Už šiltą lapkritį – didžiulės šildymo sąskaitos
Įkelta:
2012-01-05
Nuotrauka
Aprašymas
Kai kuriuose šio namo butuose radiatoriai beveik šalti. Daivos Sitnikienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Pasak „Tauragės butų ūkio“ darbininko, į bendras daugiabučio patalpas vėl ketinama įjungti buvusią „Eglutę“. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Daiva SITNIKIENĖ

daiva@taurageszinios.lt

Nors pagal Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenis šiemet lapkritis buvo šiltas, vidutinė mėnesio temperatūra siekė 3,5 laipsnio šilumos ir beveik nesiskyrė nuo pernykščio lapkričio, gautos sąskaitos už šildymą pribloškė ne tik sostinės gyventojus, bet ir tauragiškius. Valstybinė energetikos inspekcija jau atlieka tyrimą dėl didesnio nei įprastai šildymo suvartojimo Vilniaus mieste.

Mokėjo daugiau nei pernai

Į redakciją kreipęsis Vytauto gatvės 60-ojo namo, kur dar ne taip seniai veikė bankas „Snoras“, gyventojas Kazys Bivainis sako, kad už 82 kv. m buto šildymą sumokėjo 386 litus, 84 litais daugiau nei pernai. Nors pernykščio ir šių metų lapkričio vidutinė temperatūra skyrėsi minimaliai, šiemet sunaudota 119,569 kWh šilumos energijos daugiau nei pernai.

Šio daugiabučio gyventojams pikčiausia, kad šiluma namo sistemoje cirkuliuoja netolygiai – kai kurių butų gyventojai neištveria karščio ir gyvena atidarę langus, o kai kuriuose šalta. Taigi vieniems tenka mokėti už šilumą, kurią priversti išleisti laukan per atdarus langus, kiti – tokias pat nemenkas pinigų sumas pakloja už šaltus butus.

UAB „Tauragės šilumos tinklai“ tikina, kad dėl to kaltos ne kylančios kainos, o eksploatuotojai, tie, kurie reguliuoja namo šildymą. Vytauto g. 60 daugiabutį eksploatuojančios „Tauragės butų ūkio“ bendrovės direktorė Edita Vaitkutė-Zinkė tikina, kad renovavus namą padėtis pasikeis. Tačiau namo gyventojai renovacijos nesulaukia jau pusantrų metų.

Į žurnalistus kreipęsis K. Bivainis įsitikinęs, kad dėl nesibaigiančių problemų kaltas namą eksploatuojantis „Tauragės butų ūkis“, kuris leido nuo centrinio šildymo atsijungti verslininkų patalpoms ir taip išardė bendrą namo šildymo sistemą. Pasak kalbintų šio namo gyventojų, vienuose butuose temperatūra pakyla iki 28 laipsnių, kituose tesiekia vos 13–14 laipsnių.

– Vytauto gatvės 60-ajame name gyvenu nuo 1990 metų. Namo sienos storos, problemų nebuvo, kol atsijungė buvusios „Eglutės“ patalpos. Kai ši patalpa buvo atjungta nuo bendro šildymo, sistema ir išėjo iš pusiausvyros. Gal prieš kokius septynerius metus „Tauragės butų ūkis“ mūsų name pastatė siurblius vandeniui varinėti, tačiau tai negelbėjo. Dar kažkiek buvo geriau, kol aš pats reguliuodavau šilumos padavimą, tačiau dabar mūsų daugiabučio šildymą prižiūri butų ūkio žmonės. Aš, kaip namo gyventojas, buvau suinteresuotas, kad šilta būtų ir kad be reikalo šilumos energijos nenaudotume. Jei reikdavo, per dieną tris kartus nueidavau pareguliuoti, tačiau jau tris sezonus to negaliu daryti, kadangi prireikė pažymėjimo, – pasakojo K. Bivainis.

Nei šilumos, nei karšto vandens

„Tauragės žinių“ pakalbinti 2-ojo buto gyventojai Markšaičiai pasakojo, kad už 78 kv. m buto šildymą lapkritį jiems priskaičiuota apie 380 litų, tačiau dviejuose buto kambariuose šiluma kartais tesiekia 13–14 laipsnių. Anot Jono Markšaičio, šilčiau virtuvėje, koridoriuje ir kambaryje prie virtuvės.

Gyventojai skundėsi, kad neturi ir karšto vandens, taip atsitiko todėl, kad dalis namo gyventojų atsijungė nuo centralizuoto karšto vandens tiekimo ir įsirengė vandens šildytuvus.

– Vanduo bėga toks, kad riebaluotos lėkštės neišplausi. O patalpas kartais tenka šildytis elektriniu šildytuvu, nes šalta, – išklojo tame pat name įsikūrusio Tauragės turizmo informacijos centro darbuotoja.

Tą dieną, kai lankėmės Vytauto g. 60-ajame name, šilumos punkte sutikome „Tauragės butų ūkio“ darbininką. Jis leido vandenį iš šildymo sistemos. Pasak darbininko, prie bendros šildymo sistemos vėl ketinama prijungti buvusias „Eglutės“ patalpas. Namo gyventojai stebėjosi, kad apie iš radiatorių išleidžiamą vandenį, dėl ko atšąla radiatoriai, „Tauragės butų ūkis“ jų neinformavo.

Namo renovacija užstrigo

Automatinio termoreguliatoriaus Vytauto g. 60 nėra. Jo įrengti neapsimokėjo, kadangi daugiabutis laukia renovacijos. Anot K. Bivainio, vieno iš trijų deleguotų namo atstovų dėl renovacijos, namo ir šildymo sistemos modernizavimo gyventojai laukia pusantrų metų. Per tiek laiko reikalai esą nepajudėjo. Pirmiausiai esą ilgai laukta tame pat name įsikūrusio „Snoro“ banko sprendimo dėl teisinio atsiskyrimo iš bendro pastato, o „Snorui“ bankrutavus tapo nebeaišku, kaip bus. K. Bivainis stebisi, kodėl „Tauragės butų ūkiui“ buvo įteikta padėka už aktyvią veiklą vykdant daugiabučių atnaujinimo programą, jei renovuotų namų Tauragėje nedaugėja.

– Užsigrobė aštuonis namus vienu metu, tačiau nė vieno namo renovacijos nebaigė. Mes esame miesto centre. Butų ūkis turėjo stengtis, kad kuo greičiau būtų pradėta mūsų namo renovacija. Ir dėl namo šilumos sistemos problemų, ir dėl to, kad daugiabutis vienoje pagrindinių miesto gatvių gražiau atrodytų, – sakė K. Bivainis.

Vyras taip pat stebėjosi, kaip architektai leidžia namą padalyti į kelias dalis, atskiriant banko dalį. Bankas esą norėjo fasadą dažyti mėlynai, gyventojai – kita spalva.

Renovaciją sustabdė „Snoro“ problemos

„Tauragės butų ūkio“ direktorė E. Vaitkutė-Zinkė „Tauragės žinioms“ sakė, kad gerai žino apie šią problemą – vieniems šio daugiabučio gyventojams per karšta, kitiems šalta. Butų ūkio darbuotojas sureguliuoti namo šildymo į šį daugiabutį eina kelis kartus per dieną. Problemos kyla, kad išbalansuota namo šildymo sistema, todėl namas ir įtrauktas į renovacijos projektą.

– „Snoro“ banko patalpas ketinama atjungti su atskira teisine registracija. Atjungtą pastato dalį buvo ketinta paaukštinti. Dėl pastarųjų įvykių su „Snoro“ banku renovacija užstrigo, tačiau bendraujame su banko atstovais. Laukiame „Snoro“ atsakymo. Iki Naujųjų metų, suprantama, jo nesulauksim, tačiau spausim, minsim ant kulnų, nors kita vertus žiemą rekonstrukcijos ir nepradėsi, – tikino E. Vaitkutė-Zinkė.

Pasak „Tauragės butų ūkio“ vadovės, kadangi šiuo metu lauke temperatūra teigiama, šiluma daugiabučiams tiekiama minimaliai. K. Bivainio bute esanti dvivamzdė šilumos sistema, todėl ten karščiau ir kitaip negali būti.

Šilumos bendrovė kaltės kratosi

UAB „Tauragės šilumos tinklai“ generalinis direktorius Vaclovas Karbauskis aiškino, kad gyventojus pasiekusios sąskaitos priklauso ir nuo tarifo, ir sunaudoto šilumos energijos kiekio. Kiek sunaudota šilumos, pasak V. Karbauskio, priklauso ir nuo namo šilumos punkto prižiūrėtojų, ir nuo eksploatuotojų.

Palyginti su praėjusiais metais šilumos tarifas šiemet didesnis 16 procentų. Vienas tarifą nulėmusių veiksnių – kuro kainos kilimas. Biokuro kaina šiemet augo 26 procentais.

„Tauragės šilumos tinklų“ vadovas tikino, kad asmeniškai jis gyventojų skundų nesulaukė.

– Tačiau aš pats stebiuosi, kad kai kurie daugiabučiai šilumos energijos šiemet suvartojo 27 ar net 49 procentais daugiau nei pernai. Išties įspūdingi skaičiai. Tai dėl nesandarių durų, langų, šildymo punkto ir sistemos priežiūros bei reguliavimo. O čia jau nebe mes kalti, nes mes nesame prižiūrėtojai. Bet Tauragėje yra namų, kurie šilumos energijos šiemet suvartojo mažiau apie 12 procentų, – tikino V. Karbauskis.

Šildymas pigs

Kaip savo interneto svetainėje informuoja „Tauragės šilumos tinklai“, suminė vienanarė šilumos kaina tauragiškiams nuo rugsėjo padidėjo 1,3 procento – nuo 19,15 ct/kWh iki 19,39 ct/kWh. Pridėjus 9 procentus PVM, gyventojams kaina siekia 21,14 ct/kWh.

Karšto vandens kaina išaugo 0,8 procento. Su 9 procentų PVM tarifu gyventojams karštas vanduo kainuoja 18,88 Lt/kub. m.

Kadangi kuro kainos stabilizavosi, anot „Tauragės šilumos tinklų“ vadovo, rajono savivaldybės Tarybos pritarimu nuo 2012 metų Tauragėje butų šildymas pigs iki 3 procentų.

***

Šiemet už 49,71 kv. m dviejų kambarių buto šildymą lapkričio mėnesį gyventojams teko mokėti 162,55 Lt (sunaudota 769,119 kWh šilumos energijos). 2010 metais – 109,02 Lt (sunaudota 617,036 kWh). 2009 metais lapkritį už tokio buto šildymą buvo priskaičiuota 105,27 Lt (sunaudota 570,164 kWh).

Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
prieš 10 valandų
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
prieš 1 dieną
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.
Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
2024-03-28
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.
Nuotrauka
rotary
Linos Buchlickajos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-26
Šeštadienį, Tauragėje vyko vienas svarbiausių Rotary Lithuania D1462 Apygardos renginių - Asamblėja ir Išrinktųjų prezidentų bei jų komandų mokymai. Jų tikslas uždegti, motyvuoti bendruomenę drauge kurti prasmingus pokyčius ir visapusiškai augti!
Nuotrauka
aikštynas
Įkelta:
2024-03-26
Prasidėjo dvi savaites truksiantis balsavimas už labiausiai patikusias dalyvaujamojo biudžeto idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Susipažinti su projektais ir atiduoti savo balsus už labiausiai patikusias idėjas gyventojai galės iki balandžio 8 dienos, internetinėje svetainėje.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2024-03-25
Kovo 29 d. penktadienį nuo 11 iki 16 valandos prie Tauragės pilies bus renkama parama Ukrainos kariams .
Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-03-21
Žvelgdami į mums artimus senjorus – tėvus ar senelius – neretai pamirštame, kad ir jie kažkada buvo jauni, ištroškę nuotykių ir kupini svajonių, o šiandien daugelį patirtų istorijų tyliai saugoja savo prisiminimuose. Pokalbiai tarp skirtingų kartų gali leisti geriau pažinti vieni kitus bei atrasti, kad su brandaus amžiaus žmonėmis, kiekvienas iš mūsų turi daugiau bendrumų nei skirtumų.
Nuotrauka
šiluma
Įkelta:
2024-03-21
Kaip informuoja Tauragės šilumos tinklai, šilumos kaina Tauragėje kovo mėnesį išliko žemesnė už vidutinę šilumos kainą Lietuvoje. Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikoma 6,70 ct/kWh (be PVM) kaina. 2023 metais Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikyta 8,12 ct/kWh (be PVM) kaina, 2022 m. – 5,90 ct/kWh (be PVM).
Nuotrauka
Pratybos
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-20
Kaip informuoja Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, kovo 23–24 dienomis Sakalinės miškuose (Jūravos girininkija) planuojamos sprogdinimo darbų pratybos.
Nuotrauka
sodra
„Sodros“ nuotrauka
Įkelta:
2024-03-19
Įprastai savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie nedirba dar ir samdomo darbo ir nėra draudžiami sveikatos draudimu valstybės lėšomis, kiekvieną mėnesį turi sumokėti minimalią privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką – 6,98 proc. nuo minimalios mėnesio algos (MMA). To reikia tam, kad prireikus žmonės galėtų pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis, gauti kompensuojamuosius vaistus ir kitas paslaugas.