Vandenvietės teritorijoje – svetimas "šašas"
Įkelta:
2010-03-15
Nuotrauka
Aprašymas
Vietoj šios pirtelės jos savininkai planavo statyti keturis gyvenamuosius namus. Karinos Sėrikovos nuotrauka

Savivaldybės valdomoje bendrovėje „Tauragės vandenys“ jau trejus metus kėpso svetimas turtas – kadaise šios įstaigos darbuotojų pamėgta pirtelė. 2006-aisiais šį turtą iš bendrovės įsigiję keturi tauragiškiai liko it musę kandę. Planai vandenvietės teritorijoje statyti gyvenamuosius namus žlugo.

Sumokėjo 130 tūkst. litų

Tauragės apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros departamento Tarptautinio bendradarbiavimo, aplinkos ir ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas Vincentas Paulauskas gerai prisimena tą 2006-ųjų istoriją, kuri jį suneramino ne juokais.

Tų metų pabaigoje UAB „Tauragės vandenys“ teritorijoje stovinčią sukiužusią mūrinę pirtelę už 130 tūkst. litų įsigijo keturi tauragiškiai – savivaldybės Tarybos nario Jono Dungveckio dukra Ligita Dungveckytė, verslininkai Egidijus Gaižauskas ir Antanas Kringelis bei rajono mero Prano Petrošiaus šeimos versle dirbanti Marė Elena Tauškėlienė. Netruko paaiškėti, kad naujieji pastato šeimininkai siekia ir sklypo – savivaldybės administracijos jie paprašė suformuoti 60 arų žemės sklypą po savo naujuoju pirkiniu. Net palaiminimą iš savivaldybės Nuolatinės statybos komisijos tuomet gavo. Teliko sulaukti Tauragės apskrities viršininko administracijos pritarimo. Tačiau pastariesiems planams tuomet pasipriešino būtent V. Paulauskas.

– Tuomet aš parašiau neigiamą išvadą detaliajam planui vandenvietės teritorijoje rengti. Jei būčiau sutikęs pasirašyti, netrukus toje vietoje būtų suformuoti keturi sklypai ir užvirusios statybos, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo ilgametis Tauragės architektūros specialistas.

V. Paulauskas įsitikinęs, kad vandenvietėje, kurioje yra vienuolika giluminių vandens gręžinių, iš kurių Tauragės gyventojams tiekiamas geriamasis vanduo, negalimos jokios statybos.

„Akompanuoja tam, kam pardavė“

V. Paulauskas „Tauragės žinioms“ atskleidė ir daugiau su šia istorija susijusių detalių. Pasak jo, vienas pastato pirkėjų atstovų jam tuomet už parašą siūlė atlygį.

– Toks pasiūlymas buvo, ir spaudimas, pagrasinimų buvo. Žadėjo atsilyginti, bet aš atsisakiau. Mane nustebino toks įžūlumas. Tą siūlytoją iškart apskundžiau tuometinei apskrities viršininkei Irenai Ričkuvienei, – sakė V. Paulauskas, tačiau siūlytojo pavardės neatskleidė.

Paklaustas, kodėl tuomet nesikreipė į prokuratūrą, specialistas atsakė – to, kad neėmė kyšio, jis nelaiko nuopelnu.

– Džiaugiuosi, kad daugiau šių žmonių nesutikau. Šiandien problema lyg ir išsisprendė. 2008-aisiais savivaldybės Tarybos patvirtintas pataisytas Tauragės miesto generalinis planas jokių interpretacijų neleidžia, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo V. Paulauskas.

Ilgametis architektas sako, kad ketinimams vandenvietėje statyti gyvenamuosius namus tuomet, 2006-aisiais, pritarė ir švariu tauragiškių vandeniu turįs rūpintis „Tauragės vandenų“ vadovas Rimantas Veisas. V. Paulausko teigimu, jis „akompanuoja tam, kam pardavė šitą pirtelę“. Esą pastarosios bendrovės vadovas tvirtinęs, kad tiek vandens, kiek „Tauragės vandenys“ gali tauragiškiams tiekti, šiandien miestui nereikia. Bet pramonė atsigaus ir vandens tiekimas pagyvės, – įsitikinęs V. Paulauskas.

– Gimiau ir užaugau Tauragėje. Todėl noriu būti principingas. Visada gerbiau žmones, kurie nori statytis, ir siekiau jiems kaip įmanydamas padėti. Tačiau statybos neturi lipti į specialiąsias teritorijas. Manau, kad dabar šiems žmonėms įsigytą pirtelę belieka nusigriauti, nes šioje vietoje jokia veikla negalima, net pirties, – sakė V. Paulauskas.

Specialistas įsitikinęs, kad ši istorija įrodė, jog į tauragiškiams itin svarbią vandenvietės teritoriją žiūrima aplaidžiai.

Nieko nežino

Vandentiekio direktoriaus pavaduotojas Jonas Gečas, paklaustas, ar žino, ką su iš „Tauragės vandenų“ įsigytu turtu ketina daryti jo savininkai, atsakė:

– Nelabai ką žinau tuo klausimu. Žinau tik tiek, kad jį įsigijo keturi asmenys.

Tačiau J. Gečas teigė ne visada sutinkąs su V. Paulausko išvadomis ir teiginiais, esą parduotasis statinys stovi už 30 metrų nuo gręžinių, antrojoje sanitarinės apsaugos zonos juostoje.

– Ūkinė veikla toje vietoje negalima, tačiau gyventi ten būtų galima. Be to, aš tame pardavime mažiausiai dalyvavau, – „Tauragės žinioms“ sakė J. Gečas.

Pirtelės pardavimui 2006-aisiais pritaręs „Tauragės vandenų“ vadovas Rimantas Veisas tikino per ketverius pastaruosius metus nesidomėjęs, ką pastato savininkai ketina jo vadovaujamos bendrovės teritorijoje daryti.

– Šiandien niekas nieko nedaro. Aš nieko apie tai nežinau, – sakė R. Veisas.

„Nei pakarti, nei paleisti“

Viena pastato savininkų – mero P. Petrošiaus šeimos įmonės „Rimtija“ buhalterė Marė Elena Tauškėlienė, paklausta, ką ketina daryti su įsigyta pirtele, atsakė nenorinti apie tai kalbėti.

– Kodėl aš turėčiau apie tai kalbėti? Kaip jau bus, taip. Nežinau dar. Kol kas nieko ten neketinu statyti, – „Tauragės žinioms“ sakė M. E. Tauškėlienė.

Kodėl šiuo klausimu „Tauragės žinios“ domisi, nustebo ir antrasis pastato savininkas Antanas Kringelis.

– Dar šita istorija nesibaigė. Yra ten žmonės, kurie... Bet atleiskite, pas mane yra svečių dabar, aš negaliu kalbėti, – „Tauragės žinioms“ sakė A. Kringelis ir padėjo telefono ragelį.

Savivaldybės Tarybos narys Jonas Dungveckis „Tauragės žinias“ paragino apie pirtelę vandentiekio teritorijoje verčiau pasikalbėti su pastato savininke jo dukra, tačiau kiek vėliau sutiko pasikalbėti.

– Nežinau, ką dukra ten darys. Tada, kai gavome neigiamą Tauragės apskrities viršininko administracijos išvadą, ketinome kreiptis į teismą, tačiau nesikreipėme. Žinau, kad yra panašių istorijų, kai pastatų savininkai teismus laimėjo. O dabar esame nei pakarti, nei paleisti. Pikta man ant viso svieto, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo J. Dungevckis.

Paklaustas, kas tuomet, 2006-aisiais, jam pasiūlė įsigyti pirtelę „Tauragės vandenų“ teritorijoje kartu pažadėdamas ir sklypą, politikas pavardės neatskleidė, tačiau užuominą davė:

– Kas tokie tie žmonės, jūs patys žinote. Nežinau, ar kalbėti ta tema. Nenoriu pyktis su tuo žmogumi. Gal kada parašo reikės, – J. Dungveckis patvirtino, kad jis vienintelis šioje istorijoje neslėpė savo pavardės.

Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 23 valandas
Darbo neturintys ar mažas pajamas gaunantys, bet verslūs gyventojai galės gauti paramą verslo pradžiai informacinių technologijų, žaliosios ir žiedinėse ekonomikose. Paramai numatyti 25 mln. eurų ir tikimasi, kad iki 2026 m. II ketv. bus sukurta per 1300 naujų darbo vietų. Pirmosios 700 paraiškų bus priimtos jau šiemet. 
Nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo birželio 1 iki liepos 31 d. laukiama paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“. Yra remiamas ir skatinamas paramos gavėjų bendradarbiavimas, todėl paraišką būtina teikti kartu su partneriais. Šio paraiškų teikimo etapo biudžetas – 4 870 243 Eur paramos lėšų.
Nuotrauka
kelias
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vykstant migracijai, susidūrimai su laukiniais gyvūnais – vienas dažniausių pavojų vairuojant, ypač užmiesčio aplinkoje. AB Lietuvos automobilių kelių direkcija pataria vairuotojams būti atidiems keliuose, ypač kelio ženklu „Laukiniai žvėrys“ pažymėtuose ruožuose. Taip pat patariama labiau sutelkti dėmesį važiuojant keliu, kuris kerta ne tik mišką, bet ir pievas. Laukiniai gyvūnai kelyje gali atsirasti ištisus metus. Gyvūnai keliuose dažniausiai pasirodo prietemoje ir naktį, 17–23 valandomis, taip pat anksti ryte.
Nuotrauka
tarsa
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Aplinkos ministerija parengė Pavojingųjų atliekų identifikavimo ir klasifikavimo metodikos projektą, kuris nustato atliekų pavojingųjų savybių vertinimo, nustatymo ir atliekų priskyrimo pavojingosioms atliekoms tvarką. Taip pat parengti ir Atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimai, numatantys reikalavimus namų ūkiuose susidarančioms pavojingųjų medžiagų atliekoms.
Nuotrauka
Egzaminai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Abiturientams – įtemptas metas. Jau po kiek daugiau nei savaitės valstybiniu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasidės didžioji brandos egzaminų sesija. Baigsis ji birželio 26-ąją fizikos egzaminu. Tiesa, užsienio kalbos egzamino kalbėjimo dalis vyko dar balandžio mėnesį.
Nuotrauka
referendumas
Įkelta:
2023-05-29
Gegužės 23-iąją Seimas paskelbė, kad po metų – 2024-ųjų gegužės 12 d. – Lietuvoje vyks privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio, reglamentuojančio pilietybę, pakeitimo. Pritarus Konstitucijos pakeitimui, būtų įteisinta galimybė turėti dvigubą pilietybę. 
Nuotrauka
JAUNIMO UZIMTUMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-29
Moksleiviai ar studentai vasaros mėnesius nori skirti ne tik poilsiui – dažnas tikisi užsidirbti. Tauragės savivaldybė, suprasdama tokį jaunų žmonių norą, skatina verslininkus per vasaros atostogas įdarbinti juos. Pernai pagal šią programą įdarbinti 69 jauni žmonės, o jas įdarbinusioms įmonėms iš viso skirta per 50 tūkst. eurų.
Nuotrauka
taurage is virsaus
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės rajono savivaldybės administracija užsakė tyrimą, kurios tikslas buvo įvertinti Tauragės rajono gyventojų nuostatas, elgseną bei požiūrį į klimato kaitą ir Tauragės žaliąją politiką. Apklausoje dalyvavo 570 respondentų, kurių buvo prašoma atsakyti į 30 klausimų ir įvertinti žinias apie klimato kaitą informacijos/komunikacijos poreikį, nustatyti elgseną, siekiant sumažinti klimato kaitą bei atskleisti nuomonę apie įgyvendinamus žaliojo kurso ir klimato neutralumo tikslus Tauragėje. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-05-25
Lietuvos Raudonasis Kryžius aktyviai veikia 16 miestų Lietuvoje, tarp jų ir Tauragėje. Mūsų miesto skyrius gali pasigirti ilga ir garbinga istorija. Nuo balandžio 18 dienos jam vadovaujančiai Danguolei Jatautienei problemos, kurias siekia spręsti RK, nesvetimos – daugiau nei tris dešimtmečius ji vadovavo Tauragės kaimiškajai seniūnijai. „Gebėti dalintis yra labai svarbu. Jeigu kiekvienas iš mūsų išmoktų pasidalinti, gyvenimas taptų prasmingesnis“, – įsitikinusi ji. Išsamiau apie Raudonojo Kryžiaus veiklą Tauragėje – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
gaisras miske
Asociatyvi Valstybinių miškų urėdijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Šalyje įsitvirtinę šilti ir sausi orai – iššūkis Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinėms komandoms, į iškvietimus dėl degančio miško vykstančioms kone kasdien. Miškų stebėjimui naudojamos antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos bei pasitelkiami dronai. Šiuo metu šalyje nustatyta III ir IV miškų gaisringumo klasės – vidutinis ir didelis miško gaisrų pavojus.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Pirmuosius tris šių metų mėnesius Lietuvos gyventojų pajamos toliau tolygiai augo, tačiau pajamų didėjimas nusileido infliacijai – parodė „Sodros“ pirmojo ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė atskleidė ir vaikų susilaukusių šeimų pasirinkimus derinant tėvystę ir darbą, skelbiama „Sodros“ pranešime žiniasklaidai.
Nuotrauka
sernai
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės rajono savivaldybė kviečia iki birželio 15 dienos žemės sklypų, kuriuose medžioklė neuždrausta, savininkus, valdytojus ir naudotojus teikti paraiškas dėl kompensacijos už medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos einamaisiais metais įdiegtas prevencines priemones. Primenama, kad medžiotojų būreliai nėra žemės sklypų savininkai, valdytojai ar naudotojai.
Nuotrauka
vandenys
Asociatyvi „Tauragės vandenų“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Nustatoma nemažai atvejų, kai gyventojai yra savavališkai prisijungę prie vandens tiekimo ar nuotekų surinkimo tinklų. Paprastai savavališkai prie tinklų prisijungiama turint nesąžiningų paskatų arba paprasčiausiai nežinant, kaip reikia įteisinti naudojimąsi vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklų paslaugas.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Kalbos apie artėjančią krizę ne vienam iš mūsų kelia klausimus dėl asmeninių finansų. Kur laikyti sutaupytus pinigus, kad jie nenuvertėtų, ką daryti su turima paskola, ar dabar palankus metas skolintis? O gal kaip tik reikėtų pasilepinti išlaidaujant ar mėginti laimę perkant loterijos bilietus? Ekspertai pataria nesileisti į kraštutinumus – nereikėtų pulti į paniką, bet taip pat negalima apsimesti, kad nieko nevyksta. 
Nuotrauka
pasienis
VSAT nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Keičiasi, t. y. lengvėja, patekimo į pasienio su Rusija ruožą tvarka. Jei asmuo atvyks į Neringos, Šilutės, Pagėgių, Tauragės, Jurbarko, Šakių ir Vilkaviškio savivaldybių teritorijas, esančias pasienio ruože, VSAT leidimu patekti į jį rūpintis nebereikia. Tai reiškia, kad leidimas patekti į šį pasienio ruožą laikomas išduotu. Tokio leidimo nereikia ir vykstant į Šalčininkų miesto teritoriją, dalis kurios patenka į pasienio ruožą. Tiesa, tvarka norint patekti į pasienio vandenis nesikeičia.
Nuotrauka
simboliai
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Įsigaliojus vadinamajam viešųjų erdvių desovietizacijos įstatymui Lietuvoje galiausiai turėtų būti pašalinti paskutiniai okupacinės atminties simboliai bei ženklai. Tauragės savivaldybė kol kas renka duomenis, kiek tokių simbolių ir ženklų mūsų rajone yra. Jų, panašu, išties nedaug – pora paminklų ir gatvių pavadinimų.
Nuotrauka
juros pakrante
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Tikriausiai akylesni tauragiškiai jau pastebėjo, kad Jūros parke jau pradėti darbai.
Nuotrauka
BIBLIOTEKA
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Tauragės rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Vartotojų aljansu, šiandien atidaro analogų Lietuvoje neturintį Energetinių patarimų resursų centrą. Jo tikslas – Tauragės savivaldybės gyventojų energetinis ir ekologinis švietimas siekiant keisti gyventojų elgesį tvarumo linkme.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-05-18
Savivaldybių tarybų narių finansų skaidrinimo projektas „Skaidrinam 2023“ šalyje sukėlė tikrą audrą – žurnalistui ir visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus, kaip savivaldybių tarybų politikai leidžia biudžeto lėšas savo veiklai vykdyti, pasipiktinimo dėl galimai neskaidriai naudojamų lėšų neslepia visuomenė, tyrimų ėmėsi ir specialiosios tarnybos. Nagrinėjamas ir Tauragės savivaldybės vadinamųjų kanceliarinių lėšų panaudojimas. Išsamiau apie tai – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-18
Artėjant vasarai ir atostogų metui, vaiko teisių gynėjai ir kiti specialistai, dirbantys vaiko gerovės srityje, primena tėvams ir vasaros stovyklų organizatoriams, jog svarbu tinkamai pasirūpinti vaikų poilsiu. Vasaros stovyklose siūlomų veiklų įvairovė, įgūdžių lavinimas ir bendravimas su bendraamžiais – tik dalis smagaus vaikų laisvalaikio sąlygų, tad siūloma nepamiršti ir saugumo reikalavimų – saugios ir tvarkingos aplinkos, kokybiško maitinimo, individualiai subalansuoto fizinio krūvio bei galimybės gauti reikiamą medicininę pagalbą.
Nuotrauka
trinkeles
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-18
Prie Jūros pakrantėje stovinčios skulptūros „Gyvybės ratas“ nuo savaitės pradžios pluša darbininkai. Kokie darbai ir kaip ilgai truks, klausėme Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus.