Rinkimų startas: galimybė paspausti ranką būsimam Prezidentui
Įkelta:
2018-10-15
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Iki 2019 metais vyksiančių Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų – dar 7 mėnesiai, tačiau pirmieji kandidatai jau mina Tauragės rinkimų apylinkės slenkstį. Antradienį Kultūros rūmuose su visuomene susitiko diplomatas Vygaudas Ušackas, ketvirtadienį – ekonomistas Gitanas Nausėda. Šią savaitę į Tauragės rajoną atvyks dar vienas kandidatas į prezidentus – Arvydas Juozaitis.

Žmonių diplomatas

„Atvažiavau tam, kad save pristatyčiau, kaip kandidatą į Lietuvos prezidentus, kad pakviesčiau jus pačius nuspręsti, kokio jums reikia valstybes vadovo. Pasidalinti savo įžvalgomis, patirtimi ir vizija, kokios Lietuvos aš norėčiau, kokios Lietuvos esame nusipelnę,“ – antradienį Tauragės kultūros rūmuose kalbėjo diplomatas Vygaudas Ušackas, ketinantis kandidatuoti rinkimuose su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos parama.

V. Ušackas konservatorių atstovu taps tik tokiu atveju, jei vidiniuose partijos rinkimuose įveiks bendražygę Ingridą Šimonytę. Pastarąją į rinkimus iškėlė daugiausia Lietuvos TS-LKD partijos skyrių.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje visi norintieji ir pritariantys TS-LKD vertybėms kviečiami balsuoti atviruose rinkimuose. Tai reiškia, jog partijai nepriklausantys asmenys gali užpildyti anketą puslapyje rinkimai2018.tsajunga.lt, sulaukti patvirtinančio laiško apie įrašymą į balsuojančių sąrašus ir lapkričio 3–4 dienomis ateiti į nurodytas balsavimo vietas visoje Lietuvoje. Į Tauragę atvykęs V. Ušackas ragino ne tik partijos narius aktyviai dalyvauti šiuose rinkimuose, bet ir paaiškino, kur tai galima padaryti.

Nuotrauka

Susidomėjimas auga

Kaip „Tauragės žinioms“ teigė TS-LKD Tauragės skyriaus pirmininkė Giedrė Stulginskienė, susidomėjimas atvirais prezidento rinkimais auga. Visoje Lietuvoje dalyvauti rinkimuose užsiregistravo 6000 nepartinių asmenų, prijaučiančių partijos vertybėms. Kiek daugiau nei 20 savo balsą norės išreikšti ir Tauragėje, lapkričio savaitgalį, konservatorių patalpose Bažnyčių gatvėje.

G. Stulginskienė teigė, kad tauragiškiai neagituojami partijos vadovų balsuoti už vieną ar kitą kandidatą, esą tai laisva valia ir tikrų tikriausia demokratijos šventė.

Su šūkiu „Žmonių diplomatas“ atvykęs V. Ušackas teigė Tauragę lankantis ne pirmą ir ne antrą kartą. Tikino atvažiuosiąs ir dar ne kartą, net jei nebus išrinktas prezidentu. Į klausimą, ką darys, jei pralaimės I. Šimonytei, diplomatas atsakyti nenorėjo. Esą tokio scenarijaus nesvarsto, yra nusiteikęs pergalei.

Išgirsti galimo Prezidento kalbą ir „Laiminčios Lietuvos“ programą panoro apie 30 tauragiškių. Tarp jų – meras S. Mičiulis ir Tauragės socialdemokratų pirmininkas Pranas Petrošius. Ne vienas jų diplomatui uždavė klausimus, o kaip teigė G. Stulginskienė, tai puiki galimybė ne tik išklausyti kandidato viziją ir lūkesčius, bet ir proga paspausti ranką galimam Lietuvos Respublikos Prezidentui.

Verslo pusryčiai

Šią savaitę Tauragėje lankėsi ir dar vienas kandidatas į Prezidento postą – Gitanas Nausėda. Rinkimų favoritu laikomas ekonomistas Tauragėje – neretas svečias. Tiksliau, kandidatas į prezidentus vaikystėje ne kartą lakstė Tauragės gatvėmis, o visas vasaras leisdavo pas senelius Būdviečių kaime.

Šiuo metu Vilniuje gyvenantis ekonomistas ne kartą susitiko su Tauragės verslo bendruomene, pernai dalyvavo apskrities verslo forume.

Ketvirtadienį savivaldybės organizuojamuose „Verslo pusryčiuose“ su ekonomistu susitiko daugiau nei 30 tauragiškių. Kaip teigė renginio organizatorius, Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistas Andrius Laucius, renginio tema – „Tauragės rajonas: iššūkiai ir galimybės“. Su kandidato į prezidentus agitacija tai nėra susiję.

„Gerovės valstybės“ viziją pristatęs G. Nausėda apie rinkimus prasitarė vos puse lūpų, pristatęs politinį patarėją, komandos narį Mindaugą Kuprielių bei rinkiminio štabo vadovę Algę Budrytę. Beveik visą savo laiką svečias skyrė ekonominiams rodikliams bei klausimui, ar artėja nauja ekonominė krizė?

Vizitai tęsiasi

Po žinomų dviejų kandidatų į Prezidento postą, kitą savaitę Tauragėje apsilankys dar vienas. Mažonų filialo biblioteka skelbia, kad spalio 16 dieną vyks susitikimas su filosofu ir rašytoju Arvydu Juozaičiu. Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio kūrėjų iniciatyvinės grupės narys Mažonuose pristatys naujausią knygą „Lietuvos tuštėjimo metas“.

Apie kandidatavimą į prezidentus A. Juozaitis paskelbė rugsėjo 17 dieną. Svarbiausiais prioritetais vyras įvardija kalbą, šeimą, tautinį švietimą ir teisingumą.

Nuotrauka
malkos
Įkelta:
prieš 11 valandų
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios.
Nuotrauka
ukis
Įkelta:
prieš 1 dieną
Jaunai  26-erių Roko ir 25-erių Ingridos Macaičių šeimai, gyvenančiai ir ūkininkaujančiai  Skaudvilės seniūnijos Giržadų kaime, kaimas ir ūkio darbai nesvetimi – abiejų tėvai ūkininkai. Darbo jie nebijo – sunkus šeimos darbas apdovanojimuose „Metų ūkis“ įvertintas  jau antrą kartą, šįkart jie pripažinti geriausiais.
Nuotrauka
miskasodis
Įkelta:
2022-08-12
Dideliais žingsniais vienu švariausių ir tvariausių regionų siekianti tapti Tauragė imasi dar vienos iniciatyvos – kartu su VšĮ „Myliu mišką“ ruošiasi pasodinti mišką ten, kur šiandien plyti pieva. Kad tikslas būtų įgyvendintas, prie iniciatyvos kviečiami prisidėti visi rajono gyventojai: jau šiandien tai padaryti galima įsigijus sodinukų, kuriuos spalio mėn. bus siūloma sodinti kartu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-11
Po nelaimės Panevėžyje, kai įvyko „Ekrano“ užtvankos avarija ir lūžo užtvankos šliuzas, aiškėja, kodėl įvyko nelaimė, – paseno metalas. Įvykis atvėrė seniai žiojinčią žaizdą – nemaža dalis užtvankų Lietuvoje neprižiūrimos arba pernelyg pasenusios. Kaip sako iš Tauragės kilęs hidrologas Kęstutis Šetkus, kai kurioms užtvankoms nebeatliekant funkcijų reikėtų pagalvoti apie jų demontavimą. Jis mano, kad diskusiją dėl demontavimo vertėtų pradėti ir dėl Tauragės mieste esančios užtvankos. Itin didelį nerimą jam kelia ir Balskų užtvanka. Jeigu griūtų ši, pasekmės būtų kur kas skaudesnės nei įvykus Tauragės miesto užtvankos avarijai, sako jis. Išsamiau apie Tauragės rajono užtvankas ir jų bėdas – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
saskrydis
Įkelta:
2022-08-11
Ariogaloje, Dubysos slėnyje, 32-ą kartą į sąskrydį „Su Lietuva širdy“ šeštadienį buvo susirinkę tremtiniai, politiniai kaliniai ir laisvės kovų dalyviai. Sąskrydžio metu priimta rezoliucija, išreiškianti palaikymą kariaujančiai Ukrainai ir raginanti griežtinti sankcijas Rusijai. Kaip visada, sąskrydyje dalyvavo ir būrys tauragiškių bei choras „Tremtinys“ vadovaujamas Romualdo Eičo. 
Nuotrauka
vaistinele
Įkelta:
2022-08-11
2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus keliems mėnesiams, vaistininkai ragina neatidėlioti vaistinėlės įsigijimo paskutinei akimirkai ir primena, kokios priemonės būtinai turi joje būti ir kokiu atitikties ženklu jos turi būti paženklintos.
Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
2022-08-09
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-04
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios. Išsamiau apie artėjančio šildymo sezono iššūkius – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sam
Įkelta:
2022-08-04
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad trečiadienį Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) patvirtintas pirmasis Lietuvoje beždžionių raupų atvejis asmeniui, priklausančiam 40–49 m. amžiaus grupei.
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-03
Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Visgi ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia.
Nuotrauka
gatves
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės rajono savivaldybės administracija liepos mėnesį pasirašė sutartis dėl 5 Tauragės rajono gatvių asfaltavimo darbų. Šią vasarą asfaltavimo darbai bus vykdomi Batakių mstl. Mokyklos, Lauksargių k. Klevų, Šidagių k. Molio, Skaudvilės m. Taikos ir Aukštupių k. Vingio gatvėse.
Nuotrauka
ideja tauragei
Įkelta:
2022-08-02
Šiandien Tauragės savivaldybėje pasveikinti „Idėjos Tauragei“ dalyvaujamojo biudžeto projektų laimėtojų atstovai. Jiems įteikti diplomai. Kaip ir skelbta, trijose kategorijose išrinkta po vieną projektą.
Nuotrauka
aplinkeliis
Įkelta:
2022-08-02
Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Daugiausia lėšų pareikalaus ir ne vienerius metus  truks viso 15 kilometrų Tauragės aplinkkelio tiesimas. Pasak rajono mero Dovydo Kaminsko, jau vien pirmasis šio grandiozinio projekto etapas yra vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-08-02
Visi verslai nuolat brangina savo paslaugas, ir tai nenuostabu – ir medžiagų, ir elektros, ir nuomos kainos nuolat kyla. Ne išimtis – ir grožio salonai. Ekonomistų teigimu, nebus nieko keisto, jeigu paslaugos per šiuos metus brangs du ir daugiau kartų – tam yra aiškių priežasčių.