Orai: rugsėjo pradžia pažers permainų
Įkelta:
2019-09-02
Nuotrauka
Aprašymas
Simonos Valinčiūtės nuotrauka

Po itin šilto savaitgalio, pirmoji rugsėjo savaitė jau bus gaivesnė. Pirmadienį į šalį atkeliaus lietus, šiluma palaipsniui išblės, nors vietomis termometrų stulpeliai dar spės šoktelti iki 29 laipsnių. Antradienį ir trečiadienį daug kur palis, vyraus žemesnės temperatūros nei praėjusį savaitgalį, o ketvirtadienį vėl padvelks vasariška šiluma, krituliai atsitrauks. Tačiau tik trumpam.  

Šiandien dieną iš vakarų į šalį plūstels krituliai ir vėsesni orai. Jau ryto valandomis vakarinėje šalies dalyje pasirodę lietaus debesys, palaipsniui keliaus rytų link. Numatomi stipresni vakarinių krypčių vėjo gūsiai, vietomis griaudės perkūnija. Visgi, rytinius šalies rajonus krituliai pasieks tik vakaro valandomis. Aukščiausiai temperatūra šiandien kils rytinėje ir pietinėje šalies dalyje, termometrai čia fiksuos 29 laipsnius šilumos. Gaiviausia bus vakariniuose šalies rajonuose, kur temperatūra svyruos apie 20 laipsnių. Dienos metu Vilniuje vyraus 27, Kaune ir Panevėžyje 26 laipsnių šiluma. Šiauliuose oras šils iki 24, Klaipėdoje iki 21 laipsnio.

Antradienį orai bus gerokai gaivesni, dangų dažniau niaukstys debesys, dar daugelyje vietovių palis, dažniau šalies pietryčiuose, rytuose. Pūs vėsokas šiaurės vakarų krypties vėjas. Nakties valandomis temperatūra svyruos tarp 10–16 laipsnių šilumos, pajūryje bus apie 17 laipsnių šilumos. Dienos metu Vilniuje bus apie 17, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 18 laipsnių šilumos. Kaune ir Klaipėdoje oras šils iki 19 laipsnių.

Trečiadienį dažniau palis vakariniuose šalies rajonuose, likusioje šalies dalyje tarp debesų žvilgčios saulė, pūs vidutinio stiprumo vakarinių krypčių vėjas. Nakties metu vietomis tvyros rūkas, temperatūra svyruos tarp 7–14 laipsnių šilumos, pajūryje bus apie 15–17 laipsnių šilumos. Dienos metu Vilniuje ir Kaune oras šils iki 22–23 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 21, Klaipėdoje apie 20 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienio naktį ir didžiąją dienos dalį žymesnių kritulių nenumatoma, temperatūra kils aukščiau. Pūs gūsingas pietų, pietvakarių krypties vėjas. Nakties valandomis suboluos rūkai, vyraus 11–15, prie jūros 17 laipsnių šiluma. Dienos metu numatomas nepastovus debesuotumas, vakarėjant prie jūros jau gali palyti. Vilniuje ir Šiauliuose oras šils iki 23, Kaune ir Panevėžyje iki 24 laipsnių. Klaipėdoje termometrai fiksuos 21 laipsnį šilumos.

Penktadienį šiluma vėl šiek tiek atslūgs, numatomas permainingas debesuotumas, trumpi krituliai. Išsilaikys apysmarkis vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Nakties metu numatoma 11–15 laipsnių šiluma. Dieną Vilniuje ir Kaune oras šils iki 20 laipsnių. Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje bus apie 19 laipsnių šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį vėl prireiks skėčių, išsilaikys vėjuoti orai, temperatūra žymiai nesikeis.  

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 57 minutes
Antroje savaitės pusėje išsilaikys šilti orai, tačiau danguje vis dažniau pasirodys lietaus debesys, numatomas smarkokas vėjas. Gaivesnius orus atneš kitos savaitės pradžia.
Nuotrauka
Jovarai
Įkelta:
prieš 3 valandas
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noras gyventi ekologiškiau ir įsirengti dujinį šildymą taip paprastai neįgyvendinamas – bendruomenės nariai turi patys susimokėti už trasos atvedimą, o preliminari 10 tūkst. eurų suma ne kiekvienam „įkandama“. Nors rajono valdžia pritaria gyventojų iniciatyvai šildytis ekologiškiau, teigiama, kad dujos – jau  praeities kuras. 
Nuotrauka
Sodra
Įkelta:
prieš 21 valanda
„Sodros“ informacijos centre prijungta 10 papildomų telefono linijų – tikimasi, kad tai sutrumpins klientų laukimo laiką. Jei kreipiatės telefonu, geriausia rinktis ne piko valandas – pataria specialistai. Vykstantiems į klientų aptarnavimo skyrius vis dar būtina išankstinė registracija – tai padeda užtikrinti gyventojų ir darbuotojų saugumą, valdyti srautus.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
2021-07-27
Liepos viduryje Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistams ištyrus Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandenį pastarajame žarninių enterokokų skaičius viršija Lietuvos higienos normoje nustatytą dydį. Pakartotinis tyrimas parodė – maudytis ten saugu.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
„Sodra“ išsiuntė priminimus daugiau nei 300 tūkstančių savarankiškai dirbančių gyventojų, kuriems, pasibaigus karantinui, vėl atsirado prievolė kas mėnesį mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas. Sumokėję įmokas iki paskutinės einamojo mėnesio dienos, jie ir toliau galės nemokamai naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Paaiškėjo, kas vadovaus naujai už verslo, turizmo plėtros skatinimą regione atsakingai VšĮ „Žaliasis regionas“. Tauragės rajono savivaldybės patalpose įsikursiančios viešosios įstaigos vadove tapo jurbarkietė Gaiva Mačiulaitienė – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Pirmadienį iki 15 val. Tauragėje lankosi Nacionalinis kraujo centras. Gyventojai kviečiami dovanoti kraujo.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-07-23
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad gyventojų priimamasis du kartus per savaitę dirbs ilgesnėmis darbo valandomis, antradieniais nuo 7.00-17.00 val., o trečiadieniais nuo 8.00-18.00 val. Kitomis darbo dienomis dirbs įprastai nuo 8.00 iki 17.00 val.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Bijodami, kad reikės susimokėti, kai kurie žmonės atliekas veža ne į sąvartynus ar atliekų surinkimo aikšteles, o tiesiog į mišką ir taip teršia gamtą. Kai kurie jų sučiumpami, skiriamos baudos.  Ne visi žino, kad kai kurias atliekas galima pristatyti nemokamai. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo priežiūros vyr. specialistė Kristina Majienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kiekvienam gyventojui yra numatytas kiekis atliekų, kurias jis gali pristatyti nemokamai. Sudarytas ir nemokamai pristatomų atliekų sąrašas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Policija praneša apie antradienį iš kiemo Pilėnų gatvėje pavogtą betono pjaustyklę ,,K770“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noro įsirengti dujinį šildymą ir gyventi ekologiškiau taip paprastai įgyvendinti, atrodo, nepavyks. Su kokiais sunkumais susiduria prie dujotiekio savo namus prijungti svajojantys jovariškiai, kuo galėtų padėti savivaldybė ir ką apie tai mano rajono meras? Skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
Joniškės sodai
Įkelta:
2021-07-21
Joniškės soduose prie atliekų aikštelės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimasi, kad tai padės drausminti šioje vietoje neleistomis atliekomis atsikratančius asmenis.