Ligoninė teiks paraišką pirkti tomografą 
Įkelta:
2021-02-22
Nuotrauka
Ligoninė
Aprašymas

Magnetinio rezonanso tomografo sistema galėtų būti įrengta per dvejus-trejus metus. Autorės nuotrauka

 

Tauragės ligoninė šiais metais planuoja parengti investicinį projektą, kurį Tauragės rajono savivaldybė teiktų Sveikatos apsaugos ministerijai, kad gautų lėšų iš Valstybės investicijų programos. Rengiamo investicinio projekto tikslas yra įsigyti brangų medicinos prietaisą – magnetinio rezonanso tomografo (MRT) sistemą. Tokiam prietaisui atsiradus tauragiškiams, o ir aplinkinių savivaldybių gyventojams, svarbiems tyrimams atlikti nebereikėtų vykti į kitus miestus. 

Kaip teigiama Tauragės ligoninės prašyme savivaldybės tarybai, toks prietaisas užtikrins pacientų visų kūno sričių tyrimų atlikimą. Įranga reikalinga, nes MRT tyrimai parodo ypač tikslų ir detalų vidaus organų struktūros vaizdą, padedantį gydytojams greitai nustatyti galvos ir nugaros smegenų, veido ir kaklo, vidaus (pilvo, dubens) organų, galūnių, sąnarių, kraujagyslių ir minkštųjų audinių būklę, jų pakitimus. MRT tyrimai labai informatyvūs diagnozuojant įvairių organų onkologines ligas, vertinant jų išplitimą (metastazes). Šie tyrimai yra nepakeičiami nustatant raumenų, meniskų, sausgyslių, raiščių pažeidimus (trūkimus, plyšimus), kaulų čiulpų būklę, išsėtinę sklerozę ir kai kurias kitas ligas.

Prietaisas bus naudojamas vaikų ir suaugusiųjų diagnostikai. Dabar per 3 tūkst. Tauragės rajono gyventojų turi laukti registravimosi eilės, o sulaukę vykti atlikti tyrimo į Kauną, Klaipėdą, Telšius, Šiaulius, Vilnių ir kt. Įvertinus tai, kad MRT tyrimas Tauragėje būtų taip pat atliekamas Šilalės, Jurbarko rajonų bei Pagėgių savivaldybės gyventojams, ligoninė tikisi atlikti nuo 6 tūkst. iki 7 tūkst. tokių tyrimų per metus. 

Brangios įrangos pirkimo finansavimo šaltinis – Valstybės investicinės programos lėšos. Kol kas apie savivaldybės prisidėjimą nekalbama, jo gali ir neprireikti. 

Kadangi teikiant prašymą Sveikatos ministerijai ypatingą reikšmę turi įstaigos steigėjo pritarimas, savivaldybės tarybos nariai  šiam sprendimui pritarė.

– Aparatu galėtų naudotis ne tik aplinkinių savivaldybių gyventojai. Tyrimo paslauga, jei jos reikėtų greičiau, pasinaudoti galėtų ir didesnių miestų gyventojai. Kuo daugiau tokių aparatų yra, tuo mažesnės eilės išsitirti, – „Tauragės žinioms“ teigė Tauragės ligoninės vadovas Liutauras Indriuška. 

Vietos aparatui ligoninėje pastatyti būtų ieškoma tokios, kad būtų patogu ir atvykstantiems gyventojams, ir ligoninėje gydomiems pacientams.

– Kol kas vyksta tik dokumentų rengimas, o pats aparatas ligoninėje galėtų atsirasti per 2–3 metus, – teigė ligoninės vadovas. 

Preliminariais skaičiavimais, pasak L. Indriuškos, tomografo pirkimas ir patalpų įrengimas gali kainuoti 1,5–1,6 mln. eurų. 

– Tokio aparato mes neturime, tad reikės įrengti naujas patalpas, kurioms keliami tam tikri reikalavimai – magnetinis tinklas visoje patalpoje, kondicionavimas ir vėdinimas, šaldymas, nes įranga generuoja šilumą, – dalį patalpų įrengimo reikalavimų išvardijo Tauragės ligoninės vadovas. 

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 1 valanda
Antroje savaitės pusėje išsilaikys šilti orai, tačiau danguje vis dažniau pasirodys lietaus debesys, numatomas smarkokas vėjas. Gaivesnius orus atneš kitos savaitės pradžia.
Nuotrauka
Jovarai
Įkelta:
prieš 3 valandas
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noras gyventi ekologiškiau ir įsirengti dujinį šildymą taip paprastai neįgyvendinamas – bendruomenės nariai turi patys susimokėti už trasos atvedimą, o preliminari 10 tūkst. eurų suma ne kiekvienam „įkandama“. Nors rajono valdžia pritaria gyventojų iniciatyvai šildytis ekologiškiau, teigiama, kad dujos – jau  praeities kuras. 
Nuotrauka
Sodra
Įkelta:
prieš 21 valanda
„Sodros“ informacijos centre prijungta 10 papildomų telefono linijų – tikimasi, kad tai sutrumpins klientų laukimo laiką. Jei kreipiatės telefonu, geriausia rinktis ne piko valandas – pataria specialistai. Vykstantiems į klientų aptarnavimo skyrius vis dar būtina išankstinė registracija – tai padeda užtikrinti gyventojų ir darbuotojų saugumą, valdyti srautus.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
2021-07-27
Liepos viduryje Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistams ištyrus Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandenį pastarajame žarninių enterokokų skaičius viršija Lietuvos higienos normoje nustatytą dydį. Pakartotinis tyrimas parodė – maudytis ten saugu.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
„Sodra“ išsiuntė priminimus daugiau nei 300 tūkstančių savarankiškai dirbančių gyventojų, kuriems, pasibaigus karantinui, vėl atsirado prievolė kas mėnesį mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas. Sumokėję įmokas iki paskutinės einamojo mėnesio dienos, jie ir toliau galės nemokamai naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Paaiškėjo, kas vadovaus naujai už verslo, turizmo plėtros skatinimą regione atsakingai VšĮ „Žaliasis regionas“. Tauragės rajono savivaldybės patalpose įsikursiančios viešosios įstaigos vadove tapo jurbarkietė Gaiva Mačiulaitienė – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Pirmadienį iki 15 val. Tauragėje lankosi Nacionalinis kraujo centras. Gyventojai kviečiami dovanoti kraujo.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-07-23
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad gyventojų priimamasis du kartus per savaitę dirbs ilgesnėmis darbo valandomis, antradieniais nuo 7.00-17.00 val., o trečiadieniais nuo 8.00-18.00 val. Kitomis darbo dienomis dirbs įprastai nuo 8.00 iki 17.00 val.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Bijodami, kad reikės susimokėti, kai kurie žmonės atliekas veža ne į sąvartynus ar atliekų surinkimo aikšteles, o tiesiog į mišką ir taip teršia gamtą. Kai kurie jų sučiumpami, skiriamos baudos.  Ne visi žino, kad kai kurias atliekas galima pristatyti nemokamai. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo priežiūros vyr. specialistė Kristina Majienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kiekvienam gyventojui yra numatytas kiekis atliekų, kurias jis gali pristatyti nemokamai. Sudarytas ir nemokamai pristatomų atliekų sąrašas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Policija praneša apie antradienį iš kiemo Pilėnų gatvėje pavogtą betono pjaustyklę ,,K770“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noro įsirengti dujinį šildymą ir gyventi ekologiškiau taip paprastai įgyvendinti, atrodo, nepavyks. Su kokiais sunkumais susiduria prie dujotiekio savo namus prijungti svajojantys jovariškiai, kuo galėtų padėti savivaldybė ir ką apie tai mano rajono meras? Skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
Joniškės sodai
Įkelta:
2021-07-21
Joniškės soduose prie atliekų aikštelės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimasi, kad tai padės drausminti šioje vietoje neleistomis atliekomis atsikratančius asmenis.