Orai primins pavasarį – temperatūra šoktels dar aukščiau
Įkelta:
2021-02-22
Nuotrauka
Zylė
Aprašymas

Paprastoji pilkoji zylė. Bronislovo Ambrozo nuotrauka

Paskutinė vasario savaitė labiau primins pavasarį nei žiemą. Kasdien oras bus vis šiltesni, krituliai neįkyrės, dažnai džiugins saulės spinduliai.

Šiandien šalyje vyraus ramūs orai. Pūs nesmarkus permainingos krypties vėjas. Kritulių nenumatoma, daug kur vyraus šviesus dangus, vietomis gali išsilaikyti rūkas. Vilniuje ir Kaune oras šils iki 5, Klaipėdoje iki 4 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 6 laipsnius šilumos.

Antradienio naktį be kritulių, temperatūra svyruos tarp 0–5 laipsnių šalčio. Bus slidu, vietomis tvyros rūkas. Dienos metu danguje sukiosis debesys, daugiausia šiaurinėse, šiaurės rytinėse šalies vietovėse galimi negausūs krituliai. Pūs juntamesnis pietinių krypčių vėjas. Diena bus truputį vėsesnė nei pirmadienis. Vilniuje oras šils vos iki 1, Kaune ir Šiauliuose iki 2 laipsnių. Panevėžyje bus apie 3, Klaipėdoje apie 4 laipsnius šilumos.

Trečiadienį termometrų stulpeliai vėl kils aukščiau. Pūs vidutinio stiprumo vakarų, pietvakarių krypties vėjas, juntamesnis jis bus prie jūros. Žymesnių kritulių nenumatoma, negausiai palynos vos kai kur. Nakties valandomis temperatūra svyruos nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos, vietomis bus slidu, galimas rūkas. Dienos metu temperatūra stiebsis sparčiau. Vilniuje ir Panevėžyje oras šils iki 5, Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje iki 6 laipsnių. Vietomis vakarinėse, pietvakarinėse šalies vietovėse bus apie 8–9 laipsnius šilumos.

Ketvirtadienį Lietuvą pasieks dar didesnė šilumos porcija, o nuotaikos krituliai nesugadins – jų nenumatoma. Taip pat džiugins ir mažai debesuotas dangus. Pūs apysmarkis vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Nakties valandomis išsilaikys teigiama 1–6 laipsnių temperatūra. Dienos metu numatoma maloni šiluma. Kai kur  vakarinėse ir pietvakarinėse vietovėse termometrų stulpeliai pasieks 13 laipsnių šilumos. Vilniuje bus apie 6, Klaipėdoje apie 7 laipsnius šilumos. Kaune oras šils iki 9, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 10 laipsnių.

Visgi, penktadienį šiluma jau bus kuklesnė, sustiprės vakarų krypties vėjas. Gūsiai sieks 12–15 metrų per sekundę. Dangumi plauks tankesni debesys, gali truputį palyti. Naktį vyraus 1–5 laipsnių šiluma. Dieną Vilniuje ir Kaune oras šils iki 6, Panevėžyje iki 7 laipsnių. Šiauliuose ir Klaipėdoje bus apie 5 laipsnius šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį išsilaikys gūsingas vėjas, vietomis naktimis pasikandžios silpnas šaltukas, bus slidu. Vyraus nepastovus debesuotumas, pagal dabartinius duomenis, negausūs krituliai pasirodys tik kai kur.

 

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 33 minutes
Antroje savaitės pusėje išsilaikys šilti orai, tačiau danguje vis dažniau pasirodys lietaus debesys, numatomas smarkokas vėjas. Gaivesnius orus atneš kitos savaitės pradžia.
Nuotrauka
Jovarai
Įkelta:
prieš 2 valandas
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noras gyventi ekologiškiau ir įsirengti dujinį šildymą taip paprastai neįgyvendinamas – bendruomenės nariai turi patys susimokėti už trasos atvedimą, o preliminari 10 tūkst. eurų suma ne kiekvienam „įkandama“. Nors rajono valdžia pritaria gyventojų iniciatyvai šildytis ekologiškiau, teigiama, kad dujos – jau  praeities kuras. 
Nuotrauka
Sodra
Įkelta:
prieš 21 valanda
„Sodros“ informacijos centre prijungta 10 papildomų telefono linijų – tikimasi, kad tai sutrumpins klientų laukimo laiką. Jei kreipiatės telefonu, geriausia rinktis ne piko valandas – pataria specialistai. Vykstantiems į klientų aptarnavimo skyrius vis dar būtina išankstinė registracija – tai padeda užtikrinti gyventojų ir darbuotojų saugumą, valdyti srautus.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
prieš 1 dieną
Liepos viduryje Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistams ištyrus Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandenį pastarajame žarninių enterokokų skaičius viršija Lietuvos higienos normoje nustatytą dydį. Pakartotinis tyrimas parodė – maudytis ten saugu.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
„Sodra“ išsiuntė priminimus daugiau nei 300 tūkstančių savarankiškai dirbančių gyventojų, kuriems, pasibaigus karantinui, vėl atsirado prievolė kas mėnesį mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas. Sumokėję įmokas iki paskutinės einamojo mėnesio dienos, jie ir toliau galės nemokamai naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Paaiškėjo, kas vadovaus naujai už verslo, turizmo plėtros skatinimą regione atsakingai VšĮ „Žaliasis regionas“. Tauragės rajono savivaldybės patalpose įsikursiančios viešosios įstaigos vadove tapo jurbarkietė Gaiva Mačiulaitienė – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Pirmadienį iki 15 val. Tauragėje lankosi Nacionalinis kraujo centras. Gyventojai kviečiami dovanoti kraujo.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-07-23
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad gyventojų priimamasis du kartus per savaitę dirbs ilgesnėmis darbo valandomis, antradieniais nuo 7.00-17.00 val., o trečiadieniais nuo 8.00-18.00 val. Kitomis darbo dienomis dirbs įprastai nuo 8.00 iki 17.00 val.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Bijodami, kad reikės susimokėti, kai kurie žmonės atliekas veža ne į sąvartynus ar atliekų surinkimo aikšteles, o tiesiog į mišką ir taip teršia gamtą. Kai kurie jų sučiumpami, skiriamos baudos.  Ne visi žino, kad kai kurias atliekas galima pristatyti nemokamai. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo priežiūros vyr. specialistė Kristina Majienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kiekvienam gyventojui yra numatytas kiekis atliekų, kurias jis gali pristatyti nemokamai. Sudarytas ir nemokamai pristatomų atliekų sąrašas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Policija praneša apie antradienį iš kiemo Pilėnų gatvėje pavogtą betono pjaustyklę ,,K770“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noro įsirengti dujinį šildymą ir gyventi ekologiškiau taip paprastai įgyvendinti, atrodo, nepavyks. Su kokiais sunkumais susiduria prie dujotiekio savo namus prijungti svajojantys jovariškiai, kuo galėtų padėti savivaldybė ir ką apie tai mano rajono meras? Skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
Joniškės sodai
Įkelta:
2021-07-21
Joniškės soduose prie atliekų aikštelės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimasi, kad tai padės drausminti šioje vietoje neleistomis atliekomis atsikratančius asmenis.