Rinkimų startas: galimybė paspausti ranką būsimam Prezidentui
Įkelta:
2018-10-15
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Iki 2019 metais vyksiančių Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų – dar 7 mėnesiai, tačiau pirmieji kandidatai jau mina Tauragės rinkimų apylinkės slenkstį. Antradienį Kultūros rūmuose su visuomene susitiko diplomatas Vygaudas Ušackas, ketvirtadienį – ekonomistas Gitanas Nausėda. Šią savaitę į Tauragės rajoną atvyks dar vienas kandidatas į prezidentus – Arvydas Juozaitis.

Žmonių diplomatas

„Atvažiavau tam, kad save pristatyčiau, kaip kandidatą į Lietuvos prezidentus, kad pakviesčiau jus pačius nuspręsti, kokio jums reikia valstybes vadovo. Pasidalinti savo įžvalgomis, patirtimi ir vizija, kokios Lietuvos aš norėčiau, kokios Lietuvos esame nusipelnę,“ – antradienį Tauragės kultūros rūmuose kalbėjo diplomatas Vygaudas Ušackas, ketinantis kandidatuoti rinkimuose su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos parama.

V. Ušackas konservatorių atstovu taps tik tokiu atveju, jei vidiniuose partijos rinkimuose įveiks bendražygę Ingridą Šimonytę. Pastarąją į rinkimus iškėlė daugiausia Lietuvos TS-LKD partijos skyrių.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje visi norintieji ir pritariantys TS-LKD vertybėms kviečiami balsuoti atviruose rinkimuose. Tai reiškia, jog partijai nepriklausantys asmenys gali užpildyti anketą puslapyje rinkimai2018.tsajunga.lt, sulaukti patvirtinančio laiško apie įrašymą į balsuojančių sąrašus ir lapkričio 3–4 dienomis ateiti į nurodytas balsavimo vietas visoje Lietuvoje. Į Tauragę atvykęs V. Ušackas ragino ne tik partijos narius aktyviai dalyvauti šiuose rinkimuose, bet ir paaiškino, kur tai galima padaryti.

Nuotrauka

Susidomėjimas auga

Kaip „Tauragės žinioms“ teigė TS-LKD Tauragės skyriaus pirmininkė Giedrė Stulginskienė, susidomėjimas atvirais prezidento rinkimais auga. Visoje Lietuvoje dalyvauti rinkimuose užsiregistravo 6000 nepartinių asmenų, prijaučiančių partijos vertybėms. Kiek daugiau nei 20 savo balsą norės išreikšti ir Tauragėje, lapkričio savaitgalį, konservatorių patalpose Bažnyčių gatvėje.

G. Stulginskienė teigė, kad tauragiškiai neagituojami partijos vadovų balsuoti už vieną ar kitą kandidatą, esą tai laisva valia ir tikrų tikriausia demokratijos šventė.

Su šūkiu „Žmonių diplomatas“ atvykęs V. Ušackas teigė Tauragę lankantis ne pirmą ir ne antrą kartą. Tikino atvažiuosiąs ir dar ne kartą, net jei nebus išrinktas prezidentu. Į klausimą, ką darys, jei pralaimės I. Šimonytei, diplomatas atsakyti nenorėjo. Esą tokio scenarijaus nesvarsto, yra nusiteikęs pergalei.

Išgirsti galimo Prezidento kalbą ir „Laiminčios Lietuvos“ programą panoro apie 30 tauragiškių. Tarp jų – meras S. Mičiulis ir Tauragės socialdemokratų pirmininkas Pranas Petrošius. Ne vienas jų diplomatui uždavė klausimus, o kaip teigė G. Stulginskienė, tai puiki galimybė ne tik išklausyti kandidato viziją ir lūkesčius, bet ir proga paspausti ranką galimam Lietuvos Respublikos Prezidentui.

Verslo pusryčiai

Šią savaitę Tauragėje lankėsi ir dar vienas kandidatas į Prezidento postą – Gitanas Nausėda. Rinkimų favoritu laikomas ekonomistas Tauragėje – neretas svečias. Tiksliau, kandidatas į prezidentus vaikystėje ne kartą lakstė Tauragės gatvėmis, o visas vasaras leisdavo pas senelius Būdviečių kaime.

Šiuo metu Vilniuje gyvenantis ekonomistas ne kartą susitiko su Tauragės verslo bendruomene, pernai dalyvavo apskrities verslo forume.

Ketvirtadienį savivaldybės organizuojamuose „Verslo pusryčiuose“ su ekonomistu susitiko daugiau nei 30 tauragiškių. Kaip teigė renginio organizatorius, Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistas Andrius Laucius, renginio tema – „Tauragės rajonas: iššūkiai ir galimybės“. Su kandidato į prezidentus agitacija tai nėra susiję.

„Gerovės valstybės“ viziją pristatęs G. Nausėda apie rinkimus prasitarė vos puse lūpų, pristatęs politinį patarėją, komandos narį Mindaugą Kuprielių bei rinkiminio štabo vadovę Algę Budrytę. Beveik visą savo laiką svečias skyrė ekonominiams rodikliams bei klausimui, ar artėja nauja ekonominė krizė?

Vizitai tęsiasi

Po žinomų dviejų kandidatų į Prezidento postą, kitą savaitę Tauragėje apsilankys dar vienas. Mažonų filialo biblioteka skelbia, kad spalio 16 dieną vyks susitikimas su filosofu ir rašytoju Arvydu Juozaičiu. Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio kūrėjų iniciatyvinės grupės narys Mažonuose pristatys naujausią knygą „Lietuvos tuštėjimo metas“.

Apie kandidatavimą į prezidentus A. Juozaitis paskelbė rugsėjo 17 dieną. Svarbiausiais prioritetais vyras įvardija kalbą, šeimą, tautinį švietimą ir teisingumą.

Nuotrauka
kariai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 4 valandas
Lietuvos kariuomenė praneša apie pirmadienį bei antradienį planuojamas karines pratybas Tauragėje ir aplinkiniuose miestuose.
Nuotrauka
mokykla
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Mokytojų atlyginimai kitąmet augs vidutiniškai 21 proc.: nuo sausio 1 d. darbo užmokestis didės 10 proc., nuo rugsėjo 1 d. – likusia dalimi iki 21 proc. Bendrojo ugdymo mokytojų, dirbančių pagal atnaujintas programas, darbo užmokesčiui skiriama dar 3 proc. Šie siūlymai pristatyti susitikime su profesinėmis sąjungomis.
Nuotrauka
Regitra
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Atidūs „Regitros“ darbuotojai dirba ir Tauragėje.
Nuotrauka
darzelis
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo rugsėjo 11 d. Tauragės rajono tėveliai gali savo vaikus „supažindinti“ su darželiu – į Tauragės „Aušros“ progimnazijos Mažonų skyriaus grupę vaikai priimami vaikai nuo vienerių iki pusantrų metų amžiaus. Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Linos Oželytės, tai nėra nauja idėja.
Nuotrauka
elta
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad mokytojai, trečiadienį įvertinę ministerijos pateiktą pasiūlymą kitais metais atlyginimus didinti 20,5 proc., neatsitraukia nuo ketinimų streikuoti. Jo teigimu, po šio pasiūlymo dar daugiau mokytojų nusprendė prisijungti prie streiko.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-21
Tauragei šiemet tapus šalies Kultūros sostine, miestas nuolat gražėja – viešąsiais erdves puošia įvairios lauko parodos, akis džiugina puoselėjami gėlynai. Štai trečiadienį akylesni galėjo pastebėti gėlyno greta Tauragės rajono savivaldybės pastato pasikeitimus. Pasak Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus, apie pokyčius svarstyta jau anksčiau, tačiau jie kasmet buvo vis atidedami. O štai anksčiau apleista erdvė tarp savivaldybės ir pašto pastato – neatpažįstama. Apie ten atsirasiantį naują lankytojų traukos objektą papasakojo savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė. Plačiau skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
sam
SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-09-21
Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje.
Nuotrauka
draudziamas eismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-19
Šį penktadienį, rugsėjo 22 d., nuo 10 iki 17 val., Bažnyčių gatvėje bus ribojamas eismas, skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
zaliosios
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-19
Ne iš vieno tauragiškio teko išgirsti pastebėjimų, kad po žaliųjų atliekų konteinerių išvežimo gatvėse lieka tamsios balos skysčio, kuris  išbėga iš šiukšliavežių, ir, kas baisiausia, nepakenčiamas dvokas.   
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-18
Likus kiek daugiau nei metams iki kitų metų rudenį vyksiančių šalies Seimo rinkimų, rugsėjo 11-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Šis stipriai liečia ir Tauragės rinkimų apygardą – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Jurbarko rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau patyrusios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.   
Nuotrauka
miegas
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-18
Prasidėjus naujiesiems mokslo metams vėl sugrįžta prie pavasarį kilusios aktyvios diskusijos, ar darželiuose visi vaikai privalo miegoti pietų? Jokie dokumentai neapibrėžia prievolės darželyje miegoti – ugdymo įstaigos privalo užtikrinti poilsį ir miegantiems, ir nemiegantiems vaikams. Kad toks poilsis būtų užtikrintas, reikalauja Šeimų asociacija, atsiuntusi paklausimą apie poilsio užtikrinimą darželiuose visoms šalies savivaldybių administracijoms. Komentuodama gautą raštą savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja sako, kad tėvų skundų šiuo klausimu negauta. O kai kuriuose darželiuose grupės nemiegantiems vaikams jau veikia keletą metų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje, į kurią jungiasi ir Tauragė, startuoja rugsėjo 17-ąją. Visą savaitę planuojamos įtraukiančios ir praturtinančios veiklos, kurios skatina naudojimąsi aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis ir mąstymą apie tvaresnes idėjas. Pageidaujantieji galės sudalyvauti ne viename renginyje ar miesto gatvėmis būti pavėžėti rajono mero. 
Nuotrauka
zaidimo aikstele
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybė kvietė išbandyti atnaujintą žaidimų erdvę Pilies aikštėje. Neatpažįstamai pasikeitusioje aikštelėje vaikus pasitiko linksmieji „Žalia vaikų Kūdra“ paukštukai. Vaikų laukia naujos, smagios laipiojimo erdvės, batutai, sūpynės ir čiuožyklos.
Nuotrauka
pakrantes valymas
Organizatorių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Jau antrą kartą Jaunimo Europos komanda kartu su „Europe Direct Tauragė“ centru Tauragėje organizuoja  #EUBeachCleanup (ES paplūdimio valymas – liet.) akciją, kurios metu dalyviai valo vandens telkinių – jūrų, vandenynų, upių ir ežerų – pakrantes. Šeštadienį jaunimas tauragiškius kviečia į talką, kurios metu planuojama sutvarkyti upės Jūros pakrantė nuo paplūdimio iki Vasaros estrados.
Nuotrauka
streikas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Šiandien šalies mokyklose surengtas įspėjamasis mokytojų streikas, prie kurio prisijungė  ir  trys mūsų rajono ugdymo įstaigos. Streikas truks dvi valandas, o po jų ugdymo procesas toliau tęsis.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-14
Likus kiek daugiau nei metams iki kitų metų rudenį vyksiančių šalies Seimo rinkimų, rugsėjo 11-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Šis stipriai liečia ir Tauragės rinkimų apygardą – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Jurbarko rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau patyrusios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje. Daugiau skaitykite laikraščio vedamajame „VRK planai: Skaudvilės kraštą prijungti prie kaimyninės rinkimų apygardos“.
Nuotrauka
valgykla
Aušros Augustytės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-14
Keičiasi numatyta socialinės valgyklos atidarymo Tauragėje data. Dėl techninių kliūčių, rugsėjo 18 dieną numatytas valgyklos atidarymas neįvyks, skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
vr edukacija
„Magic calf“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-13
Tauragiškis Vytautas Merkelis su bendraminčių komanda iš Ukrainos šią savaitę pristatė virtualios realybės (VR) edukaciją  „Žalioji žinutė“. Tai jau antroji edukacija, skirta mokiniams. Pasak tauragiškio, virtualios realybės užsiėmimai dažniau siejami su pramoga, bet puikiai tinka ir ugdomųjų tikslų siekti.   
Nuotrauka
pasas
Įkelta:
2023-09-12
Nuo spalio 1 d. Migracijos departamentas keičia asmenų aptarnavimo tvarką visuose savo teritoriniuose padaliniuose. Naują pasą arba asmens tapatybės kortelę pageidaujantys užsisakyti Lietuvos piliečiai vizitus į klientų aptarnavimo skyrius turės iš anksto rezervuoti internetu arba telefonu, o gyva eile asmenys bus aptarnaujami tik tam tikrais išimtinais atvejais.
Nuotrauka
pirmoji pagalba
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2023-09-11
Lietuvos Raudonasis Kryžius kviečia prisijungti savanorius, kurie nori savanoriauti vesdami pirmosios pagalbos užsiėmimus Tauragės mieste bei rajone.