Ar Gintarė Rakauskienė taps administracijos direktore, spręs politikai – vyksta komitetų posėdis
Įkelta:
2021-04-02
Nuotrauka
Ekrano kopija
Aprašymas

Nuo 10 val. vyksta nuotolinis savivaldybės tarybos komitetų posėdis. Ekrano nuotrauka

Šiandien savivaldybės tarybos posėdyje 13 val. bus svarstomas vienas klausimas – Gintarės Rakauskienės paskyrimas į Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Nuo 10 val. vyksta tarybos komitetų posėdis – kandidatė prisistatė, atsakinėja į politikų klausimus. 

Ateina padėti su entuziazmu ir energija

Nuo 2019 m. spalio UAB „Dunokai“ vadovaujanti Gintarė Rakauskienė, paklausta, kas lėmė, kad ji kandidatuoja į šias pareigas, sakė esanti įsitikinusi, kad darbas savivaldybės administracijoje – įdomus.  

– Viešajame sektoriuje esu ne naujokė. Daugelis tauragiškių problemų man žinomos, o kas nežinoma, noriu sužinoti. Ilgą laiką dirbau Tauragės butų ūkyje, esu įsigilinusi į daugiabučių namų administravimą. Šiuo metu UAB „Dunokai“ užsiimame ūkiniais reikalais, tai ir miesto problemos pakankamai gerai žinomos. Norisi prisidėti prie savivaldybės komandos, kad Tauragės rajono gyventojams būtų geriau. Ateinu padėti su entuziazmu ir energija. Jei tiks mano kandidatūra, mielai prisijungsiu prie komandos, – „Tauragės žinioms“ sakė G. Rakauskienė. 

Vertina patirtį

Administracijos direktoriaus kandidatūrą tarybai siūlo meras Dovydas Kaminskas. 

Anksčiau jis yra minėjęs, kad svarsto kelias kandidatūras. Dabar paklaustas, kas lėmė, kad pasirinko Gintarės Rakauskienės kandidatūrą, meras Dovydas Kaminskas teigė:

– Gintarė Rakauskienė ilgus metus dirba Tauragės žmonių labui – projektų vadove Tauragės butų ūkyje, Tauragės šilumos tinkluose, jau dvejus metus sėkmingai vadovauja UAB „Dunokai“. Dar daugiau, Gintarė buvo praėjusių ketverių rinkimų komisijos pirmininkė Tauragės rinkimų apygardoje. G.Rakauskienės kandidatūrą nusprendžiau teikti dėl patirties dirbant Tauragei, žinių politikoje ir tinkamų asmeninių savybių. Neabejoju, kad Gintarė susitvarkys su visais laukiančiais iššūkiais, nes jai rūpi Tauragės ateitis.

Pasak mero, jeigu taryba pritars, direktorius pareigas pradės eiti nuo tarybos sprendime nustatytos datos. Kol kas konkreti data dar nėra žinoma – ji paaiškės penktadienį. 

– Jeigu taryba kandidatūrai nepritars, tuomet pakomentuosiu, kokia bus procedūra, – teigė meras D. Kaminskas. 

Kokie iššūkiai, kokie svarbiausi darbai laukia naujojo administracijos direktoriaus?   

– Iššūkių laukia daug, nuo strateginių projektų – Tauragės arenos, Tauragės turgelio, aplinkkelio, kino teatro – įgyvendinimo iki pandemijos valdymo ir kitų kasdienių darbų tobulinant savivaldybės ir jos įstaigų teikiamas paslaugas. Tauragės rajono savivaldybės komanda yra stipri – visi kartu įveiksime ateities iššūkius, – minėjo meras.  

Balsavimas bus slaptas

Dėl administracijos direktoriaus kandidatūros rajono politikai balsuos šiandien. 13 val. politikai jungsis į nuotolinį posėdį, kuriame bus svarstoma G. Rakauskienės kandidatūra. Paskelbus slaptą balsavimą tarybos nariai ateis į savivaldybės didžiąją posėdžių salę, kur bus įsikūrusi balsų skaičiavimo komisija. 

Po balsavimo tarybos nariai vėl jungsis į nuotolinį posėdį ir bus paskelbti balsavimo rezultatai. 

Modestas Petraitis, šešerius metus ėjęs savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, pasitraukė prieš mėnesį. Per tą laiką šias pareigas laikinai ėjo administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius.

 

Nuotrauka
Maisto bankas
Įkelta:
prieš 8 valandas
Gegužės 7-8 dienomis visoje Lietuvoje vyko tradicine tapusi pavasarinė „Maisto banko“ akcija, kurios metu buvo siekiama surinkti kuo daugiau paramos ilgo galiojimo maisto produktais socialiai pažeidžiamiems Lietuvos gyventojams. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai daugiau kaip 106 tūkst. vienetų ilgo galiojimo maisto produktų, kurių vertė viršijo 99 tūkst. eurų. Paramos skrajutėmis pirkėjai paaukojo dar 14 tūkst. eurų.
Nuotrauka
skiepai
Įkelta:
prieš 11 valandų
Pasiskiepyti nuo koronaviruso jau gali ir visi norintieji nuo 18-os metų. Tiesa, vakcinos pasirinkti nėra galimybės – siūloma „Vaxzevria“ vakcina. Jos rajone susikaupė apie 700. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 14 valandų
Susisiekimo ministerija primena, kad dėl keičiamų televizijos dažnių Tauragės, Telšių, Šilalės, Laukuvos, Pagėgių ir jų apylinkių gyventojai, kurie televizijos programas žiūri naudodami kambarines ar lauko antenas antradienį, gegužės 11 d., turėtų atlikti automatinę arba rankinę televizijos kanalų paiešką.
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 14 valandų
Tauragė pelnytai vadinama automobilininkų miestu, tad visos naujienos, susijusios su mašinomis, tauragiškiams itin aktualios. Nuo gegužės 1-osios norint parduoti automobilį jau privalu turėti savininko deklaravimo kodą (SDK) arba gresia bauda. SDK nukreiptas prieš nesąžiningus perpardavinėtojus, kurie nedeklaruoja sandorių, nemoka mokesčių ir dažnai neatsako už parduodamą automobilį. Tačiau ir legaliai dirbantiems automobilių importuotojams gauti tokį kodą tapo iššūkiu: naujoji „Regitros“ sistema stringa, o automobilių prekeiviai netveria pykčiu – jų verslas žlugdomas. „Tauragės žinių“ kalbinti verslininkai naująją tvarką keikia ir vadina ją nesąmone.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien vykusiame savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pranešta apie tai, kad į mokyklas grįžo atskiros klasės ne tik Jovarų pagrindinėje mokykloje, bet ir „Šaltinio“ progimnazijoje. Kitų mokyklų bendruomenės irgi tariasi dėl vaikų sugrįžimo į kontaktinį ugdymą.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šią savaitę vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizuoja valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas. Jų metu bus vertinamas institucijų gebėjimas operatyviai perduoti ir atnaujinti informaciją apie branduolinę avariją. Be to, bus tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) veikla ir tai, kaip teikiama pirminė informacija bei rekomendacijos gyventojams.
Nuotrauka
konteineris
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tarp Vasario 16-osios ir Respublikos gatvių, daugiabučių kieme stovi žalias nežymėtas atliekų konteineris. O greta jo, nepriklausomai nuo metų laiko, nuolat susikaupia krūva žaliųjų atliekų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
Ką daryti, kai nugaišęs, dažniausiai po automobilio ratais žuvęs gyvūnas taip ir lieka gulėti gatvėje ar jos pakraštyje? Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento atstovai tokiu atveju pataria skambinti bendruoju pagalbos telefonu. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
Tauragės kultūros centras kviečia prisijungti puošiant miestą šventei – įkurti šventinę alėją „Tauro ragas 2021“. Per Kalėdas Bažnyčių gatvė džiugino nuostabia eglučių alėja, o štai per miesto šventę visi norintys galės prisidėti papuošdami šią gatvę savo sukurtais tauro ragais. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną kasmet švenčia tūkstančiai žmonių: klausosi koncertų, dalyvauja ekskursijose, diskusijose ir kituose renginiuose. Tai progai skirtų renginių netrūks ir Tauragėje.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Šiltą dieną smagu kavinės ar restorano terasoje papietauti, pasėdėti su kavos puodeliu ar pavakaroti. Užsitęsus karantinui žmonės to išties pasiilgo. Praėjusią savaitę po daugiau nei penkių mėnesių tylos lauko kavinės, restoranai ir barai veiklą atnaujino. Deja, džiaugsmu jų darbuotojai netrykšta: įvairiausi apribojimai niekur nedingo, o taip lauktą lankytojų antplūdį sustabdė atvėsę ir lietingi orai.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-07
Pirmą kartą Tauragėje įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Tauragės rajono gyventojai siūlė idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš viso gauta 14 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kitas etapas – balsavimas. Jau nuo gegužės 10 d. (pirmadienio) gyventojai galės balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas, o daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
rūkymas
Įkelta:
2021-05-07
Nuo sausio įsigaliojus Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimui gyventojai gali pareikšti pageidavimą, kad daugiabutyje, kuriame jie gyvena, nebūtų rūkoma. Tauragėje draudimas rūkyti įsigaliojo šešiuose daugiabučiuose. Nepaisantiems draudimo gresia baudos.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-05-07
Pirmą kartą Tauragėje įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Tauragės rajono gyventojai siūlė idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš viso gauta 14 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kitas etapas – balsavimas. Jau nuo gegužės 10 d. (pirmadienio) gyventojai galės balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas, o daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-07
Nuo trečiadienio visą mėnesį prekybos centro „Senukai“ hole eksponuojama Tauragės profesinio rengimo centro mokinių darbų paroda. Tauragiškiai kviečiami balsuoti už labiausiai patikusį darbą bei laimėti vieną eksponuojamų paveikslų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-07
Jau šiandien startuoja gegužės 7–8 dienomis Tauragės rajone vyksianti aplinkosauginė akcija „Darom 2021“. Kviečiame prisijungti prie komandos ir jos kilnaus tikslo!
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-05-06
Tauragė pelnytai vadinama automobilininkų miestu, tad visos naujienos, susijusios su mašinomis, tauragiškiams itin aktualios. Nuo gegužės 1-osios norint parduoti automobilį jau privalu turėti savininko deklaravimo kodą (SDK) arba gresia bauda. Automobilių importuotojams gauti tokį kodą tapo iššūkiu. „Tauragės žinios“ pakalbino kelis automobilių prekyba užsiimančius verslininkus. Ką jie mano apie naująją tvarką? 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-06
Vyriausybei švelninant karantino sąlygas Kultūros ministerijos siūlymu nuo gegužės 10 d. vėl leidžiama rengti kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų repeticijas. Jos galės vykti savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra mažiau kaip 200 atvejų. Mūsų mieste repeticijos jau gali vykti – Tauragėje dviejų savaičių sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 158,1 atvejo. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-05
Pavasaris žengia nedrąsiai, vis dar nusileisdamas žiemai, kuri traukdamasi gąsdina sniegu ar kruša. Vis dėlto nemalonūs orai netrukdo gražinti miestą – tai vienur, tai kitur sodinami medžiai. Į medžių sodinimo talkas jau rinkosi Jovarų bendruomenė, Tauragės liberalai, „Lions“ klubo nariai, o netrukus Kartų parke sužaliuos magnolijų alėja.