Privalomas testavimasis švietimiečiams kelia nerimą
Įkelta:
2021-04-02
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Testavimas kol kas vyksta mobiliajame punkte. Autorės nuotrauka

Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus. 

Privalu testuotis  

Nuo kovo 27 dienos įsigaliojo tvarka, kad periodiškai (ne rečiau kaip kas 7–10 dienų) privaloma atlikti tyrimą dėl COVID-19 asmenims, kurie teikia asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir tose įstaigose teikia valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas, atlieka praktinius (klinikinius) mokymus.

Testuotis privalu ir asmenims, dirbantiems socialinių paslaugų įstaigose, paslaugų gavėjo namuose, teikiantiems valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas socialinių paslaugų įstaigose. Periodiškai testuotis turi ir švietimo paslaugas teikiantys asmenys – pedagogai, laisvieji mokytojai, kiti švietimo teikėjai, valymo,  maisto tiekimo ar kitas paslaugas švietimo įstaigose teikiantieji. Tarp privalančiųjų periodiškai testuotis – ir vaistinių darbuotojai. 

Kita įsigaliojusi prievolė – dėl privalomo tyrimo dėl COVID-19. Testą privalu atlikti vieną kartą prieš grįžtant į darbą tiesioginiu kontaktu. Sąraše – kultūros ir meno sektoriaus darbuotojai, užsiimantys fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto veikla, viešojo maitinimo paslaugų teikėjai, mažmeninės prekybos darbuotojai, tie, kurie teikia laisvalaikio, pramogų paslaugas – baseinų ir pirčių paslaugas, užsiima žaidimų kambarių, šokių, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla. Testuotis privalu grožio ir apgyvendinimo paslaugų teikėjams. 

Teks pateikti dokumentą 

– Noriu akcentuoti, kad darbuotojas, kuriam privaloma atlikti tyrimą, savo darbdaviui privalės pateikti tai įrodantį dokumentą. Asmuo, prisijungęs prie savo paskyros e.sveikatoje, galės matyti, atsisiųsti ir atsispausdinti tyrimų rezultatus. Tie, kurie negali ar nesugeba prisijungti, gali kreiptis į savo šeimos gydytoją, – posėdžio metu informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė.  

Specialistė akcentavo, kad tiems, kurie jau yra atnaujinę veiklą, tirtis nereikia. Tirtis nereikia ir tiems darbuotojams, kurių veikla sustabdyta arba negali dirbti kontaktiniu būdu. 

– Noriu akcentuoti, kad darbuotojas, kuriam privaloma atlikti tyrimą, savo darbdaviui privalės pateikti tai įrodantį dokumentą. Asmuo, prisijungęs prie savo paskyros e.sveikatoje, galės matyti, atsisiųsti ir atsispausdinti tyrimų rezultatus. Tie, kurie negali ar nesugeba prisijungti, gali kreiptis į savo šeimos gydytoją, – posėdžio metu informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė.  

– Profilaktiniai tyrimai, nepriklausomai nuo to, į kurią grupę papuola asmuo, neprivalomi tiems, kurie yra persirgę koronavirusine infekcija ir nuo teigiamo PGR arba antigenų testo rezultatų praėjo mažiau nei 180 dienų. Nereikia tirtis ir tiems, kurie turi teigiamą serologinį antikūnų testo rezultatą, nuo kurio praėjo ne mažiau kaip 60 dienų. Tirtis neprivalo ir asmenys, vakcinuoti pagal pilną skiepijimo schemą, – informavo G. Masiulionienė. 

Kontrolę, ar darbuotojai tiriasi, įpareigotas vykdyti darbdavys. O dirbantieji pagal individualią veiklą, verslo liudijimus atsakingi patys.

Kaip teigė G. Masiulionienė, kontrolės mechanizmas naujausiuose teisės aktuose neminimas. 

Testuotis asmenys turi mobiliajame punkte, užsiregistravę į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808 arba internetu 1808.lt

Pedagogų testavimasis 

Kaip posėdyje sakė savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas, antradienio duomenimis, ikimokyklinį ugdymą lanko 65 proc. vaikų, priešmokyklinį – 68 proc., o pradinukų į mokyklas susirinko 80 proc. 

Abiem vakcinos dozėmis paskiepyti 6 proc. pedagogų, viena – 31,5 proc. mokytojų. 

– Jei taip bus registruojama, aš abejoju, ar galėsime vykdyti nutarimą, kad kas 7–10 dienų visi tiesioginį darbą su vaikais dirbantys pedagogai turi būti testuojami. Kaip tą klausimą būtų galima spręsti? Vienas iš sprendimo būdų būtų vykti į mokyklas kartą per savaitę gal kokiai mobiliai grupei ir visiems atlikti testus. Bet ar tai yra įmanoma? – klausė E. Šteimantas. 

Kaip teigė vedėjas, iš pokalbių su mokyklų vadovais paaiškėjo, kad tik 5 proc. mokytojų, turinčių tiesioginį kontaktą su mokiniais, yra testuoti. Nerimą esą kelia tai, kad pedagogai, kuriems privalu atlikti tyrimą, to nespės padaryti. Antradienio duomenimis, kaip teigė vedėjas, pirmą kartą besitestuojantys mokytojai vieni registruojami balandžio 1-ajai, kiti – jau po savaitės, balandžio 8-ajai. 

– Jei taip bus registruojama, aš abejoju, ar galėsime vykdyti nutarimą, kad kas 7–10 dienų visi tiesioginį darbą su vaikais dirbantys pedagogai turi būti testuojami. Kaip tą klausimą būtų galima spręsti? Vienas iš sprendimo būdų būtų vykti į mokyklas kartą per savaitę gal kokiai mobiliai grupei ir visiems atlikti testus. Bet ar tai yra įmanoma? – klausė E. Šteimantas. 

Ligoninės vadovas Liutauras Indriuška teigė, kad jis balandžio 3-ajai matąs laisvų vietų. 

– Mobilusis punktas dirba penkias dienas per savaitę, netgi po dvi pamainas kai kuriomis dienomis, bus dirbama pamainomis, nes stebimas registracijos suaktyvėjimas. Laikus suformuojame, bet tikrai neturime jokios galios riboti kažkam registruotis. Nežinau, ar čia mokytojai patys registruojasi, ar telpa, ar netelpa į laikus. Ligoninėje ieškome galimybės penktadienį suformuoti antrą pamainą. Kitą savaitę laikai išdėlioti visai savaitei, – teigė L. Indriuška. 

Gal bėda, kaip svarstė posėdžio nariai, kad patys besiregistruojantieji klysta pasirinkdami testo rūšį. 

Ieškant sprendimo būdų komisijos narys Mindaugas Mikutavičius pateikė Vilniaus pavyzdį, ur testavimas vyksta mokyklose. 

Pasak L.Indriuškos, suformuoti mobilias komandas trūksta darbuotojų, jų ne taip paprasta rasti ir sudėlioti grafikus darbui mobiliajame punkte. 

Pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas Donatas Petrošius siūlė paruošti mokyklų sveikatos specialistus imti mėginius. Tokiam siūlymui komisijos nariai pritarė. 

Kol kas problemų nekyla 

„Tauragės žinių“ kalbinta „Aušros“ progimnazijos direktorė Snieguolė Bastakienė teigė, kad problemų dėl privalomo testavimosi kol kas nėra, nes prieš pat paskelbiant prievolę testuotis mokykloje buvo nustatytas koronaviruso atvejis ir dauguma darbuotojų testus atliko. Per mokinių atostogas, pasak direktorės, mokytojai testuosis antrą kartą, kai kurie jau ir užsiregistravo. Iš viso mokykloje šiuo metu dirba 34 asmenys, kuriems privalomas periodinis testavimasis. 

 

Nuotrauka
Maisto bankas
Įkelta:
prieš 10 valandų
Gegužės 7-8 dienomis visoje Lietuvoje vyko tradicine tapusi pavasarinė „Maisto banko“ akcija, kurios metu buvo siekiama surinkti kuo daugiau paramos ilgo galiojimo maisto produktais socialiai pažeidžiamiems Lietuvos gyventojams. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai daugiau kaip 106 tūkst. vienetų ilgo galiojimo maisto produktų, kurių vertė viršijo 99 tūkst. eurų. Paramos skrajutėmis pirkėjai paaukojo dar 14 tūkst. eurų.
Nuotrauka
skiepai
Įkelta:
prieš 13 valandų
Pasiskiepyti nuo koronaviruso jau gali ir visi norintieji nuo 18-os metų. Tiesa, vakcinos pasirinkti nėra galimybės – siūloma „Vaxzevria“ vakcina. Jos rajone susikaupė apie 700. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 16 valandų
Susisiekimo ministerija primena, kad dėl keičiamų televizijos dažnių Tauragės, Telšių, Šilalės, Laukuvos, Pagėgių ir jų apylinkių gyventojai, kurie televizijos programas žiūri naudodami kambarines ar lauko antenas antradienį, gegužės 11 d., turėtų atlikti automatinę arba rankinę televizijos kanalų paiešką.
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 16 valandų
Tauragė pelnytai vadinama automobilininkų miestu, tad visos naujienos, susijusios su mašinomis, tauragiškiams itin aktualios. Nuo gegužės 1-osios norint parduoti automobilį jau privalu turėti savininko deklaravimo kodą (SDK) arba gresia bauda. SDK nukreiptas prieš nesąžiningus perpardavinėtojus, kurie nedeklaruoja sandorių, nemoka mokesčių ir dažnai neatsako už parduodamą automobilį. Tačiau ir legaliai dirbantiems automobilių importuotojams gauti tokį kodą tapo iššūkiu: naujoji „Regitros“ sistema stringa, o automobilių prekeiviai netveria pykčiu – jų verslas žlugdomas. „Tauragės žinių“ kalbinti verslininkai naująją tvarką keikia ir vadina ją nesąmone.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien vykusiame savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pranešta apie tai, kad į mokyklas grįžo atskiros klasės ne tik Jovarų pagrindinėje mokykloje, bet ir „Šaltinio“ progimnazijoje. Kitų mokyklų bendruomenės irgi tariasi dėl vaikų sugrįžimo į kontaktinį ugdymą.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šią savaitę vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizuoja valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas. Jų metu bus vertinamas institucijų gebėjimas operatyviai perduoti ir atnaujinti informaciją apie branduolinę avariją. Be to, bus tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) veikla ir tai, kaip teikiama pirminė informacija bei rekomendacijos gyventojams.
Nuotrauka
konteineris
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tarp Vasario 16-osios ir Respublikos gatvių, daugiabučių kieme stovi žalias nežymėtas atliekų konteineris. O greta jo, nepriklausomai nuo metų laiko, nuolat susikaupia krūva žaliųjų atliekų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
Ką daryti, kai nugaišęs, dažniausiai po automobilio ratais žuvęs gyvūnas taip ir lieka gulėti gatvėje ar jos pakraštyje? Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento atstovai tokiu atveju pataria skambinti bendruoju pagalbos telefonu. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
Tauragės kultūros centras kviečia prisijungti puošiant miestą šventei – įkurti šventinę alėją „Tauro ragas 2021“. Per Kalėdas Bažnyčių gatvė džiugino nuostabia eglučių alėja, o štai per miesto šventę visi norintys galės prisidėti papuošdami šią gatvę savo sukurtais tauro ragais. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną kasmet švenčia tūkstančiai žmonių: klausosi koncertų, dalyvauja ekskursijose, diskusijose ir kituose renginiuose. Tai progai skirtų renginių netrūks ir Tauragėje.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Šiltą dieną smagu kavinės ar restorano terasoje papietauti, pasėdėti su kavos puodeliu ar pavakaroti. Užsitęsus karantinui žmonės to išties pasiilgo. Praėjusią savaitę po daugiau nei penkių mėnesių tylos lauko kavinės, restoranai ir barai veiklą atnaujino. Deja, džiaugsmu jų darbuotojai netrykšta: įvairiausi apribojimai niekur nedingo, o taip lauktą lankytojų antplūdį sustabdė atvėsę ir lietingi orai.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-07
Pirmą kartą Tauragėje įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Tauragės rajono gyventojai siūlė idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš viso gauta 14 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kitas etapas – balsavimas. Jau nuo gegužės 10 d. (pirmadienio) gyventojai galės balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas, o daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
rūkymas
Įkelta:
2021-05-07
Nuo sausio įsigaliojus Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimui gyventojai gali pareikšti pageidavimą, kad daugiabutyje, kuriame jie gyvena, nebūtų rūkoma. Tauragėje draudimas rūkyti įsigaliojo šešiuose daugiabučiuose. Nepaisantiems draudimo gresia baudos.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-05-07
Pirmą kartą Tauragėje įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Tauragės rajono gyventojai siūlė idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš viso gauta 14 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kitas etapas – balsavimas. Jau nuo gegužės 10 d. (pirmadienio) gyventojai galės balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas, o daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-07
Nuo trečiadienio visą mėnesį prekybos centro „Senukai“ hole eksponuojama Tauragės profesinio rengimo centro mokinių darbų paroda. Tauragiškiai kviečiami balsuoti už labiausiai patikusį darbą bei laimėti vieną eksponuojamų paveikslų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-07
Jau šiandien startuoja gegužės 7–8 dienomis Tauragės rajone vyksianti aplinkosauginė akcija „Darom 2021“. Kviečiame prisijungti prie komandos ir jos kilnaus tikslo!
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-05-06
Tauragė pelnytai vadinama automobilininkų miestu, tad visos naujienos, susijusios su mašinomis, tauragiškiams itin aktualios. Nuo gegužės 1-osios norint parduoti automobilį jau privalu turėti savininko deklaravimo kodą (SDK) arba gresia bauda. Automobilių importuotojams gauti tokį kodą tapo iššūkiu. „Tauragės žinios“ pakalbino kelis automobilių prekyba užsiimančius verslininkus. Ką jie mano apie naująją tvarką? 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-06
Vyriausybei švelninant karantino sąlygas Kultūros ministerijos siūlymu nuo gegužės 10 d. vėl leidžiama rengti kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų repeticijas. Jos galės vykti savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra mažiau kaip 200 atvejų. Mūsų mieste repeticijos jau gali vykti – Tauragėje dviejų savaičių sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 158,1 atvejo. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-05
Pavasaris žengia nedrąsiai, vis dar nusileisdamas žiemai, kuri traukdamasi gąsdina sniegu ar kruša. Vis dėlto nemalonūs orai netrukdo gražinti miestą – tai vienur, tai kitur sodinami medžiai. Į medžių sodinimo talkas jau rinkosi Jovarų bendruomenė, Tauragės liberalai, „Lions“ klubo nariai, o netrukus Kartų parke sužaliuos magnolijų alėja.