Kalėdinės išmokos: kam kliuvo, kam ne?
Įkelta:
2012-01-09
Nuotrauka
Aprašymas
Virginijus Remeikis apie savo pavaldinius, kurie uždirba minimalų atlyginimą: „Kai gerai turi, nori dar geriau“. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

redaktore@taurageszinios.lt

„Krizė Profesinio rengimo centre baigėsi. Taip ir parašykite“, – paskambinusi „Tauragės žinioms“ graudindamasi kalbėjo moteris. Šiame centre valytoja dirbanti tauragiškė tikina apstulbusi, kai sužinojo, kad visiems Profesinio rengimo centro darbuotojams prieš pat naujuosius buvo išmokėtos kalėdinės premijos. „Ant ledo“ liko tik mažiausiai uždirbantys – valytojos ir naktiniai sargai.

Gavo visi, išskyrus mažiausiai uždirbančius

– Visiems buvo išmokėtos kalėdinės premijos, išskyrus mus, valytojas ir budėtojus. Mes ir taip uždirbame mažiausiai, mano alga minimali. Skauda širdį, kad valytojos žmonėmis nelaikomos. Dėl to šventės buvo labai liūdnos. Visi kiti išsidalijo pinigus, nors uždirba daug daugiau už mus, – sakė Tauragės profesinio rengimo centro valytoja.

Pasak jos, sprendimą pamaloninti savo pavaldinius priėmė šiuo metu sergantį šios mokymo įstaigos direktorių Stasį Lapę pavaduojantis Virginijus Remeikis. Moteris tikina – sužinojusi, kad keletas centro darbuotojų neįtraukti į premijų gavėjų sąrašą, ji nuskubėjo pas vyriausiąją įstaigos buhalterę Danielę Trijonienę pasiteirauti, kodėl taip atsitiko, tačiau ši atrėžusi – iš kur valytojos ir sargai galėjo apie tai sužinoti.

– Premijas gavo ne tik mokytojai, gavo ir santechnikai, ir elektrikai, ir visa vadovybė. Kiek girdėjau, direktorius pernai vis kalbėdavo, kad trūksta pinigų, kad taupyti reikia, kad krizė, o pasirodo, jokios krizės mūsų darbovietėje nėra. Bijau, jog nukentėsiu už tai, kad jums skambinu, bet tylėti negaliu, – moteris tikino, kad pasiguostų centro direktoriui S. Lapei, tačiau jis serga ir kalbama, kad į darbą grįš tik po pusės metų.

Biudžetas mažėja, bet kalėdinėms išmokoms užteko

Su Tauragės profesinio rengimo centro direktorių S. Lapę pavaduojančiu V. Remeikiu kalbėjomės iškart po Naujųjų metų. Paklaustas, kaip šiemet gyvens įstaiga, ar jai visiems numatytiems planams užteks lėšų, V. Remeikis optimizmu netryško.

– Gyvename nežinioje. Kol kas dar nežinome, kas mūsų laukia, tačiau jau dabar aišku, kad teks taupyti. Įstaigos biudžetas gali mažėti 4–10 procentų. Jau ir taip esame susimažinę atlyginimus, – sakė V. Remeikis.

Jei jau yra nurodymas taupyti, kodėl užteko lėšų premijoms išsimokėti – pasiteiravome laikinojo centro vadovo. V. Remeikiui iškart parūpo, kas dėl to žurnalistams galėjo skųstis.

– Beveik žinau, kas jums skambino. Viena mūsų darbuotoja prieš Kalėdas prašė skirti pašalpą, nes viena augina du vaikus, sunkiai gyvena, tačiau pašalpos neskyrėme, nes pagal kolektyvinę sutartį to daryti negalime. Pašalpas darbuotojams galime skirti tik ligos ar artimo žmogaus mirties atveju. Raštu jai atsakėme, kad pašalpa skiriama nebus. Turbūt todėl ir supyko, – svarstė V. Remeikis.

„Kai turi gerai, nori dar geriau“

Apie kalėdines premijas laikinasis centro vadovas nekalbėjo. Į pagalbą pasikvietė vyriausiąją įstaigos buhalterę D. Trijonienę. Ši patvirtino, jog mokytojų kambaryje iškart po Kalėdų buvo pakabintas skelbimas, kad visi darbuotojai ateitų pas buhalterę pasirašyti už šventines išmokas. D. Trijonienės teigimu, mokytojų kambaryje pakabindamos tokio turinio skelbimą, suklydo Personalo skyriaus darbuotojos – esą darbuotojams buvo išmokėtos ne premijos, o tik pridėta po 5 procentus prie atlyginimų už praėjusius pustrečio mėnesio. Iš viso iškart po Kalėdų tokiu būdu išdalyta 25 tūkstančiai litų sutaupyto įstaigos atlyginimų fondo.

Buhalterė žurnalistei rodė, kiek kam priemokų atiteko – kam 200, kam 300, o kam ir per 400 litų. Jos teigimu, šie priedai buvo išmokėti visiems, kam 2009-aisiais dėl sunkmečio 5 procentais buvo sumažinti atlyginimai, o valytojoms ir sargams jie tuomet nemažėję, nes šiems darbuotojams to daryti nebuvo galima, jų atlyginimai ir taip mažiausi – minimalūs, todėl mažinti nebebuvę kur.

– Tačiau sargams daugiau mokama už darbą naktimis, todėl jie uždirba po 1000 litų, ir valytojos dirba truputį didesniu etatu, – aiškino buhalterė.

Kolegei antrino jos vadovas V. Remeikis:

– Kai žmonės gerai turi, tai nori dar geriau.

Priedus mokėjo ir pernai

D. Trijonienės teigimu, iškart po Kalėdų priedai prie atlyginimų neišmokėti penkiems sargams ir aštuonioms valytojoms. Įstaigos Pajūrio skyriuje dirba po keturis sargus ir valytojas. Priedų negavo ir jie. Iš per metus sutaupytų lėšų didesnės stipendijos buvo išmokėtos ir geriausiai besimokantiems įstaigoms moksleiviams. Tokį sprendimą gruodžio 19 dieną priėmė centro Taryba.

– Priemokas nuspręsta išmokėti tik tiems darbuotojams, kurie uždirba daugiau nei minimalų atlyginimą, nes kai 2009 metais atlyginimai buvo mažinti, šiems darbuotojams jie mažėjo, o tiems, kas uždirba minimumą, – ne. Jei tų sutaupytų 25 tūkstančių litų nebūtume panaudoję, juos būtų reikėję grąžinti į valstybės biudžetą. Tokius priedus darbuotojams prieš Naujuosius mokėjome ir pernai, – „Tauragės žinioms“ sakė D. Trijonienė.

Tauragės profesinio rengimo centre iš viso dirba 95 darbuotojai. Centras tiesiogiai pavaldus Švietimo ir mokslo ministerijai.

Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
prieš 10 valandų
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
prieš 1 dieną
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.
Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
2024-03-28
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.
Nuotrauka
rotary
Linos Buchlickajos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-26
Šeštadienį, Tauragėje vyko vienas svarbiausių Rotary Lithuania D1462 Apygardos renginių - Asamblėja ir Išrinktųjų prezidentų bei jų komandų mokymai. Jų tikslas uždegti, motyvuoti bendruomenę drauge kurti prasmingus pokyčius ir visapusiškai augti!
Nuotrauka
aikštynas
Įkelta:
2024-03-26
Prasidėjo dvi savaites truksiantis balsavimas už labiausiai patikusias dalyvaujamojo biudžeto idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Susipažinti su projektais ir atiduoti savo balsus už labiausiai patikusias idėjas gyventojai galės iki balandžio 8 dienos, internetinėje svetainėje.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2024-03-25
Kovo 29 d. penktadienį nuo 11 iki 16 valandos prie Tauragės pilies bus renkama parama Ukrainos kariams .
Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-03-21
Žvelgdami į mums artimus senjorus – tėvus ar senelius – neretai pamirštame, kad ir jie kažkada buvo jauni, ištroškę nuotykių ir kupini svajonių, o šiandien daugelį patirtų istorijų tyliai saugoja savo prisiminimuose. Pokalbiai tarp skirtingų kartų gali leisti geriau pažinti vieni kitus bei atrasti, kad su brandaus amžiaus žmonėmis, kiekvienas iš mūsų turi daugiau bendrumų nei skirtumų.
Nuotrauka
šiluma
Įkelta:
2024-03-21
Kaip informuoja Tauragės šilumos tinklai, šilumos kaina Tauragėje kovo mėnesį išliko žemesnė už vidutinę šilumos kainą Lietuvoje. Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikoma 6,70 ct/kWh (be PVM) kaina. 2023 metais Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikyta 8,12 ct/kWh (be PVM) kaina, 2022 m. – 5,90 ct/kWh (be PVM).
Nuotrauka
Pratybos
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-20
Kaip informuoja Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, kovo 23–24 dienomis Sakalinės miškuose (Jūravos girininkija) planuojamos sprogdinimo darbų pratybos.
Nuotrauka
sodra
„Sodros“ nuotrauka
Įkelta:
2024-03-19
Įprastai savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie nedirba dar ir samdomo darbo ir nėra draudžiami sveikatos draudimu valstybės lėšomis, kiekvieną mėnesį turi sumokėti minimalią privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką – 6,98 proc. nuo minimalios mėnesio algos (MMA). To reikia tam, kad prireikus žmonės galėtų pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis, gauti kompensuojamuosius vaistus ir kitas paslaugas.