Turtus visuomenei parodė tik senieji Tarybos nariai
Įkelta:
2011-10-11
Nuotrauka

Šiemet vasarį į Tauragės rajono savivaldybės tarybą patekusiems naujiems politikams pasisekė – deklaruoti savo sukaupto turto jiems neprivaloma. Naujokų turtus skaičiuosime po metų. Turtą deklaruoti privalėjo tik tie tarybų nariai, kurie šias pareigas ėjo pernai. Tokių Tauragės savivaldybės taryboje – 14 iš 25. Tarp tų keturiolikos – trys milijonieriai.

Kaip milijoną uždirbo meras?

Milijoną jau keleri metai, kai perkopė Tauragės rajono savivaldybės mero Prano Petrošiaus ir jo sutuoktinės Ritos turtas. Šiemet Petrošiai deklaravo valdantys beveik 2 mln. litų vertės turtą ir pinigines lėšas. Dar 260 tūkstančių litų yra paskolinę. Per metus Petrošių šeimos turtas išaugo apie 300 tūkstančių litų.

Paklaustas, kokiais būdais per metus trečdaliu milijono išaugino savo turtą, meras P. Petrošius tikino, kad pardavė dalį nekilnojamojo turto.

– Tiksliai pavardyti dabar negaliu, tiksliai neprisimenu, ką pardaviau, – sakė P. Petrošius.

Kiek daugiau nei ketvirtį milijono litų P. Petrošius yra paskolinęs savo šeimos įmonei „Rimtija“.

Paklaustas, ar buvo sunku uždirbti milijoną, P. Petrošus atsakė:

– Labai sunku. Milijonas uždirbamas ne taip paprastai. Reikia labai viską apskaičiuoti, mažai klaidų padaryti. Tai čia mano dar nedidelis turtas. Mano šeima verslą turi nuo 1991 metų, nuo to laiko vyko įvairūs verslo sandoriai, kurie atnešė didelį pelną, pelno atnešė ir nekilnojamojo turto pardavimai. Mūsų įmonėse dirba apie 100 žmonių.

Milijonai – verslui plėsti

Tarybos narys Antanas Stankus drauge su žmona Birute valdo 4,8 mln. litų vertės turtą. Dar 1,3 mln. litų Stankai yra paskolinę. Per metus šios šeimos turtas išaugo beveik milijonu litų.

Pasak A. Stankaus, jo šeimos turtas išaugo iš nekilnojamojo turto pardavimo sandorių ir palūkanų už suteiktas paskolas.

Paklaustas retorinio klausimo, kuris ramybės neduoda ne vienam lietuviui, – kaip uždirbti milijoną, A. Stankus atsakė:

– Reikia dirbti vadovaujantis protu. Savaime niekas nesidaro. Reikalingas įdirbis. Turtą, kurį valdau, įgijau maždaug per penkiolika metų atkaklaus darbo. Be to, mūsų šeima deklaruoja visą valdomą turtą, jokių nelegalių pinigų pas mus niekada nei versle, nei šeimoje nebuvo, visada mokėjome ir mokame visus mokesčius valstybei. Nuo 1995 metų ir kaip fizinis, ir kaip juridinis asmuo esu tikrinamas įvairiausių tikrintojų, niekada niekas nėra užfiksavęs jokių pažeidimų. Esu įsitikinęs, kad uždirbti sąžiningai mūsų valstybėje įmanoma. Savo asmeninėms reikmėms iš viso šio turto naudoju tik mažą dalelę, didžioji jo dalis skiriama verslui plėsti ir užsienio investicijoms į Tauragę pritraukti. Vienas į verslą įdėtas milijonas vidutiniškai pritraukia apie dešimt milijonų litų investicijų. Šiuo metu kaip tik deruosi dėl naujų investicijų, – „Tauragės žinioms“ sakė A. Stankus.

Milijonieriumi savęs nelaiko

Trečias milijonierius – Robertas Piečia. Jiedu su žmona Asta turto turi sukaupę už milijoną litų, dar 390 tūkstančių litų Piečios yra paskolinę. Per metus Piečių turtas išliko beveik toks pat – padidėjo apie 50 tūkstančių litų.

R. Piečia įsitikinęs, kad jųdviejų su žmona valdomas turtas realiai milijono nevertas.

– Jūs kasmet rašote, kad aš milijonierius, tačiau realiai milijonų nečiupinėju ir milijonieriumi nesijaučiu. Manau, kad mano valdomas nekilnojamasis turtas tiesiog perkainojamas Registrų centre ir jo vertė kyla tik teoriškai. Jei reikėtų parduoti tai, ką turiu, mano turtas gal sudarytų 200–300 tūkstančių litų, – sakė R. Piečia.

Paklaustas, kaip jam pavyko tapti nors ir teoriniu, bet milijonieriumi, R. Piečia atsakė:

– Man pavyko įvykdžius keletą sėkmingų operacijų su nekilnojamuoju turtu – pigiai pirkti, brangiai parduoti. Pavyzdžiui, vieną miško sklypą pardaviau keliolika kartų brangiau nei pirkau. O ar sudėtinga uždirbti milijoną? Sudėtinga. Ne visiems tai pavyksta. Reikia daug dirbti.

Vicemeras investavo į butą ir žemę

Vicemeras Silverijus Statkus su žmona Regina valdo turto už beveik 750 tūkstančių litų, beveik 180 tūkstančių litų Statkai yra skolingi. Per metus Statkų turtas nepakito, nesumažėjo ir skolos.

Vicemeras patikslino, kad nuo pernai jo skola bankui sumažėjo, tiesa, nedaug – keletu tūkstančių litų. Paklaustas, kam skolinosi, buvo atviras:

– Vytauto gatvėje pirkau butą. Dabar jis komercinės paskirties, išnuomotas. Už paskolą įsigijau ir 12 arų žemės sklypą Šilalės gatvėje, už „Norfos“ prekybos centro. Jo paskirtį taip pat pakeičiau į komercinę, bandau prišnekinti vaikus, kad grįžtų iš užsienio ir šioje vietoje kurtų verslą. Ir butas, ir žemės sklypas – investicija, skirta vaikams.

Visi kiti – kuklūs

Tarybos narys Eduardas Anulis su žmona Danute turi sukaupę turto už 370 tūkstančių litų, turi ir 150 tūkstančių litų skolų. Už skolintus pinigus E. Anulis pirko butą Vilniuje. Šis turtas skirtas sostinėje gyvenančiai dukrai.

Arūnas Beišys su žmona Angele valdo 720 tūkstančių litų vertės turtą. Per metus šio politiko turtas išaugo 56 tūkstančiais litų.

Darius Bredelis ir jo žmona Jūratė valdo 250 tūkstančių litų vertės turtą. Per metus praturtėjo 40 tūkstančių litų.

Palmyra Gylienė turi sukaupusi turto už 180 tūkstančių litų. Lygiai tiek pat jo turėjo ir pernai.

Birutės Jokšienės turtas – 230 tūkstančių litų vertės. Toks pat buvo ir prieš metus.

Rasa Kancevyčienė su vyru Sigitu turi sukaupę turto už 180 tūkstančių litų. Per metus praturtėjo beveik 70 tūkstančių litų.

Stasys Lapė su žmona Marija skaičiuoja 350 tūkstančių litų vertės turtą. Tiek pat turėjo ir pernai.

Gediminas Maškauskas valdo 700 tūkstančių litų vertės turtą, tačiau beveik tiek pat turi skolų – per pusę milijono litų. Skolų per metus nesumažino.

Irena Ričkuvienė su vyru Arūnu valdo pusės milijono litų vertės turtą. Beveik tiek pat turi ir skolų.

Iveta Skurvydienė su sutuoktiniu Audroniu turi turto už trečdalį milijono litų.

Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
prieš 10 valandų
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
prieš 1 dieną
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.
Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
2024-03-28
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.
Nuotrauka
rotary
Linos Buchlickajos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-26
Šeštadienį, Tauragėje vyko vienas svarbiausių Rotary Lithuania D1462 Apygardos renginių - Asamblėja ir Išrinktųjų prezidentų bei jų komandų mokymai. Jų tikslas uždegti, motyvuoti bendruomenę drauge kurti prasmingus pokyčius ir visapusiškai augti!
Nuotrauka
aikštynas
Įkelta:
2024-03-26
Prasidėjo dvi savaites truksiantis balsavimas už labiausiai patikusias dalyvaujamojo biudžeto idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Susipažinti su projektais ir atiduoti savo balsus už labiausiai patikusias idėjas gyventojai galės iki balandžio 8 dienos, internetinėje svetainėje.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2024-03-25
Kovo 29 d. penktadienį nuo 11 iki 16 valandos prie Tauragės pilies bus renkama parama Ukrainos kariams .
Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-03-21
Žvelgdami į mums artimus senjorus – tėvus ar senelius – neretai pamirštame, kad ir jie kažkada buvo jauni, ištroškę nuotykių ir kupini svajonių, o šiandien daugelį patirtų istorijų tyliai saugoja savo prisiminimuose. Pokalbiai tarp skirtingų kartų gali leisti geriau pažinti vieni kitus bei atrasti, kad su brandaus amžiaus žmonėmis, kiekvienas iš mūsų turi daugiau bendrumų nei skirtumų.
Nuotrauka
šiluma
Įkelta:
2024-03-21
Kaip informuoja Tauragės šilumos tinklai, šilumos kaina Tauragėje kovo mėnesį išliko žemesnė už vidutinę šilumos kainą Lietuvoje. Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikoma 6,70 ct/kWh (be PVM) kaina. 2023 metais Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikyta 8,12 ct/kWh (be PVM) kaina, 2022 m. – 5,90 ct/kWh (be PVM).
Nuotrauka
Pratybos
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-20
Kaip informuoja Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, kovo 23–24 dienomis Sakalinės miškuose (Jūravos girininkija) planuojamos sprogdinimo darbų pratybos.
Nuotrauka
sodra
„Sodros“ nuotrauka
Įkelta:
2024-03-19
Įprastai savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie nedirba dar ir samdomo darbo ir nėra draudžiami sveikatos draudimu valstybės lėšomis, kiekvieną mėnesį turi sumokėti minimalią privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką – 6,98 proc. nuo minimalios mėnesio algos (MMA). To reikia tam, kad prireikus žmonės galėtų pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis, gauti kompensuojamuosius vaistus ir kitas paslaugas.