Garbės piliečių vardai – keturiems tauragiškiams
Įkelta:
2021-05-03
Nuotrauka
k
Aprašymas

Nuotraukų koliažas

Trečiadienį savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta suteikti Tauragės rajono garbės piliečio vardus net keturiems žmonėms: lengvosios atletikos treneriui Aloyzui Šlepavičiui, verslininkui Antanui Stankui, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Mažonų seniūnijos seniūnui Jonui Samoškai ir tautodailininkei Onai Paulauskienei.

Nuopelnai – svarūs

„Tauragės žinių“ paprašyta pakomentuoti kandidatūras mero patarėja Šarūnė Stasytienė atsakė, kad Aloyzą Šlepavičių pasiūlė sporto klubo „Klasik“ prezidentas Jonas Sabutis. Pasak jos, surinkti 54 parašai žmonių, pritariančių Jono Sabučio siūlymui. Suteikti garbės piliečio vardą jam siūloma už  ypatingus nuopelnus ir pastangas savo darbais garsinant Tauragės rajono savivaldybės vardą šalyje ir už jos ribų, aktyvią visuomeninę veiklą bei išskirtinį indėlį į Tauragės rajono savivaldybės švietimo, sporto vystymo sritį.

Joną Samošką, kaip kandidatą, pasiūlė Lomių kaimo bendruomenė „Lomiai“. Teigiama, kad jam šį vardą siūloma suteikti už ilgametį darbą Tauragės rajono žmonėms, visuomeninę veiklą ir Tauragės rajono garsinimą šalyje. J. Samoška – ilgametis Mažonų seniūnijos seniūnas, savivaldoje dirbantis jau 38 metus. Balandžio 28-ąją jam sukako 65-eri ir jis išėjo į pensiją. 2017 m. Jonui Samoškai įteiktas „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimas. Šiuo ženklu Lietuvos vietos savivaldos dienos proga kasmet paskatinamos ryškiausiai įvairiose srityse sublizgėjusios šalies savivaldybės, ženklai įteikiami ir keletui labiausiai vietos savivaldai nusipelniusių žmonių. J. Samoška 2012–2016 m. buvo Lietuvos seniūnų asociacijos prezidentas, 2012-aisiais yra gavęs Žemės ūkio ministrės padėką, 2012-aisiais išrinktas Tauragės rajono metų seniūnu.

Antano Stankaus kandidatūrą, pasak Š. Stasytienės, iškėlė Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, Tauragės filialo pirmininko pavaduotojas Vidas Čereškevičius. Garbės piliečio vardą jam siūloma suteikti už verslo plėtrą Tauragėje, visuomeninę veiklą ir iniciatyvas miestui. Buvęs tarybos narys A. Stankus netrukus minės savo 70-metį. Jis ne tik žinomas verslininkas, įkūręs Tauragės industrinį parką, kuriame sukurta per tūkstantį darbo vietų, bet ir daugelio kultūros ir sporto renginių mecenatas. A. Stankus įkūrė Tauragėje Rotary klubą, buvo vienas iš Tauragės apskrities verslininkų asociacijos steigėjų. Jis vadovauja Politinių kalinių ir tremtinių sąjungai, daugelį metų remia įvairias patriotines iniciatyvas, ypač daug prisidėjo steigiant Tremties rezistencijos muziejų, „Tremtinio“ chorą. 

Garbingą titulą siūloma suteikti ir tautodailininkei Onai Paulauskienei. Pasak Š. Stasytienės, anksčiau jos kandidatūra siūlyta Garbės ženklo apdovanojimui, bet komisijos nariai nubalsavo, kad tautodailininkė verta Garbės piliečio vardo už meninę veiklą ir Tauragės vardo garsinimą šalyje. Tautodailininkei šiomis dienomis sukanka 82-eji, ji – plačiai žinoma vienintelė Tauragės rajone medžio drožėja moteris, jau daugiau nei 30 metų nesiskirianti su kaltais ir drožtukais. 1999 metais po autorinės parodos Tauragės krašto muziejui padovanojo beveik visą savo tuometinę darbų kolekciją – 104 medžio drožinius. Tačiau nuo to laiko darbšti moteris, žiemomis išdrožianti daug naujų darbų, vėl sukaupė nemažą kolekciją, kurią nuolat eksponuoja savo namuose Batakiuose įkurtame asmeniniame muziejuje. Daug jos darbų yra išdovanota ir puošia rajono kaimus ir miestelius.

Padėkos nebūna per daug

Tarybos posėdžio metu buvo siūloma Garbės piliečio vardą jo nusipelniusiems žmonėms suteikti ne vienąkart, prieš miesto šventę, o dukart – ir per miesto šventę, ir kalėdinį padėkos vakarą. 

Kai kurie tarybos nariai siūlė balsuoti atskirai už kiekvieną kandidatą, o ne už visus kartu – taip esą būtų sustiprinta pati procedūra, o siūlomas žmogus labiau pagerbiamas. Be to, teigta, kad gali atsitikti taip, kad tarybos narys vienai kandidatūrai pritaria, o kitai – ne. Siūlyta ir atsisakyti kandidatūrų svarstymo tarybos posėdžio metu. 

Taigi tarybos nariai balsavo už kiekvieną kandidatūrą atskirai.

Garbės piliečio regalijos paprastai įteikiamos miesto šventės metu.

Kam suteikiamas?

Garbės piliečio vardas gali būti suteikiamas Lietuvos ir bet kurios užsienio valstybės piliečiams už ypatingus nuopelnus ir pastangas savo darbais garsinant Tauragės vardą šalyje ir pasaulyje bei išskirtinį indėlį į Tauragės rajono savivaldybės mokslo, švietimo, kultūros, sveikatos apsaugos, sporto, verslo, socialinio vystymo, žemės ūkio bei kitas sritis. Siūlyti suteikti Garbės piliečio vardą gali meras, savivaldybės tarybos nariai, savivaldybės vykdomosios institucijos, seniūnai, rajono įstaigos, įmonės, visuomeninės, kūrybinės, religinės ir kitos juridiškai teisėtos organizacijos, vietos bendruomenės, asmenų grupės (ne mažiau kaip 20 asmenų) ir kiti juridiniai asmenys.

Siūlymas asmeniui suteikti garbės piliečio vardą pateikiamas raštu Tauragės rajono savivaldybės tarybos sudarytai Tauragės rajono savivaldybės garbės piliečio vardo suteikimo komisijai. Už pateiktų duomenų apie siūlomą asmenį teisingumą atsako siūlymo teikėjas.

Tauragės garbės piliečio vardas iki šiol suteiktas 31 Tauragei nusipelniusiam piliečiui. Pirmajam šis vardas buvo suteiktas tautodailininkui Antanui Bagdonui. 

 

Nuotrauka
Maisto bankas
Įkelta:
prieš 4 valandas
Gegužės 7-8 dienomis visoje Lietuvoje vyko tradicine tapusi pavasarinė „Maisto banko“ akcija, kurios metu buvo siekiama surinkti kuo daugiau paramos ilgo galiojimo maisto produktais socialiai pažeidžiamiems Lietuvos gyventojams. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai daugiau kaip 106 tūkst. vienetų ilgo galiojimo maisto produktų, kurių vertė viršijo 99 tūkst. eurų. Paramos skrajutėmis pirkėjai paaukojo dar 14 tūkst. eurų.
Nuotrauka
skiepai
Įkelta:
prieš 7 valandas
Pasiskiepyti nuo koronaviruso jau gali ir visi norintieji nuo 18-os metų. Tiesa, vakcinos pasirinkti nėra galimybės – siūloma „Vaxzevria“ vakcina. Jos rajone susikaupė apie 700. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 10 valandų
Susisiekimo ministerija primena, kad dėl keičiamų televizijos dažnių Tauragės, Telšių, Šilalės, Laukuvos, Pagėgių ir jų apylinkių gyventojai, kurie televizijos programas žiūri naudodami kambarines ar lauko antenas antradienį, gegužės 11 d., turėtų atlikti automatinę arba rankinę televizijos kanalų paiešką.
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 10 valandų
Tauragė pelnytai vadinama automobilininkų miestu, tad visos naujienos, susijusios su mašinomis, tauragiškiams itin aktualios. Nuo gegužės 1-osios norint parduoti automobilį jau privalu turėti savininko deklaravimo kodą (SDK) arba gresia bauda. SDK nukreiptas prieš nesąžiningus perpardavinėtojus, kurie nedeklaruoja sandorių, nemoka mokesčių ir dažnai neatsako už parduodamą automobilį. Tačiau ir legaliai dirbantiems automobilių importuotojams gauti tokį kodą tapo iššūkiu: naujoji „Regitros“ sistema stringa, o automobilių prekeiviai netveria pykčiu – jų verslas žlugdomas. „Tauragės žinių“ kalbinti verslininkai naująją tvarką keikia ir vadina ją nesąmone.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien vykusiame savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pranešta apie tai, kad į mokyklas grįžo atskiros klasės ne tik Jovarų pagrindinėje mokykloje, bet ir „Šaltinio“ progimnazijoje. Kitų mokyklų bendruomenės irgi tariasi dėl vaikų sugrįžimo į kontaktinį ugdymą.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šią savaitę vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizuoja valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas. Jų metu bus vertinamas institucijų gebėjimas operatyviai perduoti ir atnaujinti informaciją apie branduolinę avariją. Be to, bus tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) veikla ir tai, kaip teikiama pirminė informacija bei rekomendacijos gyventojams.
Nuotrauka
konteineris
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tarp Vasario 16-osios ir Respublikos gatvių, daugiabučių kieme stovi žalias nežymėtas atliekų konteineris. O greta jo, nepriklausomai nuo metų laiko, nuolat susikaupia krūva žaliųjų atliekų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
Ką daryti, kai nugaišęs, dažniausiai po automobilio ratais žuvęs gyvūnas taip ir lieka gulėti gatvėje ar jos pakraštyje? Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento atstovai tokiu atveju pataria skambinti bendruoju pagalbos telefonu. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
Tauragės kultūros centras kviečia prisijungti puošiant miestą šventei – įkurti šventinę alėją „Tauro ragas 2021“. Per Kalėdas Bažnyčių gatvė džiugino nuostabia eglučių alėja, o štai per miesto šventę visi norintys galės prisidėti papuošdami šią gatvę savo sukurtais tauro ragais. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną kasmet švenčia tūkstančiai žmonių: klausosi koncertų, dalyvauja ekskursijose, diskusijose ir kituose renginiuose. Tai progai skirtų renginių netrūks ir Tauragėje.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Šiltą dieną smagu kavinės ar restorano terasoje papietauti, pasėdėti su kavos puodeliu ar pavakaroti. Užsitęsus karantinui žmonės to išties pasiilgo. Praėjusią savaitę po daugiau nei penkių mėnesių tylos lauko kavinės, restoranai ir barai veiklą atnaujino. Deja, džiaugsmu jų darbuotojai netrykšta: įvairiausi apribojimai niekur nedingo, o taip lauktą lankytojų antplūdį sustabdė atvėsę ir lietingi orai.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-07
Pirmą kartą Tauragėje įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Tauragės rajono gyventojai siūlė idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš viso gauta 14 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kitas etapas – balsavimas. Jau nuo gegužės 10 d. (pirmadienio) gyventojai galės balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas, o daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
rūkymas
Įkelta:
2021-05-07
Nuo sausio įsigaliojus Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimui gyventojai gali pareikšti pageidavimą, kad daugiabutyje, kuriame jie gyvena, nebūtų rūkoma. Tauragėje draudimas rūkyti įsigaliojo šešiuose daugiabučiuose. Nepaisantiems draudimo gresia baudos.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-05-07
Pirmą kartą Tauragėje įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Tauragės rajono gyventojai siūlė idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš viso gauta 14 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kitas etapas – balsavimas. Jau nuo gegužės 10 d. (pirmadienio) gyventojai galės balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas, o daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-07
Nuo trečiadienio visą mėnesį prekybos centro „Senukai“ hole eksponuojama Tauragės profesinio rengimo centro mokinių darbų paroda. Tauragiškiai kviečiami balsuoti už labiausiai patikusį darbą bei laimėti vieną eksponuojamų paveikslų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-07
Jau šiandien startuoja gegužės 7–8 dienomis Tauragės rajone vyksianti aplinkosauginė akcija „Darom 2021“. Kviečiame prisijungti prie komandos ir jos kilnaus tikslo!
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-05-06
Tauragė pelnytai vadinama automobilininkų miestu, tad visos naujienos, susijusios su mašinomis, tauragiškiams itin aktualios. Nuo gegužės 1-osios norint parduoti automobilį jau privalu turėti savininko deklaravimo kodą (SDK) arba gresia bauda. Automobilių importuotojams gauti tokį kodą tapo iššūkiu. „Tauragės žinios“ pakalbino kelis automobilių prekyba užsiimančius verslininkus. Ką jie mano apie naująją tvarką? 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-06
Vyriausybei švelninant karantino sąlygas Kultūros ministerijos siūlymu nuo gegužės 10 d. vėl leidžiama rengti kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų repeticijas. Jos galės vykti savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra mažiau kaip 200 atvejų. Mūsų mieste repeticijos jau gali vykti – Tauragėje dviejų savaičių sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 158,1 atvejo. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-05
Pavasaris žengia nedrąsiai, vis dar nusileisdamas žiemai, kuri traukdamasi gąsdina sniegu ar kruša. Vis dėlto nemalonūs orai netrukdo gražinti miestą – tai vienur, tai kitur sodinami medžiai. Į medžių sodinimo talkas jau rinkosi Jovarų bendruomenė, Tauragės liberalai, „Lions“ klubo nariai, o netrukus Kartų parke sužaliuos magnolijų alėja.