Kavinių terasos kol kas apytuštės
Įkelta:
2021-05-08
Nuotrauka
k
Aprašymas

Raimondos Alysienės nuotrauka

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

Raimondos Alysienės nuotrauka

Šiltą dieną smagu kavinės ar restorano terasoje papietauti, pasėdėti su kavos puodeliu ar pavakaroti. Užsitęsus karantinui žmonės to išties pasiilgo. Praėjusią savaitę po daugiau nei penkių mėnesių tylos lauko kavinės, restoranai ir barai veiklą atnaujino. Deja, džiaugsmu jų darbuotojai netrykšta: įvairiausi apribojimai niekur nedingo, o taip lauktą lankytojų antplūdį sustabdė atvėsę ir lietingi orai.

Dirba tik iki 21 val.

Visos kavinės duris užvėrė dar lapkričio 7 dieną įvedus karantiną. Iki šiol restoranai maistą galėjo tiekti tik išsinešti, tačiau po penkių mėnesių tylos balandžio 22-ąją joms ir vėl leista aptarnauti klientus lauke.

Jie gali dirbti lauke nuo 7 iki 21 valandos, prie vieno staliuko sėdint daugiausia dviem žmonėms, išskyrus vienos šeimos narius.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė yra sakiusi, kad gerėjant epideminei situacijai ir vakcinacijos apimtims darbo laiką galima bus ilginti.

Lauke pernelyg šalta

Kavinė „Kings“, įsikūrusi Vytauto gatvėje, neseniai atnaujino savo interjerą, o kartu ir terasą. Nors lankytojų terasoje kol kas, kol orai nelepina, prisėda vos vienas kitas, kavinės savininkas Mindaugas Mančas įdėtų pastangų nesigaili: 

– Atnaujinimai nekainuoja daug lėšų, o tik laiko ir savų pastangų. Tad ir toliau eisime tuo keliu – jau birželį mūsų lauko terasa turės įstiklintą stumdomų langų sistemą. Turime ir daugiau idėjų, kaip ją pagražinti ir padaryti patogesnę, – pasakoja jis.

Nuotrauka
k

Tačiau lankytojų gausa girtis vis dėlto anksti – nors jau gegužė, sėdėti lauke pernelyg šalta. Į „Kings“ terasą mėgdavo užsukti šeimos su vaikais, o dabar jos ateiti nesiryžta, nes šalta. Juo labiau, kad laikantis karantino reikalavimų negalima lankytojams duoti pledukų, o ant kėdžių negali būti paminkštinimų. O ir į lauką išneštas karštas maistas bemat atšąla. 

– Užtat ir lankytojų vos vienas kitas. Penktadienį buvo šilčiau, tai daugiau užsuko... – teigia jis. 

Kad lankytojų sulaukia dar nedaug, patvirtino ir restorano „Da Feng“ vadovė Alma Marozienė. Tačiau ji sako, kad kolektyvas nenusimena ir kantriai laukia geresnių orų, o kartu – ir klientų.

Antplūdžio nebuvo

Justina Visockienė, UAB „Šaukštelis“ savininkė, pasakoja, kad nors kavinės terasa jau atidaryta, lankytojų antplūdžio kol kas nebuvo – tam labiausiai sutrukdė  nusistovėję prasti orai.

– Vis dėlto tie, kas buvo labai pasiilgę ar kam patogu greit prisėsti papietauti, ateina, – teigia ji, – per dieną keli staliukai susidaro. 

Paklausta, ar sunku lankytis visų reikalaujamų apribojimų, ji pasakoja, kad visi higienos apribojimai – dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas ir inventorių ir t.t. – jau tapo kasdienybe ir įpročiu. Net ir staliukai, kėdės yra tokie, kad būtų lengviau juos valyti.

– Laikytis visų šių reikalavimų tikrai nėra problema. Nesu didelė bambeklė – jei jau nuspręsta, kad jų reikia laikytis, tai ir stengiamės laikytis, kad tik kuo greičiau visa tai baigtųsi. Vienintelis reikalavimas, keliantis abejonių ir atrodantis perteklinis – tai darbo laiko sutrumpinimas iki 21 valandos.  

– Ta valanda, kai kavinė vis dar gamina maistą išsinešti, o klientai sėdėti terasoje jau nebegali, išties atrodo bereikalingas draudimas. Gal toks kiek juokingas niuansas. Žmonės juk nori ne tik paskubomis užkąsti ir išgerti, o tiesiog pasėdėti, pabendrauti. Manau, jei prailgintų iki 22 val., būtų supratingesnis variantas, – teigė J. Visockienė. 

Picerijos „Star Pizza“ savininkas  Aivaras Pažereckas irgi įsitikinęs, kad šis reikalavimas – nelogiškas. 

Taip mano ir „Kings“ savininkas M. Mančas.

Kad pandemijos situacijai darbo laiko ribojimas iki 21 val. jokios įtakos neturi, įsitikinusi ir restorano „Bacas“ savininkė Alfreda Baciuškienė. Pasak jos, jų restorano terasoje lankytojų eilinę dieną tik vienas kitas, daugiau jų tik savaitgaliais, o kad žmonės gali pabūti tik iki 21 val., išties gaila.

Terasa ar nebe?

Kavinėms stengiantis prisitaikyti prie karantino realijų ir tobulinant savo terasas galų gale tapo nebeaišku, kas yra terasa. Apie tai diskutuota ir rajono Ekstremalių situacijų posėdyje.   

„Šaukštelio studija“ terasą įsistiklino dar praėjusiais metais – tam, kad galėtų pratęsti lauko kavinių sezoną. Tačiau kai kam kilo abejonių, ar ją vis dar galima vadinti terasa, nes ji tapo visai uždara. 

– Mūsų terasa ir yra lauko terasa, – įsitikinusi J. Visockienė, – tai yra laikinas statinys, nepritvirtintas prie pastato, neturintis pamatų. Kai sėdi klientai, langai ir pertvaros būna atidarytos, kad cirkuliuotų grynas oras. Kai klientų nėra, juos uždarome, nes šalta. Nei maisto ir veterinarijos  tarnyba, nei savivaldybė mums pretenzijų neturi.    

Terasoje – kupolas

Picerija „StarPizza“ savo feisbuko paskyroje skelbia, kad nei lietus, nei vėjas jų visai 

negąsdina, ir kviečia rezervuotis vietas terasoje – ten šilta ir jauku, nors orai dar nelepina.  Ši maitinimo įstaiga savo terasoje įsirengė uždarą kupolą, kurio viduje stovi šildytuvai. 

– Kupolas nėra uždaras, taigi jis irgi yra terasos dalis, – teigė A. Pažereckas, – įrengėme jį tam, kad mūsų lankytojai būtų apsaugoti nuo lietaus ir vėjo.

Tačiau lankytojų, pasak jo, dėl blogo oro kol kas užsuka tik vienas kitas. 

 

  

Nuotrauka
siuksl
woroni.com puslapio nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 valanda
Pakelti svetimą šiukšlę – jau nebe tabu. Vis daugiau Lietuvos žmonių įsitraukia į aplinkos tvarkymą ir stengiasi mažinti taršą, todėl birželį Lietuvoje vyksta „Misija: švari vasara!“, skatinanti gamtoje pakelti svetimą šiukšlę, nepalikti savų ir tokiu pavyzdžiu dalytis socialiniuose tinkluose.
Nuotrauka
menės
Tauragės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
prieš 2 valandas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ projekto „Kultūros muitinės“ renginių idėjinė amplitudė kasmet aprėpia skirtingas temas: nuo kulinarinio paveldo tyrinėjimų iki perkusijos meistrų improvizacijų, teatralizuotų, žiūrovus įtraukiančių istorinių performansų. Šiais metais organizatoriai teigia neketinantys sustoti ir kviečia dalyvauti „Kultūros muitinės“ vardą pateisinsiančiuose renginiuose. Pirmasis – jau šiandien. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 7 valandas
Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. Jai paminėti visą savaitę, birželio 28-liepos 4 dienomis, Lietuvoje vyks specialūs globėjų savaitės renginiai – susitikimai, piknikai, pokalbiai su globėjais, filmų peržiūros ir kt. Renginių metu visuomenei bus pasakojama apie globą, jos svarbą, globėjo vaidmenį ir jo prasmingumą bei pagerbiami patys globėjai, padėkojant jiems už globojamus ar užaugintus vaikus.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Epidemiologinei situacijai šalyje gerėjant, Vyriausybė šiandien skubos tvarka priėmė sprendimą be testavimo į mokyklas leisti grįžti beveik visų šalies savivaldybių mokiniams. Taip pat Vyriausybės sprendimu vaikų vasaros stovyklų grupės galės būti didesnės, o organizuojant neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei profesinio mokymo veiklas nebeliks dalyvių skaičiaus ribojimo.
Nuotrauka
tremtin
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-14
Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena. Diena, kai prisimename tuos, kurie ne savo valia namus paliko gyvuliniuose vagonuose, o daugelis tolimame svetimame krašte atgulė ir amžinojo poilsio. Vis dėlto lietuviai, labai gerbiantys savo išėjusius artimuosius, laikė gyvųjų pareiga palaidoti juos tėvynėje. Nepaisydami sunkumų jie vyko į Sibirą ir darė tai, ko niekada neįsivaizdavo galėsiantys padaryti – savo rankomis išsikasti artimųjų kaulus ir juos parsivežti namo. Skaitytojų dėmesiui  – dvi istorijos apie tai, kaip mirusių artimųjų palaikai grįžo į tėvynę. 
Nuotrauka
tremtin
Kultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-06-14
1941 m. birželio 14-ąją prasidėję masiniai lietuvių tautos trėmimai, Sibiro kryptimi per visą tremties laikotarpį pasiuntė dešimtis tūkstančių tautiečių. Tai nesuvokiami skaičiai, kuriuos dažnai galima rasti istorijos vadovėliuose, tačiau ištremti buvo ne skaičiai, o žmonės.
Nuotrauka
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-14
Birželio 11-ąją su UAB „Patikimas turtas“ savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl naujų lauko treniruoklių įsigijimo ir jų montavimo Kartų parke (Moksleivių alėjoje). Prie Zumpės tvenkinio bus įrengta 400 kv. metrų ploto treniruoklių aikštelė, kurią sudarys dešimt įvairių treniruoklių, skirtų skirtingoms kūno dalims treniruoti. 
Nuotrauka
geles
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2021-06-11
Tauragiškių ir miesto svečių akis džiugina tūkstančiai įvairiaspalvių žiedų. Gėlynų zonos nelieka nepastebėtos, o kai kur jos tampa patrauklia lokacija fotografijoms, ypač – asmenukėms. Dabar pavasarines gėles jau keičia vasarinės – pelargonijos, šalavijai, serenčiai. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-11
Dvi savaites trukusio balsavimo metu Tauragės rajono gyventojai rinko iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Trijose kategorijose pateikta keturiolika projektų.  Daugiausia gyventojų palaikymo sulaukė projektai „Stragutės pastogė“, „Judėk lengviau, gyvenk smagiau“ ir „Pikniko parkas“.
Nuotrauka
„Šaltinio“ progimnazijos nuotrauka
Įkelta:
2021-06-11
„Šaltinio“ progimnazijoje mokiniai valgykloje jau gali atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, o elektroniniu mokinio pažymėjimu (EMP), kuris atstoja banko kortelę. Tiesa, visiškai išbandyti šios naujovės dėl karantino nepavyks, bet pradžia padaryta. 
Nuotrauka
anon
Įkelta:
2021-06-10
Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, prisimename tuos, kurie ne savo valia namus paliko gyvuliniuose vagonuose, o daugelis tolimame svetimame krašte atgulė ir amžinojo poilsio. Vis dėlto lietuviai, labai gerbiantys savo išėjusius artimuosius, laikė savo pareiga palaidoti juos tėvynėje. Šiame numeryje – dvi istorijos apie tai, kaip mirusių artimųjų palaikai iš Sibiro grįžo į tėvynę. 
Nuotrauka
orai
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-10
Vasaros startas tikrai negaili karščiu alsuojančių dienų. Visgi, artimiausiomis paromis danguje vis dažniau pasirodys lietumi nešini debesys, o savaitės pabaigoje šiek tiek atslūgs ir pats karštis.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-06-10
Dalis moksleivių beveik baigė mokslo metus, abiturientams prasidėjo egzaminų sesija. Tiesa, ilsėsis ne visi – kai kurie ieškos sezoninio darbo: tai naudinga gyvenimo aprašymui, patirčiai, o svarbiausia – tai proga užsidirbti. Viešojoje erdvėje  darbo ieškančių jaunuolių skelbimų gausu, bet Užimtumo tarnyboje Tauragės regione registruota tik 13 darbo pasiūlymų moksleiviams. O yra ir tokių darbdavių, kurie gali nepatyrusiais jaunuoliais pasinaudoti. 
Nuotrauka
fuxai
Įkelta:
2021-06-09
Norintys siekti aukštojo mokslo arba ketinantys įgyti profesiją jau gali teikti prašymus. Priimami jie internetu – bendrojo priėmimo sistemoje www.lamabpo.lt. Tauragėje studentams, mokiniams duris atveria Kauno kolegijos Tauragės skyrius ir Tauragės profesinio rengimo centras.
Nuotrauka
technika
Įkelta:
2021-06-07
Kartu su vasara nuo birželio 1 d. startavo aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“, kuris aktyviai kvies Lietuvos bendruomenes rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir laimėti projekto rėmėjų prizus. Projekto metu, su bendruomene sutartu laiku ir sutartoje vietoje atliekos bus surenkamos buitinės elektronikos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos.
Nuotrauka
fontanas
Įkelta:
2021-06-04
Šiandien krantinėje prie Jūros upės po ilgos pertraukos vėl veikia fontanas-skulptūra „Gyvybės medis“. Tiesa, šiek tiek atsinaujinęs – tautodailininko Stepono Juškos skulptūrą papildė kalvio Kęstučio Plyskaičio kaltos kompozicijos.
Nuotrauka
rec
Įkelta:
2021-06-04
Persirgę, gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą arba pasiskiepiję gyventojai jau gali naudotis vadinamuoju Galimybių pasu, suteikiančiu galimybę, pavyzdžiui, lankytis renginiuose ar kavinių viduje, sporto klubuose ir baseinuose. Tiesa, pasakyti, kiek tauragiškių jau turi Galimybių pasą, šį dokumentą išduodantis Registrų centras negali.
Nuotrauka
la cafe
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-04
Terasos „ant bangos“! Ši mada, ypač išpopuliarėjusi karantino laikotarpiu, neaplenkė ir Pilies aikštės. Jau kelerius metus čia veikianti lauko kavinė „La cafe“ šiomis dienomis irgi pakvies į terasą – čia bus galima ir atsigaivinti, ir užkąsti.