Kokie buvo 2020-ieji Tauragei: kiek žmonių gimė, mirė, susituokė ir išsiskyrė
Įkelta:
2021-01-08
Nuotrauka
santuokos
Aprašymas

Asociatyvi pixabay.com nuotrauka

 

Sakoma, viščiukus skaičiuoja rudenį, o štai kiek per metus įregistruota santuokų, kiek žmonių gimė ir mirė, įprasta skelbti metų pradžioje. Tauragės rajono savivaldybės Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyr. specialistė Gintarė Varkalienė, „Tauragės žinių“ paprašyta, atsakė į klausimus apie visus metų „rezultatus“. 

– Kiek per praėjusius metus įregistruota kūdikių? Ir šis skaičius didesnis nei ankstesniais metais? Kiek berniukų, kiek mergaičių, kiek iš jų gimusių Lietuvoje, kiek – kitose šalyse? Jauniausi tėvai?

– 2020 m. Tauragės rajono Bendrasis ir civilinės metrikacijos skyrius sudarė 398 gimimo įrašus (2019 m. – 439). Pernai gimė 201 berniukas ir 197 mergaitės. Iš 398 naujagimių 64 gimė užsienyje: 6 Vokietijoje, 14 Norvegijoje, 21 Jungtinėje Karalystėje, 7 Airijoje, 10 Danijoje, 2 JAV, po vieną Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Egipte. 

Jauniausiai mamai buvo 17, jauniausiam tėvui – 18 metų.

– Populiariausi mergaičių ir berniukų vardai?

– Populiariausi mergaičių vardai: Lėja (8), Ema (7), Iglė (7), Viltė (6), Barbora (6), Ugnė (5), Sofija (5), Urtė (5). Populiariausi berniukų vardai: Benas (10), Markas (9), Nojus (9), Lukas (8), Herkus (8), Matas (6), Gabrielius (6), Joris (5), Augustas (5), Domas (5).

– Kiek porų susituokė? Kiek Metrikacijos skyriuje, kiek – kitose vietose? Ar tai daugiau nei praėjusiais metais?

– 2020 m. susituokė 160 porų. Mūsų skyriuje sutuokta 100 porų, iš jų 3 susituokė jų pasirinktose kitose vietose savivaldybės ribose. Bažnyčioje susituokė 46 poros, užsienyje – 14. Iš jų po vieną porą Mauricijuje, Turkijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Kipre, JAV, Švedijoje, Šveicarijoje ir  Kroatijoje. Jungtinėje Karalystėje susituokė 3 poros,  Rusijoje – 2.

2019 m. susituokė 251 pora, mūsų skyriuje – 166, bažnyčioje – 65, užsienyje – 19.

– Ar daug į apskaitą įtraukta užsienyje sudarytų santuokų?

– Užsienyje 2020 m. susituokė ir į apskaitą santuokas įtrauktos 14 santuokų.

– Kokio amžiaus dauguma porų? Vyriausia ir jauniausia pora? Didžiausias amžiaus skirtumas tarp sutuoktinių? 

– Kokio amžiaus poros tuokiasi, apskaita nevedama. Amžius įvairus, aišku, daugiausia 25–30 metų. Jauniausiems jauniesiems buvo 17 ir 18 metų. Vienoje poroje sutuoktinė vyresnė už sutuoktinį 18 m.

Pernai išsituokė 104 poros, 2019 m. – 106, 2018 m. – 129.

 

– Ir apie pavardes: kiek moterų įregistravus santuoką pasirinko pavardės formą su galūne -ė, kuri nenurodo šeiminės padėties? O kiek dvigubą pavardę pasirinko? Kiek pasiliko savo mergautinę pavardę?

– 29 moterys po santuokos sudarymo pasirinko pavardės formą, nenurodančią šeiminės padėties. 6 moterys po santuokos sudarymo prie savo turimos pavardės prijungė vyro pavardę. 7 moterys po santuokos sudarymo pasiliko savo pavardę. Kitos moterys pasirinko sutuoktinio pavardę. 

– Kiek lietuvių susituokė su užsieniečiais, iš kokių jie šalių?

– Skyriuje įregistruota 1 santuoka su užsienio piliečiu, t.y. Lietuvos pilietis vedė Ukrainos pilietę.

Užsienyje Lietuvos pilietės tuokėsi su PAR, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Mauricijaus, Turkijos, Vokietijos, Ispanijos, Kipro, JAV, Švedijos piliečiais. Lietuvaičiai vyrai vedė Rusijos, Ukrainos pilietes. 

– Kiek santuokų nutraukta? Ar šis skaičius didėja?

– Pernai išsituokė 104 poros, 2019 m. – 106, 2018 m. – 129.

– Kiek žmonių praėjusiais metais mirė?

– 2020-aisiais įregistruotos 676 mirtys (2019 m. – 528, 2018 m.  – 622). Praėjusiais metais mirė 342 vyrai, 334 moterys. Jauniausias mirusysis buvo gimęs 2020 m., vyriausias – 1921 m.

 

Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 10 valandų
Tauragė pelnytai vadinama automobilininkų miestu, tad visos naujienos, susijusios su mašinomis, tauragiškiams itin aktualios. Nuo gegužės 1-osios norint parduoti automobilį jau privalu turėti savininko deklaravimo kodą (SDK) arba gresia bauda. Automobilių importuotojams gauti tokį kodą tapo iššūkiu. „Tauragės žinios“ pakalbino kelis automobilių prekyba užsiimančius verslininkus. Ką jie mano apie naująją tvarką? 
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 10 valandų
Vyriausybei švelninant karantino sąlygas Kultūros ministerijos siūlymu nuo gegužės 10 d. vėl leidžiama rengti kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų repeticijas. Jos galės vykti savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra mažiau kaip 200 atvejų. Mūsų mieste repeticijos jau gali vykti – Tauragėje dviejų savaičių sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 158,1 atvejo. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vakar paskelbta apie galimybę 5–8 klasių mokiniams grįžti į mokyklas. Vieni tėveliai tuo labai džiaugėsi, kiti – papylė priekaištų dėl mokinių testavimo, kuris, pasirodo, būtinas, kad vaikas galėtų praverti mokyklos duris. Šiandien rajono meras paskelbė, kad į klases grįš 5 rajono klasės.
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 1 dieną
Pavasaris žengia nedrąsiai, vis dar nusileisdamas žiemai, kuri traukdamasi gąsdina sniegu ar kruša. Vis dėlto nemalonūs orai netrukdo gražinti miestą – tai vienur, tai kitur sodinami medžiai. Į medžių sodinimo talkas jau rinkosi Jovarų bendruomenė, Tauragės liberalai, „Lions“ klubo nariai, o netrukus Kartų parke sužaliuos magnolijų alėja. 
Nuotrauka
dujų balionai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Jau metai, kai valstybė skirsto paramą dujų balionų nutarusiems atsisakyti daugiabučių gyventojams. Tą padariusiems numatytos valstybės subsidijos įsigyjant elektrinę ar dujinę viryklę. Aktyviausiai paraiškas teikia Tauragės, Jurbarko, Šilutės, Raseinių gyventojai. Nors Tauragėje yra dujotiekis,  iki daugiabučių vamzdžiai nėra atvesti, todėl gyventojai savo butui gali pasirinkti tik elektros energijos šaltinį.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
prieš 1 dieną
Klaipėdos PGV Tauragės PGT inspektoriai vykdo prevencinę akciją „Nedegink žolės!“, kurią organizuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Reidų metu ugniagesiai inspektoriai tikrins, ar gyventojai tvarkydamiesi aplinką nepažeidinėja gaisrinės saugos reikalavimų.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-04
Rajono meras Dovydas Kaminskas šiandien po pietų paskelbė, kad nuo ateinančio pirmadienio į mokyklas mūsų rajone grįžta 5–8 klasių mokiniai. Po vyriausybės sprendimo leisti į mokyklas grįžti vyresniųjų klasių mokiniams, galutinį sprendimą paliko teisę priimti pačiom savivaldybėms.
Nuotrauka
Tauragės vandenys
Įkelta:
2021-05-04
Daugiau nei 1,6 mln. eurų – tokį finansavimą skyrė Europos Sąjungos (ES) fondai Tauragės mieste ir rajone atliekamiems darbams, kurių metu tiesiami ir rekonstruojami nuotekų tinklai, prie jų prijungiami nauji namų ūkiai. Šį projektą, pradėtą dar 2015 metų pradžioje, ketinama įgyvendinti iki šių metų rugpjūčio. Tačiau projektų, kuriais tvarkomi nuotekų tinklai, yra ir daugiau. UAB „Tauragės vandenys“ technikos direktorius „Tauragės žinioms“ atskleidė, kiek Tauragės būstų dar ketinama prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų.
Nuotrauka
klasė
Įkelta:
2021-05-04
Patvirtinti atnaujinti Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrieji planai, į kuriuos atsižvelgusios mokyklos rengs savo mokyklų planus ir organizuos ugdymą per ateinančius dvejus mokslo metus, – skelbia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Ypatingas dėmesys skiriamas matematikai ir fiziniam ugdymui gimnazinėse klasėse. Atsiranda galimybė mokiniams suteikti laisvadienius.
Nuotrauka
muziejus
Įkelta:
2021-05-04
Nuo šiol Tremties ir rezistencijos muziejus bus labiau pastebimas. Eidami, važiuodami Prezidento gatve, pastatą, kuriame įsikūręs muziejus, atpažinsite iš naujo ir išraiškingo ženklinimo, – skelbia Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
ligoninė
Įkelta:
2021-05-03
Tauragės ligoninei trūksta slaugytojų. Apie tai prabilta praėjusią savaitę rajono tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje. Dar didesnis jų trūkumas iškils rudenį, baigus įrengti prie Tauragės ligoninės statomą Geriatrijos skyrių.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-03
Trečiadienį savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta suteikti Tauragės rajono garbės piliečio vardus net keturiems žmonėms: lengvosios atletikos treneriui Aloyzui Šlepavičiui, verslininkui Antanui Stankui, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Mažonų seniūnijos seniūnui Jonui Samoškai ir tautodailininkei Onai Paulauskienei.
Nuotrauka
lietus
Įkelta:
2021-05-03
Po žiemiškų pavasario išdaigų artimiausiomis dienomis orai palaipsniui šils. Ramesnė ir gražesnė diena numatoma antradienį, o trečiadienį nors temperatūra ir kils aukščiau, tačiau daug kur nušniokš lietus, vietomis grūmos perkūnija. Vėliau įsivyraus vidutiniškai šilti orai, o dangumi vis keliaus lietaus debesys.
Nuotrauka
siuntos
Įkelta:
2021-05-03
Ar žinojote, kad kasdien Lietuvoje registruojama kelios dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių? Lietuva, kaip ir visos ES valstybės narės, ruošiasi pokyčiams, susijusiems su importo PVM mokestinėmis naujovėmis. Nuo šių metų liepos 1 d. visos įsigyjamos ir siuntose iš trečiųjų šalių atsisiunčiamos prekės nuo 0,01 euro vertės bus apmokestintos importo PVM, o siuntų vežėjai arba gavėjai privalės deklaruoti šias siuntas pateikdami elektronines muitinės deklaracijas. Nuo šių metų liepos 1 d. visos įsigyjamos ir siuntose iš trečiųjų šalių atsisiunčiamos prekės nuo 0,01 euro vertės bus apmokestintos importo PVM.
Nuotrauka
Karolina
Ji – ta moteris, kuriai visada būsiu dėkinga už tai, kad ji yra. Karolina
Įkelta:
2021-04-30
Sekmadienį minėsime Motinos dieną. Šį žodį norisi rašyti didžiąja raide, nes mama – žmogus, kuris visada atleis, priglaus ir apkabins paklydusį, su šypsena pabars, naktimis rymos prie lango ir kantriai lauks. Pačius gražiausius žodžius savo brangiausioms mamoms skyrė keli Lietuvos moksleivių sąjungai priklausantys moksleiviai. Jei jausmus žodžiais išreikšti sunku, tai šiltas apkabinimas pasako daugiau. Mielos mamos, su artėjančia jūsų diena! 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-30
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ trečius metus iš eilės organizuoja menų festivalį „Kvadratu“. Organizatoriai sako, kad šiemet jis bus kitoks – labiau orientuotas į nekontaktinius kultūrinius potyrius, o menui neabejingi žmonės galės ir patys prisidėti prie jo veiklų įrašydami savo pasakojimus.
Nuotrauka
mokykla
Įkelta:
2021-04-30
Nuo gegužės 10-osios į klases gali grįžti 5–11 klasių mokiniai. Toks sprendimas trečiadienį patvirtintas vyriausybės posėdyje. Mokymasis galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą, kaip tai vyko šių mokslo metų pradžioje. Sprendimus dėl mokymo organizavimo būdo – nuotolinio ar mišraus – priims savivaldybės. Koks jis bus Tauragėje, paaiškės greičiausiai pirmadienį. Tikėtina, kad visų reikalavimų, kurių reikėtų laikytis, įgyvendinti bus neįmanoma.  
Nuotrauka
Bagdono upelis
Įkelta:
2021-04-29
Balandžio 17 dieną ugniagesiai stabdė teršalų plitimą Vytauto gatvės upelyje, kuris įteka į Molupio tvenkinį, dar vadinamą Bagdono tvenkiniu. Po įvykio ieškodami taršos šaltinio, aplinkosaugininkai apsilankė dvidešimtyje aplink upelį esančių privačių namų valdų. Dėmesį patraukė talpa, kurioje laikytas kuras namo šildymui.
Nuotrauka
Rasita LI
Įkelta:
2021-04-29
Antroje savaitės pusėje dienos bus labai skirtingos. Ketvirtadienį orai bus ramesni, o jau penktadienį vyraus pavasariniai lietūs, vietomis griaudės perkūnija. Šeštadienį orai vėl nurims, dažniau pasirodys saulė, o sekmadienį po truputį daugės debesų, artinsis krituliai.
Nuotrauka
padangos
Įkelta:
2021-04-29
Vos keli šimtai metrų nuo Dapkiškių kaimo centro, laukuose prie apleisto pastato, jau ne vienerius metus formuojasi savavališkas sąvartynas. Didžioji dalis atliekų – automobilių padangos, kėbulo dalys, apmušalai. Vietiniai sako, kad atliekas gamtoje palieka to paties kaimo gyventojai, galimai – automobilių remontu užsiimantys asmenys. Kas tokie – niekas esą nematė ir nežino.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-04-28
Nuo gegužės 10-osios į klases gali grįžti 5–11 klasių mokiniai. Toks sprendimas šiandien patvirtintas Vyriausybės posėdyje. Mokymasis galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą, kaip tai vyko šių mokslo metų pradžioje. Sprendimus dėl mokymo organizavimo būdo – nuotolinio ar mišraus – priims savivaldybės.