Vandenvietės teritorijoje – svetimas "šašas"
Įkelta:
2010-03-15
Nuotrauka
Aprašymas
Vietoj šios pirtelės jos savininkai planavo statyti keturis gyvenamuosius namus. Karinos Sėrikovos nuotrauka

Savivaldybės valdomoje bendrovėje „Tauragės vandenys“ jau trejus metus kėpso svetimas turtas – kadaise šios įstaigos darbuotojų pamėgta pirtelė. 2006-aisiais šį turtą iš bendrovės įsigiję keturi tauragiškiai liko it musę kandę. Planai vandenvietės teritorijoje statyti gyvenamuosius namus žlugo.

Sumokėjo 130 tūkst. litų

Tauragės apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros departamento Tarptautinio bendradarbiavimo, aplinkos ir ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas Vincentas Paulauskas gerai prisimena tą 2006-ųjų istoriją, kuri jį suneramino ne juokais.

Tų metų pabaigoje UAB „Tauragės vandenys“ teritorijoje stovinčią sukiužusią mūrinę pirtelę už 130 tūkst. litų įsigijo keturi tauragiškiai – savivaldybės Tarybos nario Jono Dungveckio dukra Ligita Dungveckytė, verslininkai Egidijus Gaižauskas ir Antanas Kringelis bei rajono mero Prano Petrošiaus šeimos versle dirbanti Marė Elena Tauškėlienė. Netruko paaiškėti, kad naujieji pastato šeimininkai siekia ir sklypo – savivaldybės administracijos jie paprašė suformuoti 60 arų žemės sklypą po savo naujuoju pirkiniu. Net palaiminimą iš savivaldybės Nuolatinės statybos komisijos tuomet gavo. Teliko sulaukti Tauragės apskrities viršininko administracijos pritarimo. Tačiau pastariesiems planams tuomet pasipriešino būtent V. Paulauskas.

– Tuomet aš parašiau neigiamą išvadą detaliajam planui vandenvietės teritorijoje rengti. Jei būčiau sutikęs pasirašyti, netrukus toje vietoje būtų suformuoti keturi sklypai ir užvirusios statybos, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo ilgametis Tauragės architektūros specialistas.

V. Paulauskas įsitikinęs, kad vandenvietėje, kurioje yra vienuolika giluminių vandens gręžinių, iš kurių Tauragės gyventojams tiekiamas geriamasis vanduo, negalimos jokios statybos.

„Akompanuoja tam, kam pardavė“

V. Paulauskas „Tauragės žinioms“ atskleidė ir daugiau su šia istorija susijusių detalių. Pasak jo, vienas pastato pirkėjų atstovų jam tuomet už parašą siūlė atlygį.

– Toks pasiūlymas buvo, ir spaudimas, pagrasinimų buvo. Žadėjo atsilyginti, bet aš atsisakiau. Mane nustebino toks įžūlumas. Tą siūlytoją iškart apskundžiau tuometinei apskrities viršininkei Irenai Ričkuvienei, – sakė V. Paulauskas, tačiau siūlytojo pavardės neatskleidė.

Paklaustas, kodėl tuomet nesikreipė į prokuratūrą, specialistas atsakė – to, kad neėmė kyšio, jis nelaiko nuopelnu.

– Džiaugiuosi, kad daugiau šių žmonių nesutikau. Šiandien problema lyg ir išsisprendė. 2008-aisiais savivaldybės Tarybos patvirtintas pataisytas Tauragės miesto generalinis planas jokių interpretacijų neleidžia, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo V. Paulauskas.

Ilgametis architektas sako, kad ketinimams vandenvietėje statyti gyvenamuosius namus tuomet, 2006-aisiais, pritarė ir švariu tauragiškių vandeniu turįs rūpintis „Tauragės vandenų“ vadovas Rimantas Veisas. V. Paulausko teigimu, jis „akompanuoja tam, kam pardavė šitą pirtelę“. Esą pastarosios bendrovės vadovas tvirtinęs, kad tiek vandens, kiek „Tauragės vandenys“ gali tauragiškiams tiekti, šiandien miestui nereikia. Bet pramonė atsigaus ir vandens tiekimas pagyvės, – įsitikinęs V. Paulauskas.

– Gimiau ir užaugau Tauragėje. Todėl noriu būti principingas. Visada gerbiau žmones, kurie nori statytis, ir siekiau jiems kaip įmanydamas padėti. Tačiau statybos neturi lipti į specialiąsias teritorijas. Manau, kad dabar šiems žmonėms įsigytą pirtelę belieka nusigriauti, nes šioje vietoje jokia veikla negalima, net pirties, – sakė V. Paulauskas.

Specialistas įsitikinęs, kad ši istorija įrodė, jog į tauragiškiams itin svarbią vandenvietės teritoriją žiūrima aplaidžiai.

Nieko nežino

Vandentiekio direktoriaus pavaduotojas Jonas Gečas, paklaustas, ar žino, ką su iš „Tauragės vandenų“ įsigytu turtu ketina daryti jo savininkai, atsakė:

– Nelabai ką žinau tuo klausimu. Žinau tik tiek, kad jį įsigijo keturi asmenys.

Tačiau J. Gečas teigė ne visada sutinkąs su V. Paulausko išvadomis ir teiginiais, esą parduotasis statinys stovi už 30 metrų nuo gręžinių, antrojoje sanitarinės apsaugos zonos juostoje.

– Ūkinė veikla toje vietoje negalima, tačiau gyventi ten būtų galima. Be to, aš tame pardavime mažiausiai dalyvavau, – „Tauragės žinioms“ sakė J. Gečas.

Pirtelės pardavimui 2006-aisiais pritaręs „Tauragės vandenų“ vadovas Rimantas Veisas tikino per ketverius pastaruosius metus nesidomėjęs, ką pastato savininkai ketina jo vadovaujamos bendrovės teritorijoje daryti.

– Šiandien niekas nieko nedaro. Aš nieko apie tai nežinau, – sakė R. Veisas.

„Nei pakarti, nei paleisti“

Viena pastato savininkų – mero P. Petrošiaus šeimos įmonės „Rimtija“ buhalterė Marė Elena Tauškėlienė, paklausta, ką ketina daryti su įsigyta pirtele, atsakė nenorinti apie tai kalbėti.

– Kodėl aš turėčiau apie tai kalbėti? Kaip jau bus, taip. Nežinau dar. Kol kas nieko ten neketinu statyti, – „Tauragės žinioms“ sakė M. E. Tauškėlienė.

Kodėl šiuo klausimu „Tauragės žinios“ domisi, nustebo ir antrasis pastato savininkas Antanas Kringelis.

– Dar šita istorija nesibaigė. Yra ten žmonės, kurie... Bet atleiskite, pas mane yra svečių dabar, aš negaliu kalbėti, – „Tauragės žinioms“ sakė A. Kringelis ir padėjo telefono ragelį.

Savivaldybės Tarybos narys Jonas Dungveckis „Tauragės žinias“ paragino apie pirtelę vandentiekio teritorijoje verčiau pasikalbėti su pastato savininke jo dukra, tačiau kiek vėliau sutiko pasikalbėti.

– Nežinau, ką dukra ten darys. Tada, kai gavome neigiamą Tauragės apskrities viršininko administracijos išvadą, ketinome kreiptis į teismą, tačiau nesikreipėme. Žinau, kad yra panašių istorijų, kai pastatų savininkai teismus laimėjo. O dabar esame nei pakarti, nei paleisti. Pikta man ant viso svieto, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo J. Dungevckis.

Paklaustas, kas tuomet, 2006-aisiais, jam pasiūlė įsigyti pirtelę „Tauragės vandenų“ teritorijoje kartu pažadėdamas ir sklypą, politikas pavardės neatskleidė, tačiau užuominą davė:

– Kas tokie tie žmonės, jūs patys žinote. Nežinau, ar kalbėti ta tema. Nenoriu pyktis su tuo žmogumi. Gal kada parašo reikės, – J. Dungveckis patvirtino, kad jis vienintelis šioje istorijoje neslėpė savo pavardės.

Nuotrauka
rotary
Tauragės Rotary klubo nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 valanda
Savaitgalį Tauragės Rotary klubo prezidentas Paulius Jurkauskis iškilmingai perdavė regalijas verslininkui, visuomeninkui Dariui Stankui. Tauragės Inner wheel klubui dar vienerius metus vadovaus prezidentė Agnė Jurkauskė.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotrauka
Įkelta:
2024-06-11
Vos prieš mėnesį Tauragėje startavusios socialinės dirbtuvės „Metų ratas“ įgavo pagreitį – startavo neįgaliųjų rankomis sukurtų gaminių elektroninė parduotuvė. Pirkprasmingai.lt ragina žmones išleisti pinigus prasmingai.
Nuotrauka
turgus
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-04
Tauragės rajono savivaldybės administracija skelbia statinių (kioskų) Tauragėje, Spaustuvės g. 1, elektroninius nuomos aukcionus. Kiekvienas kioskas išnuomojamas 5 metų terminui (su galimybe pratęsti nuomos sutartį iki 10 metų). Numatytas veiklos pobūdis kiekviename kioske – prekyba (maisto produktais).
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių globos namų archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-03
Birželio mėnesį Lauksargių globos namai mini trisdešimties metų sukaktį. Moderniai įrengtos patalpos, jaukus kiemelis yra namai senyvo amžiaus arba negalios kamuojamiems suaugusiesiems. Gyvenama čia, kaip šeimoje: gyventojai kartu švenčia šventes, vyksta į ekskursijas, čia mezgasi draugystės ir net simpatijos. Per trisdešimt metų įstaigoje buvo iškeltos keturios vestuvės.
Nuotrauka
Jazz
Ignas Skridlas ir TauragJazz.Lt foto
Įkelta:
2024-05-31
Jaunieji muzikantai vis dažniau ir aktyviau įsilieja į Tauragės džiazo festivalio renginius. Štai ir birželio 1-ąją Vasaros estradoje pamatysime ir išgirsime jungtinį Tauragės, Jurbarko ir Šilalės jaunimo džiazo projektą „Džiazo jūra 2024“.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Kino teatruose šiuo metu rodomame Linos Lyte Plioplytės filme „Mėnesinės“ apie menstruacijas kalbama išsamiai ir nuotaikingai. Tad šis edukacinis filmas gali tapti puikia priežastimi pradėti arba pagilinti pokalbius su vaikais – moksleiviams rengiamos specialios filmo peržiūros su režisiere. Gydytoja ir lytiškumo ugdymo ekspertė Rusnė Kirtiklytė atkreipia dėmesį – jei suaugusieji informacijos nesuteiks patys, vaikai ją vis tiek susiras, tik nebūtinai iš patikimų šaltinių.
Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-23
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.