklypo ribos iki būsto arba sklype esančių vietinių nuotekų tinklų ir įrenginių, tačiau tokių darbų kaina gali būti nemaža. 

„Kaina svyruoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo situacijos“, – aiškino J. Gečas ir pabrėžė, kad skaičiuojant kaštus atsižvelgiama į tinklų ilgį, vamzdžių įgilinimą, aplinkos atstatymą ir pan. 

Dalis išlaidų yra kompensuojamos – skiriamos dotacijos. 

„Jau treti metai Aplinkos ministerija kviečia teikti paraiškas tik nuotekų tinklų įrengimui privačių sklypų ribose Tauragės aglomeracijos ribose, finansuodama dalį tų darbų kainos. Tauragės rajono savivaldybė teikia tas paraiškas ir gauna finansavimą. Trūkstamą dalį lėšų prideda savivaldybė. Šiuo atveju gyventojams tinklų įrengimas sklypų ribose nekainuoja. Paraiškų teikimo metu visų gyventojų pageidavimai tinklų statybai buvo patenkinti“, – teigė J. Gečas.

Tausojama aplinka

Tie, kurie vis dar neprisijungę prie centralizuotų nuotekų tinklų, turi pasirūpinti tinkamu nuotekų pašalinimu. Tad namų savininkams tenka samdyti nuotekų surinkimo paslaugas teikiančias bendroves.  

Skelbiama, kad komunalinių atliekų surinkimo, išvežimo bei perdavimo naudoti ar šalinti viešąją paslaugą Tauragės miesto gyventojams bei juridiniams asmenims šiuo metu teikia dvi atliekų tvarkymo įmonės: UAB „Švarinta“ ir UAB „Dunokai“. Taip pat tokią paslaugą teikia ir privatūs asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą.

Tauragiškiai kalba, kad nuotekų išvežimas gali kainuoti nuo 30 iki 100 eurų. 

„Tvarkyti nuotekas centralizuotai – ne tik patogiau. Taip tausojama ir aplinka. Gyventojams nereiks nuolat rūpintis nuotekų išvežimu iš nuotekų kaupimo rezervuarų ir už tai brangiai mokėti, o namuose susidariusios nuotekos nekels grėsmės aplinkai, jei netyčia patektų į gruntą“, – tikino J. Gečas. 

Aplinkos apsaugos departamento Komunikacijos skyriaus vyresnioji specialistė Urtė Šimonytė teigė, kad praėjusiais metais rugsėjį Šilutės aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai su „Tauragės vandenų“ atstovais atliko 2 reidus, namų ar žemės valdos savininkų, kurie nėra prisijungę prie centralizuotų nuotekų tinklų. Dar vienas reidas buvo atliktas vasarį kartu su  „Tauragės vandenų“ ir Tauragės miesto savivaldybės atstovais. 2019 m. Šilutės aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai su Tauragės vandenų atstovais atliko vieną reidą, tikrindami neprisijungusius prie centralizuotų nuotekų tinklų asmenis. Apie pažeidimus nepranešama.

Vykdo 3 projektus

Tauragės rajono savivaldybės pateikiamuose dokumentuose skaičiuojama, kad nuotekų tinklų ilgis Tauragės mieste 2011 metais sudarė apie 140,8 km. Tinklų būklė, anot ekspertų, tuo metu buvo patenkinama, tačiau „Tauragės vandenų“ duomenimis, planuota renovuoti iki 40 proc. nuotekų tinklų. 

Skelbta, kad didžiąją dalį Tauragės miesto nuotekų surinkimo tinklų yra reikalinga renovuoti, nes net 60 proc. nuotakyno amžius siekė 30–50 metų. Esą dėl vamzdžių įlūžimų, įtrūkimų, blogų sandūrų vamzdynai užsikimšdavo. Tad numatytas atnaujinti vandens tiekimo tinklus. J. Gečas teigė, kad užbaigus projektus bus galima džiaugtis rekonstruotais nuotekų tinklais, siekiančių 11,76 km ilgio, Eičių, Pilsūdų, Gaurės, Taurų, Tauragės dvaro kaimuose ir pačiame Tauragės mieste. 

Be to, įgyvendinant projektus statoma 10,83 kilometro ilgio naujų nuotekų tinklų, taip pat jau rekonstruoti nuotekų valymo įrenginiai Eičių, Kunigiškių ir Pilsūdų kaimuose.

„Pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ mes vykdome tinklų plėtrą pagal 3 projektus – finansavimo sutartis. Du projektus fiziškai esame užbaigę, vieną  įvykdę jau apie 25 procentus. Dar vienam projektui finansuoti esame pateikę paraišką“, – „Tauragės žinioms“ sakė J. Gečas. 

 

Nuotrauka
siuksl
woroni.com puslapio nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 valanda
Pakelti svetimą šiukšlę – jau nebe tabu. Vis daugiau Lietuvos žmonių įsitraukia į aplinkos tvarkymą ir stengiasi mažinti taršą, todėl birželį Lietuvoje vyksta „Misija: švari vasara!“, skatinanti gamtoje pakelti svetimą šiukšlę, nepalikti savų ir tokiu pavyzdžiu dalytis socialiniuose tinkluose.
Nuotrauka
menės
Tauragės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
prieš 2 valandas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ projekto „Kultūros muitinės“ renginių idėjinė amplitudė kasmet aprėpia skirtingas temas: nuo kulinarinio paveldo tyrinėjimų iki perkusijos meistrų improvizacijų, teatralizuotų, žiūrovus įtraukiančių istorinių performansų. Šiais metais organizatoriai teigia neketinantys sustoti ir kviečia dalyvauti „Kultūros muitinės“ vardą pateisinsiančiuose renginiuose. Pirmasis – jau šiandien. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 7 valandas
Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. Jai paminėti visą savaitę, birželio 28-liepos 4 dienomis, Lietuvoje vyks specialūs globėjų savaitės renginiai – susitikimai, piknikai, pokalbiai su globėjais, filmų peržiūros ir kt. Renginių metu visuomenei bus pasakojama apie globą, jos svarbą, globėjo vaidmenį ir jo prasmingumą bei pagerbiami patys globėjai, padėkojant jiems už globojamus ar užaugintus vaikus.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Epidemiologinei situacijai šalyje gerėjant, Vyriausybė šiandien skubos tvarka priėmė sprendimą be testavimo į mokyklas leisti grįžti beveik visų šalies savivaldybių mokiniams. Taip pat Vyriausybės sprendimu vaikų vasaros stovyklų grupės galės būti didesnės, o organizuojant neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei profesinio mokymo veiklas nebeliks dalyvių skaičiaus ribojimo.
Nuotrauka
tremtin
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-14
Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena. Diena, kai prisimename tuos, kurie ne savo valia namus paliko gyvuliniuose vagonuose, o daugelis tolimame svetimame krašte atgulė ir amžinojo poilsio. Vis dėlto lietuviai, labai gerbiantys savo išėjusius artimuosius, laikė gyvųjų pareiga palaidoti juos tėvynėje. Nepaisydami sunkumų jie vyko į Sibirą ir darė tai, ko niekada neįsivaizdavo galėsiantys padaryti – savo rankomis išsikasti artimųjų kaulus ir juos parsivežti namo. Skaitytojų dėmesiui  – dvi istorijos apie tai, kaip mirusių artimųjų palaikai grįžo į tėvynę. 
Nuotrauka
tremtin
Kultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-06-14
1941 m. birželio 14-ąją prasidėję masiniai lietuvių tautos trėmimai, Sibiro kryptimi per visą tremties laikotarpį pasiuntė dešimtis tūkstančių tautiečių. Tai nesuvokiami skaičiai, kuriuos dažnai galima rasti istorijos vadovėliuose, tačiau ištremti buvo ne skaičiai, o žmonės.
Nuotrauka
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-14
Birželio 11-ąją su UAB „Patikimas turtas“ savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl naujų lauko treniruoklių įsigijimo ir jų montavimo Kartų parke (Moksleivių alėjoje). Prie Zumpės tvenkinio bus įrengta 400 kv. metrų ploto treniruoklių aikštelė, kurią sudarys dešimt įvairių treniruoklių, skirtų skirtingoms kūno dalims treniruoti. 
Nuotrauka
geles
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2021-06-11
Tauragiškių ir miesto svečių akis džiugina tūkstančiai įvairiaspalvių žiedų. Gėlynų zonos nelieka nepastebėtos, o kai kur jos tampa patrauklia lokacija fotografijoms, ypač – asmenukėms. Dabar pavasarines gėles jau keičia vasarinės – pelargonijos, šalavijai, serenčiai. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-11
Dvi savaites trukusio balsavimo metu Tauragės rajono gyventojai rinko iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Trijose kategorijose pateikta keturiolika projektų.  Daugiausia gyventojų palaikymo sulaukė projektai „Stragutės pastogė“, „Judėk lengviau, gyvenk smagiau“ ir „Pikniko parkas“.
Nuotrauka
„Šaltinio“ progimnazijos nuotrauka
Įkelta:
2021-06-11
„Šaltinio“ progimnazijoje mokiniai valgykloje jau gali atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, o elektroniniu mokinio pažymėjimu (EMP), kuris atstoja banko kortelę. Tiesa, visiškai išbandyti šios naujovės dėl karantino nepavyks, bet pradžia padaryta. 
Nuotrauka
anon
Įkelta:
2021-06-10
Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, prisimename tuos, kurie ne savo valia namus paliko gyvuliniuose vagonuose, o daugelis tolimame svetimame krašte atgulė ir amžinojo poilsio. Vis dėlto lietuviai, labai gerbiantys savo išėjusius artimuosius, laikė savo pareiga palaidoti juos tėvynėje. Šiame numeryje – dvi istorijos apie tai, kaip mirusių artimųjų palaikai iš Sibiro grįžo į tėvynę. 
Nuotrauka
orai
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-10
Vasaros startas tikrai negaili karščiu alsuojančių dienų. Visgi, artimiausiomis paromis danguje vis dažniau pasirodys lietumi nešini debesys, o savaitės pabaigoje šiek tiek atslūgs ir pats karštis.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-06-10
Dalis moksleivių beveik baigė mokslo metus, abiturientams prasidėjo egzaminų sesija. Tiesa, ilsėsis ne visi – kai kurie ieškos sezoninio darbo: tai naudinga gyvenimo aprašymui, patirčiai, o svarbiausia – tai proga užsidirbti. Viešojoje erdvėje  darbo ieškančių jaunuolių skelbimų gausu, bet Užimtumo tarnyboje Tauragės regione registruota tik 13 darbo pasiūlymų moksleiviams. O yra ir tokių darbdavių, kurie gali nepatyrusiais jaunuoliais pasinaudoti. 
Nuotrauka
fuxai
Įkelta:
2021-06-09
Norintys siekti aukštojo mokslo arba ketinantys įgyti profesiją jau gali teikti prašymus. Priimami jie internetu – bendrojo priėmimo sistemoje www.lamabpo.lt. Tauragėje studentams, mokiniams duris atveria Kauno kolegijos Tauragės skyrius ir Tauragės profesinio rengimo centras.
Nuotrauka
technika
Įkelta:
2021-06-07
Kartu su vasara nuo birželio 1 d. startavo aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“, kuris aktyviai kvies Lietuvos bendruomenes rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir laimėti projekto rėmėjų prizus. Projekto metu, su bendruomene sutartu laiku ir sutartoje vietoje atliekos bus surenkamos buitinės elektronikos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos.
Nuotrauka
fontanas
Įkelta:
2021-06-04
Šiandien krantinėje prie Jūros upės po ilgos pertraukos vėl veikia fontanas-skulptūra „Gyvybės medis“. Tiesa, šiek tiek atsinaujinęs – tautodailininko Stepono Juškos skulptūrą papildė kalvio Kęstučio Plyskaičio kaltos kompozicijos.
Nuotrauka
rec
Įkelta:
2021-06-04
Persirgę, gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą arba pasiskiepiję gyventojai jau gali naudotis vadinamuoju Galimybių pasu, suteikiančiu galimybę, pavyzdžiui, lankytis renginiuose ar kavinių viduje, sporto klubuose ir baseinuose. Tiesa, pasakyti, kiek tauragiškių jau turi Galimybių pasą, šį dokumentą išduodantis Registrų centras negali.
Nuotrauka
la cafe
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-04
Terasos „ant bangos“! Ši mada, ypač išpopuliarėjusi karantino laikotarpiu, neaplenkė ir Pilies aikštės. Jau kelerius metus čia veikianti lauko kavinė „La cafe“ šiomis dienomis irgi pakvies į terasą – čia bus galima ir atsigaivinti, ir užkąsti.