Politikai nusprendė: sumažinta šildymo kaina
Įkelta:
2011-12-27
Nuotrauka
Aprašymas
Kalėdinių dovanų vietos politikams atiteko asmeniniai nešiojamieji kompiuteriai. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Juozas Midvikis į Tarybos posėdį atsinešė plytą. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Suaugusiųjų mokymo centrui vadovaus Ona Sturonienė. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

redaktore@taurageszinios.lt

Trečiadienį savivaldybės Taryba rimtai šiemet posėdžiavo bene paskutinį kartą. Tuoj po Kalėdų – gruodžio 28-ąją Kultūros rūmuose rinksis į iškilmingą posėdį. Priimti itin svarbūs sprendimai – sumažinta šildymo kaina, pritarta naujajai medicinos įstaigų vadovų atlyginimų tvarkai.

Išsamiau apie Tauragės rajono medicinos įstaigų vadovų atlyginimų dydžius skaitykite Karinos Sėrikovos straipsnyje.

Gimtadienio progomis pasveikinti gruodžio mėnesį gimusieji – Eduardas Anulis, Arūnas Jancevičius, Gediminas Maškauskas ir Rasa Kancevyčienė.

Vadovauti Tauragės suaugusiųjų mokymo centrui paskirta Ona Sturonienė. Ji šiame poste pakeitė į pensiją išėjusį šios mokyklos vadovą Arimantą Šerlinskį. Opozicija pasidomėjo, ar O. Sturonienė priklauso kuriai nors politinei partijai, tačiau atsakymo nesulaukė, esą klausimas su nagrinėjamu sprendimu nesusijęs. Kaip skelbia Vyriausioji rinkimų komisija, O. Sturonienė – Socialdemokratų partijos narė.

Tvirtinant šių metų savivaldybės biudžeto pajamų ir išlaidų planą, Tarybos narys V. Bičkus pasidomėjo, kodėl kelinti metai iš eilės savivaldybė nepanaudoja skiriamų 100 tūkstančių litų verslui skatinti, juk Tauragės apskrities verslininkų asociacija savivaldybei pateikė ne vieną tokį siūlymą. Finansų skyriaus vedėja Irma Jurkšienė bandė teisintis, esą savivaldybė nesulaukė raštiško verslininkų kreipimosi, jai antrino meras – apie paramą verslui buvę tik kalbėta.

Patvirtinti fiksuoti pajamų mokesčio dydžiai, taikomi įsigyjant verslo liudijimus 2012 metams. Įvairių grupių asmenims verčiantis smulkiuoju verslu bus taikomos nuolaidos. Visus verslo liudijimų įkainius ir lengvatų dydžius galima rasti interneto svetainėje www.taurage.lt, skirsnyje „Teisinė informacija“, arba išsamios informacijos teirautis Mokesčių inspekcijoje.

Patvirtintos naujos šilumos kainos dedamosios. Kaip skelbia savivaldybės bendrovė „Tauragės šilumos tinklai“, kintamoji šilumos kainos dalis mažės vidutiniškai 7 proc. Įkainis nustatytas vieneriems metams.

Tarybai tvirtinant naują tvarkos aprašą, kuris lems gatvių asfaltavimo galimybę, kai prie šių darbų planuoja prisidėti ir gyventojai, žodžio paprašė Kalno gatvės gyventojas Juozas Midvikis. Šios gatvės gyventojai savo lėšomis įsivedė vandentiekį ir kanalizaciją, patys išsigrįstų ir gatvę. J. Midvikis į posėdžių salę atsinešė Tarybos nariams parodyti akmens trinkelę, esą tokių galima pigiai įsigyti Ukrainoje. Vyro teigimu, gatvės gyventojai sutiktų prisidėti prie gatvės atnaujinimo, tik biurokratiniai darbai stringa.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovės Astos Piečienės pareikalauta pasiaiškinti, kodėl liko nepanaudoti daugiau nei 70 tūkstančių litų kaimų ambulatoriniams punktams renovuoti. Direktorės teigimu, suprojektuotų darbų neatliko bendrovė „Apastata“, o to nesužiūrėjo už projektų priežiūrą atsakinga Antano Dabulskio įmonė. Tarybos narys Raimondas Matemaitis pozicijai priminė, kad savivaldybės statybos darbų istorijoje buvo ir daugiau atvejų, už kuriuos kai kam reikėtų pasiaiškinti – pavyzdžiui, daugybė Kultūros rūmų renovacijos broko. Meras P. Petrošius jam atkirto, kad už puikius Kultūros rūmus atvirkščiai – reikėtų ne pykti, o padėkoti. Nors nuo šio klausimo svarstymo nusišalino Tarybos narys A. Piečienės sutuoktinis Robertas Piečia, žurnalistams jis tyliai paaiškino, kad prašymas pasiaiškinti jo žmonai yra kerštas jam.

– Kai Tarptautinę antikorupcijos dieną Tauragės radijo eteryje viešai prakalbau apie galimus korupcijos atvejus savivaldybėje, po keleto dienų buvo iškviesta mano žmona ir jai pranešta, kad turės viešai pasiaiškinti, – žurnalistams sakė R. Piečia.

Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
prieš 8 valandas
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
prieš 1 dieną
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.
Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
2024-03-28
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.
Nuotrauka
rotary
Linos Buchlickajos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-26
Šeštadienį, Tauragėje vyko vienas svarbiausių Rotary Lithuania D1462 Apygardos renginių - Asamblėja ir Išrinktųjų prezidentų bei jų komandų mokymai. Jų tikslas uždegti, motyvuoti bendruomenę drauge kurti prasmingus pokyčius ir visapusiškai augti!
Nuotrauka
aikštynas
Įkelta:
2024-03-26
Prasidėjo dvi savaites truksiantis balsavimas už labiausiai patikusias dalyvaujamojo biudžeto idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Susipažinti su projektais ir atiduoti savo balsus už labiausiai patikusias idėjas gyventojai galės iki balandžio 8 dienos, internetinėje svetainėje.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2024-03-25
Kovo 29 d. penktadienį nuo 11 iki 16 valandos prie Tauragės pilies bus renkama parama Ukrainos kariams .
Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-03-21
Žvelgdami į mums artimus senjorus – tėvus ar senelius – neretai pamirštame, kad ir jie kažkada buvo jauni, ištroškę nuotykių ir kupini svajonių, o šiandien daugelį patirtų istorijų tyliai saugoja savo prisiminimuose. Pokalbiai tarp skirtingų kartų gali leisti geriau pažinti vieni kitus bei atrasti, kad su brandaus amžiaus žmonėmis, kiekvienas iš mūsų turi daugiau bendrumų nei skirtumų.
Nuotrauka
šiluma
Įkelta:
2024-03-21
Kaip informuoja Tauragės šilumos tinklai, šilumos kaina Tauragėje kovo mėnesį išliko žemesnė už vidutinę šilumos kainą Lietuvoje. Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikoma 6,70 ct/kWh (be PVM) kaina. 2023 metais Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikyta 8,12 ct/kWh (be PVM) kaina, 2022 m. – 5,90 ct/kWh (be PVM).
Nuotrauka
Pratybos
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-20
Kaip informuoja Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, kovo 23–24 dienomis Sakalinės miškuose (Jūravos girininkija) planuojamos sprogdinimo darbų pratybos.
Nuotrauka
sodra
„Sodros“ nuotrauka
Įkelta:
2024-03-19
Įprastai savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie nedirba dar ir samdomo darbo ir nėra draudžiami sveikatos draudimu valstybės lėšomis, kiekvieną mėnesį turi sumokėti minimalią privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką – 6,98 proc. nuo minimalios mėnesio algos (MMA). To reikia tam, kad prireikus žmonės galėtų pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis, gauti kompensuojamuosius vaistus ir kitas paslaugas.