Kryžkalnyje užbaigta koplyčia partizanų atminimui
Įkelta:
2018-09-28
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Kryžkalnyje tamsiu paros metu jau iš tolo šviečia partizanų atminimui skirtos koplyčios kryžius, apšviesta ir pati koplyčia bei į ją vedantys laiptai. Tuo tarpu Laivės gynėjų sąjunga puoselėja planus netoliese pastatyti didžiulį memorialą, pratęsiantį partizanams įamžinti skirtą architektūrinį ansamblį – obeliską-kalaviją.

2007-aisiais monsinjoro Alfonso Svarinsko Kryžkalnyje pradėta statyti koplyčia pagaliau užbaigta – tam valstybė šiemet skyrė 300 tūkst. eurų, 84 tūkst. eurų prisidėjo Raseinių savivaldybė. Visuomenei ji bus pristatyta lapkričio 23-ąją, minint Kariuomenės dieną. Koplyčios viduje – monsinjoro Alfonso Svarinsko skulptūra septyni varpai, kuriais skambinti galės visi, kas aplankys šią vietą. Koplyčia pastatyta sklype, kurį iš aukotojų surinktomis lėšomis pirko kunigas A. Svarinskas. Tamsiu paros metu koplyčios 19 metrų aukščio kryžius šviečia, apšviesta ir pati koplyčia bei į ją vedantys laiptai. 

„Džiaugiuosi, kad pagaliau įgyvendinome legendiniu vadinamo kunigo A. Svarinsko idėją įamžindami Žemaitijoje veikusios Kęstučio apygardos partizanus, kurių gretose kovojo ir jis pats“, – „Lietuvos žinioms“ teigė Kryžkalnio memorialo kūrėja architektė Virginija Bakšienė.
Taip pat nutiestas į kalvos viršų vedantis kelias, skirtas neįgaliesiems, įrengti laiptai, automobilių stovėjimo aikštelė, sutvarkyta aplinka. Greta koplyčios sumontuotos plokštės, o ant jų pritvirtintos lentelės su iškaltais 1137 Kęstučio apygardos partizanų vardais, pavardėmis bei slapyvardžiais. Būtent tiek kovotojų pavardžių pateikė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC).

„Tauragės žiniose“ dar pernai rašėme, jog greta koplyčios Lietuvos Parlamento gynėjai nusprendė pastatyti paminklą visiems Lietuvos Laisvės kovotojams. Įkurtos asociacijos „Tėvynės partizanų laisvės kovos įamžinimo sąjunga“ valdybos pirmininkas Antanas Kliunka tikino, kad šiai kilniai misijai juos įpareigojo neseniai anapilin išėjęs partizanas: legendinis a. a. pulkininkas Leonas Laurinskas-Liūtas.

Nuotrauka

Kaip pirmadienį žurnalistei sakė A. Kliunka, memorialo statyboms vis dar renkamos aukos. Šiuo metu atliekamas projektavimas ir laukiama statybos leidimo. Greta koplyčios esantį žemės sklypą nuosavybės teise valdo Lietuvos laisvės kovos sąjūdis ir Tėvynės partizanų laivės kovos įamžinimo sąjunga. Šiuos žemės sklypus pirmiau minėtos organizacijos įsigijo už Lietuvos žmonių paaukotas lėšas.

Asociacijos valdybos pirmininkas teigė, jog siekiama, kad memorialas būtų užbaigtas iki 2019-ųjų Vasario 16-osios. Kitais metais  sukaks 70 metų nuo prezidento Jono Žemaičio vadovaujamo Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio pasirašytos Nepriklausomybės deklaracijos.

Pagal rengiamą projektą, memorialą sudarytų 25 metrų aukščio obeliskas, sukurtas skulptoriaus Tado Gutausko ir architekto Sauliaus Pamerneckio, vaizduojantis į žemę įsmeigtą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) laikų kalaviją, atminimo siena, kurioje būtų įrašyti visų žuvusių Lietuvos partizanų vardai, ir nežinomo partizano kapas.

Atkirsta esamo kalno dalis sukurtų atodangą – žuvusiųjų atminimo sieną ( H-6 metrai, ilgis apie 30 m), kuri simbolizuotų tvirtą ir tarsi uola nepalaužiamą partizanų kovinę dvasią. Sienoje planuojama įkomponuoti apie 1300 tamsinto plieno Vyčio kryžių su žuvusių partizanų pavardėmis,  kurios tamsiu paros metu iš apačios būtų apšviestos raudonai, tuo būdu sukuriant krauju parašytų pavardžių metaforą. Šalia atminimo sienos būtų formuojama aikštė, skirta pagerbimo ceremonijoms.

Į žemę smingantis kalavijas padalintų atminimo sieną pusiau – būtent šioje vietoje numatytas simbolinis Nežinomo Partizano kapas – granito plokštėse išpjautas juodas Vyčio kryžius su raudonu apvadu tamsiai žalio granito fone. Būtent tokį  ženklą ant uniformų partizanai buvo išsiuvinėję ant rankovių pasipriešinimo sovietų okupantams metu 1944–1953 metais.

Memorialas užbaigtų kompoziciją su jau pastatyta koplyčia kurioje bus galima  pasimelsti už žuvusiuosius.

Nuotrauka
Šiukšlių konteineriai
Įkelta:
prieš 54 minutes
Trečiadienį rajono politikai priėmė sprendimą didinti mokestį už komunalinių atliekų surinkimą – jis didėja 20 proc. Tokiu sprendimu norima sumažinti savivaldybės skolą, kuri praėjusių metų gruodį siekė 553 tūkst. eurų. Kaip teigiama aiškinamajame sprendimo rašte, mokestį būtina keisti, nes vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą mokėtojams nustatyti dydžiai nepadengia atliekų surinkimo ir sutvarkymo kaštų. 
Nuotrauka
Nuotekų valykla
Įkelta:
prieš 2 valandas
„Tauragės vandenų“ nuotekų valymo įrenginys perkrautas. Pramonė plečiasi, daugėja gyventojų, kurie jungiasi prie vandens tiekimo tinklų. Bet augimas atveria didžiulių problemų – nei savivaldybė, nei vandentvarkos įmonė neturi lėšų valymo įrenginių plėtrai. Jeigu artimiausiu metu problema nebus sprendžiama, didesnis potvynis – ir Jūros upė būtų užteršta fosforu, azotu ar kitomis kenksmingomis medžiagomis.
Nuotrauka
M. Mažvydo progimnazija
Įkelta:
prieš 23 valandas
Apie tai savo feisbuko paskyroje praneša rajono meras Dovydas Kaminskas. Bus atnaujinti bėgimo takai, įrengta universali krepšinio ir teniso aikštelė, atnaujinta futbolo aikštė, įrengta dirbtinės dangos mini futbolo aikštė, smėlio tinklinio aikštelė, metimo sektorius ir vaikų bei paauglių sporto aikštelė.
Nuotrauka
gt
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gyventojai, net išreiškę pageidavimą reklamos negauti, pašto dėžutėse kartais vis dar randa krūvas skrajučių. Vieni, ypač vyresni žmonės, tokiu „turtu“ pašto dėžutėse džiaugiasi – reklaminiuose leidiniuose jie išstudijuoja didžiųjų prekybos tinklų kainas, išsirenka, kur, ką ir kada bus galima nusipirkti pigiau. O kitus žmones namuose sparčiai besikaupiančios bereikalingos popierių krūvos erzina, todėl jie visokiais būdais nori jų atsikratyti. 
Nuotrauka
kupolas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien Kartų parke Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos iniciatyva pastatytas kupolas, kuriame netrukus turėtų įsikurti mini biblioteka. Poilsiautojai čia galės užsukti paskaityti spaudos ar tiesiog leisti laiką – viduje bus sėdmaišiai. Kadangi kupolas nebus rakinamas baiminamasi, kad jo naktimis nenuniokotų vandalai.
Nuotrauka
rec
Įkelta:
prieš 1 dieną
Penktadienį Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyrius atlikto Tauragės rajono maudyklų tyrimus.
Nuotrauka
rec
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės rajono savivaldybė vakar pranešė, kad dėl aukštos lauko temperatūros ir didelės kaitros Ryto (Norkaičiai), Vėjų (Stragutė) ir Mokyklos (Dacijonai) gatvėse išplaukė bitumas – ant asfaltbetonio dangos susidarė blizgantis paviršius, matosi dangos tirpimo žymės.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-06-22
Lietuvą užklupus stichinei kaitrai žmonės vėsinasi, kaip išmano: visu pajėgumu jungia kondicionierius ir paprasčiausius oro ventiliatorius, uždaro langus ar kaip tik stengiasi susikurti nors menkiausią skersvėjį. Prasidėjus naujai darbo savaitei patariama atkreipti dėmesį į kompiuterius, kurie ne tik patys jautrūs karščiui, bet ir gali tapti nepageidaujamu papildomos šilumos šaltiniu.
Nuotrauka
Pėsčiųjų tiltas
Įkelta:
2021-06-22
Dvi savaites trukusio balsavimo metu Tauragės rajono gyventojai rinko iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Trijose kategorijose pateikta keturiolika projektų. Daugiausia gyventojų palaikymo sulaukė projektai „Stragutės pastogė“, „Judėk lengviau, gyvenk smagiau“ ir „Pikniko parkas“.
Nuotrauka
rec
Įkelta:
2021-06-21
Mokytojai, baigę mokslus Vilniaus ar Kauno universitetuose, į regionų mokyklas atvyksta retai. Apie 80 proc. Šiaurės Lietuvos švietimo sistemos žmonių yra baigę pedagogikos mokslus Šiauliuose, o kaimų mokyklose didžiųjų universitetų absolventų likę, matyt, tik vienas kitas, ir tai iš vyresnės kartos.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2021-06-21
Pastaruoju metu Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), kaip ir daugelis kitų institucijų, susiduria su problema, kai naudojantis AB Lietuvos pašto paslaugomis siunčiami laiškai su svarbia ir aktualia informacija dalies asmenų nepasiekia arba pasiekia pavėluotai. 
Nuotrauka
rec
Įkelta:
2021-06-21
Kaip teigia Tauragės savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Tomas Raulinavičius, pernai Tauragėje 10 km žvyruotų gatvių buvo palaistyta kalio chloridu, tai veiksmingai padeda kovoti su gatvių dulkėjimo problema. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-06-21
Stichinė kaitra Lietuvoje tęsis ir šios savaitės pradžioje, tačiau nuo antradienio šalį vis dažniau aplankys ir audringesni momentai – liūtys bei perkūnijos.
Nuotrauka
gandras
Įkelta:
2021-06-21
Ne mažiau nei 1000 kWh elektros energijos per metus sunaudojantys privatūs vartotojai artimiausiu metu sulauks pranešimų dėl elektros tiekėjo pasirinkimo. Tam laiko bus skirta iki šių metų gruodžio 18 dienos. Tai antrasis Lietuvos elektros rinkos liberalizavimo etapas. Tačiau ką daryti gyventojams, kurie  neseniai keitė būstą ir jų suvartojamos elektros energijos statistika tik pildoma? Išeičių yra, sako specialistai.
Nuotrauka
Tauragės kultūros centro feisbuko nuotraukos
Tauragės kultūros centro feisbuko nuotraukos
Įkelta:
2021-06-19
Taurų nuotykių parke, atveriant vartus į mūsų tradicijas, kviesta keliauti mūsų protėvių nutiestais Amatų keliais ir pajusti iki šiol gyvą lietuvių darbštumą. Audėjai, puodžiai, juvelyrai, pynėjai, medžio drožėjai, siuvėjai, kalviai, bitininkai... – penktadienį vykusioje šventėje pristatyti įvairiausi amatai.
Nuotrauka
pilis
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-18
Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas teigia, kad miestas galėtų tapti žaliausiu Lietuvoje. Mūsų šalis iki 2030 metų siekia turėtų bent vieną miestą, neutralų klimatui. Tuo metu aplinkos ministras Simonas Gentvilas įsitikinęs, kad tokiais galėtų tapti tie miestai, kurie yra kurortinėse savivaldybėse, praneša BNS.
Nuotrauka
orai
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-18
Penktadienį karštis bus intensyvesnis. Kaitrios saulės neuždengs debesys, išsilaikys sausi orai. Pūs vos juntamesnis pietų, pietryčių krypties vėjas. Naktis numatoma giedra, temperatūra sieks 13–17 laipsnių šilumos. Dieną karštis daug kur artės prie 30 laipsnių, o kai kur šią ribą ir peržengs. Vilniuje oras šils iki 27, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 28 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 25 laipsnius karščio.
Nuotrauka
siuksl
woroni.com puslapio nuotrauka
Įkelta:
2021-06-16
Pakelti svetimą šiukšlę – jau nebe tabu. Vis daugiau Lietuvos žmonių įsitraukia į aplinkos tvarkymą ir stengiasi mažinti taršą, todėl birželį Lietuvoje vyksta „Misija: švari vasara!“, skatinanti gamtoje pakelti svetimą šiukšlę, nepalikti savų ir tokiu pavyzdžiu dalytis socialiniuose tinkluose.
Nuotrauka
menės
Tauragės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2021-06-16
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ projekto „Kultūros muitinės“ renginių idėjinė amplitudė kasmet aprėpia skirtingas temas: nuo kulinarinio paveldo tyrinėjimų iki perkusijos meistrų improvizacijų, teatralizuotų, žiūrovus įtraukiančių istorinių performansų. Šiais metais organizatoriai teigia neketinantys sustoti ir kviečia dalyvauti „Kultūros muitinės“ vardą pateisinsiančiuose renginiuose. Pirmasis – jau šiandien.