Skelbiamas konkursas naujai nuovažai įrengti
Įkelta:
2014-03-14
Nuotrauka
Aprašymas
Senoji nuovaža neįgaliesiems ardoma nebus, šalia jos ketinama įrengti dar vieną. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

[email protected]

Valdininkai skuba taisyti darbų broką ir skelbia konkursą nuovažai į naująjį tiltą per Jūros upę įrengti. Planuojama, kad naujoji nuovaža kainuos iki 100 tūkstančių litų. Savo ruožtu neįgalieji negaili klerkams aštrios kritikos ir žodžių į vatą nevynioja – jų teigimu, Tauragėje visada taip: pirma suprojektuojama, pastatoma ir tik paskui galvojama.

Tiltas į niekur?

Naujojo pėsčiųjų tilto per Jūros upę statybos Tauragėje įžiebė tikrą diskusijų audrą. Vienų nuomone, tiltas šioje vietoje nereikalingas, esą jį reikėjo statyti už Vasaros estrados, kad į miestą lengviau patekti galėtų Butkelių gyventojai, kitų nuomone, pirma reikėjo sutvarkyti Jūros šlaitą, apaugusį neįžengiamais brūzgynais, tik vėliau statyti tiltą.

Į „Tauragės žinių“ redakciją šią savaitę užėjęs vyras tikino pastebėjęs, kad naujaisiais laiptais, besileidžiančiais link tilto, teka upelis ir kai pašąla, jie tampa slidūs. Be to, visai šalia, rekonstruotoje Meilės alėjoje veriasi smegduobė ir slenka šlaitas. Vos perduoto naudoti objekto trinkelės gali nugarmėti žemyn.

Ieško, kas suprojektuos ir pastatys

Kovo 6-ąją Tauragės rajono savivaldybės administracija paskelbė supaprastintą viešąjį pirkimą neįgaliųjų nuvažiavimui link pėsčiųjų tilto per Jūros upę suprojektuoti ir įrengti.

Pirkimo aprašyme skelbiama, kad konkurso laimėtojas privalės pateikti mažiausiai du projektinius pasiūlymus, kaip įsivaizduoja neįgaliųjų nuvažiavimo ant tilto įrengimą. Užsakovo nurodymu nuovažos kolonos, turėklai ir pagrindas turės būti metaliniai, atsparūs korozijai, pagaminti iš nerūdijančių medžiagų ir įrengti taip, kad nesilaikytų sniegas ir vanduo. Pasiūlymus projektuotojai gali teikti iki kovo 20 dienos. Šią savaitę konkurso skelbimas internete buvo peržiūrėtas per 70 kartų.

Kainuos iki 100 tūkstančių

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, paklaustas, kiek kainuos įrengti naują nuovažą, patikino, kad šių darbų kaina sieks iki 100 tūkstančių litų.

– Lėšos bus ne iš savivaldybės biudžeto, iš to paties Europos Sąjungos projekto, iš kurio statomas tiltas, – sakė A. Mosėjus.

Jo teigimu, šįkart su preliminariu nuovažos projektu bus supažindintos neįgaliųjų organizacijos, jos galės teikti siūlymus. A. Mosėjus patikino žinąs, kad naujaisiais laiptais teka upelis, apskritai ši vieta esanti šaltiniuota.

– Rangovas įspėtas atlikti melioracijos darbus ir nusausinti šlaitą, – sakė savivaldybės atstovas.

Tiltą ir naująją nuovažą naudoti planuojama pradėti liepos mėnesį. Dabar ant tilto lipti draudžiama.

Stebisi, kad nederina

Tačiau neįgaliųjų atstovai kraipo galvas ir stebisi tokiais valdininkų sprendimais – pirma pastatyti, paskui klaidas taisyti.

– Baisu, kaip ten padaryta. Ten ne tik neįgalieji negali nuvažiuoti, bet ir vaiko vežimėlio neįmanoma nuvežti, – „Tauragės žinioms“ sakė Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos centro direktorė Jolanta Surkevičienė.

Paklausta, kaip, jos nuomone, būtų galima ištaisyti projektuotojų broką, J. Surkevičienė sakė kalbėjusi apie tai su centro lankytojais.

– Dabar, žinoma, jau sunku klaidas taisyti. Buvo galima nusileidimą zigzagais įrenti, bet vargu ar tai beišeis. Reikėtų įrengti aikšteles su nedidelėmis nuožulnomis, – patarė J. Surkevičienė.

Reabilitacijos centro vadovei keista, kad Tauragėje statant ir rekonstruojant svarbius objektus neklausiama neįgaliųjų nuomonės, nors tai daryti privaloma.

– Visais laikais planuojant tokius dalykus dalyvaudavo neįgaliųjų atstovas, kodėl dabar nederinta, nežinau, – sakė J. Surkevičienė.

Vežimėlį užstumtum tik trise

Tauragės neįgaliųjų draugijos pirmininkas Kęstutis Petkus „Tauragės žinias“ informavo, kad draugijos vardu dar prieš Naujuosius metus parašė prašymą savivaldybės administracijai ištaisyti projektuotojų ir statybininkų klaidas ir įrengti neįgaliesiems tinkamą nuovažą į pėsčiųjų tiltą.

– Savivaldybės administracijos direktorius man minėjo, kad nuovažą įrengs iš rajono biudžeto lėšų, ne iš Europos Sąjungos. Kodėl dabar kitaip kalba, nežinau. Neįgaliojo vežimėliu ten nuvažiuoti visiškai neįmanoma. Trise šiaip ne taip į viršų užstumtum. Pas mus visada taip – pirma pastato, paskui galvoja, – kritikos žodžių negailėjo Neįgaliųjų draugijos pirmininkas.

K. Petkaus žiniomis, jau įrengta per stačia nuovaža išardyta nebus, esą dar viena, tik jau tinkanti neįgaliesiems, bus įrengta šalia laiptų.

Neįgaliųjų draugija savivaldybei turi ir daugiau priekaištų. Tiesa, Prezidento gatvėje į šaligatvio vidurį „sukaltus“ stulpus darbininkai patraukė, tačiau problema liko renovuotoje J. Tumo-Vaižganto gatvėje, kur šaligatvio viduryje stūksantys elektros stulpai atima galimybę neįgaliesiems ir mamoms su vežimėliais važiuoti ne gatve.

– Jau surašėme prašymą dėl šaligatvių Bažnyčių gatvėje. Mūsų „ratukininkai“ skundžiasi, kad šaligatvių bortai per aukšti, neįmanoma nuvažiuoti, – sakė K. Petkus.

Nuotrauka
stream
Birutės Mozurkevičienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 23 valandas
„Šaltinio“ progimnazijoje vieną savaitę mokiniai rinkosi į netradicines integruotas pamokas – vyko STREAM (gamtos mokslai, technologijos, skaitymas ir rašymas, inžinerija, menai ir matematika) užsiėmimai. Toks ugdymas šalyje dabar populiarus, spalio pabaigoje ir Tauragėje buvo atidarytas STEAM (neįtrauktas skaitymas ir rašymas) centras, kuris specializuosis tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energijos srityje. Šiemet giliau ir plačiau paanalizuota, kaip klimato kaita veikia mūsų aplinką – 5–8 klasių mokiniai gilinosi į atliekų, energijos, vandens, sveikos gyvensenos problemas. Informacijos jie gavo nemažai: susitiko su Tauragės miesto meru Dovydu Kaminsku, kuris papasakojo apie ambicingą siekį tapti žaliausiu ir gyvybingiausiu rajonu ne tik respublikoje, bet ir visame Baltijos regione. Mokiniai lankėsi ir rajono STEAM centre, dalyvavo pamokose šia tema. „Šaltinio“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Birutė Mozurkevičienė surinko aštuntos klasės mokinių žinutes apie tai, kaip jie galėtų prisidėti prie ekologiško miesto kūrimo.
Nuotrauka
a
Birutės Slavinskienės nuotrauka 
Įkelta:
2021-12-03
Žemę užklojęs sniegas primena – artėja didžiosios metų šventės. Tauragė joms ruošiasi: miestas kasdien gražėja, o  Pilies aikštėje jau stovi svarbiausias šventės akcentas – gražuolė Kalėdų eglė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-12-02
Liko beveik metai iki galutinio termino atsisakyti lauko tualetų, kaip to reikalauja ES, ir įsivesti vandentiekį bei nuotekų tinklus. Bet aiškėja, kad Tauragės rajone iš seno įpratimo gyventojai nuotekas galimai leidžia į tvenkinius, ežerus ar gruntą. Nes taip pigiau. Aplinkosauga žiūri į tai pro pirštus. Savivaldybė yra parengusi paramos valymo įrenginiams aprašą, bet kompensacijomis pasinaudoti skuba ne visi. Išsamiau apie problemą – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
a
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotrauka
Įkelta:
2021-12-02
Vakar apie 11 val. kilus gaisrui gyvenamajame name Zarasų rajone, Matuliškių kaime, jame apdegusį garbaus amžiaus gyventoją iki greitosios pagalbos medikų automobilio teko vežti... arklio tempiamomis rogėmis. Net ir į gaisrą išskubėjusių ugniagesių automobiliai užklimpo nepravažiuojamuose keliuose.
Nuotrauka
a
Asociatyvi dzukijostv.lt nuotr.
Įkelta:
2021-12-02
Tauragės miesto gyventojai, kuriems paskirta parama maisto produktais iš Europos pagalbos labiausiais skurstantiems asmenims fondo programos, gruodžio mėnesio maisto paketus galės atsiimti adresu Vymerio g. 2 nuo gruodžio 6 dienos.
Nuotrauka
a
Vido Bičkaus feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Antradienio pavakarę Skaudvilės Turgaus aikštėje pastatyta 12 metrų aukščio eglė. Atvežta ji iš vienos  Dariaus ir Girėno gatvės sodybų kiemo. Greta jos kuriasi mažų eglučių alėja.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Gruodžio 1 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiojo specialisto (savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus) pareigas pradėjo eiti Tomas Šimašius, praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Gruodžio mėnesį policijos pareigūnai keliuose vykdys prevencines priemones. Nuo šiandien prasideda pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų kontrolė. Tarpušvenčiu pareigūnai stebės ar elektriniais paspirtukais ir dviračiais važinėjantys gyventojai yra blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Šį rytą sudėtingos eismo sąlygos dėl buvusio ar besitęsiančio snygio ir susidariusio plikledžio didžiojoje šalies dalyje - šiaurės Lietuvoje, Telšių, Tauragės, Kauno apskrityse ir Lazdijų rajone, čia valstybinės reikšmės kelių dangos vietomis provėžotos ir slidžios, padengtos prispausto ar puraus sniego sluoksniu iki 10 cm, – praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Šį penktadienį Tauragėje vyks Kalėdų eglės įžiebimo šventė, koncertuos gerai žinomi atlikėjai, vyks mugė, kurioje dalyvaus tautodailininkai iš visos Lietuvos. Mugė vyks netoli pagrindinės miesto eglės, automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje prie Tauragės viešbučio, tad nuo ketvirtadienio popietės iki šeštadienio ryto ji bus užverta, – praneša Tauragės rajono savivaldybė. 
Nuotrauka
a
Kultūros centro nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Metus brandinta mintis įsteigti Tauragės kraštotyros draugiją tapo realybe ir lapkričio 24 dieną vyko pirmasis oficialus asociacijos „ Tauragės kraštotyros draugija“ surinkimas. Į asociaciją įstojo dvylika narių. Pirmojo susirinkimo metu buvo aptarti lūkesčiai ir ateities darbai, – praneša Tauragės kultūros centras.
Nuotrauka
Stadionas
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-11-30
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse stadionas neparduotas, atgauti skolą savivaldybei nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Turto vertintojai puse milijono eurų suma įvertino automobilių stovėjimo aikštelę, dušus, persirengimo patalpas bei patį stadioną. Savivaldybės taryba nusprendė turto neperimti.
Nuotrauka
a
LRT nuotr.
Įkelta:
2021-11-29
Nuo lapkričio 29 d. nepasiturinčius šalies gyventojus pasieks šiais metais paskutinė parama maisto produktais ir higienos prekėmis. Paramos nepasiturintieji šiemet sulaukė vasario, balandžio, birželio, rugpjūčio ir spalio mėnesiais. Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, – praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
siunta
Įkelta:
2021-11-28
Artėjant šventiniam laikotarpiui, Lietuvos paštas primena, kad tinkamas adresavimas ypač svarbus sklandžiam siuntos pristatymui. Ne pilnas adresas, senas pašto kodas, automatiškai suvesti neatnaujinti duomenys iš el. parduotuvių – tai tik kelios priežastys, dėl kurių siuntos kartais vėluoja arba visai nepasiekia gavėjų. Pastebima, kad iki šiol net iki 10 proc. siuntų Lietuvos paštą pasiekia netinkamai adresuotos.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
1956 m. darbščių ir kūrybingų žmonių iniciatyva Tauragėje gimė dainų ir šokių ansamblis, vėliau gavęs gražų „Jūros“ vardą. Pilnutėlėje Kultūros rūmų salėje šiandien kolektyvas švenčia 65-ąjį jubiliejinį gimtadienį.
Nuotrauka
a
Jovarų pagrindinės mokyklos konkurse dalyvavusių mokinių apdovanojimas. Tarp apdovanotųjų – ir pagrindinio prizo laimėtoja Kamilė Kuraitė su savo piešiniu. „Lions“ klubo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Ar pastebėjote piešinių parodą B. Baltrušaitytės bibliotekos languose? Tai tarptautinio Taikos plakato konkurso „We Are All Connected“ („Mes visi esame susiję“) rajoninio turo dalyvių piešiniai. Konkurse dalyvavo trisdešimt septyni mokiniai iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos, „Aušros“ ir Martyno Mažvydo progimnazijų bei Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijų, Skaudvilės gimnazijos Batakių skyriaus. Mokinius dalyvauti konkurse pakvietė Tauragės „Lions“ klubas.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Tauragėje šiandien atidaryta knygų mugė. Tauragės knygų mugė apjungia dviejuose kultūros įstaigos, Tauragės kultūros centre ir B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vykstančius renginius: knygų pristatymus, susitikimus su autoriais.
Nuotrauka
a
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Europos vaistų agentūrai (EVA) rekomendavus skiepyti 5-11 metų vaikus nuo COVID-19 ligos, šios amžiaus grupės vakcinacija kitą mėnesį prasidės ir Lietuvoje. Specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio antroje pusėje, – praneša Sveikatos apsaugos ministerija.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Trečiadienį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje rajono politikai patvirtino naujas pareigybes Tauragės ligoninėje, priėmė kelis sprendimus, susijusius su turtu.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-11-25
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse parduoti stadioną ir atgauti skolą nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti iš varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Plačiau skaitykite rytojaus numerio vedamajame. 
Nuotrauka
a
Užimtumo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Išbandymu tapusi pandemija skaudžiausiai  darbo rinkoje palietė vyresnio amžiaus žmones. Šalyje gyvena 282 tūkst. 50-64 metų amžiaus darbingo amžiaus gyventojų, o rudenį į darbo paieškas įsitraukė net 78 tūkst. žmonių, kuriems yra daugiau nei 50 metų. Užimtumo tarnybos vyresnių klientų struktūroje daugumą (68,1 proc.) sudaro  vyresni nei  55 metų amžiaus asmenys.