Pirmosios skubėjo gimti mergaitės
Įkelta:
2012-01-06
Nuotrauka
Aprašymas
Viktorija Kinstaitienė laiminga sulaukusi pirmagimės. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Daiva SITNIKIENĖ

daiva@taurageszinios.lt

Pirmasis 2012-ųjų naujagimis Tauragės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje pasaulį išvydo sausio 2-osios vakare. 19.10 valandą pirmagimės dukrytės susilaukė devyniolikmetė šilališkė. Pirmųjų naujagimių šilališkių šeimos susilaukė ir 2011, ir 2009 metais. Pirmoji tauragiškė šiemet gimė tik sausio 3-ąją. Vidudienį 3 kg 560 gramų, 53 cm mergytės susilaukė Viktorija ir Robertas Kinstaičiai. Pasveikinti mamytės ir jos mažylės į ligoninę tradiciškai atvyko rajono meras, savivaldybės atstovė spaudai ir žurnalistai.

Pasirinko Tauragę

23-ejų metų Viktorija Kinstaitienė ir dvejais metais vyresnis jos vyras susituokė beveik prieš dvejus metus. Sausio 3-ąją gimusi mažylė – jaunos šeimos pirmagimė, vardo mergytei šeima dar nesugalvojo. Medikai buvo prognozavę, kad vaikutis gims Trijų karalių dieną, sausio 6-ąją, tačiau kūdikėlis paskubėjo į šį pasaulį ateiti anksčiau.

Viktorija su vyru Robertu kilę iš Tauragės, tačiau dirba ir gyvena Klaipėdoje. Nepaisant to, pas medikus besilaukianti moteris lankėsi Tauragėje, čia ji pasirinko ir gimdyti. Skaudvilės seniūnijoje, Barsukynės kaime, gyvena Viktorijos tėvai. Dukters gimimą stebėjo ir psichologiškai žmoną palaikė jos mama bei vyras.

V. Kinstaitienė „Tauragės žinioms“ sakė nepasigailėjusi, kad pasirinko gimdyti Tauragės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje. Pasidžiaugė čia esančiomis sąlygomis ir medicinos personalu. Gimdymą priėmė akušerė Adelė Gaižauskienė ir gydytoja akušerė-ginekologė Ona Blauzdžiūnienė.

– Čia namai, čia smagiau, – paklausta, kodėl gyvendama Klaipėdoje gimdyti pasirinko Tauragę, atsakė Viktorija.

Anot Tauragės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjos Irenos Narbutienės, gimdymas vyko labai sklandžiai, vaikelis ir jo motina sveiki.

Sulaukta ir berniukų

Sausio 3-ąją ir 4-ąją pirmąsias gimusias mergaites prisivijo berniukai. Po berniuką pagimdė tauragiškė ir pagėgiškė, tiesa, viena jų ne natūraliu būdu, o Cezario pjūvio pagalba.

Aplankyti naujagimio susirinkusius valdžios atstovus ir žurnalistus akušerė-ginekologė I. Narbutienė informavo, kad pernai Akušerijos-ginekologijos skyriuje, nors ir vyko jo remontas, gimė 417 naujagimių. Sulaukta ir dvynukų poros. Vaikučių susilaukė ir jaunos mamos, ir perkopusios keturiasdešimtmetį – 41-erių ir 43-ejų metų.

Gimė 477 tauragiškiai

Tauragės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus (CMS) darbuotojos per metus užregistravo 477 gimimus – 235 berniukus ir 242 mergaites. 2010-aisiais buvo užregistruoti 443 naujagimiai –250 berniukų ir 193 mergaitės.

Pernai jauniausia mama tapo septyniolikmetė, tėvu – devyniolikmetis.

CMS taip pat užregistruota vaikus auginanti 21 vieniša moteris, pripažintos 95 tėvystės.

Susituokė daugiau nei pernai

Civilinės metrikacijos skyrius pernai užregistravo 240 santuokų, aukso žiedus sumainė penkiomis poromis daugiau nei 2010-aisiais. Civilinės metrikacijos skyriuje pernai sutuokta 171 pora, trys jų – mišrios, kai tuoktasi su užsieniečiais. Šeimą sukūrė viena nepilnametė. Tik viena jaunavedžių pora pasirinko netradicinę santuokos vietą – kaimo turizmo sodybą.

2011-aisiais ištuokų CMS užregistravo mažiau nei užpernai. 2010 metais – 166, 2011-aisiais skirtingais keliais pasuko 151 pora.


Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
prieš 10 valandų
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
prieš 1 dieną
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.
Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
2024-03-28
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.
Nuotrauka
rotary
Linos Buchlickajos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-26
Šeštadienį, Tauragėje vyko vienas svarbiausių Rotary Lithuania D1462 Apygardos renginių - Asamblėja ir Išrinktųjų prezidentų bei jų komandų mokymai. Jų tikslas uždegti, motyvuoti bendruomenę drauge kurti prasmingus pokyčius ir visapusiškai augti!
Nuotrauka
aikštynas
Įkelta:
2024-03-26
Prasidėjo dvi savaites truksiantis balsavimas už labiausiai patikusias dalyvaujamojo biudžeto idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Susipažinti su projektais ir atiduoti savo balsus už labiausiai patikusias idėjas gyventojai galės iki balandžio 8 dienos, internetinėje svetainėje.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2024-03-25
Kovo 29 d. penktadienį nuo 11 iki 16 valandos prie Tauragės pilies bus renkama parama Ukrainos kariams .
Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-03-21
Žvelgdami į mums artimus senjorus – tėvus ar senelius – neretai pamirštame, kad ir jie kažkada buvo jauni, ištroškę nuotykių ir kupini svajonių, o šiandien daugelį patirtų istorijų tyliai saugoja savo prisiminimuose. Pokalbiai tarp skirtingų kartų gali leisti geriau pažinti vieni kitus bei atrasti, kad su brandaus amžiaus žmonėmis, kiekvienas iš mūsų turi daugiau bendrumų nei skirtumų.
Nuotrauka
šiluma
Įkelta:
2024-03-21
Kaip informuoja Tauragės šilumos tinklai, šilumos kaina Tauragėje kovo mėnesį išliko žemesnė už vidutinę šilumos kainą Lietuvoje. Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikoma 6,70 ct/kWh (be PVM) kaina. 2023 metais Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikyta 8,12 ct/kWh (be PVM) kaina, 2022 m. – 5,90 ct/kWh (be PVM).
Nuotrauka
Pratybos
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-20
Kaip informuoja Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, kovo 23–24 dienomis Sakalinės miškuose (Jūravos girininkija) planuojamos sprogdinimo darbų pratybos.
Nuotrauka
sodra
„Sodros“ nuotrauka
Įkelta:
2024-03-19
Įprastai savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie nedirba dar ir samdomo darbo ir nėra draudžiami sveikatos draudimu valstybės lėšomis, kiekvieną mėnesį turi sumokėti minimalią privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką – 6,98 proc. nuo minimalios mėnesio algos (MMA). To reikia tam, kad prireikus žmonės galėtų pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis, gauti kompensuojamuosius vaistus ir kitas paslaugas.