Šiukšlių prievaizdas – žinomo politiko sūnus
Įkelta:
2011-10-24
Nuotrauka
Aprašymas
Naujasis Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Komskis nežino, ar tėvas Kęstas Komskis dėl jo įdarbinimo kalbėjosi su centro direktoriumi. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras, administruosiantis naująją rinkliavos tvarką, įsikūrė V. Kudirkos g. 18. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės taryba priėmė penkmečio sprendimą – pagaliau įvesta visuotinė atliekų rinkliava. Naujoji atliekų surinkimo tvarka įsigalios kitų metų sausio 1-ąją. Aišku viena – daugeliui rajono gyventojų mokestis už šiukšlių išvežimą brangs, kaip pamažu brangsta ir šį mokestį administruojančio Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro išlaikymas. Į vieną svarbiausių šio centro postų be konkurso ką tik sėdo Seimo nario Kęsto Komskio sūnus, Pagėgių savivaldybės tarybos narys, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovas Kęstutis Komskis.

Apmokestinti gyventojų savivaldybės nepajėgios

Nuspręsta – mokestis už šiukšlių išvežimą vis dėlto bus skaičiuojamas pagal gyvenamąjį plotą, nors tokia tvarka kritikuota ne kartą. Gyventojų teigimu, šiukšlina ne gyvenamasis plotas, o žmonės, tačiau apmokestinti visų gyventojų nei Tauragės rajono savivaldybė, nei visa Tauragės apskritis nepajėgios.

Tauragės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatai – sudėtingi, eiliniams rajono gyventojams, kaimo žmonėms jie sunkiai suprantami. Be to, netrumpi – 17 lapų.

„Tauragės žinios“ paprašė Tauragės rajono savivaldybės mero Prano Petrošiaus sudarytos rinkliavos įvedimo komisijos pirmininko rajono vicemero Silverijaus Statkaus paaiškinti pagrindinius šių nuostatų principus. Tačiau komisijos pirmininkas kalbėtis su žurnaliste atsisakė. Jo teigimu, būsianti sušaukta spaudos konferencija, kurios metu žurnalistams viskas būsią paaiškinta. Be to, S. Statkaus nuomone, Tarybos patvirtinti nuostatai esantys visiškai aiškūs ir nesuprasti juose nėra ko.

Mokestį administruos TRATC‘as

Bandysime skaitytojams šiuos nuostatus paaiškinti mes. Juose sakoma, kad vietinės rinkliavos mokėtojais laikomi visi komunalinių atliekų turėtojai – fiziniai ir juridiniai asmenys, nuosavybės ar kita teise valdantys ir naudojantys nekilnojamąjį turtą Tauragės rajono savivaldybės teritorijoje. Turbūt reikėtų suprasti – jei gyventojas jokio nekilnojamojo turto neturi, jis nešiukšlina, arba atvirkščiai – šiukšlina Tauragės rajone tik tie, kas turi nekilnojamojo turto.

Vietinės rinkliavos registravimą administruoti pavesta Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrui (TRATC). Savo duomenų bazėje centras kaups visus reikalingus duomenis apie rinkliavos mokėtojus – valdomą nekilnojamąjį turtą, jo naudojimo paskirtį, plotą, identifikavimo kodus ir kitą informaciją.

Vietinės rinkliavos mokėtojų registravimo tikslais TRATC gali naudotis „Sodros“, Registrų centro, Mokesčių mokėtojų registro, Tauragės rajono savivaldybės administracijos ir kitų institucijų turimais duomenimis.

Pagal nuostatus vietinės rinkliavos dydis nustatomas toks, kad iš gyventojų surenkamos pajamos padengtų visas atliekų tvarkymo sistemos išlaidas.

2013-aisiais mokestis kils

Teoriškai už atliekų surinkimą bus galima mokėti ir nuo gyventojų skaičiaus, tačiau tai daryti apsimokės, jei žmogus būste gyvena vienas. Jei nekilnojamojo turto savininkas būste gyvena vienas ir tai deklaruos, jis galės rinktis vienam gyventojui nustatytą mokestį. Tauragės miesto gyventojams šis mokestis sieks 150 Lt, kaimo gyventojams – 105 Lt per metus.

Už 1 kv. m gyvenamojo būsto ploto turėsime mokėti 2,92 Lt per metus, kaimo gyventojams mokestis mažesnis – 1,80 Lt. Jei miesto gyventojai bioskaidžias savo atliekas nuspręs kompostuoti, už 1 kv. m ploto jiems bus skaičiuojama 20 proc. mažiau – 2,34 Lt.

Maksimalus apmokestinamas gyvenamosios ir sodo paskirties pastatų, kuriuose nuolat gyvenama, plotas – 100 kv. m.

Mokestis įmonėms skiriasi pagal atskiras kategorijas.

Daugelis gyventojų, gyvenančių nuosavuose namuose, už atliekas per metus šiuo metu moka mažiau, žinoma, jei iš viso moka, – mokesčio kaina priklauso nuo to, kiek konteinerių išsiperkama.

Jokia paslaptis – kitąmet atliekų surinkimo mokestis visiems gyventojams brangs dar labiau – galbūt net dvigubai.

– Tai neišvengiama, – „Tauragės žinioms“ patvirtino TRATC direktorius Leonas Leikus.

Pasak jo, 2013-aisiais TRATC‘ui reikės papildomų lėšų investicijoms, mat bus statomas bioskaidžių atliekų fabrikas.

Trečiadienį savivaldybės Tarybai svarstant klausimą dėl rinkliavos įvedimo, pirmą kartą išsiskyrė daugumos nuomonė. Už mažesnes rinkliavos kainas balsavo du iš trijų „Tvarkos ir teisingumo“ partijos narių – Juozapas Bauža ir Rasa Kancevyčienė. Tačiau jų ir opozicijos balsų nepakako, kad kainos, skaičiuojant vienam gyventojui, būtų mažesnės. Priimtas sprendimas jų nekeisti.

Šiukšlių surinkimo tvarka nesikeis

Kasmet pagal sausio 1 dienos registro duomenis TRATC parengs mokėjimo pranešimus apie apskaičiuotas mokėtinas vietinės rinkliavos įmokas už kalendorinius metus ir iki sausio 31 dienos pateiks mokėtojams. Pasak L. Leikaus, pirmąsias sąskaitas pagal turimą nekilnojamąjį turtą mokėtojai gaus kitų metų sausį. Jei asmuo pageidaus deklaruoti, kad būste gyvena vienas ir rinksis kitą mokėjimo būdą, ne nuo ploto, jis privalės ateiti į TRATC ir susitarti. Į TRATC bus galima kreiptis, jei mokėtojui bus kas nors neaišku ar jis nesutiks su sąskaitoje nurodyta suma.

Mokestį bus privalu sumokėti kas ketvirtį iki einamojo ketvirčio paskutinio mėnesio 15 dienos. Jei gyventojas pageidaus, mokestį už visus metus jis galės sumokėti metų pradžioje – iki vasario 28 dienos.

Atliekos iš Tauragės miesto daugiabučių namų gyventojų bus surenkamos šešis kartus per savaitę, Taurų ir Tarailių gyvenvietėse – du kartus per savaitę, Eičių gyvenvietėje – kartą per savaitę, kitose savivaldybės vietose – du kartus per mėnesį. Iš individualių namų Tauragės mieste ir Butkelių kaime atliekos bus surenkamos kartą per savaitę.

Kito kandidato neieškojo

Prieš keletą dienų į TRATC direktoriaus pavaduotojo rinkliavai kėdę sėdo žinomo politiko – „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovo, Seimo nario Kęsto Komskio sūnus Kęstutis Komskis. Konkurso šioms pareigoms eiti skelbta nebuvo. Direktoriaus pavaduotojo etatas buvo įsteigtas pavasarį, tačiau iki šias pareigas pradedant eiti K. Komskiui jis buvo laisvas.

Kęstutis Komskis – 29-erių metų Pagėgių savivaldybės tarybos, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos narys, iki šiol Pagėgiuose vadovavęs ne vienai Komskių šeimos įmonei, ūkininkaujantis. „Tauragės žinių“ duomenimis, pastarųjų darbų K. Komskis atsisakė.

Paklaustas, kodėl vienas svarbiausių rajono postų – TRATC direktoriaus pavaduotojo rinkliavai etatas patikėtas būtent K. Komskiui, žinomo politiko sūnui, TRATC direktorius L. Leikus atsakė nežinąs, ar K. Komskis – Seimo nario K. Komskio sūnus.

– Konkurso į šias pareigas skelbti nereikia, o Komskio kandidatūrą atsirinkau iš man atsiųstų gyvenimo aprašymų. Mes centre kaupiame tokią duomenų bazę, kitokiais būdais pavaduotojo neieškojau, skelbimų niekur nespausdinome. Tiesiog pasikalbėjome, jo kandidatūra tiko, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo L. Leikus.

L. Leikus net negalėjo tiksliai pasakyti, koks K. Komskio išsilavinimas. Pasak direktoriaus, Klaipėdos kolegijoje K. Komskis mokėsi pedagogikos. Pasak L. Leikaus, K. Komskiui mokamas 3500 litų atlyginimas.

L. Leikaus teigimu, įdarbinti K. Komskį jo pavaduotoju buvo TRATC‘o valdybos sprendimas. TRATC‘o valdybos nariai – visų Tauragės apskrities savivaldybių merai. Tarp jų – ir artimas Kęstučio Komskio giminaitis, jo tėvo brolis, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.

Nusprendė keisti darbą

Kęstutis Komskis, paklaustas, ar svarbus postas jam galėjo būti suteiktas dėl tėvo – Seimo nario Kęsto Komskio įtakos, atsakė:

– Šito aš negaliu jums pasakyti. Nežinau, netikiu, kad mano tėvas dėl to kalbėjosi su TRATC‘o direktoriumi.

Pasak Kęstučio Komskio, šių metų pavasarį Klaipėdos universitete jis įgijo edukologijos specialybę. Nors patirties atliekų rinkliavos sistemoje ir neturi, tačiau teigia aštuonerius metus vadovavęs šeimos įmonėms, todėl dirbti vadovaujantį darbą gali.

– Nusiunčiau TRATC‘o direktoriui gyvenimo aprašymą, mane pakvietė į pokalbį, pasikalbėjome ir priėmė. Tiesiog buvau nusprendęs keisti darbą, – „Tauragės žinioms“ sakė K. Komskis.

Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
prieš 11 valandų
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
prieš 1 dieną
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.
Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
2024-03-28
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.
Nuotrauka
rotary
Linos Buchlickajos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-26
Šeštadienį, Tauragėje vyko vienas svarbiausių Rotary Lithuania D1462 Apygardos renginių - Asamblėja ir Išrinktųjų prezidentų bei jų komandų mokymai. Jų tikslas uždegti, motyvuoti bendruomenę drauge kurti prasmingus pokyčius ir visapusiškai augti!
Nuotrauka
aikštynas
Įkelta:
2024-03-26
Prasidėjo dvi savaites truksiantis balsavimas už labiausiai patikusias dalyvaujamojo biudžeto idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Susipažinti su projektais ir atiduoti savo balsus už labiausiai patikusias idėjas gyventojai galės iki balandžio 8 dienos, internetinėje svetainėje.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2024-03-25
Kovo 29 d. penktadienį nuo 11 iki 16 valandos prie Tauragės pilies bus renkama parama Ukrainos kariams .
Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-03-21
Žvelgdami į mums artimus senjorus – tėvus ar senelius – neretai pamirštame, kad ir jie kažkada buvo jauni, ištroškę nuotykių ir kupini svajonių, o šiandien daugelį patirtų istorijų tyliai saugoja savo prisiminimuose. Pokalbiai tarp skirtingų kartų gali leisti geriau pažinti vieni kitus bei atrasti, kad su brandaus amžiaus žmonėmis, kiekvienas iš mūsų turi daugiau bendrumų nei skirtumų.
Nuotrauka
šiluma
Įkelta:
2024-03-21
Kaip informuoja Tauragės šilumos tinklai, šilumos kaina Tauragėje kovo mėnesį išliko žemesnė už vidutinę šilumos kainą Lietuvoje. Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikoma 6,70 ct/kWh (be PVM) kaina. 2023 metais Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikyta 8,12 ct/kWh (be PVM) kaina, 2022 m. – 5,90 ct/kWh (be PVM).
Nuotrauka
Pratybos
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-20
Kaip informuoja Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, kovo 23–24 dienomis Sakalinės miškuose (Jūravos girininkija) planuojamos sprogdinimo darbų pratybos.
Nuotrauka
sodra
„Sodros“ nuotrauka
Įkelta:
2024-03-19
Įprastai savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie nedirba dar ir samdomo darbo ir nėra draudžiami sveikatos draudimu valstybės lėšomis, kiekvieną mėnesį turi sumokėti minimalią privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką – 6,98 proc. nuo minimalios mėnesio algos (MMA). To reikia tam, kad prireikus žmonės galėtų pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis, gauti kompensuojamuosius vaistus ir kitas paslaugas.