Savivaldybė klausia: kam esate davę kyšį?
Įkelta:
2011-10-14
Nuotrauka
Aprašymas
Antikorupcijos komisijos pirmininkas Kęstutis Vaičaitis sako niekada neėmęs ir niekam nedavęs kyšio, taip elgtis ragina ir kitus. Karinos Sėrikovos nuotrauka

Trečią kartą savo gyvavimo istorijoje Tauragės savivaldybė skelbia gyventojų apklausą apie korupcijos paplitimą Tauragės rajone. Apklausą galima rasti savivaldybės interneto svetainėje www.taurage.lt, laiko atsakyti į klausimus liko mėnuo.

Savivaldybės Antikorupcijos komisija tauragiškių klausia, ar Tauragės rajono įmonėse pasitaiko korupcijos apraiškų, kuriose institucijose korupcija labiausiai paplitusi, ar apklausos dalyvis praneštų apie korupcijos atvejį, ar liudytų teisme, ar jam teko duoti kyšį valstybės pareigūnui, kurios konkrečiai institucijos atstovui yra tekę duoti kyšį.

Pasak savivaldybės Antikorupcijos komisijos pirmininko Kęstučio Vaičaičio, tokia apklausa „gimė“ jo iniciatyva, tik ji, nors ir rengiama trečius metus iš eilės, nepopuliari.

– Per keletą dienų į klausimus atsakė 10 mūsų svetainės lankytojų, pernai ir užpernai apklausoje iš viso dalyvavo keli šimtai žmonių. Tai labai nedaug. Norėtume paraginti tauragiškius, kad aktyviau išsakytų savo nuomonę, – „Tauragės žinioms“ sakė K. Vaičaitis.

Paklaustas, ar, jo pastebėjimu, Tauragės rajone korupcija – gajus reiškinys, K. Vaičaitis atsakė:

– Apraiškų yra, ankstesnių apklausų rezultatai rodo, kad apie 40 procentų apklaustųjų yra davę kyšį ir ketina tokiu būdu ateityje spręsti savo problemas. Kaip išgyvendinti šitą reiškinį? Patys žmonės kalti – reikia tiesiog neduoti kyšio. Įstatymų mūsų valstybėje pakanka, reikia, kad jų laikytųsi, – sakė K. Vaičaitis.

Ankstesniaisiais metais atliktose apklausose tauragiškiai teigė, kad, jų nuomone, korupcija labiausiai paplitusi Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centre, savivaldybės Statybos, Plėtros, investicijų ir turto valdymo, Architektūros ir urbanistikos, Civilinės metrikacijos skyriuose ir rajono seniūnijose. Mažiausiai korumpuoti, gyventojų nuomone, – savivaldybės Bendrasis, Buhalterijos skyriai, Sporto centras, Priešgaisrinė tarnyba ir „Tauragės autobusų parkas“.

Paklaustas, ar jam, kaip Antikorupcijos komisijos pirmininkui, yra tekę spręsti konkretų korupcijos atvejį, K. Vaičaitis paminėjo vienintelį – moteris, eilėje laukianti socialinio būsto, skundėsi, kad iš jos reikalaujama kyšio. Tačiau, pasak K. Vaičaičio, kai buvo paprašyta šios moters rašyti skundą, ji tai daryti atsisakė.

– Apmaudu, kad tokios problemos pas mus ir ne tik mūsų savivaldybėje sprendžiamos pletkų lygiu, konkrečiai pasakyti bijoma, – sakė Antikorupcijos komisijos pirmininkas.

K. Vaičaitis ne vienerius metus yra ėjęs savivaldybės vyriausiojo specialisto karo prievolei pareigas. Pasiteiravus, ar einant šias pareigas šauktiniai ar jų artimieji jam yra siūlę atsilyginti už tai, kad sūnus nebūtų šaukiamas kariuomenėn, K. Vaičaitis atsakė:

– Užuominų yra buvę. Būtų nesąžininga ir kvaila sakyti, kad to nebuvo, bet niekada kyšio nepaėmiau, kaip ir davęs niekam nesu.

Savivaldybės Antikorupcijos komisiją sudaro pirmininkas Kęstutis Vaičaitis, savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė Lilija Mockienė, savivaldybės Tarybos nariai Eduardas Anulis, Vidas Bičkus, Darius Bredelis, Birutė Jokšienė, Rasa Kancevyčienė, Linas Stankus ir savivaldybės kontrolierė Kostė Čiapienė.

Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
prieš 10 valandų
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
prieš 1 dieną
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.
Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
2024-03-28
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.
Nuotrauka
rotary
Linos Buchlickajos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-26
Šeštadienį, Tauragėje vyko vienas svarbiausių Rotary Lithuania D1462 Apygardos renginių - Asamblėja ir Išrinktųjų prezidentų bei jų komandų mokymai. Jų tikslas uždegti, motyvuoti bendruomenę drauge kurti prasmingus pokyčius ir visapusiškai augti!
Nuotrauka
aikštynas
Įkelta:
2024-03-26
Prasidėjo dvi savaites truksiantis balsavimas už labiausiai patikusias dalyvaujamojo biudžeto idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Susipažinti su projektais ir atiduoti savo balsus už labiausiai patikusias idėjas gyventojai galės iki balandžio 8 dienos, internetinėje svetainėje.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2024-03-25
Kovo 29 d. penktadienį nuo 11 iki 16 valandos prie Tauragės pilies bus renkama parama Ukrainos kariams .
Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-03-21
Žvelgdami į mums artimus senjorus – tėvus ar senelius – neretai pamirštame, kad ir jie kažkada buvo jauni, ištroškę nuotykių ir kupini svajonių, o šiandien daugelį patirtų istorijų tyliai saugoja savo prisiminimuose. Pokalbiai tarp skirtingų kartų gali leisti geriau pažinti vieni kitus bei atrasti, kad su brandaus amžiaus žmonėmis, kiekvienas iš mūsų turi daugiau bendrumų nei skirtumų.
Nuotrauka
šiluma
Įkelta:
2024-03-21
Kaip informuoja Tauragės šilumos tinklai, šilumos kaina Tauragėje kovo mėnesį išliko žemesnė už vidutinę šilumos kainą Lietuvoje. Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikoma 6,70 ct/kWh (be PVM) kaina. 2023 metais Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikyta 8,12 ct/kWh (be PVM) kaina, 2022 m. – 5,90 ct/kWh (be PVM).
Nuotrauka
Pratybos
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-20
Kaip informuoja Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, kovo 23–24 dienomis Sakalinės miškuose (Jūravos girininkija) planuojamos sprogdinimo darbų pratybos.
Nuotrauka
sodra
„Sodros“ nuotrauka
Įkelta:
2024-03-19
Įprastai savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie nedirba dar ir samdomo darbo ir nėra draudžiami sveikatos draudimu valstybės lėšomis, kiekvieną mėnesį turi sumokėti minimalią privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką – 6,98 proc. nuo minimalios mėnesio algos (MMA). To reikia tam, kad prireikus žmonės galėtų pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis, gauti kompensuojamuosius vaistus ir kitas paslaugas.