Sukčiai atrado naują pasipelnymo nišą, taikosi į „Smart ID“
Įkelta:
2020-07-10
Nuotrauka
Aprašymas
Asociatyvi nuotrauka

Panašu, kad sukčiai atrado naują pasipelnymo nišą – nusitaikė į „Smart-ID“ vartotojus. Bankai ir programėlės kūrėjai įspėja savo klientus būti atsargius. Sukčiai telefono SMS žinutėmis platina nuorodas, kurias paspaudę vartotojai prašomi suvesti prisijungimo kodus. Tai padariusieji netenka pinigų banko sąskaitose. Tauragės apskrityje nukentėjusiųjų dar nėra, bet Telšių rajone policija jau pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Nurašė bemaž 3 000 eurų

Pastarosiomis savaitėmis vis daugiau žmonių į savo telefonus gauna SMS žinutes su nuorodomis ir prašymais atnaujinti savo „Smart ID“ duomenis. Paspaudę tokias nuorodas vartotojai nukreipiami į svetainę, kuri vizualiai panaši į tikrą banko svetainę. Nuoroda aktyvuoja „Smart ID“ prisijungimą, suvedus prisijungimo kodus sukčius gauna prieigą prie banko sąskaitos ir ją ištuština. Kaip „Tauragės žinioms“ teigė Tauragės apskr. VPK atstovė Greta Kęsminaitė, ikiteisminio tyrimo policija nėra pradėjusi, bet situacija pareigūnams yra žinoma.

– Situacija yra žinoma iš internetinės erdvės, konkrečių nurodymų nesame gavę, tačiau vykdome prevencines priemones dėl nusikaltimų internetinėse erdvėse. Tačiau bendruomenės pareigūnai savo iniciatyva apie galimas pasekmes susitikimų metu su visuomene stengsis informuoti, kalbėti apie tai, – teigė G. Kęsminaitė.

Vis dėlto nukentėjusiųjų nuo šių sukčių jau yra Telšių rajone. Telšių apskr. VPK yra pradėję ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Kaip informavo policijos atstovė Greta Frajerytė, birželio 16 d. Telšių rajono Užgirių kaime gyvenanti moteris į savo telefoną gavo SMS žinutę su prašymu atnaujinti „Smart ID“ profilio duomenis. Suvedusi bankininkystės duomenis, gavo pranešimą, kad nuo banko sąskaitos nurašyti 2970 Eur.

– Tokių atvejų dažnai nepasitaiko, tai pavieniai atvejai. Gyventojams patariama būti budriems. Sukčiai dažnai siunčia SMS, elektroninius laiškus su, pavyzdžiui, bankų nuorodomis. Neatidarykite tokių nuorodų. Nei policija, nei bankai ar kitos institucijos niekada telefonu neprašo asmeninės informacijos. Kilus įtarimams neskubėkite vykdyti sukčiaus prašymų ir nedelsdami skambinkite 112, apie tai praneškite policijai, – gyventojus perspėjo Telšių apskr. VPK atstovė.

Sukčiai prisitaiko

Kalbinti bankų atstovai teigė, kad situacija jiems žinoma. „Swedbank“ verslo komunikacijos vadovas Ernestas Ramonas „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad bankas apie šiuos sukčiavimo atvejus informuoja klientus.

– Pastaruoju metu fiksuojame išaugusį sukčių atakų skaičių prieš „Smart ID“ naudotojus. Gyventojams siunčiamos SMS žinutės su prašymu atnaujinti savo paskyrą. Paspaudus ant gautos nuorodos, prašoma suvesti asmeninius prisijungimo duomenis ir taip patvirtinti sukčių operacijas. Perspėjame klientus to nedaryti, nes gyventojai rizikuoja prarasti savo sąskaitos lėšas, – teigė E. Ramonas.

Kaip teigė programėlės kūrėjų „SK ID Solutions AS“ verslo vadovas Lietuvoje Viktoras Kamarevcevas, sukčiai visuomet prisitaiko prie technologijų. Jeigu anksčiau sukčiai pelnydavosi išgavę bankų klientų elektroninės bankininkystės kodų kortelių duomenis, šiandien sukčiai taikosi į „Smart ID“, kodų generatorius bei mobiliuosius parašus.

– Visada svarbu pačiam vartotojui jungtis prie norimų puslapių, o ne spausti nuorodas, kurios gautos e. paštu ar trumposiomis žinutėmis. Taip pat būtina įsitikinti, kad interneto naršyklėje svetainės adresas yra toks, į kurį norėjote nueiti, o prie svetainės adreso matosi https, bet ne http, – komentavo V. Kamarevcevas.

Priklauso nuo vartotojų

Pašnekovas taip pat atkreipė dėmesį, kad „Smart-ID“ nulaužti yra labai sudėtinga. Programėlės autentifikacija vykdoma tik konkrečiame telefone, tad net žinodami programėlės PIN kodus sukčiai negalės pasinaudoti programėle iš kito įrenginio.

– Svarbu pabrėžti, kad programėlė taikoma padalinto rakto šifravimo sistema. Viena rakto dalis saugoma mobiliajame įrenginyje, kita dalis – mūsų serveryje. Tad net ir turėdami telefoną sukčiai negalėtų nulaužti prisijungimo. Net mūsų specialistai negali matyti vartotojo sukurtų kodų, – saugumo žingsnius aptarė V. Kamarevcevas.

Apie vartotojų sąmoningumą kalba ir „Šiaulių banko“ atstovai. Pasak banko Rinkodaros ir komunikacijos departamento komunikacijos specialistės Monikos Rožytės, labai svarbu tikrinti gaunamas nuorodas ir įvertinti, ar bankas tikrai galėtų prašyti tokių duomenų.

– Visa finansų rinka stengiasi skatinti klientų sąmoningumą. Bankai, kaip ir „Šiaulių bankas“, diegia papildomus sprendimus, tokius kaip sukčiavimo atvejų identifikavimo sistemos (angl. Fraud Management System), kurios padidina tikimybę pagauti tokius sukčiavimo atvejus ir užkirsti kelią galimam klientų lėšų praradimui. Tačiau tokios priemonės yra tik pagalbinės ir negarantuoja, kad vartotojo neatsargaus elgesio atveju jis nepatirs nuostolių, – teigė M. Rožytė.

 

Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 21 valanda
​​​​​​​Po ilgos pertraukos savivaldybės tarybos nariai trečiadienį į posėdį rinkosi didžiojoje savivaldybės salėje. Po himno sugiedojimo prieš pereinant prie darbotvarkės svarstymo pranešta, kad prie tarybos Liberalų frakcijos prisijungė Vidas Bičkus. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-05-26
Trečiadienį tarybos posėdyje rajono politikai galutinai pritarė, kad Sveikatos apsaugos ministerijai ir savivaldybei būtų suteikta po lygiai – po 50 proc. – balsų priimant su ligoninės valdymu susijusius sprendimus. Šis klausimas tarp tarybos narių įžiebė diskusijas: norėta, kad balsų abi ligoninės dalininkės turėtų ne po lygiai, lemiamą žodį galėtų tarti savivaldybės atstovai. Be to, nežinia, ar Vyriausybė nepriims sprendimų, dėl kurių kokie nors ligoninės skyriai, pavyzdžiui, Akušerijos-ginekologijos, nebus uždaryti. Išsamiau apie šį sprendimą – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
seniunija
Įkelta:
2022-05-26
Tauragės savivaldybės administracija paskelbė Tauragės miesto seniūnijos seniūno pavaduotojo konkursą. Dokumentus dalyvauti konkurse pretendentai  gali pateikti iki birželio 6-osios. Šias pareigas palikęs Žilvinas Majus nuo 2020 m. balandžio 1-osios eina miesto seniūno pareigas.
Nuotrauka
paspirtukai
Įkelta:
2022-05-26
Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, kelionių „Bolt“ paspirtukais skaičius per pastaruosius metus augo įspūdingai. Ne išimtis ir Tauragė – lyginant su 2021 m. kovo mėnesiu, kelionių skaičius čia per metus išaugo išaugo 34 proc., teigia „Bolt“ dalijimosi paslaugų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta.
Nuotrauka
keliu remontas
Įkelta:
2022-05-25
Tauragės rajono savivaldybės administracija – investicinio projekto „Tauragės savivaldybės gatvių infrastruktūros modernizavimas privačios partnerystės būdu“ vykdytojas. Su privataus investuotojo prisidėjimu planuojama išasfaltuoti 20 Tauragės miesto gatvių.
Nuotrauka
pilies aikste
Įkelta:
2022-05-25
Kaip skelbiama Tauragės rajono savivaldybės puslapyje, VšĮ „Žaliasis regionas“ jungiantis keturias Tauragės regiono savivaldybes organizuoja turizmo populiarinimo renginį – „Neatrasta Tauragė“.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-05-24
Gegužę startavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva „Kas man priklauso?“, keliaujanti po šalies savivaldybes ir konsultuosianti šalies gyventojus apie socialinę paramą skirtingais gyvenimo atvejais atvyksta ir į Tauragę.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-23
Siekdama sušvelninti kainų kilimo pasekmes šalies gyventojams, Vyriausybė pritarė siūlymui nuo birželio mėnesio didinti bazinius socialinių išmokų dydžius. Tai padės apsaugoti vidutines ir mažesnes pajamas gaunančių žmonių perkamąją galią, kad jų gyvenimo kokybė neprastėtų, turės teigiamą poveikį žmonių su negalia, vienišų tėvų, senjorų skurdo mažinimui. 
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-22
Seimas pritarė neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų iki 540 eurų. Dėl to uždirbančių mažiausiai pajamos į rankas per mėnesį didės 16 eurų. Valstybės biudžetui per metus tai atsieis 103 mln. eurų. 
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
2022-05-21
Seimas apsisprendė – nuo liepos mėnesio biudžeto lėšomis kompensuoti smarkiai išaugusias elektros ir gamtinių dujų kainas gyventojams ir verslui. Numatoma, kad paramą gautų visi vartotojai – tiek perkantys elektrą iš visuomeninio, tiek iš nepriklausomų tiekėjų, tiek ir tie, kuriems užtikrinamas garantinis tiekimas. 
Nuotrauka
meilesaleja
Įkelta:
2022-05-20
Viena gražiausių Tauragės vietų – Jūros krantinė, vadinama Meilės alėja, prieš keletą metų nuslinkus šlaitui, vis dar nesutvarkyta – šlaitas ir toliau griūva, viršutiniu taku nepasivaikščiosi – jis deformuotas ir dėl to uždarytas pėstiesiems. Savivaldybės specialistai praėjusią savaitę tarėsi, kaip spręsti šią problemą. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-05-20
Tauragės savivaldybės administracija paskelbė  Kultūros skyriaus vedėjo konkursą. Pretendentai dokumentus dalyvauti konkurse gali pateikti iki gegužės 30-osios. Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Noreikienė pareigas paliko balandžio 1-ąją.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-05-19
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams. Plačiau apie kuriamą organizaciją ir kaip prie jos prisijungti – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
greitoji
Įkelta:
2022-05-18
Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) įsigijo naują greitosios medicinos pagalbos automobilį. Nuo šiol padėti Tauragės rajono gyventojams medikai vyks šiuolaikiška, poreikius atitinkančia transporto priemone.
Nuotrauka
darzelis
Įkelta:
2022-05-18
Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko rajono raiškiojo skaitymo šventė-konkursas „Skamba žodelis – šypsosi akelės “. 17 mažųjų skaitovų kartu su mokytojais atvyko iš lopšelių-darželių „Kodėlčius“, „Žvaigždutė“, „Ąžuoliukas“, vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“, „Šaltinio“ ir Tarailių progimnazijų.
Nuotrauka
vaitimenai
Įkelta:
2022-05-18
Vaitimėnų kapinaitės – mažos, jaukios ir prižiūrėtos. Tačiau vaizdas, kurį pamatė kapus lankančios plungiškės, jas šokiravo – žiūrint į atliekų kalnus už kapinių tvoros, pasak moterų, atrodo, jog šiukšlės vežamos kartą per metus. Kapines prižiūrinti seniūnija apeliuoja į kapinių lankytojų sąmoningumą – patys meta ten, kur negalima, patys skundžiasi. 
Nuotrauka
sadm
Įkelta:
2022-05-17
Būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai, kurie apgyvendino Ukrainos karo pabėgėlius, nuo balandžio gali teikti prašymus kompensacijoms gauti. Per balandžio mėnesį savivaldybės sulaukė daugiau kaip 1800 prašymų skirti kompensacijas. Pagal šiuos prašymus bus išmokėti  beveik 300 tūkst. eurų. Daugiausiai lėšų skirtų kompensacijoms gyventojams, suteikusiems būstą ukrainiečiams rajonuose skirta Prienų rajonui – 15 500 eurų, o antroje vietoje, Tauragės rajonui – 9 300 eurų ir Panevėžio rajonui – 8 062 eurų.
Nuotrauka
renovacija
Įkelta:
2022-05-17
Renovacija viename Tauragės daugiabučių tapo tikru galvos skausmu ir gyventojams, ir darbus atliekančiai bendrovei, ir renovacijos administratoriui. Viena namo gyventoja jau viešai kalba apie rangovo vis neištaisomus trūkumus, dėl kurių esą gresia pavojus sveikatai, bei pernelyg ilgai užsitęsusius darbus. Rangovo „MNTO statyba“ vadovas su žurnalistais nebendrauja, o renovacijos administratorės UAB „Tauragės šilumos tinklai“ direktorius tikina – padėtis nėra tokia tragiška, kaip ją mėgina pateikti gyventoja.
Nuotrauka
mama
Įkelta:
2022-05-16
Realų pajamų augimą šių metų pradžioje stabdė infliacija – rodo „Sodros“ I ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė atskleidžia ir iššūkius, su kuriais susiduria vaikus auginančios šeimos.
Nuotrauka
teisėjos
Įkelta:
2022-05-16
Penktadienį Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis pasveikino tris naujas Tauragės apylinkės teismo teisėjas: Jurgitą Vaitkevičienę, Jurgą Jasmontienę ir Ritą Renkytę.