Vandens turizmas Tauragėje – neišnaudota niša
Įkelta:
2017-05-10
Nuotrauka
Aprašymas

Pagramančio regioninio parko albumo nuotraukos

,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas

Edgaras Vaškaitis. Asmeninio albumo nuotrauka

Edgaras Vaškaitis, „Klaipėdos aktyvaus laisvalaikio klubo“ (A.L.L.) įkūrėjas ir ilgametis prezidentas, profesionalus gidas bei Klaipėdos universiteto Rekreacijos ir turizmo katedros dėstytojas savo tinklaraštyje activetrips.lt prakalbo apie problemas Tauragės regiono turizmo sektoriuje. Save vadindamas „nišiniu klientu“, tai yra patyrusiu irkluotoju, ieškančiu naujų nuotykių, naujų emocijų, vyras teigia, jog Tauragės regionas nėra pasiruošęs išnaudoti vandens turizmo potencialo – trūksta tiek pačių paslaugų, tiek informacijos apie jas. Dėstytojo nuomone, tokiomis upėmis, kaip Akmena, vandens  turizmo sezonas galėtų tęstis kur kas ilgiau, jei būtų tinkamai išnaudojamos gamtos sąlygos, išplėtota infrastruktūra.

Galėtų mažinti sezoniškumo įtaką

„Tradiciškai baidarių sezonas Lietuvoje tęsiasi nepilnus tris mėnesius. Įdomu, kad panašiose, ar net atšiauresnėse klimato sąlygose esančiose Kanados provincijose baidarių sezonas trunka iki 8 ar 10 mėnesių, tai yra iki kol užšąla upės. Aš jokiu būdu neteigiu, kad čia ir dabar turime vasario ar lapkričio mėnesį čiupti baidares ir šturmuoti Lietuvos upes. Dažno mūsų tautiečio galvoje plaukimas baidarėmis kelia asociacijas tik su vasara ir šiluma. Tačiau Kanados pavyzdys rodo, kad tinkamai pasiruošus, plaukimas baidarėmis nesudaro jokių didesnių keblumų ir šaltesniu metų laiku. Kitaip tariant, daug priklauso nuo požiūrio“, – rašoma E. Vaškaičio straipsnyje.

Nuotrauka

Tauragės regionas gali pasigirti bent penkiomis įvairaus sudėtingumo vandens turizmui tinkančiomis upėmis. Akmena įvardijama kaip viena sudėtingiausių, tačiau ir galinčių suteikti ekstremalių pojūčių, upių. Tiesa, vasaros metu čia vanduo nusenka, todėl plaukti baidarėmis įmanoma tik anksti pavasarį arba rudenį.

Autoriaus nuomone, pasitelkus esamus išteklius, žinias ir kūrybiškumą, būtų galima sumažinti sezoniškumo įtaką vietiniam turizmui. Tačiau, tam reikalinga išplėtota turistinės vietovės infrastruktūra, kurios E. Vaškaitis, nusprendęs išbandyti plaukimą baidare Akmenos upe, Tauragėje pasigedo.

„Akmenos upe galima plaukti pavasarį, rudenį, retais atvejais vasarą. Įprasto inventoriaus nepakaks. Baidarių nuomotojai siūlo tradicines paslaugas – baidarių, hermetinių maišų, gelbėjimosi liemenių nuomą. O kur hidrokostiumai? Pašėlusioje Akmenos upėje pavasarį be jų nelabai ką malonaus nuveiksi. Logiška, kad jei jau klientas pasiryžo iššūkiui, visą paslaugų komplektą norėtų gauti vienoje vietoje. Kol kas taip nėra“, – apgailestauja autorius.

Su draugų kompanija plaukdamas šį pavasarį Akmena, E. Vaškaitis teigė hidrokostiumą nuomavęsis iš Klaipėdos regione veikiančio baidarių nuomos punkto, teikiančio daug platesnio spektro paslaugas, nei analogiškų verslų savininkai Tauragėje.

Trūksta entuziastų

„Tauragės žinių“ pakalbintas E. Vaškaitis užsiminė ir apie Tauragėje veikusių aktyvaus laisvalaikio organizacijų „Aktyvi Tauragė“ ir „Ekstremalų asociacija“ veiklą, kuri pastaruoju metu gerokai aprimo. Šį savaitgalį planuotas ekstremalus plaukimas Jūros upe „Ištvermės yris“ atšauktas dėl nepalankių sąlygų – pasak organizatorių, vandens lygis šiuo metu per aukštas.

– Tiek „Aktyvios Tauragės“, tiek „Ekstremalų asociacijos“ veikla laikosi ant kelių entuziastų. Idėjos šaunios, tačiau, norint plėtoti šią sritį, siekiant, kad hobis taptų darbu, anksčiau ar vėliau prireikia pagalbos ir paramos iš šalies – tiek vietinių verslininkų, tiek valdžios institucijų. Be to, reikalingos ir stiprios vadybinės žinios, saugumo elementai, kad būtų išvengta nelaimių, – samprotavo E. Vaškaitis.

Turizmo specialistas teigė, jog kalbant apie Tauragės rajone organizuotus masinius baidarių žygius, tokius, kaip „Ištvermės yris“, daugelį entuziastų iš visos Lietuvos atbaido kitų rinkos dalyvių pasyvumas, atsiranda organizacinių, logistikos problemų. Pavyzdžiui, jei žygis organizuojamas anksti ryte,  kyla nepatogumų, kaip ir kada atvažiuoti, kur apsistoti, pernakvoti.

„Ekstremalų asociacijos“ prezidentas Vidas Stašaitis paaiškino, jog organizacija šiuo metu orientuojasi ne vien į vandens turizmą, taip pat ne vien į masinių renginių organizavimą. V. Stašaitis sutiko su nuomone, kad profesionaliam baidarių sportui trūksta dėmesio Tauragėje, tačiau teigė, jog tam reikėtų rasti ypatingai atsidavusių entuziastų, kas, dėl personalo kaitos, anot jo, yra sunkiai įmanoma.

– Norint plėtoti baidarių sportą reikia vien tam atsidavusio žmogaus, kuris „kvėpuotų vandeniu“, nes tai reikalauja labai daug jėgų – įrangos paruošimas, vežiojimas, taip pat ir informacijos sklaida, organizavimas. Viskam reikia pinigų ir laiko, kol kas Tauragėje tuo nėra kam užsiimti, – aiškino aktyvaus laisvalaikio mėgėjas.

Pasak V. Stašaičio, Taurų parke teikiamas visas baidarių sportui reikalingos įrangos nuomos paketas, yra ir hidrokostiumų. Tačiau baidarių nuoma nėra pagrindinis Taurų parko pajamų šaltinis, todėl į informacijos sklaidą nėra daug investuojama.

Visgi vaikinas teigė manantis, jog vandens turizmo situacija Tauragėje nėra bloga:

– Į baidarių žygius Tauragėje susirenka po 40–50 žmonių, atvyksta svečių ir iš kitų miestų. Manau, tai yra normalu, nes ir didmiesčiuose situacija panaši.

Nuotrauka

„Reikia parduoti emociją“

E. Vaškaitis akcentuoja, jog nėra efektyvios reklaminės informacijos, perteikiančios emocijas, kuri galėtų patraukti potencialų turistą bei sugundyti net neprofesionalą išbandyti plaukimą šaltesniu oru, kas žmonėms dažnai atrodo ekstremalu. „Emocija – štai ką pirmiausia reikia parduoti tokiuose išskirtiniuose plaukimuose“, – rašo jis.

„Ieškodamas informacijos apie Akmenos upę perskaičiau daug aprašymų, tačiau ilgu tekstu šiais laikais mažai ką sužavėsi. Youtube portale įvedus „Akmena“ galima rasti daug mėgėjiškų filmukų. Vieni ilgesni, kiti trumpesni, bet neradau nei vieno, kurį kaip pristatomąjį rodyčiau potencialiems klientams. Patarimas baidarių nuomos verslininkams – investuokite į emociją. Investuokite į trumpus vaizdinius siužetus tikslinei auditorijai apie plaukimą Akmenos upe, kuriuos pažiūrėjus kiltų tik viena mintis: „Ei, ir aš taip noriu!“. Taip, čia jau reikės profesionalų pagalbos“, – patarimais dalijasi E. Vaškaitis.

Kokybiško viešinimo turizmo specialistas pasigedo ir savivaldybės lygmeniu. Kaip žinia, Tauragės turizmo informacijos centras likviduotas praėjusiais metais, TIC funkcijos perduotos Tauragės krašto muziejui. Anot E. Vaškaičio, Tauragės krašto muziejaus turizmo informacijos skyriaus administruojamame tinklalapyje www.taurageinfo.lt, apie plaukimą Akmenos upe nepateikta jokios realiai plaukimui naudingos informacijos. Tinklalapio informacija menkavertė ir neišbaigta. Pateikęs užklausą elektroniniu paštu dėl platesnės informacijos, atsakymo autorius teigia taip ir nesulaukęs.

Pagramančio misija –  pažintinis turizmas

E. Vaškaitis taip pat mini, kad Akmena plaukiantys turistai neturi ir galimybių bent kiek civilizuotam atokvėpiui krante. „Turime tik kelias stovyklavietes 50 kilometrų upės ruože ir tos pačios Akmenos finišo tiesiojoje – Pagramančio regioniniame parke.“ Anot jo, Pagramančio regioninis parkas yra kaip vilties žiburėlis vandens turizmo srityje šiame regione.

Tačiau, pakalbinus Pagramančio regioninio parko direktorių Sigitą Mėlinavičių, paaiškėjo, kad vandens turizmu ir čia rūpinamasi minimaliai, o ypač mažai dėmesio skiriama profesionalams, E. Vaškaičio minėtam „nišiniam“ klientui.

Pagramančio regioninio parko direkcijos tinklapyje galima rasti informacijos apie tai, kad direkcija be kitų rekreacinių paslaugų teikia ir baidarių nuomos paslaugas, organizuoja žygius. Praėjusį savaitgalį baidarių sezonas simboliškai atidarytas direkcijos organizuotu tradiciniu žygiu „Žemyn upe“. Tačiau tai yra vienintelis žygis, organizuojamas baidarių sezono metu. Tiesa, entuziastai ir patys susiorganizuoja įvairių pramogų – šį pavasarį Akmenoje jau vyko „Slalomralio“ varžybos.

S. Mėlinavičius teigė, jog jo vadovaujama įstaiga orientuojasi į pažintinį, o ne sportinį turizmą, todėl nemato reikalo siūlyti platesnio paslaugų ar įrangos spektro profesionalams. Anot jo, tuo turėtų užsiimti verslas. Tačiau sutiko, kad iš esmės į Pagramančio regioninį parką atvykstantiems turistams trūksta maitinimo, apgyvendinimo paslaugų, kas lemia ir mažesnį regiono patrauklumą. 

Nuotrauka
stream
Birutės Mozurkevičienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 23 valandas
„Šaltinio“ progimnazijoje vieną savaitę mokiniai rinkosi į netradicines integruotas pamokas – vyko STREAM (gamtos mokslai, technologijos, skaitymas ir rašymas, inžinerija, menai ir matematika) užsiėmimai. Toks ugdymas šalyje dabar populiarus, spalio pabaigoje ir Tauragėje buvo atidarytas STEAM (neįtrauktas skaitymas ir rašymas) centras, kuris specializuosis tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energijos srityje. Šiemet giliau ir plačiau paanalizuota, kaip klimato kaita veikia mūsų aplinką – 5–8 klasių mokiniai gilinosi į atliekų, energijos, vandens, sveikos gyvensenos problemas. Informacijos jie gavo nemažai: susitiko su Tauragės miesto meru Dovydu Kaminsku, kuris papasakojo apie ambicingą siekį tapti žaliausiu ir gyvybingiausiu rajonu ne tik respublikoje, bet ir visame Baltijos regione. Mokiniai lankėsi ir rajono STEAM centre, dalyvavo pamokose šia tema. „Šaltinio“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Birutė Mozurkevičienė surinko aštuntos klasės mokinių žinutes apie tai, kaip jie galėtų prisidėti prie ekologiško miesto kūrimo.
Nuotrauka
a
Birutės Slavinskienės nuotrauka 
Įkelta:
2021-12-03
Žemę užklojęs sniegas primena – artėja didžiosios metų šventės. Tauragė joms ruošiasi: miestas kasdien gražėja, o  Pilies aikštėje jau stovi svarbiausias šventės akcentas – gražuolė Kalėdų eglė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-12-02
Liko beveik metai iki galutinio termino atsisakyti lauko tualetų, kaip to reikalauja ES, ir įsivesti vandentiekį bei nuotekų tinklus. Bet aiškėja, kad Tauragės rajone iš seno įpratimo gyventojai nuotekas galimai leidžia į tvenkinius, ežerus ar gruntą. Nes taip pigiau. Aplinkosauga žiūri į tai pro pirštus. Savivaldybė yra parengusi paramos valymo įrenginiams aprašą, bet kompensacijomis pasinaudoti skuba ne visi. Išsamiau apie problemą – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
a
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotrauka
Įkelta:
2021-12-02
Vakar apie 11 val. kilus gaisrui gyvenamajame name Zarasų rajone, Matuliškių kaime, jame apdegusį garbaus amžiaus gyventoją iki greitosios pagalbos medikų automobilio teko vežti... arklio tempiamomis rogėmis. Net ir į gaisrą išskubėjusių ugniagesių automobiliai užklimpo nepravažiuojamuose keliuose.
Nuotrauka
a
Asociatyvi dzukijostv.lt nuotr.
Įkelta:
2021-12-02
Tauragės miesto gyventojai, kuriems paskirta parama maisto produktais iš Europos pagalbos labiausiais skurstantiems asmenims fondo programos, gruodžio mėnesio maisto paketus galės atsiimti adresu Vymerio g. 2 nuo gruodžio 6 dienos.
Nuotrauka
a
Vido Bičkaus feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Antradienio pavakarę Skaudvilės Turgaus aikštėje pastatyta 12 metrų aukščio eglė. Atvežta ji iš vienos  Dariaus ir Girėno gatvės sodybų kiemo. Greta jos kuriasi mažų eglučių alėja.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Gruodžio 1 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiojo specialisto (savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus) pareigas pradėjo eiti Tomas Šimašius, praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Gruodžio mėnesį policijos pareigūnai keliuose vykdys prevencines priemones. Nuo šiandien prasideda pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų kontrolė. Tarpušvenčiu pareigūnai stebės ar elektriniais paspirtukais ir dviračiais važinėjantys gyventojai yra blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Šį rytą sudėtingos eismo sąlygos dėl buvusio ar besitęsiančio snygio ir susidariusio plikledžio didžiojoje šalies dalyje - šiaurės Lietuvoje, Telšių, Tauragės, Kauno apskrityse ir Lazdijų rajone, čia valstybinės reikšmės kelių dangos vietomis provėžotos ir slidžios, padengtos prispausto ar puraus sniego sluoksniu iki 10 cm, – praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Šį penktadienį Tauragėje vyks Kalėdų eglės įžiebimo šventė, koncertuos gerai žinomi atlikėjai, vyks mugė, kurioje dalyvaus tautodailininkai iš visos Lietuvos. Mugė vyks netoli pagrindinės miesto eglės, automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje prie Tauragės viešbučio, tad nuo ketvirtadienio popietės iki šeštadienio ryto ji bus užverta, – praneša Tauragės rajono savivaldybė. 
Nuotrauka
a
Kultūros centro nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Metus brandinta mintis įsteigti Tauragės kraštotyros draugiją tapo realybe ir lapkričio 24 dieną vyko pirmasis oficialus asociacijos „ Tauragės kraštotyros draugija“ surinkimas. Į asociaciją įstojo dvylika narių. Pirmojo susirinkimo metu buvo aptarti lūkesčiai ir ateities darbai, – praneša Tauragės kultūros centras.
Nuotrauka
Stadionas
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-11-30
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse stadionas neparduotas, atgauti skolą savivaldybei nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Turto vertintojai puse milijono eurų suma įvertino automobilių stovėjimo aikštelę, dušus, persirengimo patalpas bei patį stadioną. Savivaldybės taryba nusprendė turto neperimti.
Nuotrauka
a
LRT nuotr.
Įkelta:
2021-11-29
Nuo lapkričio 29 d. nepasiturinčius šalies gyventojus pasieks šiais metais paskutinė parama maisto produktais ir higienos prekėmis. Paramos nepasiturintieji šiemet sulaukė vasario, balandžio, birželio, rugpjūčio ir spalio mėnesiais. Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, – praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
siunta
Įkelta:
2021-11-28
Artėjant šventiniam laikotarpiui, Lietuvos paštas primena, kad tinkamas adresavimas ypač svarbus sklandžiam siuntos pristatymui. Ne pilnas adresas, senas pašto kodas, automatiškai suvesti neatnaujinti duomenys iš el. parduotuvių – tai tik kelios priežastys, dėl kurių siuntos kartais vėluoja arba visai nepasiekia gavėjų. Pastebima, kad iki šiol net iki 10 proc. siuntų Lietuvos paštą pasiekia netinkamai adresuotos.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
1956 m. darbščių ir kūrybingų žmonių iniciatyva Tauragėje gimė dainų ir šokių ansamblis, vėliau gavęs gražų „Jūros“ vardą. Pilnutėlėje Kultūros rūmų salėje šiandien kolektyvas švenčia 65-ąjį jubiliejinį gimtadienį.
Nuotrauka
a
Jovarų pagrindinės mokyklos konkurse dalyvavusių mokinių apdovanojimas. Tarp apdovanotųjų – ir pagrindinio prizo laimėtoja Kamilė Kuraitė su savo piešiniu. „Lions“ klubo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Ar pastebėjote piešinių parodą B. Baltrušaitytės bibliotekos languose? Tai tarptautinio Taikos plakato konkurso „We Are All Connected“ („Mes visi esame susiję“) rajoninio turo dalyvių piešiniai. Konkurse dalyvavo trisdešimt septyni mokiniai iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos, „Aušros“ ir Martyno Mažvydo progimnazijų bei Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijų, Skaudvilės gimnazijos Batakių skyriaus. Mokinius dalyvauti konkurse pakvietė Tauragės „Lions“ klubas.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Tauragėje šiandien atidaryta knygų mugė. Tauragės knygų mugė apjungia dviejuose kultūros įstaigos, Tauragės kultūros centre ir B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vykstančius renginius: knygų pristatymus, susitikimus su autoriais.
Nuotrauka
a
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Europos vaistų agentūrai (EVA) rekomendavus skiepyti 5-11 metų vaikus nuo COVID-19 ligos, šios amžiaus grupės vakcinacija kitą mėnesį prasidės ir Lietuvoje. Specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio antroje pusėje, – praneša Sveikatos apsaugos ministerija.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Trečiadienį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje rajono politikai patvirtino naujas pareigybes Tauragės ligoninėje, priėmė kelis sprendimus, susijusius su turtu.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-11-25
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse parduoti stadioną ir atgauti skolą nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti iš varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Plačiau skaitykite rytojaus numerio vedamajame. 
Nuotrauka
a
Užimtumo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Išbandymu tapusi pandemija skaudžiausiai  darbo rinkoje palietė vyresnio amžiaus žmones. Šalyje gyvena 282 tūkst. 50-64 metų amžiaus darbingo amžiaus gyventojų, o rudenį į darbo paieškas įsitraukė net 78 tūkst. žmonių, kuriems yra daugiau nei 50 metų. Užimtumo tarnybos vyresnių klientų struktūroje daugumą (68,1 proc.) sudaro  vyresni nei  55 metų amžiaus asmenys.