Tautodailininkai neparsidavė
Įkelta:
2010-03-08
Nuotrauka
Aprašymas
Tautodailininkai nesusigundė būsimo muziejaus vadovo siūloma dovana – pilies bokštu. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Tauragės padangėje nieko naujo – kai vienas pretendentas dalyvauja konkurse vadovauti kuriai nors valstybės įstaigai, vienas ir laimi. Taip atsitiko ne tik su savivaldybės Viešąja biblioteka, bet ir su Tauragės krašto muziejumi. Konkursą šios kultūros įstaigos vadovo postui užimti laimėjo vienintelis kandidatas Petras Jokubauskas. Tačiau šio žmogaus veržimasis į pastarąją kėdę pakvipo korupcija – redakciją pasiekė žinia, kad prašydamas jį palaikyti dalyvaujant konkurse P. Jokubauskas Tauragės tautodailininkams pažadėjo atsilyginti.

Sušaukė tautodailininkus

Apie susirinkimą, į kurį Kultūros centro direktorius ir laikinasis Tauragės krašto muziejaus vadovas Petras Jokubauskas sušaukė rajono tautodailininkus, žiniasklaidai nebuvo pranešta. Kad jis vyko vasario 19-ąją, redakcija sužinojo tik šios savaitės trečiadienį. Krašto tautodailininkai teigia, kad sukvietęs juos į susirinkimą P. Jokubauskas prašė pasirašyti už jo kandidatūrą dalyvaujant krašto muziejaus vadovo konkurse, o už parašus pažadėjo įvairių gėrybių.

Dovana pasirodė puiki

Pastarajame susirinkime dalyvavusi garsi Tauragės krašto nėrėja Zofija Košienė „Tauragės žinioms“ patvirtino, kad sukvietęs Tauragės tautodailininkus P. Jokubauskas prašė už jo kandidatūrą pasirašyti.

– Jis turėjo pasirašęs kažkokį tekstą. Mes jo nė vienas neskaitėm. Perskaitė jis. Iš teksto supratau, kad jei mes jį palaikysim ir ant to lapo pasirašysim, jis tautodailininkams leis naudotis vienu pilies bokštu ir skirs autobusiuką, – kalbėjo Z. Košienė.

Pastaroji tautodailininkė, išklausiusi P. Jokubausko prašymą, pati pirmoji paprašiusi žodžio.

– Paklausiau, ar mes jau kalbam su muziejaus direktoriumi ar dar tik su kandidatu į šį postą. Petras Jokubauskas paaiškino, kad konkurse dalyvauja keli kandidatai. Kas tie kiti, jis mums neatskleidė. Aš pasakiau, kad pasirašyti galėsiu tik tada, kai Petras Jokubauskas jau bus direktorius, – „Tauragės žinioms“ sakė tautodailininkė.

Z. Košienės tikinimu, tądien tautodailininkams P. Jokubauskas aprodė pilies bokštą, kurį už paramą jiems skirtų. Bokšto patalpos tautodailininkams tikusios ir patikusios, magėję ir autobusiuką gauti.

– Tačiau nė vienas ant to prašymo taip ir nepasirašėme, nors jo siūloma dovana mums pasirodė puiki, – sakė Z. Košienė.

Tautodailininkė mano, kad dabar, kai P. Jokubauskas jau laimėjo konkursą, jis vargu ar tautodailininkams besiūlys žadėtąsias dovanas. Moteris tikino, kad jai labai rūpi krašto muziejaus ateitis. Šios įstaigos vadovu ji sakė labai norėjusi matyti ne vienerius metus muziejui vadovavusį Vytautą Mažeiką. Moteris prisiminė ir prieš keletą mėnesių panašiai vykusį Tauragės viešosios bibliotekos vadovo konkursą.

– Man labai apmaudu, kad bibliotekai vadovauja ne Eugenijus Šaltis. Gaila, kad jis pasitraukė iš konkurso, – apmaudžiai kalbėjo tautodailininkė.

„Norisi geriau“

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkas Zenonas Radvila neatskleidė, kodėl nepasirašė ant P. Jokubausko parengto dokumento, tačiau patvirtino, kad atsilyginti – leisti tautodailininkams naudotis vienu pilies bokštų ir skirti autobusiuką jis siūlė.

– Man labai rūpi mūsų muziejus. Žvalgausi, kas dedasi kitur, lyginu. Yra ir pas mus gerų niuansų, tačiau, žinoma, norisi geriau, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo Z. Radvila.

Paklaustas nuomonės, kodėl Tauragės rajono savivaldybės skelbiamų konkursų svarbioms pareigoms eiti rezultatus visuomenė dažnai numano iš anksto, tautodailininkas atsakė klausimu:

– O kodėl kandidatų nedalyvauja daugiau?

„Todėl, kad čia Tauragė“

Tauragės krašto muziejaus direktoriaus konkurse panūdęs dalyvauti Kultūros vertybių apsaugos departamento Tauragės padalinio vadovas Vidas Narbutas prieš pat konkursą savo dokumentus atsiėmė. Paklaustas, kodėl, „Tauragės žinioms“ atsakė:

– Konkursas buvo vienam žmogui rengtas. Vis tiek nebūčiau ėjęs į tą vietą, net jei būčiau laimėjęs, – V. Narbutas teigė norėjęs tik išbandyti pastarojo konkurso užkulisius.

V. Narbutas svarstė tikėjęsis, kad išbandyti jėgas šiame konkurse pamėgins penki ar šeši kandidatai. Redakcijai jis sakė ne su vienu galimu pretendentu kalbėjęs, teigė, kad Tauragėje yra specialistų, galinčių vadovauti muziejui. Paklaustas, kodėl, jo nuomone, gabūs žmonės nedalyvauja tokiuose konkursuose, V. Narbutas atsakė:

– Todėl, kad čia Tauragė.

Konkursas – tik dėl akių?

Naujojo muziejaus vadovo P. Jokubausko kandidatūrą savivaldybės Taryba tvirtins nepriklausomybės dvidešimtmečio išvakarėse, kovo 10 dieną.

Technikume Kaune miškininko, Klaipėdos universitete administravimo vadybos specialybes įgijęs P. Jokubauskas su „Tauragės žiniomis“ į diskusijas nesileido.

– Rašykit apie mane kiek jūs norit, man tas pats, – sakė konkurso laimėtojas.

Šiemet P. Jokubauskas sulauks pensinio amžiaus, tačiau patikino į pensiją eiti neketinantis, esą pensija nieko nereiškia, tai nesąs pagrindas atleisti iš darbo. P. Jokubausko teigimu, konkursas muziejaus vadovo pareigoms eiti buvo surengtas tam, kad niekas nesakytų, jog šį postą jis užgrobė.

Neskaidrumo apraiškų yra

Pasak Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininko Leono Barišausko, įvairių rekomendacijų, dalyvaujant viešuosiuose konkursuose, pateikti niekas nedraudžia.

– Tačiau paprastai rekomendacijas konkurso komisijai pateikia visuomenei nelabai gerai pažįstami konkursų dalyviai, atvykę iš kitų miestų. Tautodailininkų sąjunga ir jos nariai, mano nuomone, nėra Tauragės muziejaus reguliavimo sferoje, todėl keista kviesti juos į susirinkimą dėl šios įstaigos vadovo konkurso. Neskaidrumo apraiškų šioje situacijoje yra, – „Tauragės žinioms“ sakė L. Barišauskas.

STT Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkui pasirodė keista, kad tokio didžiulio nedarbo metais muziejui vadovauti tepanoro vienas žmogus.

Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
2024-04-22
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.