Staiga atšilo: ar laukti potvynio?
Įkelta:
2021-02-22
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

Jūra šeštadienį. Raimondos Alysienės nuotrauka

,
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

Raimondos Alysienės nuotrauka

Jovarų gyventojai dar prisimena, kai prie Jūros besidriekiantį kvartalą užtvindė pakilęs upės vanduo. Iš krantų prieš keletą buvo išsiliejusi ir Akmena, padariusi nuostolių Pagramančio miesteliui. Staiga atšilus sekmadienio naktį nuo šlaitinių stogų ėmė bumbsėti krentantys sulipusio sniego gabalai. O įdienojus, kai oro temperatūra siekė ir kelis laipsnius šilumos, sniego tirpimas saulės atokaitoje tapo dar spartesnis. Ar taip staiga atšilus galime sulaukti smarkaus ir nuostolius nešančio potvynio? Tauragės savivaldybės vyriausiasis civilinės saugos specialistas Mindaugas Mikutavičius mano, kad taip atsitikti neturėtų, tačiau turime būti pasiruošę.

Hidrometeorologijos tarnyba prognozuoja, kad staigiai pakilus oro temperatūrai galima sulaukti potvynio, tačiau kol kas sunku prognozuoti jo mastus.
Taigi ar laukti tauragiškiams potvynio? Pasak specialisto, tokių tendencijų yra. Kalbėdamasis su žurnaliste M. Mikutavičius sakė kaip tik ruošiąs pranešimą apie tai. 

– Pagrindinė grėsmė – mūsų Jūra. Jei ledai savu laiku neišeis į Nemuną, upės lygis gali pakilti. Vienintelė vieta Tauragėje, kuriai pakilus Jūros lygiui gali grėsti potvynis, tai Jovarų rajonas, – teigė jis.

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

Specialistas priminė ir prieš keletą metų Pagramantį užklupusį potvynį, kai buvo staigus atlydys, per vieną naktį, ir iš krantų išsiliejo Akmena, neįstengusi išnešti ledų į Jūrą. Tada išties Pagramančiui buvo kilusi grėsmė. 

Daugiau tokių vietų, pasak jo, rajone nėra, mat Jūra turi kur išsilieti žemupyje. Vienintelė vieta – Jovarų kvartalas. Tai žemiausia Tauragės vieta, nors ir pati Tauragė yra žemuma – tik 8 metrai virš jūros lygio. 

M. Mikutavičius aiškino, kad viskas priklausys nuo to, kaip sniegas tirps, kaip susigers į žemę, kaip jis pajudės iš rytinės Lietuvos dalies. Vilniuje ar Kaune sniego daugiau nei mūsų regione. Viskas priklausys nuo to, kaip sparčiai šils, ar bus lietaus. Faktorių yra daug. 

– Pagal šiandieninę tendenciją manau, kad sniegelis turėtų ištirpti švelniai, palengva, nes naktį laikosi minusinė temperatūra, dieną keli laipsniai šilumos. Tačiau pasiruošti reikia, – įsitikinęs M. Mikutavičius. 

Todėl būtina, pasak jo, pravalyti lietaus vandens šulinėlius, gyventojai turėtų pasižiūrėti, kad jų drenažai nebūtų užsinešę, kad vanduo galėtų nubėgti ten, kur turi nubėgti, o ne patvintų ten, kur nereikia. Tai, beje, reikia daryti kiekvieną pavasarį. Civilinės saugos specialistas sakė ketinąs surengti susitikimus su komunalininkais, priminti apie tai ir per Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdį, kad į tai atkreiptų dėmesį ir vandentiekininkai, ir seniūnijų atsakingi specialistai.

Turimais M. Mikutavičiaus duomenimis, šiuo metu Jūra yra pakilusi iki 1,20 m. Kad situacija būtų kritinė, jos lygis turėtų pakilti iki 7 m.

– Taigi rezervą dar turim didelį. Tiesa, prieš porą dienų vandens lygis Jūroje buvo 1,50 m, taigi jis svyruoja. Tačiau dabar naktį pašąla, dieną atleidžia, taigi turėtų labai normaliai viskas būti. Žinoma, priklausys nuo kritulių. Tačiau užmigti nereikia, turim visada būti pasiruošę, – sakė M. Mikutavičius.

Paupių gyventojams nerimą keliantis galimo potvynio pavojus niekur nedingo, nors, anot per LRT sekmadienio rytą kalbėjusių hidrologų, jei nebus staigaus atlydžio, tai tirpstančio sniego vandenys susigers į žemę, ir didelio potvynio gali nebūti. Jeigu potvynis vis tik bus, tai ne anksčiau kaip pirmąjį kovo dešimtadienį.

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 1 valanda
Antroje savaitės pusėje išsilaikys šilti orai, tačiau danguje vis dažniau pasirodys lietaus debesys, numatomas smarkokas vėjas. Gaivesnius orus atneš kitos savaitės pradžia.
Nuotrauka
Jovarai
Įkelta:
prieš 3 valandas
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noras gyventi ekologiškiau ir įsirengti dujinį šildymą taip paprastai neįgyvendinamas – bendruomenės nariai turi patys susimokėti už trasos atvedimą, o preliminari 10 tūkst. eurų suma ne kiekvienam „įkandama“. Nors rajono valdžia pritaria gyventojų iniciatyvai šildytis ekologiškiau, teigiama, kad dujos – jau  praeities kuras. 
Nuotrauka
Sodra
Įkelta:
prieš 21 valanda
„Sodros“ informacijos centre prijungta 10 papildomų telefono linijų – tikimasi, kad tai sutrumpins klientų laukimo laiką. Jei kreipiatės telefonu, geriausia rinktis ne piko valandas – pataria specialistai. Vykstantiems į klientų aptarnavimo skyrius vis dar būtina išankstinė registracija – tai padeda užtikrinti gyventojų ir darbuotojų saugumą, valdyti srautus.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
2021-07-27
Liepos viduryje Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistams ištyrus Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandenį pastarajame žarninių enterokokų skaičius viršija Lietuvos higienos normoje nustatytą dydį. Pakartotinis tyrimas parodė – maudytis ten saugu.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
„Sodra“ išsiuntė priminimus daugiau nei 300 tūkstančių savarankiškai dirbančių gyventojų, kuriems, pasibaigus karantinui, vėl atsirado prievolė kas mėnesį mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas. Sumokėję įmokas iki paskutinės einamojo mėnesio dienos, jie ir toliau galės nemokamai naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Paaiškėjo, kas vadovaus naujai už verslo, turizmo plėtros skatinimą regione atsakingai VšĮ „Žaliasis regionas“. Tauragės rajono savivaldybės patalpose įsikursiančios viešosios įstaigos vadove tapo jurbarkietė Gaiva Mačiulaitienė – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Pirmadienį iki 15 val. Tauragėje lankosi Nacionalinis kraujo centras. Gyventojai kviečiami dovanoti kraujo.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-07-23
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad gyventojų priimamasis du kartus per savaitę dirbs ilgesnėmis darbo valandomis, antradieniais nuo 7.00-17.00 val., o trečiadieniais nuo 8.00-18.00 val. Kitomis darbo dienomis dirbs įprastai nuo 8.00 iki 17.00 val.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Bijodami, kad reikės susimokėti, kai kurie žmonės atliekas veža ne į sąvartynus ar atliekų surinkimo aikšteles, o tiesiog į mišką ir taip teršia gamtą. Kai kurie jų sučiumpami, skiriamos baudos.  Ne visi žino, kad kai kurias atliekas galima pristatyti nemokamai. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo priežiūros vyr. specialistė Kristina Majienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kiekvienam gyventojui yra numatytas kiekis atliekų, kurias jis gali pristatyti nemokamai. Sudarytas ir nemokamai pristatomų atliekų sąrašas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Policija praneša apie antradienį iš kiemo Pilėnų gatvėje pavogtą betono pjaustyklę ,,K770“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noro įsirengti dujinį šildymą ir gyventi ekologiškiau taip paprastai įgyvendinti, atrodo, nepavyks. Su kokiais sunkumais susiduria prie dujotiekio savo namus prijungti svajojantys jovariškiai, kuo galėtų padėti savivaldybė ir ką apie tai mano rajono meras? Skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
Joniškės sodai
Įkelta:
2021-07-21
Joniškės soduose prie atliekų aikštelės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimasi, kad tai padės drausminti šioje vietoje neleistomis atliekomis atsikratančius asmenis.