Orai: balandžio pradžia atneš vėsias permainas
Įkelta:
2021-04-01
Nuotrauka
rūkas
Aprašymas

Margaritos Rimkutės nuotrauka

Pirmomis balandžio dienomis sulauksime pokyčių – šiluma atslūgs, atkeliaus krituliai, kurie vietomis bus mišrūs.

Šiandien, pirmoje dienos pusėje, krituliai daugiausia numatomi šiaurinėse, vakarinėse šalies vietovėse, tačiau vėliau jie pasirodys ir kitur. Daugiausia lis, vietomis įsimaišys šlapių snaigių. Šilčiausi orai numatomi šalies pietuose, kur vyraus daugiau pragiedrulių, čia numatoma 12–14 laipsnių šiluma. Vėsiausia bus prie jūros, Žemaitijoje ir didesnėje dalyje Aukštaitijos, čia temperatūra svyruos vos tarp 2–7 laipsnių šilumos. Taip pat pūs juntamesnis šiaurinių krypčių vėjas, tad malonu nebus. Vilniuje oras spės sušilti iki 12, Kaune iki 10 laipsnių. Šiauliuose ir Klaipėdoje bus apie 4, Panevėžyje apie 5 laipsnius šilumos.

Penktadienio naktį numatomi pragiedruliai, atvės – vyraus silpnai neigiama temperatūra, formuosis plikledis. Bus nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Daug kur nusidrieks rūkas. Pirmoje dienos pusėje be žymesnių kritulių, vietomis galimi pragiedruliai. Krituliai, vietomis mišrūs, pasirodys po pietų, gausesni jie bus šiaurės rytinėse šalies vietovėse. Pūs apysmarkis vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje ir Panevėžyje oras šils iki 7, Kaune ir Šiauliuose iki 8 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 6 laipsnius šilumos.

Šeštadienį dar šiek tiek atvės, vėl sulauksime kritulių, vietomis jie bus mišrūs. Nakties ir ryto valandomis keliuose pavojų kels plikledis, temperatūra svyruos nuo 3 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Vietomis numatomi negausūs krituliai. Suboluos rūkas. Dienos metu bus debesuota su pragiedruliais, daug kur nuvilnis lietus, gali ir šlapių snaigių pasirodyti. Pūs vidutinio stiprumo šiaurės, šiaurės vakarų vėjas, prie jūros gūsiai stiprės iki 15 metrų per sekundę. Vilniuje ir Kaune bus apie 6, Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje apie 5 laipsnius šilumos.

Sekmadienį, pirmąją šv. Velykų dieną, orai bus šventiški – vėjas rims, įkyrūs krituliai trauksis, pro debesis žvilgčios saulė. Nakties metu temperatūra svyruos nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Dieną truputį padulksnoti gali tik kai kur, pūs silpnesnis vakarų, šiaurės vakarų vėjas. Vilniuje ir Klaipėdoje oras šils iki 5 laipsnių. Kaune ir Panevėžyje bus apie 7, Šiauliuose apie 6 laipsnius šilumos.

Remiantis www.gimeteo.lt orų prognozėmis, antrąją Velykų dieną temperatūra bus truputį aukštesnė, tikėtina, kad išsilaikys sausi orai. Naktį bus nuo 2 laipsnių šalčio rytinėse šalies vietovėse iki 4 laipsnių šilumos prie jūros. Dieną vyraus 6–10 laipsnių šiluma, galimi pragiedruliai. Pasisuks pietų, pietvakarių krypties vėjas, gūsiai stiprės iki 12–15 metrų per sekundę. Pagal dabartinius duomenis, tikėtina, kad ir antradienį tęsis neblogi orai, nors dienai baigiantis vietomis jau gali pasirodyti krituliai, o apie trečiadienį, ketvirtadienį pavasaris subjurs dar labiau – bus vėsiau, dažniau kris mišrūs krituliai.   

Nuotrauka
Maisto bankas
Įkelta:
prieš 12 valandų
Gegužės 7-8 dienomis visoje Lietuvoje vyko tradicine tapusi pavasarinė „Maisto banko“ akcija, kurios metu buvo siekiama surinkti kuo daugiau paramos ilgo galiojimo maisto produktais socialiai pažeidžiamiems Lietuvos gyventojams. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai daugiau kaip 106 tūkst. vienetų ilgo galiojimo maisto produktų, kurių vertė viršijo 99 tūkst. eurų. Paramos skrajutėmis pirkėjai paaukojo dar 14 tūkst. eurų.
Nuotrauka
skiepai
Įkelta:
prieš 15 valandų
Pasiskiepyti nuo koronaviruso jau gali ir visi norintieji nuo 18-os metų. Tiesa, vakcinos pasirinkti nėra galimybės – siūloma „Vaxzevria“ vakcina. Jos rajone susikaupė apie 700. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 18 valandų
Susisiekimo ministerija primena, kad dėl keičiamų televizijos dažnių Tauragės, Telšių, Šilalės, Laukuvos, Pagėgių ir jų apylinkių gyventojai, kurie televizijos programas žiūri naudodami kambarines ar lauko antenas antradienį, gegužės 11 d., turėtų atlikti automatinę arba rankinę televizijos kanalų paiešką.
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 18 valandų
Tauragė pelnytai vadinama automobilininkų miestu, tad visos naujienos, susijusios su mašinomis, tauragiškiams itin aktualios. Nuo gegužės 1-osios norint parduoti automobilį jau privalu turėti savininko deklaravimo kodą (SDK) arba gresia bauda. SDK nukreiptas prieš nesąžiningus perpardavinėtojus, kurie nedeklaruoja sandorių, nemoka mokesčių ir dažnai neatsako už parduodamą automobilį. Tačiau ir legaliai dirbantiems automobilių importuotojams gauti tokį kodą tapo iššūkiu: naujoji „Regitros“ sistema stringa, o automobilių prekeiviai netveria pykčiu – jų verslas žlugdomas. „Tauragės žinių“ kalbinti verslininkai naująją tvarką keikia ir vadina ją nesąmone.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien vykusiame savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pranešta apie tai, kad į mokyklas grįžo atskiros klasės ne tik Jovarų pagrindinėje mokykloje, bet ir „Šaltinio“ progimnazijoje. Kitų mokyklų bendruomenės irgi tariasi dėl vaikų sugrįžimo į kontaktinį ugdymą.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šią savaitę vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizuoja valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas. Jų metu bus vertinamas institucijų gebėjimas operatyviai perduoti ir atnaujinti informaciją apie branduolinę avariją. Be to, bus tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) veikla ir tai, kaip teikiama pirminė informacija bei rekomendacijos gyventojams.
Nuotrauka
konteineris
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tarp Vasario 16-osios ir Respublikos gatvių, daugiabučių kieme stovi žalias nežymėtas atliekų konteineris. O greta jo, nepriklausomai nuo metų laiko, nuolat susikaupia krūva žaliųjų atliekų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
Ką daryti, kai nugaišęs, dažniausiai po automobilio ratais žuvęs gyvūnas taip ir lieka gulėti gatvėje ar jos pakraštyje? Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento atstovai tokiu atveju pataria skambinti bendruoju pagalbos telefonu. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
Tauragės kultūros centras kviečia prisijungti puošiant miestą šventei – įkurti šventinę alėją „Tauro ragas 2021“. Per Kalėdas Bažnyčių gatvė džiugino nuostabia eglučių alėja, o štai per miesto šventę visi norintys galės prisidėti papuošdami šią gatvę savo sukurtais tauro ragais. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną kasmet švenčia tūkstančiai žmonių: klausosi koncertų, dalyvauja ekskursijose, diskusijose ir kituose renginiuose. Tai progai skirtų renginių netrūks ir Tauragėje.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Šiltą dieną smagu kavinės ar restorano terasoje papietauti, pasėdėti su kavos puodeliu ar pavakaroti. Užsitęsus karantinui žmonės to išties pasiilgo. Praėjusią savaitę po daugiau nei penkių mėnesių tylos lauko kavinės, restoranai ir barai veiklą atnaujino. Deja, džiaugsmu jų darbuotojai netrykšta: įvairiausi apribojimai niekur nedingo, o taip lauktą lankytojų antplūdį sustabdė atvėsę ir lietingi orai.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-07
Pirmą kartą Tauragėje įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Tauragės rajono gyventojai siūlė idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš viso gauta 14 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kitas etapas – balsavimas. Jau nuo gegužės 10 d. (pirmadienio) gyventojai galės balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas, o daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
rūkymas
Įkelta:
2021-05-07
Nuo sausio įsigaliojus Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimui gyventojai gali pareikšti pageidavimą, kad daugiabutyje, kuriame jie gyvena, nebūtų rūkoma. Tauragėje draudimas rūkyti įsigaliojo šešiuose daugiabučiuose. Nepaisantiems draudimo gresia baudos.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-05-07
Pirmą kartą Tauragėje įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Tauragės rajono gyventojai siūlė idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš viso gauta 14 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kitas etapas – balsavimas. Jau nuo gegužės 10 d. (pirmadienio) gyventojai galės balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas, o daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-07
Nuo trečiadienio visą mėnesį prekybos centro „Senukai“ hole eksponuojama Tauragės profesinio rengimo centro mokinių darbų paroda. Tauragiškiai kviečiami balsuoti už labiausiai patikusį darbą bei laimėti vieną eksponuojamų paveikslų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-07
Jau šiandien startuoja gegužės 7–8 dienomis Tauragės rajone vyksianti aplinkosauginė akcija „Darom 2021“. Kviečiame prisijungti prie komandos ir jos kilnaus tikslo!
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-05-06
Tauragė pelnytai vadinama automobilininkų miestu, tad visos naujienos, susijusios su mašinomis, tauragiškiams itin aktualios. Nuo gegužės 1-osios norint parduoti automobilį jau privalu turėti savininko deklaravimo kodą (SDK) arba gresia bauda. Automobilių importuotojams gauti tokį kodą tapo iššūkiu. „Tauragės žinios“ pakalbino kelis automobilių prekyba užsiimančius verslininkus. Ką jie mano apie naująją tvarką? 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-06
Vyriausybei švelninant karantino sąlygas Kultūros ministerijos siūlymu nuo gegužės 10 d. vėl leidžiama rengti kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų repeticijas. Jos galės vykti savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra mažiau kaip 200 atvejų. Mūsų mieste repeticijos jau gali vykti – Tauragėje dviejų savaičių sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 158,1 atvejo. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-05
Pavasaris žengia nedrąsiai, vis dar nusileisdamas žiemai, kuri traukdamasi gąsdina sniegu ar kruša. Vis dėlto nemalonūs orai netrukdo gražinti miestą – tai vienur, tai kitur sodinami medžiai. Į medžių sodinimo talkas jau rinkosi Jovarų bendruomenė, Tauragės liberalai, „Lions“ klubo nariai, o netrukus Kartų parke sužaliuos magnolijų alėja.