Paskutinis posėdis: suskaičiuoti „viščiukai“
Įkelta:
2011-12-30
Nuotrauka
Aprašymas
Pirmoji kalėdinė 2012–2015 metų Tarybos nuotrauka prisiminimui. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
„Ugnies“ choras ir Liudas Mikalauskas: patriotinė daina – tauragiškiams. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Ramunės Ramanauskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Šoka "Spindulio" šokėjai. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Ramunės Ramanauskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Dovanos Tarybos nariams. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Posėdžio dalyvių laukė furšetas. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

redaktore@taurageszinios.lt

Paskutinis šiemet savivaldybės Tarybos posėdis buvo šventinis. Ir iš tikrųjų – šventinis. Suskaičiuoti nuveikti darbai, pasigirta ir pasidžiaugta, tiesa, kai kas nutylėta, tačiau visi nuglostyti, išbučiuoti ir tiesiog pilte apipilti padėkomis. Nors ankstesniaisiais metais šventinių posėdžių metu nusipelniusiems kraštiečiams politikai dosniai dalijo Tauragės garbės piliečių vardus, šiemet šio titulo neįteikta niekam. Politikams ir posėdžio svečiams koncertavo „Ugnies“ choras ir Liudas Mikalauskas, Moksleivių kūrybos cento, muzikos mokyklos, Kultūros centro, šokių mokyklos „Spindulys“ kolektyvai. Kultūros rūmų fojė visų laukė furšetas.

Sveikinimų lietus

Pirmasis į susirinkusiuosius kreipėsi meras Pranas Petrošius. Pasak rajono vadovo, nors finansinė ir ekonominė krizė palietė ir mūsų savivaldybę, liūdėti neverta.

– 2011 metais Tauragės rajono plėtra ne tik kad nesustojo, bet ir paspartėjo, – sakė meras, suskaičiavęs, kad šiemet savivaldybės Taryba įvairiais klausimais priėmė 252 sprendimus, o Tauragės mieste ir rajone per metus įvykdyta ir tebevykdoma apie 60 projektų, kurių bendra vertė – per šimtą milijonų litų.

Nė vieno kritiško ar aštresnio žodžio, nė vienos pastabos ar nerimo gaidelės. Vienintelė Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė išsakė viltį, kad kitąmet meras galbūt praneš apie sėkmingai Tauragėje investavusias užsienio kompanijas ir mažėjančią emigraciją.

Sveikindamas susirinkusiuosius Tauragės Romos katalikų Švč. Trejybės bažnyčios klebonas, Tauragės garbės pilietis Alvydas Bridikis paragino visus nepraleisti nė vienos dienos veltui.

– Juk esame svečiai šioje žemėje, – kalbėjo klebonas.

Evangelikų-liuteronų kunigas Mindaugas Dikšaitis į salę kreipėsi karaliaus Dovydo žodžiais:

– Viešpatie, išmokyk mane skaičiuoti savo gyvenimo dienas, kad įgyčiau išmintingą širdį. Gyvenimo prasmė – ne tada, kai džiaugiesi įgyvendintais darbais, o kai dedi pamatą naujiems. Linkiu, kad mūsų miestas būtų malonus ne tik pažiūrėti, bet kad jame būtų malonu gyventi.

Posėdyje viešėjęs Seimo narys Stasys Šedbaras vietos politikams priminė panašią tiesą: valdžios užduotis – ne tik suskaičiuoti viščiukus, bet ir planuoti naujus darbus.

– Lietuva sunkiausią etapą jau įveikė. Labiau mūsų išgąsdinti nebeįmanoma, – sakė S. Šedbaras.

Tauragiškius pasveikino ir į šventinį posėdį atvykusi Lietuvos Respublikos konsulė Sovetske Liuda Kleimionova, Garbės piliečių vardu kalbėjo kraštotyrininkė Alma Mizgirienė, žodį nuo Tarybos narių tarė Palmyra Gylienė.

Merui – aukso, sidabro ir titano širdis

Sveikinimo kalbas vainikavo LNK televizijos projekto „Auksinė širdis“ prodiuserė Nijolė Giedraitienė. Už geros valios Tauragės rajono žmonių gausiai nelaimės ištiktai Burkinovų šeimai pastatytą 150 kv. m namą merui P. Petrošiui ji įteikė vardinį apdovanojimą – iš aukso, sidabro ir titano nukaltą „Auksinės širdies“ ženklą.

Pasak N. Giedraitienės, iki šiol projektas vengė apdovanoti politikus, nes rūpintis vargstančiųjų gerove – tiesioginė jų pareiga, tačiau šiemet padaryta išimtis.

– Jei paklausite, kodėl, atsakysiu – valdžios žmogus turi nusilenkti arčiau žmogaus, – sakė N. Giedraitienė.

Geriausiems – padėkos

Pasipylė apdovanojimų ir padėkų lietus. Už ilgametį ir nuoširdų darbą apdovanoti savivaldybės įmonių vadovai ir eiliniai darbuotojai: „Versmės“ gimnazijos direktorė Albina Senkuvienė, „Aušros“ pagrindinės mokyklos vadovė Snieguolė Bastakienė, „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos direktorė Jūratė Lazdauskienė, Tauragės liaudies teatro režisierė Algima Juščiuvienė, Kultūros centro Ūkio tarnybos vadovas Almantas Marozas, Tauragės Birutės Baltrušaitytės vyresnioji bibliotekininkė Saulė Ramanauskaitė, Socialinio paslaugų centro direktorė Nijolė Navickienė, Adakavo socialinės globos namų direktoriaus pavaduotoja Kristina Anulienė, Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Jolita Vaišvilaitė, UAB „Tauragės vandenys“ vyriausiasis mechanikas Arnoldas Šetkus, UAB Tauragės autobusų parkas vairuotojas Albinas Aukštkalnis, UAB Tauragės butų ūkis vadybininkė Gintarė Rakauskienė, UAB Tauragės butų ūkis santechnikas Juozas Kožikis, UAB „Dunokai“ vyriausioji buhalterė Kristina Skausmenienė, UAB „Tauragės šilumos tinklai“ technikos direktorius Petras Grevys, Tauragės ligoninės ortopedas-traumatologas Eugenijus Alekna, Tauragės ligoninės slaugytoja Akvilina Valaitytė, Tauragės ligoninės akušerė Ona Leinartienė, Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vaikų ligų gydytoja Renata Butkienė, Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro slaugytojų vadovė Gražina Petrenkienė, Skaudvilės slaugos ligoninės slaugytoja Vida Barščienė, Batakių seniūnijos socialinė darbuotoja Stefanija Daukintienė, Gaurės seniūnijos vyriausioji buhalterė Rita Jončaitė, Skaudvilės seniūnijos vyriausioji buhalterė Valerija Skrodenienė, Lomių seniūnijos Mažonų kaimo kūrikas Algimantas Ramanauskas, savivaldybės Statybos skyriaus specialistas Aivaras Preikšaitis, savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė.

Apdovanoti ir vitrinų konkurso nugalėtojai – parduotuvės Prezidento g. 35 savininkai, lopšelis-darželis „Žvaigždutė“, Tauragės autobusų parkas, Laisvės g. 44 namo gyventojai, gėlių salonas „Orchidėja“, audinių parduotuvė J. Tumo-Vaižganto g. 120 ir parduotuvė „Feniksas“.

Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
prieš 10 valandų
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
prieš 1 dieną
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.
Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
2024-03-28
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.
Nuotrauka
rotary
Linos Buchlickajos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-26
Šeštadienį, Tauragėje vyko vienas svarbiausių Rotary Lithuania D1462 Apygardos renginių - Asamblėja ir Išrinktųjų prezidentų bei jų komandų mokymai. Jų tikslas uždegti, motyvuoti bendruomenę drauge kurti prasmingus pokyčius ir visapusiškai augti!
Nuotrauka
aikštynas
Įkelta:
2024-03-26
Prasidėjo dvi savaites truksiantis balsavimas už labiausiai patikusias dalyvaujamojo biudžeto idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Susipažinti su projektais ir atiduoti savo balsus už labiausiai patikusias idėjas gyventojai galės iki balandžio 8 dienos, internetinėje svetainėje.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2024-03-25
Kovo 29 d. penktadienį nuo 11 iki 16 valandos prie Tauragės pilies bus renkama parama Ukrainos kariams .
Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-03-21
Žvelgdami į mums artimus senjorus – tėvus ar senelius – neretai pamirštame, kad ir jie kažkada buvo jauni, ištroškę nuotykių ir kupini svajonių, o šiandien daugelį patirtų istorijų tyliai saugoja savo prisiminimuose. Pokalbiai tarp skirtingų kartų gali leisti geriau pažinti vieni kitus bei atrasti, kad su brandaus amžiaus žmonėmis, kiekvienas iš mūsų turi daugiau bendrumų nei skirtumų.
Nuotrauka
šiluma
Įkelta:
2024-03-21
Kaip informuoja Tauragės šilumos tinklai, šilumos kaina Tauragėje kovo mėnesį išliko žemesnė už vidutinę šilumos kainą Lietuvoje. Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikoma 6,70 ct/kWh (be PVM) kaina. 2023 metais Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikyta 8,12 ct/kWh (be PVM) kaina, 2022 m. – 5,90 ct/kWh (be PVM).
Nuotrauka
Pratybos
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-20
Kaip informuoja Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, kovo 23–24 dienomis Sakalinės miškuose (Jūravos girininkija) planuojamos sprogdinimo darbų pratybos.
Nuotrauka
sodra
„Sodros“ nuotrauka
Įkelta:
2024-03-19
Įprastai savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie nedirba dar ir samdomo darbo ir nėra draudžiami sveikatos draudimu valstybės lėšomis, kiekvieną mėnesį turi sumokėti minimalią privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką – 6,98 proc. nuo minimalios mėnesio algos (MMA). To reikia tam, kad prireikus žmonės galėtų pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis, gauti kompensuojamuosius vaistus ir kitas paslaugas.