„Siaubo kambarys“ persikėlė į Tauragės viešbučio rūsį
Įkelta:
2018-10-30
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Visoje Lietuvoje išgarsėjęs Dauglaukio „Siaubo kambarys“ keičia lokaciją. Tūkstančius žmonių pritraukiantis dviejų dienų renginys šiemet įsikurs Tauragės viešbučio rūsyje. Kaip „Tauragės žinioms“ teigė projekto organizatorius Vidas Metrikis, įrengti „Siaubo kambarį“ mieste pageidavo lankytojai. Esą taip bus patogiau nepilnamečiams, neturintiems galimybių nuvažiuoti į užmiestį.

Patogesnė vieta

Kasmetinį spalio pabaigos siaubo renginį organizuoja Diana Metrikytė, Gabrielė Jasaitytė ir Vidas Metrikis. Tauragiškiai teigia, kad ši jų iniciatyva plečiasi ir kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo. V. Metrikio teigimu, šiemet jis atliko privalomąją karo tarnybą, todėl laisvo laiko beveik neturėjo. Vyras teigia, kad galvoje sukosi mintys, jog šiemet „Siaubo kambario“ surengti nepavyks, tačiau jas išblaškė nuolatinių lankytojų klausimai ir žinutės.

– Mums rašo ir skambina žmonės, teiraujasi, ar bus šiemet „Siaubo kambarys“. Bus, tik dar negaliu atsakyti, koks. Tikriausiai į šių metų renginį sudėsime viską, kas buvo geriausia per visus sezonus, – pasakojo V. Metrikis.

Pašnekovas teigė, jog persikelti iš Dauglaukio kultūros rūmų į Tauragę planavo jau seniai. Tačiau vis nerasdavo tam tinkamų patalpų. Idėją rengti „Siaubo kambarį“ viešbučio rūsyje pasiūlė naktinio klubo savininkas Šarūnas Paulikas.

Pasitarus su viešbučio savininku, buvo nuspręsta atverti visą rūsį su paslaptingais jo koridoriais. Kaip teigė V. Metrikis, ši vieta turi paslaptingą aurą, net nesumontavus visų iki tol naudotų dekoracijų.

Svarbiausia šių metų renginio organizatorių siunčiama žinia – „Siaubo kambarys“ bus prieinamas visiems žmonėms, miesto centre – strategiškai patogioje vietoje.

– Anksčiau vaikai ir jaunimas negalėdavo atvykti be suaugusiųjų. Jau seniai planavome sudaryti sąlygas apsilankyti visiems, – teigė V. Metrikis.

Skatina turizmą

„Siaubo kambarį“ pastaraisiais metais per keletą dienų aplanko daugiau nei 1 000 žmonių. Negąsdina lankytojų nei rudeniškos oro sąlygos, nei susidarančios eilės prie įėjimo. 

Žinia apie „Siaubo kambario“ projektą pasklido po visą Lietuvą. Turistų grupės atvažiuoja iš Klaipėdos, Palangos, Kauno ir aplinkinių rajonų. Apsilankę Dauglaukyje, svečiai teiraujasi ir apie kitas lankytinas vietas Tauragėje. Ši pramoga trunka vos 10 minučių, tad turistai nori sužinoti daugiau apie visą kraštą. Kartais domisi, ar čia yra viešbučių, kitokių pramogų.

Kaip ir kiekvienais metais, ne tik sukurti išskirtinę aplinką, bet ir padėti paties renginio metu pasitelkiama daugiau nei 15 žmonių komanda. V. Metrikio teigimu, savanorių netrūksta, vyras pripažino, kad jų atsirado tiek daug, kad net ne visus juos galįs priimti.

Geriausi efektai

Praėjusiai metais „Siaubo kambaryje“  veikė įranga, suteikianti įvairių pojūčių: garsą, vėją, šilumą, šaltį. Dauglaukio kultūros namai pasikeitė neatpažįstamai: buvo nukabinti šviestuvai, užtamsinti langai, išnešti kilimai, išimtos durys. Pirmame ir antrame aukštuose buvo įrengti baimės kambariai, naudojant specialiuosius efektus: lazerius, anglies dioksido patrankas, lankytojus „atakavo“  šalto ir šilto oro gūsiai.

– Procesas dar tik prasidėjo, o tikslios vizijos dar neturime. Dabar tariamės su tiekėjais dėl efektų, – šią savaitę „Tauragės žinioms“ teigė V. Metrikis.

Naktinio klubo vadovo Š. Pauliko teigimu, šiemet nebereiks lankytojams laukti eilėse ir šalti. Kelias į „Siaubo kambarį“ eis per muzikos klubo „Rūsys“ patalpas. Čia visi galės išgerti arbatos ar kavos, jaukiai pasitikti paruoštą adrenalino dozę.

„Siaubo kambarys“ šiemet veiks spalio 30–31 dienomis, nuo 17 iki 23 valandos. Įėjimo mokestis – 4 eurai. Trečiadienį po jo uždarymo „Rūsyje“ rengiamas specialiųjų efektų kupinas vakarėlis. Į renginį bus įleidžiami tik pilnamečiai asmenys.  

Nuotrauka
kariai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 5 valandas
Lietuvos kariuomenė praneša apie pirmadienį bei antradienį planuojamas karines pratybas Tauragėje ir aplinkiniuose miestuose.
Nuotrauka
mokykla
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Mokytojų atlyginimai kitąmet augs vidutiniškai 21 proc.: nuo sausio 1 d. darbo užmokestis didės 10 proc., nuo rugsėjo 1 d. – likusia dalimi iki 21 proc. Bendrojo ugdymo mokytojų, dirbančių pagal atnaujintas programas, darbo užmokesčiui skiriama dar 3 proc. Šie siūlymai pristatyti susitikime su profesinėmis sąjungomis.
Nuotrauka
Regitra
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Atidūs „Regitros“ darbuotojai dirba ir Tauragėje.
Nuotrauka
darzelis
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo rugsėjo 11 d. Tauragės rajono tėveliai gali savo vaikus „supažindinti“ su darželiu – į Tauragės „Aušros“ progimnazijos Mažonų skyriaus grupę vaikai priimami vaikai nuo vienerių iki pusantrų metų amžiaus. Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Linos Oželytės, tai nėra nauja idėja.
Nuotrauka
elta
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad mokytojai, trečiadienį įvertinę ministerijos pateiktą pasiūlymą kitais metais atlyginimus didinti 20,5 proc., neatsitraukia nuo ketinimų streikuoti. Jo teigimu, po šio pasiūlymo dar daugiau mokytojų nusprendė prisijungti prie streiko.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-21
Tauragei šiemet tapus šalies Kultūros sostine, miestas nuolat gražėja – viešąsiais erdves puošia įvairios lauko parodos, akis džiugina puoselėjami gėlynai. Štai trečiadienį akylesni galėjo pastebėti gėlyno greta Tauragės rajono savivaldybės pastato pasikeitimus. Pasak Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus, apie pokyčius svarstyta jau anksčiau, tačiau jie kasmet buvo vis atidedami. O štai anksčiau apleista erdvė tarp savivaldybės ir pašto pastato – neatpažįstama. Apie ten atsirasiantį naują lankytojų traukos objektą papasakojo savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė. Plačiau skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
sam
SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-09-21
Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje.
Nuotrauka
draudziamas eismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-19
Šį penktadienį, rugsėjo 22 d., nuo 10 iki 17 val., Bažnyčių gatvėje bus ribojamas eismas, skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
zaliosios
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-19
Ne iš vieno tauragiškio teko išgirsti pastebėjimų, kad po žaliųjų atliekų konteinerių išvežimo gatvėse lieka tamsios balos skysčio, kuris  išbėga iš šiukšliavežių, ir, kas baisiausia, nepakenčiamas dvokas.   
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-18
Likus kiek daugiau nei metams iki kitų metų rudenį vyksiančių šalies Seimo rinkimų, rugsėjo 11-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Šis stipriai liečia ir Tauragės rinkimų apygardą – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Jurbarko rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau patyrusios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.   
Nuotrauka
miegas
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-18
Prasidėjus naujiesiems mokslo metams vėl sugrįžta prie pavasarį kilusios aktyvios diskusijos, ar darželiuose visi vaikai privalo miegoti pietų? Jokie dokumentai neapibrėžia prievolės darželyje miegoti – ugdymo įstaigos privalo užtikrinti poilsį ir miegantiems, ir nemiegantiems vaikams. Kad toks poilsis būtų užtikrintas, reikalauja Šeimų asociacija, atsiuntusi paklausimą apie poilsio užtikrinimą darželiuose visoms šalies savivaldybių administracijoms. Komentuodama gautą raštą savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja sako, kad tėvų skundų šiuo klausimu negauta. O kai kuriuose darželiuose grupės nemiegantiems vaikams jau veikia keletą metų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje, į kurią jungiasi ir Tauragė, startuoja rugsėjo 17-ąją. Visą savaitę planuojamos įtraukiančios ir praturtinančios veiklos, kurios skatina naudojimąsi aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis ir mąstymą apie tvaresnes idėjas. Pageidaujantieji galės sudalyvauti ne viename renginyje ar miesto gatvėmis būti pavėžėti rajono mero. 
Nuotrauka
zaidimo aikstele
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybė kvietė išbandyti atnaujintą žaidimų erdvę Pilies aikštėje. Neatpažįstamai pasikeitusioje aikštelėje vaikus pasitiko linksmieji „Žalia vaikų Kūdra“ paukštukai. Vaikų laukia naujos, smagios laipiojimo erdvės, batutai, sūpynės ir čiuožyklos.
Nuotrauka
pakrantes valymas
Organizatorių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Jau antrą kartą Jaunimo Europos komanda kartu su „Europe Direct Tauragė“ centru Tauragėje organizuoja  #EUBeachCleanup (ES paplūdimio valymas – liet.) akciją, kurios metu dalyviai valo vandens telkinių – jūrų, vandenynų, upių ir ežerų – pakrantes. Šeštadienį jaunimas tauragiškius kviečia į talką, kurios metu planuojama sutvarkyti upės Jūros pakrantė nuo paplūdimio iki Vasaros estrados.
Nuotrauka
streikas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Šiandien šalies mokyklose surengtas įspėjamasis mokytojų streikas, prie kurio prisijungė  ir  trys mūsų rajono ugdymo įstaigos. Streikas truks dvi valandas, o po jų ugdymo procesas toliau tęsis.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-14
Likus kiek daugiau nei metams iki kitų metų rudenį vyksiančių šalies Seimo rinkimų, rugsėjo 11-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Šis stipriai liečia ir Tauragės rinkimų apygardą – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Jurbarko rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau patyrusios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje. Daugiau skaitykite laikraščio vedamajame „VRK planai: Skaudvilės kraštą prijungti prie kaimyninės rinkimų apygardos“.
Nuotrauka
valgykla
Aušros Augustytės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-14
Keičiasi numatyta socialinės valgyklos atidarymo Tauragėje data. Dėl techninių kliūčių, rugsėjo 18 dieną numatytas valgyklos atidarymas neįvyks, skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
vr edukacija
„Magic calf“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-13
Tauragiškis Vytautas Merkelis su bendraminčių komanda iš Ukrainos šią savaitę pristatė virtualios realybės (VR) edukaciją  „Žalioji žinutė“. Tai jau antroji edukacija, skirta mokiniams. Pasak tauragiškio, virtualios realybės užsiėmimai dažniau siejami su pramoga, bet puikiai tinka ir ugdomųjų tikslų siekti.   
Nuotrauka
pasas
Įkelta:
2023-09-12
Nuo spalio 1 d. Migracijos departamentas keičia asmenų aptarnavimo tvarką visuose savo teritoriniuose padaliniuose. Naują pasą arba asmens tapatybės kortelę pageidaujantys užsisakyti Lietuvos piliečiai vizitus į klientų aptarnavimo skyrius turės iš anksto rezervuoti internetu arba telefonu, o gyva eile asmenys bus aptarnaujami tik tam tikrais išimtinais atvejais.
Nuotrauka
pirmoji pagalba
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2023-09-11
Lietuvos Raudonasis Kryžius kviečia prisijungti savanorius, kurie nori savanoriauti vesdami pirmosios pagalbos užsiėmimus Tauragės mieste bei rajone.