Gyventojų iniciatyvos: kurias įgyvendinti verta?
Įkelta:
2021-04-26
Nuotrauka
pilies kiemelis
Aprašymas

Viena pateiktų idėjų – Tauragės pielies kiemelyje įrengti mobilią sceną. Raimondos Alysienės nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Norėtumėte, kad Tauragėje atsirastų Pikniko parkas? O galbūt dviračių kroso trasa ar atvira jaunimo erdvė Žalgiriuose? Įgyvendindami dalyvaujamąjį biudžetą, visą vasario mėnesį Tauragės rajono gyventojai galėjo siūlyti idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Buvo pateikta 15 paraiškų, kurias įvertino projektų idėjų pasiūlymų vertinimo darbo grupė. Tvarkos apraše nustatytus kriterijus atitiko 14  paraiškų. Jau gegužę prasidės balsavimas, kurio metu gyventojai nuspręs, kurias iš pateiktų idėjų verta įgyvendinti. Tad kokios gi tos iniciatyvos?

Didelės apimties projektai

Tie Tauragės rajone per dvejus metus įgyvendinami nekomercinės paskirties infrastruktūriniai projektai, kurių įgyvendinimo vertė neviršija 60 tūkst. eurų, laikomi didelės apimties projektais. Gyventojai šioje kategorijoje pateikė tokias idėjas: Žalgirių atvira jaunimo erdvė (moduliniame statinyje Moksleivių alėjoje įrengta nauja atvira jaunimo erdvė, kurioje kokybišką laisvalaikį leistų Žalgirių mikrorajono jaunuoliai); Mobilus multifunkcinis laisvalaikio ir pramogų objektas (scena) Tauragės pilies kiemelyje (įrengta mobili scena – multifunkcinis laisvalaikio ir pramogų objektas, kuris tarnautų Tauragės meno mokyklos moksleivių, vaikų bibliotekos, muziejaus poreikiams ir kur galėtų vykti koncertai); Dviračių kroso trasa Jūros pakrante, už „Šilo“ tinklinio aikštyno (aktyvaus dviračių sporto – dviračių kroso trasa, kuri vėliau galėtų būti konvertuojama ir pritaikoma Pump track dviračių trasos įrengimui); Stragutės pastogė (moduliniame pastate įrengti Stragutės kaimo bendruomenės namai, kuriame kokybišką laisvalaikį leistų ir renginius organizuotų kaimo bendruomenės nariai).

Balsuoti už visas pateiktas idėjas gyventojai galės nuo gegužės. Galimybę balsuoti turės ne jaunesni nei 16 metų Tauragės rajone gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai. Kiekvienoje projektų kategorijoje bus galima balsuoti ne daugiau kaip už vieną projektą. 

Mažos apimties projektai Tauragės seniūnijoje

Jei Tauragės miesto seniūnijoje per vienerius metus įgyvendinamų nekomercinės paskirties infrastruktūrinių projektų vertė neviršija 20 tūkst. eurų, jie laikomi mažos apimties projektais. Gyventojai pateikė šias idėjas: Sinagogų memorialas M. Mažvydo progimnazijos stadione (gausios žydų tauragiškių bendruomenės atminimui įamžinti pastatytas granitinis postamentas, ant kurio – du metaliniai tiksliai atkurti sinagogų maketai); Jaunųjų Tauragės dailininkų ir jų mokytojų mažosios architektūros elementai miesto erdvėse-2021 (Tauragės meno mokyklos (TMM) Muzikos mokyklos (pagal TMM jaunųjų dailininkų ir pedagogų idėjas pagamintais funkcionaliais gaminiais papuoštas Tauragės miestas. Suolas „Penklinė“ būtų funkcionaliai naudingas žaliojoje erdvėje prie TMM Muzikos mokyklos. Stilizuotas lauko krėslas „Žmogaus delnas“ papuoštų naujai kuriamo Kartų parko žaliąją erdvę); Pikniko parkas Jūros upės pakrantėje, Butkelių (hipodromo) teritorijoje prie pėsčiųjų ir dviračių tako (įkurtas piknikų parkas – vieta, kurioje galėtų poilsiui ir turiningam laisvalaikio praleidimui susirinkti Tauragės gyventojai, draugų grupės, šeimos). 

Iš viso savivaldybės biudžeto lėšomis bus įgyvendintos trys daugiausiai gyventojų balsų surinkusios idėjos, po vieną iš skirtingų kategorijų. 

Mažos apimties projektai kaimiškose rajono seniūnijose

Tai Tauragės rajone, išskyrus Tauragės miesto seniūniją, įgyvendinami nekomercinės paskirties infrastruktūriniai projektai, kurių įgyvendinimo vertė neviršija 20 tūkst. eurų. Pateiktos tokios idėjos: „Draudenių ežeras kviečia ant tilto“ (patogus ir saugus pantoninis tiltas su nardymo salele ir tiltelis privažiavimui neįgaliesiems. Patraukliai sutvarkyta Draudenių ežero pakrantė rajono gyventojams); „Krepšinis – antroji Žygaičių religija“ (pakeista Žygaičių gimnazijos krepšinio aikštelės danga, įrengtas aikštelės apšvietimas ir suoleliai, pritaikant krepšinio aikštelę Žygaičių seniūnijos jaunimo ir visų gyventojų aktyviam poilsiui ir turiningam laisvalaikio praleidimui); Atokvėpio stotelė – Malūno parkas (sutvarkyta Malūno parko teritorija ir įrengta atokvėpio stotelė. Pritaikytas Malūno parkas Tauragės r. gyventojų ir Dacijonų kaimo bendruomenės poreikiams, įrengiant aktyvaus laisvalaikio ir poilsio infrastruktūrą); Plaukiojančio pontoninio liepto įrengimas Balskų poilsiavietėje (patogus ir saugus pantoninis tiltas ir takelis privažiavimui neįgaliesiems. Patraukliai sutvarkyta Balskų užtvankos pakrantė rajono gyventojams); „Judėk lengviau, gyvenk smagiau“ Baltrušaičiuose, Liepų g. 5 (modernizuota kaimo viešoji erdvė ir pritaikyta aktyviam ir turiningam gyventojų poilsiui – įrengiant treniruoklius. Keliant kaimo bendruomenės meninį – kultūrinį lygį, įrengta vietos gyventojų laisvalaikio ir aktyvaus poilsio reikmėms pritaikyta medinė lauko scena); Lietuvos Laisvės kovų įamžinimas Skaudvilėje (Skaudvilės krašto muziejuje įrengta aštuonių Kęstučio partizanų vadų ekspozicija su jų gyvenimo aprašymais ir nuotraukomis. Pagaminta memorialinė granito lenta signatarui Vytautui Gužui-Kardui įamžinti); Atokvėpio parkas Mokyklos g. 4, Šakvietyje (su kraštiečio knygnešio Antano Bajorino atminimo lenta ir suoleliu. Parke prie vandens telkinio įrengta pavėsinė su laužaviete, basų kojų takas, suoleliai ir želdinių kompozicijos).

Balsavimas

Pasak rajono mero patarėjo Kasparo Bertašiaus, gegužę visi projektai bus pristatomi viešai. 

Balsuoti už visas pateiktas idėjas gyventojai galės irgi nuo gegužės. Galimybę balsuoti turės ne jaunesni nei 16 metų Tauragės rajone gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai. Kiekvienoje projektų kategorijoje bus galima balsuoti ne daugiau kaip už vieną projektą. 

Iš viso savivaldybės biudžeto lėšomis bus įgyvendintos trys daugiausiai gyventojų balsų surinkusios idėjos, po vieną iš skirtingų kategorijų. 

Vertinimo grupėje – 10 narių 

Paprašytas įvardinti, kas vertina dalyvaujamojo biudžeto projektus, K. Bertašius atsakė, kad vertinimo darbo grupėje yra 10 narių, jos pirmininkas – meras Dovydas Kaminskas. 

O paklaustas, kokiomis lėšomis disponuojama, jis paaiškino, kad dviem mažos vertės projektams yra numatyta po 20 tūkst. eurų, juos planuojama įgyvendinti per šiuos metus. O vienas didelės vertės projektas (iki 60 tūkst. eurų) turi būti įgyvendinimas per 2 metus, todėl dalis biudžeto didelės vertės projekto įgyvendinimui bus skirta šiais metais, dalis – kitais.

 

Nuotrauka
lions
Įkelta:
prieš 12 valandų
Tradiciškai paskutinę birželio dieną iškilmių Pilies menėse metu Tauragės „Lions“ klubo prezidento regalijos perduodamos naujam prezidentui. Metams prie „Lions“ klubo šturvalo, perėmusi jį iš Kęstučio Patašiaus, stos puikiai visiems žinoma verslininkė Lijana Zinkevičienė.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 19 valandų
Vasaros karščiai - nemenkas iššūkis dirbantiems, kai tuo metu, regis, vienintelis dalykas, kurio norisi, tai gulėti paplūdimyje kur nors po palme. Dažnas oro trūkumas, dėl to atsiradęs mieguistumas bei galvos skausmai byloja apie netinkamą vėdinimo sistemą arba jos nebuvimą. Kad būtų geras mikroklimatas, svarbu yra ne tik vėsinti patalpas, tačiau ir užtikrinti oro judėjimą, kitaip tariant, ventiliaciją.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo vasaros pradžios padidinus pensijas ir socialines išmokas, dalis gyventojų realų padidėjimą pajus nuo liepos – tie, kurie gauna už praėjusį mėnesį mokamas išmokas. Už praėjusį mėnesį mokamos išankstinės pensijos, taip pat šalpos, nukentėjusiųjų asmenų, mokslininkų, pareigūnų ir karių pensijos, išmokos vaikams, socialinė pašalpa, šalpos išmokos ir tikslinės kompensacijos. rašoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime. 
Nuotrauka
pasas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Pastaraisiais mėnesiais Lietuvoje asmens dokumentų išrašymo ir išdavimo srautas yra rekordiškai padidėjęs nei įprastai: šių metų gegužės mėn. buvo užsakyti 51 967 pasai, atitinkamai pernai metais – 23 227, t. y. 2,2 kartų daugiau nei ankstesniais metais, o bendrai per šių metų šešis mėnesius jau išrašyta tiek pat pasų, kiek per visus 2021 metus. Be to, vasaros sezono metu piliečiams pradedant aktyviai keliauti po užsienio šalis, poreikis keisti pasą padidėja.   
Nuotrauka
Meno mokykla
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės rajono savivaldybė paskelbė viešąjį konkursą dėl Tauragės meno mokyklos renovacijos. Pastatą apžiūrėję specialistai jame rado nemažai trūkumų. Tiesa, kada prasidės darbai, dar nežinia. 
Nuotrauka
pedagogu trukumas
Įkelta:
2022-07-03
Baigiantis mokslo metams gausu skelbimų su darbo pasiūlymais pedagogams – mokyklos ieško ne tik dalykų mokytojų, bet ir pagalbos mokiniams specialistų, kurių ypatingai trūksta ne tik mūsų rajone, bet visoje šalyje. Pedagogų bendruomenė, kaip pastebi ne tik ugdymo įstaigų vadovai, bet rajono vadovai, sensta, o jaunų specialistų į mokyklas privilioti neįmanoma. Prognozės bauginančios – suskaičiuota, kad po metų šalyje trūks beveik 3 tūkst. pedagogų. 
Nuotrauka
lietus
Įkelta:
2022-07-01
Vos per keletą valandų lėtai judanti bet intensyvi kritulių zona užsėmė Tauragę. Kaip teigiama Orai ir klimatas Lietuvoje feisbuko paskyroje, vos per keletą valandų iškrito 64 mm lietaus (mėnesio norma apie 87 mm.) Rezultatas gana aiškus – ežerai gatvėse ir juose paskendę arba beveik paskendę automobiliai.
Nuotrauka
veliava
Įkelta:
2022-07-01
Šiemet liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ visame pasaulyje tradiciškai nuskambės jau keturioliktąjį kartą. Ši idėja gimė 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja“ pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti „Tautišką giesmę“, pirmą kartą kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosusią gyva balsų grandine. Nuo tol ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių, tapo gyva mūsų laikų tradicija. O 2019 m. Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės“ diena.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2022-06-30
Jau beveik savaitę iš Lietuvos nesitraukia svilinantis karštis. Nors tokios vasaros daugelis laukia, tačiau žmonių, ypač vyresnių, sveikatai tai – tikras iššūkis. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos įspėja apie kaitrą. Birželio pabaiga daugelyje šalies rajonų atnešė 30–34 laipsnių karštį. Pacientų daugiau ir Tauragės gydymo įstaigose. Išsamiau apie tai, kuo pavojingi karščiai, skaitykite laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sijotuvas
Įkelta:
2022-06-30
Įgyvendinant Europos Sąjungos (85 proc.) ir Tauragės regionų savivaldybių (15 proc.) biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Tauragės regiono maisto/virtuvės, įskaitant ir žaliąsias, atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“, viešo konkurso būdu nupirktas mobilus būgninis atliekų sijotuvas.
Nuotrauka
sukaktis
Įkelta:
2022-06-30
Birželio 24 d. paminėtos bendradarbiavimo sukaktys tarp Mažonų seniūnijos ir Lenkijos Respublikos Punsko valsčiaus (savivaldybės) bei Klaipėdos rajono savivaldybės Dovilų seniūnijos. 
Nuotrauka
marsrutai
Įkelta:
2022-06-29
Tauragės rajono savivaldybėje surengtame susitikime pristatyti nauji Tauragės regiono viešojo transporto maršrutai. Numatoma, kad regioniniai maršrutai startuos jau nuo rugsėjo 1-osios.
Nuotrauka
arena
Įkelta:
2022-06-29
Tauragės rajono savivaldybė paskelbė antrąjį multifunkcinio sporto ir kultūros centro Bertoniškės g. statybos darbų konkursą. Kaip anksčiau informavo rajono meras, pirmasis konkursas balandį neįvyko, o sutartis su rangovu nepasirašyta, nes nebuvo pateikti visi reikalingi dokumentai dėl keliamų kvalifikacinių reikalavimų, reikalingų tokio objekto statybai. 
Nuotrauka
a
FNTT asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2022-06-29
Finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių pernai išviliojo 10,2 mln. Eur – dukart daugiau nei 2020-aisiais. Pagrindiniais sukčių taikiniais tapo trijų didžiausių šalies miestų gyventojai – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje užfiksuota 80 proc. visų sukčiavimo atvejų. Nors 96 proc. sukčiavimo atvejų buvo nukreipti į fizinius asmenis, beveik pusė visų išviliotų pinigų – iš įmonių sąskaitų, rodo Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro (PPPKC) statistika.
Nuotrauka
moksleiviai i vyriausybe
Įkelta:
2022-06-28
Rugpjūčio 22–26 d. vėl gyvai vyks aktyvaus ir pilietiško jaunimo projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“. 30 komisijos atrinktų baigiamųjų klasių moksleivių iš visos Lietuvos turės unikalią galimybę iš labai arti susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbu viešajame sektoriuje. Šių metų projekto tema – „Moksleiviai Lietuvos ateičiai“. Tauragės rajono moksleiviai projekte dalyvavo 2010 ir 2017 metais, vis jie buvo atrinkti iš Tauragės „Versmės“ gimnazijos.
Nuotrauka
regitra
Įkelta:
2022-06-28
Balandį Ukrainai laikinai panaikinus muito mokesčius į šalį įvežamoms transporto priemonėms, ženkliai išaugo ukrainiečių srautas „Regitros“ padaliniuose, kuris tebesitęsia iki šiol. Nuo liepos 1 d. muitų lengvata turėtų būti panaikinta, tad prognozuojama, kad šią savaitę bus pasiektas pikas. Atsižvelgiant į tai, gyventojai kviečiami naudotis elektroninėmis paslaugomis arba pasinaudoti išankstine registracija ir taip savo vizitą planuoti iš anksto.
Nuotrauka
aiksteles
Įkelta:
2022-06-27
Tauragės rajono savivaldybės administracija kartu su UAB „Sportėja“ pasirašė sutartį dėl sporto aikštelių, esančių Tauragės rajone ir Tauragės mieste, dangos įrengimo. Kaip rašoma savivaldybės puslapyje, darbus minėtas rangovas įsipareigojo atlikti iki rudens pradžios.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-06-26
Namuose, sodyboje, gamtoje, stovykloje – kur beatostogautų vaikai, jiems vasara – nerūpestingų dienų metas. Mes, suaugusieji, turėtume tai įvertinti ir priminti vaikams, kaip saugiai elgtis gamtoje ar namuose, prie vandens telkinių ir patys turėtume išlikti budrūs net tuomet, kai laiką leidžiame kartu su savo mažaisiais, sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.
Nuotrauka
zmogus
Įkelta:
2022-06-25
Neįgalūs žmonės turi ne tik sveikatos problemų, bet ir kitokių rūpesčių – tenka įveikti kliūtis, apie kurias kiti nė nesusimąsto. Ratukuose judantys žmonės Tauragėje vis dar neretai susiduria su stačiais ir neįveikiamais įvažiavimais prie įvairių įstaigų. Kartais nebūna nė jų. Problema kyla ir tuomet, kai dalis verslininkų bėdos matyti nenori ir tartum užsiriša akis. „Nieko nedarysim“, – atšauna kai kurių įmonių vadovai, kai neįgalieji šiems primena, kad neįmanoma patekti į patalpas ir šią problemą reikėtų išspręsti. Tiesa, tauragiškiai kalba, kad yra ir geranoriškų verslininkų. Tačiau negalią turinčias moteris vis dar stebina įsivaizdavimas, kad reikalui esant neįgalųjį, sėdintį vežimėlyje, pasitelkus porą stiprių vyrukų, galima lyg niekur nieko pakelti. „Ar norėtumėte, kad jus kas nors kilnotų?ׅ“ – klausia jos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-23
Į redakciją laišką ir nuotraukas atsiuntusi tauragiškė teigė negalinti suprasti, kodėl po žolės nupjovimo senosiose miesto kapinėse subirusi žolė ant kapaviečių taip ir palikta. Kapines prižiūrinčios parapijos kunigas sako, kad žolę apie kapavietes turi apsipjauti jas prižiūrintys žmonės, o jei žolė užbiro, parapija neįsipareigojusi jos sutvarkyti.