Sugrįžęs iš emigracijos: „pinigai ten ant medžių neauga“
Įkelta:
2018-08-20
Nuotrauka
Aprašymas

Verslą įkūręs tauragiškis ketina įsitvirtinti automobilių ir mikroautobusų nuomos rinkoje

,
Nuotrauka
Aprašymas

Anot tauragiškio, Bergene jis gyveno komfortiškai, bet nugalėjo gimto krašto ilgesys

 

,
Nuotrauka

Septynerius metus Bergene  praleidęs tauragiškis Paulius Skarbalius grįžęs į Tauragę ėmėsi verslo. Vyras teigė, jog į Norvegiją vyko užsidirbti pinigų, o susikrovęs kapitalą, grįžo į gimtąjį miestą. „Aš visada buvau patriotiškas, nemėgau tų, kurie „važiuoja“ ant Lietuvos. Gal todėl, kad labai traukia tėvynė, be to, norėjau nuosavo verslo,“ – teigė trisdešimtmetis. Kartu su žmona jie įkūrė automobilių nuomos verslą, kuris orientuotas į iš užsienio grįžtančius lietuvaičius.

Norvegijos kainos

Studijas Aleksandro Stulginskio (buvusiame Žemės ūkio, – red. past.) universitete baigęs tauragiškis P. Skarbalius nė nedvejojo dėl savo ateities planų užsienyje. Vyras pripažino, kad 2011 metais į Norvegiją išvyko planuodamas užsidirbti pinigų ir grįžti į tėvynę.

Miškininkystės specialybę įgijusiam vyrui svetur teko imtis kiek kitokio profilio darbo. Vos apšilęs kojas antrame pagal dydį Norvegijos mieste Bergene, Paulius pradėjo dirbti CNC tekinimo staklių programuotoju. Jo atstovaujama kompanija gamino detales „Rolls Royce“ prekės ženklui. Tiesa, po 2014-aisiais prasidėjusios naftos krizės, įmonė bankrutavo. Tauragiškis susirado darbą dėvėtų baldų salone ir, kaip pats tikina, gyveno tikrų tikriausioje komforto zonoje.

Nors Norvegija viena brangiausių valstybių pasaulyje, ten išgyventi P. Skarbaliui ir jo šeimai sekėsi puikiai. Tiesa, vyras pripažino, kad pinigai Bergene ant medžių neauga, o kainos kyla gerokai dažniau nei Lietuvoje.

– Kainos ten kyla dar labiau nei atlyginimai. Ateini po naujųjų metų į kino teatrą, o ten bilietas pabrangęs 10 kronų. Maisto kainos, apskritai, 3–4 kartus didesnės, litras benzino apie 1,7 Eur. Na gal tik lašiša panašiai, kaip Lietuvoje, bet visi supranta, kad Norvegija – didžiausia jos eksportuotoja pasaulyje. Neverta net kalbėti apie dideles cigarečių ar alkoholio kainas, nors pats nerūkau, bet ten viskas daug brangiau, pavyzdžiui, nuomojamos gyvenamosios patalpos per mėnesį su mokesčiais – 1 200 eurų, draugai pirko apie 70 kv. m butą, jis kainavo 300 tūkst. eurų, – pasakojo P. Skarbalius.

Vyro nuomone, vidutines pajamas uždirbančių lietuvių ir norvegų galimybės panašios, tačiau Skandinavijoje kur kas geriau jaučiasi nekvalifikuoti darbininkai, atvykę iš Lietuvos. Ten jie uždirba apie 2 000 eurų per mėnesį, tuo tarpu Lietuvoje minimumas vos peržengia 400 eurų.

Patriotas

P. Skarbalius pripažino, kad per 7 metus emigracijoje nepajuto šiltesnės draugystės su norvegais. Esą daugelis jų pasižymi uždarumu, atvykėlių į savų ratą neįsileidžia. Vyras tikino, jog tai nereiškia, kad norvegai nedraugiški. Buvęs tauragiškio darbdavys mielai paskolindavo automobilį, padėdavo iškilus sunkumams.

– Aš visada buvau patriotiškas, nemėgau tų, kurie „važiuoja“ ant Lietuvos „Delfi“ komentaruose. Grįžau, gal todėl, kad labai traukia tėvynė, be to, norėjau nuosavo verslo,“ – apie pagrindines sugrįžimo priežastis kalbėjo vyras.

Paulius pripažino: Norvegijoje dėl kronos kurso ir brangstančių produktų gyventi dabar sunkiau nei prieš septynerius metus.

Prieš kraustantis į Tauragę šeima nelabai domėjosi „Globalios Lietuvos“ ar „Globalios Tauragės“ projektais. Tačiau tiki kalbomis apie sugrįžtančius tauragiškius. Per kelerius metus iš jo draugų rato net šešios šeimos paliko Norvegiją ir sugrįžo į Lietuvą. Rugsėjį persikels dar viena, anot pašnekovo, daugeliui jų apie trisdešimt, ir jie nori gyventi Lietuvoje.

P. Skarbalius, prieš pradėdamas verslą, daug nesigilino ir į paramos modelius, tiesiog, bandė viską sukurti savo rankomis.

Verslo vandenis išbandė jo tėtis, brolis ir pusbroliai, tad pavyzdžių buvo. O kurti automobilių nuomos paslaugą pakuždėjo jo paties patirtis. Keletą kartų per metus iš Norvegijos parskridęs į Lietuvą, sukdavo galvą, iš kur gauti automobilį.

Automobilių nuoma

„Auto2rent“ – vos dvi savaites veikianti tauragiškio įmonė, kuri jau šį mėnesį turės 5 lengvuosius automobilius ir 2 keleivinius autobusiukus. P. Skarbaliaus nuomone, didžiuosiuose šalies miestuose ši rinka jau užpildyta, veikia ne tik gerai žinomos automobilius nuomojančios „City Bee“, bet ir kitos kompanijos.

Kaip teigė pašnekovas, jų nuomojami lengvieji automobiliai orientuoti į emigrantus. Esant poreikiui, transporto priemonė pristatoma į oro uostą, pasirašoma sutartis ir vairuotojas gali leisti atostogas Lietuvoje be suvaržymų.

Mikroautobusų nuoma labiausiai domina didesnių švenčių – vestuvių, mergvakarių dalyvius. Žmonės su aštuonviete „Opel Vivaro“ keliauja į Kroatija, Slovakiją. Kaip teigė P. Skarbalius, didesnio susidomėjimo sulaukia šaltuoju metų laikotarpiu, kai žmonės vyksta slidinėti. Su mikroautobusiuku patogu vežtis slides ar kitą didesnę mantą, visiškai naujos ir KASKO draudimu aprūpintos transporto priemonės užtikrina saugią kelionę, be didesnių nesklandumų.

– Šiuose mikroautobusiukuose yra sėdynės vaikams, įdiegsime nemokamą wi-fi ryšį. Skirtingai nei kiti, stengiamės suteikti visą paketą, be jokių užslėptų mokesčių, – teigė verslininkas.

Laisvų nėra

Vos prieš dvi savaites startavęs verslas klientų skaičiumi nesiskundžia. Lengvuosius automobilius dabar graibsto parvykstantys emigrantai, laisvas stovi dar dažais kvepiantis autobusiukas, tiesa savaitgalį jis išvyks su vestuvininkų svita.

– Kol kas reklamuojamės per žinomus automobilių prekybos ir nuomos tinklalapius, socialinį tinklą „Facebook“, kuriame veikia didelės emigrantų grupės, – pasakojo tauragiškis.

Nuotrauka

Anot P. Skarbaliaus, Tauragėje nuomojamų automobilių kainos svyruoja nuo 15 iki 70 eurų už parą. Kainą lemia keletas faktorių: transporto priemonės modelis ir sutarties trukmė. Nuomojant ilgesniam laikotarpiui, apynaujo automobilio nuoma bus pigesnė.   

Tauragiškio teigimu, elektra varomų transporto priemonių jo parke nebus. Esą Lietuvoje dar nesukurta infrastruktūra jais naudotis. Norvegijoje ši sritis itin išvystyta. Keliaujantys į Bergeno centrą privalo mokėti 6 eurų taršos mokestį. Elektromobilių vairuotojai jo nemoka, bet valstybė jiems suteikia pridėtinės vertės mokesčio lengvatas.

P. Skarbaliaus teigimu, dar šio mėnesio pabaigoje jo verslą papildys 3 naujos transporto priemonės. Ateityje jie planuoja įsitvirtinti Kauno mieste, kuriame yra oro uostas. Kol kas „Auto2rent“ dar tik naujokas šioje rinkoje, bet tauragiškis tiki, kad šis verslas turi geras perspektyvas.  

Nuotrauka
malkos
Įkelta:
prieš 11 valandų
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios.
Nuotrauka
ukis
Įkelta:
prieš 1 dieną
Jaunai  26-erių Roko ir 25-erių Ingridos Macaičių šeimai, gyvenančiai ir ūkininkaujančiai  Skaudvilės seniūnijos Giržadų kaime, kaimas ir ūkio darbai nesvetimi – abiejų tėvai ūkininkai. Darbo jie nebijo – sunkus šeimos darbas apdovanojimuose „Metų ūkis“ įvertintas  jau antrą kartą, šįkart jie pripažinti geriausiais.
Nuotrauka
miskasodis
Įkelta:
2022-08-12
Dideliais žingsniais vienu švariausių ir tvariausių regionų siekianti tapti Tauragė imasi dar vienos iniciatyvos – kartu su VšĮ „Myliu mišką“ ruošiasi pasodinti mišką ten, kur šiandien plyti pieva. Kad tikslas būtų įgyvendintas, prie iniciatyvos kviečiami prisidėti visi rajono gyventojai: jau šiandien tai padaryti galima įsigijus sodinukų, kuriuos spalio mėn. bus siūloma sodinti kartu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-11
Po nelaimės Panevėžyje, kai įvyko „Ekrano“ užtvankos avarija ir lūžo užtvankos šliuzas, aiškėja, kodėl įvyko nelaimė, – paseno metalas. Įvykis atvėrė seniai žiojinčią žaizdą – nemaža dalis užtvankų Lietuvoje neprižiūrimos arba pernelyg pasenusios. Kaip sako iš Tauragės kilęs hidrologas Kęstutis Šetkus, kai kurioms užtvankoms nebeatliekant funkcijų reikėtų pagalvoti apie jų demontavimą. Jis mano, kad diskusiją dėl demontavimo vertėtų pradėti ir dėl Tauragės mieste esančios užtvankos. Itin didelį nerimą jam kelia ir Balskų užtvanka. Jeigu griūtų ši, pasekmės būtų kur kas skaudesnės nei įvykus Tauragės miesto užtvankos avarijai, sako jis. Išsamiau apie Tauragės rajono užtvankas ir jų bėdas – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
saskrydis
Įkelta:
2022-08-11
Ariogaloje, Dubysos slėnyje, 32-ą kartą į sąskrydį „Su Lietuva širdy“ šeštadienį buvo susirinkę tremtiniai, politiniai kaliniai ir laisvės kovų dalyviai. Sąskrydžio metu priimta rezoliucija, išreiškianti palaikymą kariaujančiai Ukrainai ir raginanti griežtinti sankcijas Rusijai. Kaip visada, sąskrydyje dalyvavo ir būrys tauragiškių bei choras „Tremtinys“ vadovaujamas Romualdo Eičo. 
Nuotrauka
vaistinele
Įkelta:
2022-08-11
2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus keliems mėnesiams, vaistininkai ragina neatidėlioti vaistinėlės įsigijimo paskutinei akimirkai ir primena, kokios priemonės būtinai turi joje būti ir kokiu atitikties ženklu jos turi būti paženklintos.
Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
2022-08-09
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-04
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios. Išsamiau apie artėjančio šildymo sezono iššūkius – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sam
Įkelta:
2022-08-04
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad trečiadienį Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) patvirtintas pirmasis Lietuvoje beždžionių raupų atvejis asmeniui, priklausančiam 40–49 m. amžiaus grupei.
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-03
Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Visgi ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia.
Nuotrauka
gatves
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės rajono savivaldybės administracija liepos mėnesį pasirašė sutartis dėl 5 Tauragės rajono gatvių asfaltavimo darbų. Šią vasarą asfaltavimo darbai bus vykdomi Batakių mstl. Mokyklos, Lauksargių k. Klevų, Šidagių k. Molio, Skaudvilės m. Taikos ir Aukštupių k. Vingio gatvėse.
Nuotrauka
ideja tauragei
Įkelta:
2022-08-02
Šiandien Tauragės savivaldybėje pasveikinti „Idėjos Tauragei“ dalyvaujamojo biudžeto projektų laimėtojų atstovai. Jiems įteikti diplomai. Kaip ir skelbta, trijose kategorijose išrinkta po vieną projektą.
Nuotrauka
aplinkeliis
Įkelta:
2022-08-02
Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Daugiausia lėšų pareikalaus ir ne vienerius metus  truks viso 15 kilometrų Tauragės aplinkkelio tiesimas. Pasak rajono mero Dovydo Kaminsko, jau vien pirmasis šio grandiozinio projekto etapas yra vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-08-02
Visi verslai nuolat brangina savo paslaugas, ir tai nenuostabu – ir medžiagų, ir elektros, ir nuomos kainos nuolat kyla. Ne išimtis – ir grožio salonai. Ekonomistų teigimu, nebus nieko keisto, jeigu paslaugos per šiuos metus brangs du ir daugiau kartų – tam yra aiškių priežasčių.